10390

Ізомерія етиленових вуглеводнів, номенклатура. Розв’язування тренувальних вправ на написання ізомерів

Конспект урока

Химия и фармакология

Тема: Ізомерія етиленових вуглеводнів номенклатура. Розв’язування тренувальних вправ на написання ізомерів. Навчальна мета: ознайомити з новим видом ізомерії за положенням кратних зв’язків, продовжувати розвивати уміння складати структурні формули за назвами речо

Украинкский

2013-03-25

36.5 KB

15 чел.

Тема: Ізомерія етиленових вуглеводнів, номенклатура. Розв’язування тренувальних вправ на написання ізомерів.

Навчальна мета: ознайомити з новим видом ізомерії – за положенням кратних зв’язків; продовжувати розвивати уміння складати структурні формули за назвами речовин і давати назви речовинам відповідно до їх структурних формул на прикладі алкенів.

Виховна мета: виховувати наполегливість, самостійність,працьовитість; плекати в учнів інтерес до вивчення хімії як цікавої теоретичної, експериментальної і прикладної науки.

Розвивальна мета: продовжувати розвивати уміння складати струтурні формули за назвами речовин та давати назви речовинам відповідно до їх структурних формул на прикладі алкенів; забезпечити розвиток розумових здібностей учнів, їхні вміння користуватися прийомами логічного мислення; вдосконалювати уміння та навички у написанні структурних формул та назв речовин відповідно до їх структурних формул; формувати мислення учнів.

Обладнання та матеріали: моделі молекули етилену.

Базові поняття й терміни: алкени, кратні зв’язки, структурні формули, ізомерія і номенклатура, ізомерія за карбоновим скелетом і положенням кратних зв’язків.

Вид заняття: комбінований.

Міжпредметні зв’язки:

Структура уроку:

  1.  Організаційна частина                                                                           1 хв
  2.  Актуалізація опорних знань                                                                  6 хв
  3.  Пояснення нового матеріалу                                                                 15 хв

Ізомерія алкенів.Номенклатура.

а) Структурна ізомерія;

б) Просторова ізомерія.

  1.  Закріплення  і узагальнення знань                                                        15 хв
  2.  Підсумки уроку                                                                                       2 хв
  3.  Повідомлення домашнього завдання                                                    1 хв

Хід уроку:

I. Організаційна частина

II. Актуалізація опорних знань

Бесіда

III. Пояснення нового матеріалу

Ізомерія алкенів. Номенклатура.

Розповідь учителя

Ізомерія починається з третього члену ряду – пропену С3Н6. Для етиленових вуглеводнів властива структурна і просторова ізомерія.

а) Структурна ізомерія.

Структурна ізомерія зумовлена розгалуженою будовою і положенням подвійного зв’язку. Положення кратного зв’язку вказується цифрою наприкінці назви вуглеводню, наприклад:

 

Завдання

Напишіть ізомери пентену та порівняйте з кількістю ізомерів пентану.

Розповідь учителя

Вчитель пояснює правила називання ізомерів, звертаючи увагу на старшинство кратних зв’язків перед насиченими радикалами. Першим у карбоновому ланцюгу буде той Карбон, до якого ближче подвійний зв’язок. Наприклад:

Розповідь учителя

б) Просторова ізомерія.

Умови існування просторових ізомерів:

  1.  наявність подвійного зв’язку;
  2.  у кожного атома карбону при подвійному зв’язку не повинно бути два однакових замісників (атомів чи груп атомів).

Є два види просторової ізомерії: цис- і транс- ізомерія.

Наприклад:

IV. Закріплення і узагальнення знань

Завдання

  1.  Що таке ізомерія?
  2.  Які види ізомерії характерні для алкенів?
  3.  Назвіть такі вуглеводні: пентен-2;2,3-диметилбутен-2
  4.  Напишіть формули: гексену-3; 2-метилпентену-2; 2,4-диметилгептену-1; 3-етилоктену-2.
  5.  До складу молекули речовини входить 5 атомів Карбону, 7 атомів Гідрогену і 3 атоми Хлору. Напишіть ізомерні формули цієї речовини, назвіть їх. Які види ізомерії тут можливі?

V. Підсумки уроку.

VI. Повідомлення домашнього завдання.

Вивчити §10. Виконати вправи: 9-12.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

62040. Food 21.23 KB
  Цілі уроку: Практична: вчити використовувати нові лексичні одиниці на понадфразовому рівні в усній та письмовій формах тренувати учнів у складанні монологічного висловлювання за темою уроку; формувати вміння давати відповіді на поставлені запитання; розвивати навички читання письма.
62042. Изображение головы человека в пространстве 25.47 KB
  Познакомить учащихся с закономерностями в конструкции головы человека пропорциями лица человека. Презентация; Зрительный ряд презентация примеры работ Модель гипсовой головы...
62043. Гигиена девушки. Косметика 31.36 KB
  Учащиеся должны знать: как ухаживать за телом кожей волосами; как правильно держать осанку и походку; тип кожи тип волос; Учащиеся должны уметь: ухаживать за телом кожей волосами; определять тип кожи; определять тип волос и ухаживать за ними...
62044. Грибы съедобные и несъедобные. Правила сбора грибов 23.02 KB
  Цель: учить распознавать грибы формировать представление о грибах как об особом царстве живой природы; познакомить с видами грибов; учить осторожности при сборе грибов объяснить чем грозят последствия неправильного сбора и употребления грибов...
62045. Внутренняя и внешняя политик Павла I. Правление Александра I (либеральный период) 33.85 KB
  После смерти Екатерины II на российский престол взошел император Павел I. Записываем в тетради: Павел I 17961801 Будущий император Павел I родился в 1754 году. Павел получил хорошее образование и по свидетельствам современников был способным стремящимся к знаниям мальчиком.
62046. Конденсаторы 34.69 KB
  Цели урока: Учебная формирование понятий плоского конденсатора его назначения и величин характеризующих конденсатор электроемкость общая электроемкость энергия конденсатора. Усвоить понятие об устройстве конденсатора плоского конденсатора...
62047. Психические процессы: ощущение 34.59 KB
  Возникновение ощущений. Классификация ощущений по взаимодействию рецепторов с раздражителями по ведущему анализатору а также по расположению рецепторов. Свойства и закономерности ощущений...
62048. Выполнение практических заданий из различных предметных областей. Исследование зависимостей 540.9 KB
  Несколько смежных ячеек образующих прямоугольный блок диапазон 6.Для копирования формул в диапазон ячеек используют автозаполнение 10.Самый быстрый и наглядный способ перемещения диапазона ячеек перетаскивание 14.