10395

Генетичний звязок між класами органічних сполук

Конспект урока

Химия и фармакология

Тема: Генетичний звязок між класами органічних сполук. Навчальна мета: узагальнити знання учнів про класи органічних сполук обґрунтувати твердження про єдність і взаємозвязок усієї живої і неживої природи. Виховна мета: виховувати в учнів самостійність вміння вико...

Украинкский

2013-03-25

41 KB

52 чел.

Тема: Генетичний зв'язок між класами органічних сполук.

Навчальна мета: узагальнити знання учнів про класи органічних сполук, обґрунтувати твердження про єдність і взаємозв’язок усієї живої і неживої природи.

Виховна мета: виховувати в учнів самостійність, вміння виконувати поставлені перед ними завдання, розширювати кругозір учнів.

Розвивальна мета: розвивати логічне мислення, вміння висловлювати і доводити свої думки.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань

Форми роботи: робота в групах, міні-конференція

Засоби наочності: таблиця «Класифікація органічних сполук»

Хід уроку

1.Організаційний етап: перевірка готовності класу до уроку, рапорт про кількість відсутніх.

2.Мотивація навчальної діяльності: на останніх уроках хімії ми повторюємо раніше вивчений матеріал як з неорганічної хімії, так і з органічної. Сьогодні ми повинні узагальнити набуті знання з органічної хімії, закріпити їх.

Урок пропоную провести у вигляді гри-подорожі. Всі учні класу будуть «мандрівниками» і зупинятимуться на окремих станціях.

Назви цих станцій не прості, а зашифровані в самому тексті-завданні. Ви повинні розшифрувати назву, вмотивувати, довести свої пропозиції. Крім того, вам потрібно обрати лідера групи, який презентуватиме роботу цілої групи. За надання станції назви, розв'язання завдань, і їх презентацію, а також за відповіді на питання ви отримуватимете певні бали, усього можна отримати 12 балів.

3.Узагальнення і систематизація знань: клас ділиться на шість груп, кожна група отримує завдання.

СТАНЦІЯ 1

1.Назвіть сполуки, відображені формулами: (3 бали)

а)

б)

в)

2.Здійсніть перетворення: (3 бали)

етан→ хлоретан→ бутан→ карбон (ІV) оксид

3.Виведіть формулу вуглеводню, масова частка Карбону в якому складає 82,8%, а відносна густина пари речовини за воднем становить 29. (3 бали)

СТАНЦІЯ 2

1.Напишіть формули речовин: (3 бали)

а)2-пропен                                 

б)2-пентен

в)3-метил-1-бутин

2.Здійсніть перетворення: (3 бали)

етан→ етен→ етин→ брометен

3.У результаті спалювання 4,2 г речовини утворюється 13,2 г карбон (ІV) оксиду та 5,4 г води. Відносна густина пари речовини за повітрям 2,9. Визначте молекулярну формулу речовини. (3 бали)

СТАНЦІЯ 3

1.Напишіть реакції, що характеризують хімічні властивості бензену: взаємодію з хлором при світлі і під дією каталізатора ферум (ІІІ) хлориду, нітрування, горіння. (3 бали)

2.Здійсніть перетворення: (3 бали)

етин→ бензен→ хлорбензен→ фенол.

3.Внаслідок спалювання 5,6 л вуглеводню утворилось 22,4 л кабон (ІV) оксиду та 22,5 г води. Відносна густина парів сполуки за воднем дорівнює 29. Виведіть молекулярну формулу речовини. (3 бали)

СТАНЦІЯ 4

1.Напишіть формули речовин: (3 бали)

а) гліцерол

б)етиленгліколь

в)2-бутанол

2.Здійсніть перетворення: (3 бали)

пропен→ хлорпропан→ пропанол→ пропілетаноат

3.На спалювання водню, що виділився при взаємодії етанолу з металічним натрієм, витратили повітря об'ємом 20 л. Яка маса етанолу прореагувала? (3 бали)  

СТАНЦІЯ 5

1.Напишіть три ізомери пентаналю, і назвіть їх. (3 бали)

2.Здійсніть перетворення: (3 бали)

етен ←етанол← етаналь→ етанова кислота

3.Етаналь добувають окисненням етену киснем за наявності хлоридів Паладію і Купруму. Напишіть рівняння реакції, та обчисліть об’єм етену, необхідний для добування етаналю масою 8,8 г, якщо вихід продукту 80%. (3 бали)

СТАНЦІЯ 6

1. Напишіть формули речовин: (3 бали)

а)2-метилпропанова кислота

б)бутанова кислота

в)β-амінопентанова кислота

2. Здійсніть перетворення: (3 бали)  

Натрій етаноат← етанова кислота → хлоретанова кислота →метилхлоретаноат.

3.Яку масу розчину етанової кислоти з масовою часткою її 0,6 потрібно, щоб добути кальцій етаноат масою 15,8 г? (3 бали)

Кожна група має час на розв’язання завдань, після чого кожна група матиме можливість захистити свою роботу.

Зараз проведемо міні-конференцію. Члени кожної групи відповідатимуть на запитання, які ставитимуть всі інші учні. Кожне коректно поставлене запитання, і кожна правильна відповідь оцінюватиметься в один бал, який досумується до загального отриманого балу.

Для підтвердження зв’язку між всіма класами органічних сполук здійснимо перетворення:

3.Домашнє завдання:

Завдання 1,2,3 у робочому зошиті, стор. 79-80.

4.Підведення підсумків –виставлення оцінок учням. 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54507. Музичні стилі та напрямки 462 KB
  Мета: познайомити учнів з творами композиторів різних стилів і напрямків; розвивати в учнів інтерес до слухання класичної музики, формувати музичну культуру, вчити впізнавати особливість музичних стилів (класичного, романтичного) та сфери їх емоційного впливу на людину; виховувати естетичний смак.
54508. Музика країн Європи і світу 68 KB
  Перша зупинка станція Мелодійна друга станція Ритмічна третя станція Музичних загадок четверта станція Композиторська пята Слухацька і остання станція Виконавська. Наступна зупинка станція Мелодійна. Станція Мелодійна. Наступна зупинка станція Ритмічна.
54509. Музыка в диалоге с современностью 31.5 KB
  К какому виду музыки относятся перечисленные произведения Бетховен. Римского-Корсакова Какой стиль создал американский композитор Джордж Гершвин В чем проявляется идея синтеза музыки и литературы Какие жанры в музыке ты знаешь Какая роль музыки в опере и в балете Имя какого небесного светила послужило основой в названии произведения Л. Сделай анализ полюбившегося тебе музыкального произведения по предложенной схеме: название автор стиль жанр мелодия темп лад динамика исполнитель и его...
54510. Музично-виконавський розвиток учня-піаніста на прикладі п єс «Дитячого альбому» П.І. Чайковського 1.15 MB
  Так само ретельно позначена і динаміка. Композитор користується як поступовим її розвитком, так і раптовими змінами тонких градацій звучності. Але ніде в циклі не позначено ff-автор наказує шкалу динаміки ppp-f. В творах циклу Чайковський застосував в основному прості форми, які легко піддаються аналізу.
54511. МУЗИКА - ЦЕ ГОЛОС НАШОГО СЕРЦЯ 80 KB
  На фоні музики Маленька нічна серенада Моцарта ведучі ведуть розповідь. 1ий ведучий Я слухаю музику і уявляю собі старовинний Зальцбург батьківщину Моцарта. Ми розповімо вам друзі про життя маленького Моцарта. І якщо хтонебудь скаже що в наших розповідях більше видумки ніж правди я відповім: Що ж а музика Моцарта хіба вона не казкове чудо Про Зальцбург і деякі обставини народження нашого героя 1ий ведучий У ті дні Зальцбург був столицею маленького церковного князівства.
54512. МУЗИКА ВІДКРИТОГО СЕРЦЯ 53 KB
  Церковний богослужебний спів виник разом з розповсюдженням християнства, а потім став розвиватися самостійно і історично склався як чисто національний вид музичного мистецтва. Стримані, виразні і величаві народні наспіви є величезним багатством нашої національної культури.
54513. Музыка в диалоге с современностью 37.5 KB
  Музыкальная викторина Задание: определить название прозвучавшего музыкального фрагмента. Драматизация Визитка музыкального произведения Задание: член команды выбирает карточку с названием произведения визитку которого нужно представить. Повторение средств музыкальной выразительности Задание: узнать произведение по его модели записанной на карточках. Ты мне я тебе Команды придумывают друг другу музыкальное задание.
54514. ВИДИ МИСТЕЦТВ. ПОХОДЖЕННЯ МИСТЕЦТВ. СЛІДИ ПЕРВІСНОЇ МУЗИКИ 93 KB
  Так поступово сформувались різні види мистецтва: література графіка живопис скульптура архітектура декоративне мистецтво кіно хореографія театр цирк і музика. Музика приносить людині велике задоволення і насолоду. Що ж це за таке диво МУЗИКА висловлювання дітей. Отже і музика має дуже давні корені.