10489

Поняття про амфотерні гідроксиди й оксиди

Конспект урока

Химия и фармакология

Тема: Поняття про амфотерні гідроксиди й оксиди. Навчальна мета: пригадати та поглибити поняття про оксиди і гідроксиди їхню класифікацію властивості; з’ясувати поняття амфотерності; удосконалити вміння спостерігати та пояснювати хімічні явища. Виховна мета: ви

Украинкский

2013-03-27

62 KB

56 чел.

Тема: Поняття про амфотерні гідроксиди й оксиди.

Навчальна мета: пригадати та поглибити поняття про оксиди і гідроксиди, їхню класифікацію, властивості; з’ясувати поняття амфотерності; удосконалити вміння спостерігати та пояснювати хімічні явища.

Виховна мета: виховувати наполегливість, працьовитість, самостійність; плекати в учнів інтерес до вивчення хімії як цікавої теоретичної, експериментальної і прикладної науки.

Розвивальна мета: забезпечити розвиток розумових здібностей учнів; їхні вміння користуватися прийомами логічного мислення; сформувати навички складання рівнянь хімічних реакцій за участі амфотерних сполук. 

Методи проведення уроку: бесіда, розповідь, систематизація, пояснення, робота з таблицями.

Навчальне обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва; таблиця розчинності; розчини солей цинку, луги, кислоти; штативи з пробірками.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1.  Організаційний етап…………………………………………………1 хв
  2.  Актуалізація опорних знань....……………………………………...2 хв
  3.  Вивчення нового матеріалу………………………………………..30 хв
  4.  Закріплення знань………………………………………………….10 хв
  5.  Домашнє завдання…………………………………………………..1 хв
  6.  Підбиття підсумків уроку…………………………………………..1 хв

Хід уроку

І. Організаційний етап

   Доброго дня, дорогі діти!

   Хто відсутній? Для сьогоднішнього уроку вам необхідні робочі зошити та таблиці розчинності речовин, а також той багаж знань, який ви отримали на попередніх уроках.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

   На попередніх уроках ми з вами ознайомилися із  такими класами складних речовин як кислоти і основи. Тому зараз я пропоную дещо пригадати, виконавши наступне завдання.

   Завдання. Розв’яжіть кросворд (Додаток 1)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Демонстрація  

   У пробірки наливається трохи (0,5 – 1 мл) лугу, потім доливається розчин солі цинку до випадання білого драглистого осаду – цинк гідроксиду. Учні записують рівняння реакції:

2NaOH + ZnCl2Zn(OH)2 + 2NaCl

   Осад розділяємо на дві пробірки й у першу додаємо

  1.  Закріплення знань

   Бесіда

  1.  Які два поняття характеризує вираз «метали»?
    1.  Що таке елементи-метали з точки зору будови атомів?
    2.  Чому в парних

Додаток 1

А

К

Т

И

                  

 

К

К

В

Я

И

И

Н

В

К

С

Р

Х

С

С

І

И

О

Л

О

Л

О

И

Л

С

Щ

Е

Р

О

Ж

О

С

Н

О

О

Т

А

М

Ф

О

Т

Е

Р

Н

І

С

Т

Ь

О

І

З

Н

В

И

О

Й

Н

И

   

Л

Ц

К

І

И

Д

В

О

 

Е

І

Л

      

Й

Н

А

В

К

Є

А

 

А

  

Н

У

Н

Д

  

І

Л

Т

У

 

А

 

Продовження

Додаток 1

По горизонталі

1. Здатність гідроксидів та оксидів проявляти подвійні хімічні властивості (основні і кислотні).

По вертикалі

  1.  Будь-які зміни, що відбуваються в світі.
  2.  Найменша частинка речовини, яка має сталий склад і зберігає її хімічні властивості.
  3.  Число, яке записується перед формулою або хімічним символом і позначає кількість молекул або окремих атомів.
  4.  Реакції, під час яких з однієї речовини утворюються дві або більше простіших за будовою речовин.
  5.  Оксиди, яким відповідають кислоти.
  6.  Колір, який в кислому середовищі дає лакмус.
  7.  Кислота, яка є розчином гідроген хлориду у воді.
  8.  Складні речовини, до складу яких входить атом металу і одна або кілька гідроксильних груп.
  9.  Колір, який в лужному середовищі дає лакмус.

10.Оксиди, яким відповідають основи.

11.Складні речовини, до складу яких входять один або кілька атомів Гідрогену, здатних заміщуватися на атоми металів і кислотних залишків.

12.На яку властивість металів вказує електрохімічний ряд напруг?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

66143. Дослідження та фінансовий аналіз діяльності ЗАТ «Хмельницька кондитерська фабрика «Кондфіл» 707 KB
  Метою проходження практики на підприємстві є поглиблення знань та оволодіння практичними навичками роботи за фахом. Відповідно до мети ставляться наступні завдання проходження практики: відобразити характеристику підприємства, організаційну структуру, аналіз загальної ситуації в галузі...
66144. Систему менеджменту ПП «Картес» 527 KB
  Виробнича практика студента забезпечує освоєння кваліфікації в відповідності з вимогами учбового плану сприяє закріпленню й поглибленню знань привчає до праці в сфері виробництва в умовах трудового колективу. Також під час проходження практики було ознайомлено...
66146. Аналіз господарської діяльності ПрАТ «Ратнівський молокозавод» 210.5 KB
  На молокозаводі здійснюється ряд технологічних процесів (виробництво сметани, масла, кефіру, казеїну та ін.). Розглянемо на прикладі технологічну схему виробництва солодковершкового масла методом перетворення високожирних вершків (ГОСТ 37-91) на Ратнівському молокозаводі...
66147. Фінансова звітність підприємства ПрАТ “Коростенський завод ЗБШ” 119.6 KB
  Метою проходження практики є вивчення реального підприємства проведення аналізу роботи підприємства формування висновків щодо його роботи та можливі шляхи покращення. Об’єктом дослідження роботи є ПрАТ Коростенський завод ЗБШ Предметом дослідження звіту є фінансова звітність підприємства.