10831

Наука в Україні

Конспект урока

Иностранные языки, филология и лингвистика

Урок 15 Підтема: Наука в Україні. Мета: Повторити у вправах граматичний матеріал Числівник. Проконтролювати розуміння та обговорити текст домашнього читання. Практикувати учнів у читанні тексту за темою. Обладнання: підручник текст Science in Ukraine HO1. ХІД УРОКУ 1....

Украинкский

2013-04-02

49.5 KB

13 чел.

Урок 15

Підтема: Наука в Україні.

Мета: Повторити у вправах граматичний матеріал «Числівник».

Проконтролювати розуміння та обговорити текст домашнього читання.

Практикувати учнів у читанні тексту за темою.

Обладнання: підручник, текст "Science in Ukraine" (HO1).

ХІД УРОКУ

1. Повідомлення теми та мети уроку.

Т: Science is our topic today. We are going to review numerals as well. But first let us practise the sound [ai] which is found in the word "science".

2. Фонетична зарядка.

Відпрацювати вимову звуку [аі].

  1.  Chant. Вірш: Oh, my! It's a fly. If it bites me I'll die.
  2.  Rules of reading. Виконати впр. 103 (стор. 31) на читання буквосполучення ш
    [аі]. (Можна ввести скоромо
    вку: Don't light a night light. On a light night like tonight.)

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Grammar Review 1. Узагальнююче повторення граматичної теми «Числівник».

1) Discussing grammar. Підготовка учнів до сприйняття теми.

а) Фонетична вправа.

Т: It is important to know numerals. They are often used when we speak about events, give facts, read different kinds of texts. We used to learn lots of counting rhymes.

Here's one:

One, two, three, four, five

Once I caught a fish alive

Six, seven, eight, nine, ten

See me put him back again.

Check on Home Reading

Any other rhymes? And here is a joke about numerals. Виконати впр. 105 (стор. 31). б) Опрацювання § 7, 8, 9 граматичного довідника (стор. 139-141).

2) Practicing numerals. Тренувальні вправи. Виконати впр. 106-108 (стор. 31).

2. Контроль розуміння та обговорення завдання 4 домашнього читання

"The Time Machine" (Part I).

1) Introduction. Вступна бесіда.

Т: You know H.G. Wells as the author of science fiction books. Are you fon reading books of this kind? Why? What is your opinion of part I? Who is the; character? Let us speak about the events of that Thursday.

2) Comprehension check. Для перевірки розуміння тексту виконати впр. 2 (стор. 1|

3) Reproduction. Практикувати учнів у монологічних висловлюваннях— дати(
дання розповісти про події І ча
стини тексту від 3 особи однини.

3. Пред'явлення тексту для читання "Science in Ukraine".

1) Pre-reading. Етап підготовки до читання тексту.

Т: Before reading the text "Science in Ukraine". I'd like you to give your associations with the word "science" (Учні називають ЛО, наприклад: laboratory, experiment, computer, academy, etc). All right. That's enough. You will meet these words in your text and there will be lots of other international words which are easy to understand but difficult to pronounce. Let us practise their pronunciation. Say after me: potential, elementary, thermonuclear, synthesis, genetic, recourses, accelerator, isotope, hydrogen, cybernetics.

2) While reading. Читання учнями тексту.

T: Pay attention to the numerals and be ready to give the main facts.

 

science in ukraine

Ukraine has a powerful scientific potential. Ukrainian scientists are working on the problems which include the world of elementary particles, controlled thermonuclear synthesis, newest types of power generators and others. They are doing research in using genetic engineering, developing thinking machines, studying cosmic matter, utilizing the resourses of the world ocean, etc.

The great forces are united under the Ukrainian Academy of Sciences set up in 1919. At its disposal there are many scientific centers, laboratories, experimental plants, production designing departments and computer centers. There are a lot of universities in Ukraine, the oldest one is the Lviv founded in 1662. Besides, there are hundreds of other higher educational establishments, branch research institutes which have done much to promote the science of our country.

It was the Ukrainian scientists that split the nucleus of an atom, built the first accelerator of elementary particles, discovered heavy water, heavy isotopes of oxygen and hydrogen, founded the world-known schools of mathematics, chemistry, physics, biology and physiology. Who does not know the achievements of Ukrainian scientists in the field of electric welding, cybernetics, industrial production of manmade diamonds? Who does not know the names of Ostrogragsky, Barabashov, Sinelnikov, Glushkov, Paton and many others?

Nowadays the efforts of the Ukrainian scientists are aimed at solving the most complicated problem of curing people who suffered as a result of the accident at Chernobyl atomic power station. They are working at the invention of medicines which would cure people from radioactive influence.

The Ukrainian scientists also study the history of Ukraine, its language and culture, the present-day problems of its economy.

3) Post-reading discussion. Обговорення тексту.

What can you say about the scientific potential of Ukraine? When was the Ukrainian Academy of sciences founded? What are the achievements of Ukrainian scientists? Name some problems Ukrainian scientists are trying to solve.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

  1.  Домашнє завдання.

Виконати впр. 110 (стор. 31).

2. Підбиття підсумків уроку.

T: Science is a serious topic to discuss. Let us relax a bit. Think of the place you live in. What streets and avenues have been named after famous scientists? Do you know the branch of science they worked in?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83348. Однорідні члени речення «Спогади про літо» 777 KB
  Мета: розширити знання дітей про члени речення ознайомити з однорідними членами речення їхніми характерними ознаками вчити визначати в реченні однорідні члени; розвивати вміння уважно слухати й аналізувати речення; творче мислення; виховувати шанобливе ставлення до хліба інтерес до народних традицій.
83349. Написання не з дієсловами. Спостереження за зв’язком дієслова в реченні з іншими частинами мови 348.5 KB
  Чи любить Яринка прокидатися зранку Що вона запитала у дідуся Що порадив дідусь Чи послухає поради дідуся Яринка Давайте спробуємо сьогодні довести що праця навчання наполегливість необхідні в житті людини. Для початку зясуємо яка орфограма в імені Яринки велика буква Яким звуком починається слово...
83350. Повторення та узагальнення вивченого про дієслово як частину мови 154 KB
  Мета: Узагальнити знання про ознаки дієслова удосконалювати вміння розрізняти часові форми дієслова закріплювати навички правопису не з дієсловами. Вміння визначати до якої дієвідміни та особи належать дієслова. Обладнання: стіл накритий вишитою скатертиною на якому розміщені паска писанки...
83351. Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників 351 KB
  Мета: Закріпити знання про відмінювання прикметників у множині. Вчити школярів правильно вимовляти і записувати форми прикметників у множині, вживати на письмі закінчення прикметників, орієнтуючись на кінцевий приголосний звук основи.
83352. Закріплення знань про прислівник. Підготовка до контрольної роботи 121 KB
  Закріплювати та поглиблювати знання про прислівник як самостійну частину отриманні на уроках української мови; розвивати логічне мислення память мовлення учнів навички та уміння самоосвітньої діяльності з навчальним матеріалом; вчити бачити прекрасне у звичайному а із заняття винести любов до рідного слова.
83353. Роль прикметників у мовленні 296 KB
  Мета: повторити вживання апострофу, закріпити знання про прикметник як частину мови, актуалізувати його роль у мовленні; поглибити знання учнів про осінні явища, розкрити красу осінньої палітри природи; розвивати навички сприйняття, образне творче мислення, увагу, зв’язне мовлення...
83354. Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання твору «Весна прийшла» 131 KB
  Мета. Формувати вміння та навички школярів складати текст-розповідь на визначену тему на основі власних спостережень використовуючи лексичні засоби; розвивати навички усного і писемного мовлення, уміння бачити і відчувати красу природи, заохочувати дітей до творчості, збагачувати словниковий запас...
83355. Перевірка орфограм у особових закінченнях, або ще раз про закон письма 105 KB
  Вчити школярів застосовувати алгоритм перевірки орфограм слабких позицій звуків у особових закінченнях дієслів; перевіряти орфограми слабких позицій звуків у різних частинах слів; вчити школярів обґрунтовувати свої думки; давати на запитання повні змістовні відповіді; робити висновки.
83356. Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою 39 KB
  Мета: узагальнити систематизувати знання учнів про текст розвивати уміння систематизувати зібраний матеріал добирати потрібні засоби для поширення речень вчити дітей уважно слухати і відповідати на питання; збагачувати словниковий запас розвивати звязки мовлення; виховувати любов до рідної природи...