10877

Електромонтажі інструменти

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема. Електромонтажі інструменти. Мета: сформувати в учнів поняття про розвивати політехнічний світогляд виховувати відповідальність за результат роботи. Ключові поняття: електрична схема умовне позначення електричний патрон вилка штепсельна штепсельна

Украинкский

2013-04-02

157.5 KB

4 чел.

Тема.   Електромонтажі інструменти.

Мета: сформувати в учнів поняття про ; розвивати політехнічний світогляд; виховувати відповідальність за результат роботи.

   Ключові поняття: електрична схема, умовне позначення, електричний патрон, вилка штепсельна, штепсельна розетка.

Обладнання:види електротехнічної арматури, круглогубці, пасатижі, бокорізи.

Хід уроку

I.  Організаційний етап

II. Мотивація навчальної діяльності учнів. Актуалізація опорних знань учнів.

III. Оголошення теми та освітньої мети.

IV. Вивчення нового навчального матеріалу.

1 Електрична схема.

2 Електротехнічна арматура.

1 Електрична схема.

Електричне коло зображують на папері. Для того щоб довго не виконувати зображення електричного кола, його зображують спрощено. Щоб спрощені елементи могли прочитати інші люди їх зображення стандартизовані. Крім графічного позначення використовують і буквені позначення. Сукупність умовних позначень елементів електричного кола називають електричною схемою.

(На  сторінці 108 в таблиці 4 є графічні та буквені позначення.)

2 Електротехнічна арматура.

Монтаж електричних кіл здійснюють з допомогою різних кріпильних елементів, контактних наконечників, клем, електричних патронів, вимикачів, штепсельних вилок тощо. Ці пристрої називають електричною арматурою.

Клеми застосовують для кріплення та ущільнення місць з’єднання проводів, контактні кільця, пластини – для закріплення проводів.

Для кріплення електричної лампи та з’єднання її з джерелом струму, застосовують електричний патрон. Електропатрон складається з корпуса, виготовленого з ізоляційного матеріалу. Всередині корпуса міститься фарфоровий сердечник з контактами.

З верхньої сторони прикріплені контакти з гвинтами для кріплення пластинчасті контакти, призначені для з’єднання з центральним боковим контактом електричної лампи.

Корпус патрона складається з двох частин. Внутрішня частина корпусу має різьбу для кріплення цоколя електричної лампи.

В залежності від призначення, патрони бувають: підвісні, сталеві і настінні. Розглянемо їх на с. 123 мал. 139 у підручнику.

Для з’єднання електричних приладів з мережею електричного струму застосовують електричні вилки, які по-іншому називають штепсельними вилками.  В залежності від конструкції розрізняють нерозбірні і розбірні штепсельні вилки.

Одна із конструкцій штепсельних вилок складається з розбірного корпуса, контактних стрижнів, гвинтів для кріплення на стрижнях проводів та пластинки для закріплення на корпусі електричного проводу. Обидві частини корпуса скріпляються  між собою гвинтом та гайкою.

Електрична штепсельна розетка  призначена для ввімкнення з допомогою штепсельної вилки переносних побутових електроприладів.

Штепсельні розетки виготовляються з фарфору або пластмаси. Найпростіші з них складаються з корпуса і осердя. На осерді кріпиться два металеві гніздові контакти для ввімкнення ніжок вилки, кришка має два отвори для ніжок вилки і отвір для шурупа або гвинтів з гайкою для її кріплення з осердям.

Електрична розетка і вилка відносяться до групи виробів, які називаються електричними з’єднувачами. Вітчизняні за імпортні вилки мають деякі відмінності. У імпортних вилках контактні стрижні більшого діаметра (~5 мм) та є додатковий заземлюючий контакт. Тому не завжди можна підєднати вилку до розетки. Для зручності в користуванні виготовляються універсальні розетки для вітчизняних та зарубіжних типів вилок або спеціальні перехідники рис. д, е. Для підєднання до однієї розетки кількох споживачів використовують подвійні та потрійні перехідні розетки (ж). Для зєднання споживача на деякій відстані до розетки використовують подовжувачі різноманітних конструкцій (а-г).

Вимикачі призначені для замикання й розмикання електричних кіл. Розглянемо роботу вимикача (мал. 142). Вони мають два нерухомих і один рухомий контакт. Нерухомі контакти закріплені на основі. На них є затискачі для приєднання проводів. Рухомий контакт являє собою важіль або планку. Він переміщується за допомогою пружини.  

V. Закріплення знань.

Що називають електричною схемою?

Яке умовне позначення штепсельної вилки?

Яке умовне позначення електричної лампи розжарювання?

Які відмінності між вітчизняними та імпортними штепсельними вилками?

VІ. Практична робота (робота в групах 4-6 учнів)

Підєднання провідників до штепсельних розеток, штепсельних вилок.

Вступний інструктаж.

Поточний інструктаж.

VIІ. Підбиття підсумків, оцінювання результатів роботи.

VIIІ. Домашнє завдання: §22, §26


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

59023. Комунікація. Дискусія та правила її ведення 40.5 KB
  Протягом заняття ми мультимедійна проекція слайдів: визначимо місце дискусії у процесі вербальної комунікації; ознайомимося з правилами її ведення; навчимось практично їх використовувати. І тоді людина вдається до дискусії.
59024. Краса, велич і трагедія в образах шевченкового Кобзаря 49 KB
  Природно шевченкові пейзажі є саме такими. Де й навіщо використовує Шевченко пейзаж На початку іноді в середині великого поетичного твору. Яка назва цієї пісні Що ви знаєте про історію її написання Яким у ній зображено Дніпро В іншій поезії Шевченко зазначає...
59025. Краса осені (прикмети та ознаки) 41 KB
  Осінь наче художник велетенським пензлем розфарбовує у яскраві кольори плоди та листя. Ось так починається осінь. Осінь Які слова допомогли вам відгадати загадки Підкреслимо їх. розфарбувала жовті шати одягає жде білу сестрицю...
59026. Критичне мислення на уроках зарубіжної літератури 99.5 KB
  Теорія та практика Критичне мислення на уроках зарубіжної літератури I. Саме тому основною проблемною темою в контексті викладання зарубіжної літератури в 811 класах є: Використання технологій критичного мислення як засобу створення творчого мікроклімату на уроці зарубіжної літератури...
59027. Література ХХ століття. Р. Кіплінг 48 KB
  Мета практична: повторити біографію Р. Кіплінга; ознайомити учнів з особливостями індуїзму, проаналізувати вплив вірувань індійців на творчість Р. Кіплінга, спонукати учнів до нового осмислення Мауглі...
59029. Листок - орган фотосинтезу 51 KB
  Мета: розширити і поглибити знання учнів про фотосинтез; зясувати особливості будови листка в звязку з його функціями; формувати вміння встановлювати взаємозвязок між будовою листка і його функціями; вміння працювати з мікроскопом; розкрити значення фотосинтезу в природі і житті людини...
59030. Лицар в іржавих обладунках. Роман Сервантеса Премудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі 78 KB
  Можна спитати в учнів які лицарські романи знаходились в бібліотеці Дон Кіхота про це вони повинні були прочитати вдома у розділі VI першої частини. Назва роману Сервантеса та імя головного героя Коли взимку 1605 року у книжкових лавках Мадрида...
59031. Позакласна робота з математики. Логічні задачі 48 KB
  Завжди робіть таблицю, у ній ви зможете враховувати всі ймовірні варіанти. Уважно читайте кожне твердження. По-справжньому уважно. Звичайно кожне твердження містить щось таке, що дозволить вам спростувати хоча б один із варіантів.