10890

Технологія обробітку та захисту ґрунтів

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема уроку: Технологія обробітку та захисту ґрунтів. Мета уроку. Засвоєння знань про типи структуру та родючість ґрунтів; ручні знаряддя праці; прийоми і послідовність ручного обробітку ґрунту; види механізованого обробітку ґрунту; правила безпечної праці та особист

Украинкский

2013-04-02

63.5 KB

27 чел.

Тема уроку: Технологія обробітку та захисту ґрунтів.

Мета уроку. Засвоєння знань про типи, структуру та родючість ґрунтів; ручні знаряддя праці; прийоми і послідовність ручного обробітку ґрунту; види механізованого обробітку ґрунту; правила безпечної праці та особистої гігієни під час виконання робіт з обробітку ґрунту.

Об’єкт навчальної праці: шкільна навчально-дослідна ділянка.

Обладнання: лопати, граблі, сапи.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Орієнтовний план проведення уроку

І. Організаційна частина ( 2 хв )

ІІ. Актуалізація життєвого досвіду учнів ( 7хв )

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв )

V. Вивчення нового матеріалу ( 7 хв )

VI. Практична робота ( 20 хв )

VII. Підсумок уроку ( 5 хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина.

  •  Перевірка присутніх
  •  Призначення чергових

ІІ. Актуалізація життєвого досвіду учнів (методом «мікрофон» з’ясовують питання):

1.Які ви знаєте знаряддя праці для роботи на присадибній ділянці?

2. Як ви розумієте слово ґрунт?

3.Що потрібно для того, щоб виросла рослина?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. 

Сьогодні ми ознайомимося із типами та властивостями ґрунтів, ручними та механізованими знаряддями праці для обробітку ґрунту.

Ці знання та уміння можуть стати вашим першим кроком до цілого світу цікавих професій, які є у сільському господарстві. Для того, щоб вирощувати рослини необхідно знати багато наук: біологію, хімію, агрономію та багато інших. Навчаючись у школі, а згодом, продовжуючи навчання у спеціальних закладах ви зможете оволодіти цими науками та отримати відповідний фах. На цьому ж уроці здобуті знання та уміння ви зможете безпосередньо використати дома, працюючи на власній присадибній ділянці.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

називати ґрунти, їх типи та структуру;

класифікувати ручні знаряддя праці для обробітку ґрунту;

характеризувати види механізованого обробітку.

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) Поняття про ґрунт.

б) Знаряддя праці для обробітку ґрунту.

а) Ґрунт – це верхній пухкий родючий шар землі, на якому ростуть рослини.

Розрізняють такі типи ґрунтів: чорноземи, глинисті ґрунти, легкі суглинки, середні та важкі суглинки, піщані ґрунти.

У сільському господарстві звичайно восени проводять оранку – ґрунт розпушують. Таку оранку називають зяблевою.

б) Для обробітку ґрунту на грядках дослідної ділянки, ґрунт обробляють ручними знаряддями праці: лопатою, сапою, граблями. Лопатою ґрунт перекопують – перевертають верхній шар. Сапою – спушують рівномірними рухами. Граблями – розбивають великі грудки після перекопування.

в) Плуг (Рис 1.) — одне з найпростіших ґрунтообробних знарядь. Він складається з робочих і допоміжних частин. Робочі органи плуга: ніж, передплужник, леміш, полиця, ґрунтопоглиблювач. Ніж 3 нарізує пласт. Передплужник 8 знімає верхній шар ґрунту, багатий на рослинні рештки та насіння бур'янів, й укладає його на дно борозни. Леміш 9 підрізує пласт знизу і з полицею 1 відриває його від стінки борозни. Потім пласт переміщується по лемешу й полиці, кришиться й повертається в бік сусідньої борозни. До допоміжних частин плуга належать рама 7, з’єднувальний стояк 6, стояк корпусу плуга 2, опорне колесо 5, Рис. 1регулятор глибини 4. Борони застосовують для поверхневої розпушування і вирівнювання ґрунту, руйнування кірки, знищення бур'янів.

VI. Практична робота

Завдання: Ознайомлення з будовою плуга.

Послідовність виконання роботи

1. Покажіть робочі частини плуга. Яку роботу вони виконують?

2. Визначте ширину оранки (захвату) одного корпусу плуга, всього агрегату за один прохід і затрату часу.

3. Підрахуйте, яку площу виоре тракторний агрегат за один прохід, за одну годину роботи, за зміну.

4. За допомогою лінійки (глибиноміра) визначте глибину оранки.

VII. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити (методом «мікрофон»):

1.Порівняйте роботу плуга і лопати

7.2 Заключна частина:

  •  аналіз виконаної роботи, мотивація оцінок;
  •  виставлення оцінок за роботу на уроці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21098. Культура незалежної України 23.73 KB
  Культура незалежної України Проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р. Верховна Рада України ухвалила Основи законодавства про культуру якими передбачені заходи подальшого розвитку української національної культури. Верховна Рада України провела слухання на тему Культурна політика в Україні: пріоритети принципи та шляхи реалізації. показав що українська мова є рідною для 675 населення України.
21099. Визначення поняття «культура», її структура та основні функції 19.29 KB
  Термін культура вперше зустрічається в одному з творів знаменитого римського оратора Цицерона 45 р. Як самостійна наукова категорія культура фіксується вперше у працях німецького юриста С. У подальшому слово культура отримало ще більш узагальнене значення яке охоплювало собою сукупність створених людськими спільнотами традиційних благ і цінностей.
21100. Перші паростки культури на українських землях у найдавніші часи 17.16 KB
  Перші паростки культури на українських землях у найдавніші часи. Виникнення культури нерозривно пов’язано з появою людини. Загальні закономірності розвитку культури у первісну добу на українських землях були такими самими як в інших регіонах земної кулі проте були й деякі особливості. З огляду на це питання про генетичні витоки української культури має сьогодні неабияке значення і викликає у своєму розв’язанні доволі гострі зумовлені актуальними проблемами в житті нашого суспільства суперечки.
21101. Трипільська культура 18.72 KB
  Трипільська культура. Найбільшого розвитку в цей час в добу енеоліту досягла трипільська культура названа так від с. Потретє за своїм походженням трипільська культура хоч і була пов’язана з БалканоНижньодунайським регіоном але в процесі поширення на нові східні території включала в себе на різних етапах елементи місцевих неолітичних та енеолітичних культур. Почетверте трипільська культура відзначається розташуванням поселень певними зосередженими групами з проміжними менш заселеними територіями.
21102. Кімерійці, скіфи, сармати, їх культура та світогляд 19.74 KB
  Але історичні відомості про скіфів містяться в іноземних джерелах. Одним із перших про скіфів написав Геродот який присвятив їм окрему книгу своєї Історії і не лише яскраво змалював побут і звичаї тих народів які заселяли українські землі під назвою скіфів а й навів дані про їх релігійні погляди міфологію. У випадку скіфів такою ознакою послужила характерна форма півсферичних посудинчаш характерних для кочівників і більш позаднього часу. Поховання кочівницьких скіфів відрізняються від поховань осідлого населення.
21103. Давньогрецька культура на теренах України 15.24 KB
  Північне Причорномор’я входило до сфери колонізації руху греків яких привертали сюди родючі землі велика кількість риби в гирлах річок можливість вести широку торгівлю з племенами північних причорноморських степів – скіфами синдами меотами та ін. Античні міста Північного Причорномор’я жили самостійним життям зберігаючи проте торгові та культурні зв’язки зі своїми метрополіями. Велику роль в їх економічному житті відігравала торгівля з містами Греції та Малої Азії а також з племенами причорноморських степів. В містах Північного...
21104. Язичницька культура давніх слов’ян 22.85 KB
  Язичницька культура давніх слов’ян. Релігійні вірування давніх слов’ян давно привертають пильну увагу дослідників. Однак жодну з сучасних реконструкцій світу давньослов’янських вірувань не можна вважати остаточно доведеною. А подруге кожне слов’янське плем’я імовірно визнавало своїх богів культ яких не поширювався на значні території.
21105. Фольклор, музика, побут за часів Київської Русі 18.83 KB
  Фольклор музика побут за часів Київської Русі. Культура часів Київської Русі не була явищем однорідним уніфікованим для всіх регіонів держави яка обіймала великі території від Чорного до Білого морів населені цілком різними племенами. Вельми показовою ілюстрацією розбіжностей у релігійних уявленнях населення різних регіонів Київської Русі може служити поховальний обряд який суттєво відрізнявся навіть у найближчих сусідів що складали етнічне ядро держави у полян та древлян. Протягом тисячолітньої історії християнства на Русі церква...
21106. Освіта за часів Київської Русі 16.49 KB
  Освіта за часів Київської Русі. Перші школи на Русі з’явилися за часів великого князя Володимира Святославовича початок XI ст. Основою руської літературнописемної мови як вважають вчені стала говірка мешканців княжої столиці що перепліталася з говірками прибульців з інших земель Русі – дружинників ремісників купців. Що до давньоруської живої мови то фахівці вважають що на території Русі існували кілька надплемінних територіальних діалектів.