10917

Дріт як конструкційний матеріал. Інструменти і пристосування для роботи з дротом

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку: Дріт як конструкційний матеріал. Інструменти і пристосування для роботи з дротом. Мета уроку: Засвоєння знань про технологічний процес виготовлення дроту його види властивості та галузі його застосування; формування практичних вмінь визначати твердість...

Украинкский

2013-04-02

45.5 KB

15 чел.

Тема уроку: Дріт як конструкційний матеріал. Інструменти і пристосування для роботи з дротом.

Мета уроку: Засвоєння знань про технологічний процес виготовлення дроту, його види, властивості та галузі його застосування; формування практичних вмінь визначати твердість, гнучкість, пружність різних видів дроту. Розвивати пам'ять, критичне мислення. Виховувати любов до праці та інтерес до роботи з дротом.

Об'єкт навчальної праці: виріб з дроту та тонколистового металу (бокс для пензликів).

Дидактичні матеріали: зразки різних видів дроту.

Тип уроку: Комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку

1.Організаційна частина (2 хв.)

II.  Повторення раніше вивченого матеріалу (5 хв.)

III.  Мотивація навчально-трудової діяльності (4 хв.)

IV.  Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв.)

V.  Вивчення нового матеріалу (10 хв.)

VI. Практична робота (17 хв.)

VII. Заключна частина (5 хв.)

Хід уроку (.Організаційна частина

-     Перевірка присутніх;

—     Призначення чергових.

II.Повтореним раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з'ясовують питання):

1. Що називають жерстю?

2.  Чим відрізняється біла жерсть від чорної?

3.  Назвіть відмінні особливості металів.

4. Які метали і сплави використовують для виготовлення тонколистового металу?

5. Які Ви знаєте професії людей, що працюють з тонколистовим металом?

III. Мотивація  навчально-трудової діяльності. Дуже часто для виготовлення виробів з тонколистового металу використовують інший конструкційний матеріал - дріт (різні елементи конструкції). Отже нам сьогодні необхідно з'ясувати, які існують види дроту, як його виготовляють, де застосовують і які існують вироби з дроту.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

V.  Вивчення нового матеріалу. План вивчення.

1) Види і призначення дроту.

2) Поняття про виготовлення дроту.

3) Професії людей, що працюють з дротом та його виготовляють.

1)  Дріт - це один з найпоширеніших у використанні напівфабрикатів. Що ж таке дріт? Дріт - металевий виріб великої довжини з перерізом до 8 мм. Дріт у вигляді металевих нитей різного діаметру виготовляють з сталі, міді, алюмінію та інших металів. Випускають  дріт  круглого,   напівкруглого  і   квадратного  перерізу.   Електричні  дроти виготовляються в основному з кольорових металів, а ріжучий інструмент,  пружини, рисувалки виготовляються з стального дроту високої твердості. Цвяхи, заклепки та інші вироби виготовляють з м'якого стального дроту. Із напівкруглого дроту виготовляють шплінти, із квадратного - цвяхи квадратного перерізу.

2)  Дріт виготовляють двома способами: гарячим прокатуванням та волочінням. Виготовлення   дроту   гарячим   прокатуванням   здійснюється   на   безперервних   станах. Виготовлення  здійснюється  в два етапи:   прокатування  в  чорнових  комплектах  валів 5  6

Рис. 1. Схема барабанного волочильного стану.

(здійснюється в 4 нитки) та в чистових – в одну нитку для того,  щоб мати точний за формою і  розмірами переріз дроту  по всій довжині.     Під     час     процесу     волочіння виготовлять    дріт   зі    сталі    та   кольорових металів.             Волочіння здійснюється протягуванням заготовки в холодному стані крізь ряд отворів, що поступово зменшуються. Залежно від призначення волочильні стани підрозділяють  на  барабанні,  ланцюгові та гідравлічні.  Барабанні стани для волочіння (рис.   1) мають барабан для кріплення дроту-заготовки (1), кінець якого пропускають через калібрований отвір — волоку (2) й намотують на прийомний барабан (3), який приводиться в обертання через зубчаті конусні шестерні (4) й редуктор (5) від електродвигуна (6). На таких волочильних станах одержують дріт діаметром 0,002—6 мм.

3) Широко використовується в народному господарстві (особливо в будуванні) вироби з дроту (арматура). Професія людей, які розмотують, витягують арматурну сталь лебідкою, ріжуть її і гнуть, збирають і встановлюють сітки з дроту, виконують процес зварювання найпростіших арматурних конструкцій, називаються арматурниками. Від уміння, уважності і акуратності арматурника залежить міцність будівлі. їм необхідно знати види, призначення і властивості матеріалів, що використовують, призначення і спосіб використання інструментів, що призначені для їх обробки, поряд і спосіб обробки заготовок і деталей виробу. Яка ж професія робітників здійснює виготовлення дроту. Якщо дріт виготовляється на прокатних станах, то професія називається - ... , як вам відомо, прокатник. З цією професією ми познайомилися на попередньому занятті. Професія робітника, який виготовляє дріт на волочильному стані називається волочильником. Вона подібна до професії прокатника, лише відрізняється знаннями та вміннями керувати процесом волочильного стану.

VI. Практична робота (обговорення завдання в групах) 6.1 Вступний інструктаж

Завдання 1. Ознайомлення та вивчення видів дроту. Виявлення відмінностей між ними.

  1.  Підготуйте в зошиті таблицю наступної конфігурації:
  2.  Назва матеріалу з якого виготовлений звазок

Товщина

Колір

Механічні властивості

Галузь використання

2. Ознайомтесь зі зразками дроту.                                      ,

3.  Вкажіть його назву за кольором як основного показника за яким визначають вид дроту.

-    звернути увагу учнів на те, що види дроту можуть визначатися не лише за кольором, а й за механічними властивостями (охарактеризувати та продемонструвати їх);

-    повідомити учням послідовність виконання роботи: визначити види дроту та записати їх назви до таблиці;

Завдання 2. Вибрати матеріал для виготовлення виробу (технологіями колективно-групового обговорення)

1.  Визначити товщину тонколистового металу та дроту в залежності від призначення виробу - якщо бокс для пензликів - не менше 0,6 мм, дріт - не більше 3 мм.

2.  Приблизний розрахунок матеріалу (тонколистового металу і дроту) в залежності від розмірів виробу.

6.2 Поточний інструктаж

-    звернути увагу дітей на те, що найбільш зручно розрахунок матеріалу робити з

використанням ескізних малюнків;

-    слідкувати за тим, щоб діти порівнювали обраний розмір до масштабу лінійки;

-    відповідно до проведеної роботи скласти таблицю:

VII. Підсумок уроку

7.1 Рефлексія.

Учитель просить кожного учня повідомити:

Чи відповідає очікуваний результат отриманим результатам на уроці?

Які знання (назвати конкретно - що саме?) отримані на уроці ви зможете

використати у подальшій роботі в майстерні?

7.2. Підбиття підсумків:

-  Виставлення оцінок за роботу на уроці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21966. Испания в XVI-XVII вв. 101 KB
  В свою очередь по типу аграрного развития Кастилия подразделялась на 3 области: Север (Страна басков, Астурия, Галисия), Центр (Старая и Новая Кастилия, Эстремадура), Юг (Андалусия, Мурсия). На экономическое развитие Валенсии и Каталонии большое влияние оказала средиземноморская торговля. К началу XVI в. крестьянство в Кастилии было свободным от лично наследственной зависимости.
21967. Италия в XI-XV вв. 153 KB
  Распад каролингской империи и выделение Северной и Средней Италии в особое королевство в 855 г. В течение всего средневековья за корону Италии вели борьбу многие главным образом чужеземцы. Апулия Калабрия Сицилия – житницы не только южных областей Италии но и Севера и Центра страны. Жители Кампании переняли у арабов культуру цитрусовых неизвестных в Италии ранее с 2 2 X в.
21968. Италия в XVI-первой половине XVII вв. 71.5 KB
  новая эпоха в истории Италии эпоха феодальной реакции когда Италия уступает свои ведущие позиции другим западноевропейским странам. экономика Италии приходит в упадок по вопрос о том когда начался упадок и насколько он затрагивал отдельные области Италии и различные отрасли экономики как он протекал и в какой мере достижения прежних веков были утрачены представляется спорным. Большинство исследователей в последнее время предпочитают говорить не столько об упадке экономики Италии в это время а сколько об ее перестройке относя период...
21969. Китай в III-VIII-XII вв. 74 KB
  – в Северном Китае образовали свое государство в 316 г. ХоуЧжаю государство гуннов пало под ударами сяньбийцев. создали государство ЦяньЯнь просуществовало до 370 г. сяньбийские племена объединились под властью вождя Тоба Тобар Тобагуй и появилось государство ХоуВэй т.
21970. Китай в эпоху правления династии Юань (1271-1368 гг.) 71 KB
  на территории современного Китая сосуществовали 4 государства: на севере – чжуржэньская империя Цзинь на северозападе – тангутское государство Западное Ся на юге – Южносунская империя и государственное образование Ианьчжао Дали. – китайцысеверяне и ассимилированные кидане чжурчжэни корейцы и т. Этому способствовали политика властей власть монголов ослабла вместо единой монгольской империи было 4 государства: собственно Монголия Маньчжурия Китай Тибет входили в состав одного из них – государства великих ханов и стихийные...
21971. Контрреформация 39.5 KB
  пойти на реорганизацию внутренней структуры системы власти и управления она создала новые инструменты в частности появились новые религиозные ордена инквизиция книжная цензура постановления Тридентского собора. Некоторые ордена были реформированы. был реорганизован орден камальдулов ответвления бенедиктинцев в 1528 г. часть обсервантов францисканцы образовали орден капуцинов для деятельности в миру проповеди и служения среди простонародья.
21972. Крестовые походы 76 KB
  Наименование крестовых походов в истории получили военноколонизационные походы западноевропейских феодалов в страны Восточного Средиземноморья а также в пределы земель западных славян и прибалтийских народов. Современники не говорили крестовый поход называя это движение – войной за Гроб господень странствование заморское поход по стезе Господней путь в Святую землю. Термин крестовый поход появился в XVII в.
21973. Культура Западной Европы в XVI-XVII вв. 185 KB
  XVI в. XVI в. В XVIXVII вв.
21974. Австрийские земли в XVI-первой половине XVII вв. 54.5 KB
  в Австрии вместе с Чехией и Моравией проживало 55 млн. В Австрии население было распределено равномерно и все области были одинаково развиты в экономическом отношении. Австрийские правители добились чтобы экспортируемые из Венгрии медь и серебро в значительной мере обрабатывались в самой Австрии. был в Австрии бурным периодом перехода от ремесленного производства к ранней мануфактуре от аграрного хозяйства производящего на общину к производству на рынок.