10922

Опорядження виробів. Призначення та способи опорядження виробів з тонколистового металу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку: Опорядження виробів. Призначення та способи опорядження виробів з тонколистового металу. Практична робота: виготовлення проектної роботи. Мета уроку: Засвоєння знань учнями про види оздоблення виробів з тонколистового металу та дроту. Формування вмін

Украинкский

2013-04-02

35 KB

117 чел.

Тема уроку: Опорядження виробів. Призначення та способи опорядження виробів з тонколистового металу.

Практична робота: виготовлення  проектної роботи.

Мета уроку: Засвоєння знань учнями про види оздоблення виробів з тонколистового металу та дроту. Формування вмінь фарбувавати та лакувати. Розвивати просторову уяву, увагу, абстрактне мислення. Виховувати культуру праці, акуратність.

Об'єкт навчальної праці: коробочки для дрібних деталей, циліндр.

Обладнання: щіточки для фарбування, фарба, лак.

Тип уроку: Комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку.

І.Організаційна частина (1 хв.)

II. Мотивація навчально-трудової діяльності (4 хв.)

III. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв.)

IV.  Вивчення нового матеріалу (7 хв.)

  1.  Повторення раніше вивченого матеріалу (5 хв.)

VI Практична робота (20 хв.)

VII. Підсумок уроку (6 хв.)

Хід уроку

 І.Організаційна частина.

-  Перевірка присутніх

-  Призначення чергових

II.  Мотивація иавчально-трудової діяльності. На попередніх заняттях ми з вами ознайомлювалися з способами з'єднання дегалей виробів з жерсті. Сьогодні ми навчимося оздоблювати вироби з тонколистового металу та дроту. Набуті уміння можуть стати вам у нагоді коли ви будете виготовляти в майбутньому необхідні у господарстві речі.

III. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує на дошці тему уроку та повідомляє (записує) очікувані результати: знати види оздоблення виробів з жерсті;

  •  вміти проводити підготовку до фарбування чи лакування.

IV. Вивчення нового матеріалу.

План вивчення

1) Правила техніки безпеки під час фарбування чи лакування;

2) Види оздоблення виробів.

Правила безпечної роботи при обробці готових виробів:

1.  Забороняється користуватися фарбою поблизу джерел вогню або нагрітих предметів.

2.  Не    можна    нагромаджувати    промаслені    ганчір'я:    вони    можуть самозайматися.

3.  Фарбуючи   або   лакуючи   вироби,   потрібно   постійно   провітрювати приміщення.

2) Для поліпшення зовнішнього вигляду виробу з металу і з метою його захисту від корозії його фарбують або лакують. Процес обробки виробів з металу складається з таких операцій:

1. Антикорозійна обробка:

а)обробка поверхні виробу напилками або наждачним папером; б)знежирення;

в)ґрунтування, тобто нанесення спеціального розчину, (грунту) для кращого зчеплення лакофарбових матеріалів з поверхнею виробу;

г) шпаклювання, тобто забивання дрібних подряпин і вм'ятин на поверхні.

2. Декоративна обробка:

а)покриття поверхні фарбами й емалями;

б)лакування різними лаками.

Щоб приготувати .міцний грунт, додають незначна кількість фарби в оліфу. Цим розчином і ґрунтують поверхню. Після просихання виріб шпаклюють спеціальною пастою, що називається шпаклівкою, і знову сушать. Останній етап обробки виробів з металу - фарбування або лакування. Вид остаточної обробки (так само, як і фарби чи лаки) вибирають у залежності від призначення деталі або виробу.

При фарбуванні необхідно:

1.  Ретельно розмішати фарбу чи емаль перед фарбуванням.

2.  Фарби й емалі наносити за допомогою щіточки.

3.  Наносити фарбу тонким шаром.

4.  Розтирати фарбу щіточкою по поверхні

V. Повторення раніше вивченого матеріалу.

Методом бесіди учитель обговорює разом з дітьми наступні питання:

І.Як можна оздобити вироби з металу?

2 Як правильно підготувати поверхню деталі до оздоблення?

З.Які ви знаєте правила безпечної роботи під час фарбування чи лакування?

VI.  Практична робота.

6.1  Вступний інструктаж.

Завдання. Виконати всі роботи суворо дотримуючись правил техніки безпеки, нагадати про організацію робочого місця;

6.2 Поточний інструктаж:

слідкувати за роботою учнів; звернути увагу на дотримання правил ТБ;

зупиняти роботу, якщо помилки в роботі повторюються і давати пояснення щодо їхнього усунення;

6.3 Заключний інструктаж:

демонстрація кращих робіт;

вказати на найбільш поширені помилки та шляхи їхнього усунення.

VII. Підсумок уроку.

7.1  Рефлексія (методом бесіди або інтерактивним методом „мікрофон"): Учитель просить кожного учня повідомити:

1. Що ми робили на уроці?

2.  Що нового ви дізналися на уроці?

3.  Чи можете ви отримані знання використати у своєму житті?

7.2 Заключна частина:

виставлення оцінок за роботу на уроці; домашнє завдання: вивчити теоретичний матеріал


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40736. Управління робочим часом менеджера 213.92 KB
  Визначити основні засади методики аналізу використання часу аналізу сильних і слабких сторін стилю роботи аналізу часових утрат та аналізу поглиначів часу. Зміна сприйняття часу. Трирівнева процедура діагностики проблем повязаних з організацією планування власного часу.
40737. Постановка цілей в самоменеджменті 122.79 KB
  Охарактеризувати процес знаходження та формулювання цілей. Визначити складові методики застосування ситуаційного аналізу в процесі постановки цілей в самоменеджменті. Сутність та функціональний характер цілей самоменеджменту .
40738. Планування робочого часу 214.18 KB
  Охарактеризувати принципи і правила планування робочого часу визначити складові системи планування робочого часу. Назвати основні методи планування робочого часу. Основи планування робочого часу .
40739. Реалізація та організація діяльності менеджера 107.55 KB
  Графік працездатності . Графік працездатності Працездатність кожної людини піддається визначеним коливанням що відбуваються в рамках природного ритму. Пік працездатності як правило припадає на першу половину дня коли шлунок підшлункова залоза селезінка і серце функціонують найбільш активно.
40740. Контроль як функція самоменеджменту 106.78 KB
  Контроль процесу . Контроль результатів . Самоконтроль .Контроль за результатами праці з погляду досягнення кінцевої мети (цільовий контроль) слід проводити після виконання задачі (підсумковий контроль).
40741. Інформація і комунікація 217.58 KB
  Час: 80 хв. Метод : Лекція Місце: Навчальна аудиторія ПЛАН Навчальні питання: Час викладуВступ .Заключна частина . Прийоми раціонального читання Приблизно 30 свого часу менеджери витрачають на читання.
40742. Організація роботи менеджера 244.83 KB
  Джерело світла повинно розташовуватися так щоб світло не сліпило очі. Найкраще щоб джерело світла знаходилося ліворуч. Джерело світла повинно розташовуватися так щоб світло не сліпило очі відбиваючись від блискучої поверхні стола. Раціональне розміщення робочих місць стосовно джерела світла.
40743. Налично-денежный оборот и денежное обращение 62.13 KB
  Наличный денежный оборот непрерывный процесс движения наличных денег в форме банкнот банковских билетов казначейских билетов металлических монет. Наличный оборот начинается с указания ЦБ о переводе наличных денег которое передается РКЦ из резервных фондов в оборотные кассы из которых наличные деньги направляются в операционные кассы кредитных организаций банков. Эмиссию наличных денег осуществляет ЦБ РФ. Часть этих денег обслуживает межбанковские расчеты часть направляется в качестве кредитов другим банкам но большая часть...
40744. Диагностирование и лечение кожных заболеваний 122.02 KB
  Гигантская крапивница похожа на обычную лихорадку отличие в том что при первой опухлость появляется под кожей а не на поверхности кожи. Гистамин – химическое вещество выделяемое определенными клетками которые расположены вдоль кровяных сосудов кожи. Дермографизм: сыпь возникающая после механического повреждения кожи удар царапание. Дерматиты Дерматиты воспалительные реакции кожи в ответ на воздействие раздражителей...