10924

Проектування та виготовлення виробів з тонколистового металу або дроту. Проектна робота

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку: Проектування та виготовлення виробів з тонколистового металу або дроту. Проектна робота. Демонстрація готових проектів. Пошук необхідної інформації для проекту в інформаційних джерелах. Складання ескізу. Мета уроку: Формування умінь розробки нових ідей д

Украинкский

2013-04-02

57.5 KB

137 чел.

Тема уроку: Проектування та виготовлення виробів з тонколистового металу або дроту. Проектна робота. Демонстрація готових проектів. Пошук необхідної інформації для проекту в інформаційних джерелах. Складання ескізу.

Мета уроку: Формування умінь розробки нових ідей для створення моделей технічних і технологічних об'єктів шляхом використання типових перетворень здійснювати опис ідей і технічних рисунків до них. Розвивати в учнів уяву, мислення, вміння порівнювати та аналізувати. Виховувати відповідальність, основи культури праці.

Об'єкт навчальної праці: модель виробу з листового металу (приладдя).

Обладнання: креслярський інструмент, інформаційні джерела.

Тип уроку: Формування практичних умінь і навичок.

Орієнтовний план проведення уроку

!.Організаційна частина (1 хв.)

II.  Мотивація навчально-трудової діяльності (8 хв.)

III.  Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв.)

IV.  Повторення раніше вивченого матеріалу (5 хв.)

V.  Практична робота (23 хв.)

VI.  Заключна частина (6 хв.)

Хід уроку І.Організаційна частина

- Перевірка присутніх;

- Призначення чергових.

II.   Мотивація навчально-трудової діяльності. На попередньому занятті ми з вами  ознайомлювалися  з  поняттям  зразок та  використання  зразків  у  проектуванні. Сьогодні ми спробуємо закріпити набуті знання для розробки виробів з листового металу. Набуті уміння можуть стати вам у нагоді коли ви будете проектувати і виготовляти в майбутньому  і  більш  складні  технологічні об'єкти.  Давайте з'ясуємо, який виріб з листового металу потрібен Вам для покращення та поліпшення роботи в дома під час виконання домашнього завдання, щоб ручки, олівці були завжди у відмінному стані та у спеціально відведеному місці...  Гак, дійсно, бокс для пензликів є необхідним приладдям для їх охайного зберігання та використання.

III.  Повідомлення теми, мети, завдань уроку

IV. Повторення раніше вивченого матеріалу

Методом бесіди учитель обговорює разом з дітьми наступні питання:

1.  Що називають технічним рисунком?

2.  Що називають зразком?

3. Які ви знаєте правила виконання креслень?

V.  Практична робота

5.1  Вступний інструктаж

Завдання. Використовуючи інформаційні джерела необхідно знайти кілька варіантів боксів для пензликів, проаналізувати їх і виконати проектування власного варіанту боксу для пензликів. Виконати опис та креслення об'єкту проектування

-    учитель формує групи (по три учні у кожній);

-    нагадує  суть  методу  зразків:   необхідно  знайти  кілька варіантів  конструкцій об'єкта проектування, проаналізувати та порівняти їх, вибрати найбільш вдалий та його удосконалити (запропонувати власний варіант);

-    необхідно відтворити його на малюнку, зробити опис та креслення.

5.2 Поточний інструктаж

-    якщо протягом декількох хвилин відчувається інертність у роботі дітей, учитель робить власні замальовки на дошці:

Варіант 1.

Варіант 2.

Варіант 3.

— учитель пропонує групам проаналізувати і вибрати один з варіантів підставок і внести елементи конструкції з іншого варіанту для його покращення (зміна стаканчика, місця для ручки або олівця, додаткові зміни у дизайну тощо).

5.3 Заключний інструктаж

-     демонстрація кращих робіт;

-     вказати на найбільш поширені помилки та шляхи їхнього усунення. VI. Підсумок уроку

6.1  Рефлексія

Учитель просить кожного учня відповісти на такі запитання:

1.  Що ми робили на уроці?

2.  Що нового ви дізналися на уроці?

3. За допомогою якого методу ви сьогодні працювали?

4.  Чи досягнули очікуваних результатів ви особисто, клас у цілому? Чому ви так вважаєте?

5.  Що могло б бути організовано краще, корисніше?

6.  Чи можете ви отримані знання використати у своєму житті?

6.2 Підбиття підсумків:

-    виставлення оцінок за роботу на уроці;

-   домашнє завдання: основні положення конспекту, виконати опис ідей та технічний рисунок до нього.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42350. ИЗУЧЕНИЕ ВНУТРЕННЕГО ФОТОЭФФЕКТА. ПОЛУЧЕНИЕ СВЕТОВОЙ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОТОСОПРОТИВЛЕНИЯ 188.5 KB
  Цель работы: изучение явления внутреннего фотоэффекта и работы фотосопротивления. 2 Приборы работающие на принципе внутреннего фотоэффекта называются фотосопротивлениями. Для предохранения от влияния воздуха фоточувствительная поверхность фотосопротивления покрывается тонкой пленкой лака.
42351. ИЗУЧЕНИЕ ВНУТРЕННЕГО ФОТОЭФФЕКТА. ОПРЕДЕЛЕНИЕ СПЕКТРАЛЬНОЙ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОТОСОПРОТИВЛЕНИЯ 87 KB
  Цель работы: получение спектральной характеристики фотосопротивления для определения спектральной области его использования. Дело в том что проводимость фотосопротивления зависит от частоты длины волны поглощаемого им света так как поглощение фотонов различной энергии происходит по-разному. Спектральная характеристика фотосопротивления это кривая зависимости отношения фототока I при данной частоте к максимальному фототоку во всем диапазоне чувствительности фотосопротивления.
42352. Опыт Франка и Герца 75 KB
  Описание метода и экспериментальной установки В работе используется метод задерживающего потенциала для регистрации неупругих соударений и определения величины энергии передаваемой электроном атому при его соударении с атомом в тиратроне. При абсолютно упругих столкновениях внутренняя энергия взаимодействующих частиц не изменяется и поэтому их суммарная кинетическая энергия после столкновения равна суммарной кинетической энергии до взаимодействия. При неупругом соударении наблюдается переход механической энергии во внутреннюю энергию что...
42353. Разработка функциональных модулей обработки агрегатных данных 112 KB
  Даны две вещественные квадратные матрицы размер вводится пользователем. Даны две вещественные квадратные матрицы размер вводится пользователем. Даны четыре вещественные матрицы произвольной размерности размерность вводится пользователем. Упорядочить по возрастанию элементы главной диагонали той из полученных матриц след которой является наибольшим следом матрицы называется сумма элементов главной диагонали.
42354. Оценка и планирование доходов предприятия 114 KB
  Основную часть прибыли предприятия получают от реализации продукции и услуг. В процессе анализа изучаются динамика, выполнение плана прибыли от реализации продукции и определяются факторы изменения ее суммы.
42356. Освоение методики работы с инструментальным пакетом fuzzy для проектирования регуляторов 84 KB
  В результате применения Fuzzy-регулятора в системе, получены графики переходных процессов, которые свидетельствуют об удовлетворительном качестве регулирования (малое перерегулирование, соблюдение ограничений системы).
42357. Опрацювання результатів вимірювання при виконанні лабораторних робіт фізичного практикума з використанням математичної системи MCAD 1.22 MB
  Метою математичної обробки результатів прямих вимірювань є обчислення найбільш достовірного значення вімірюваної величини та оцінка її точності. Така обробка основана на методах теорії ймовірності та математичної статистики яка передбачає випадковий характер зміни величини що аналізується. Основними характеристиками випадкової величини є математичне сподівання середнє значення випадкової величини усереднення якої здійснюється для великої кількості вимірювань та дисперсія кількісна міра флуктуацій випадкових величин що...
42358. ЭЛЕКТРОННЫЕ И КВАНТОВЫЕ ПРИБОРЫ СВЧ 190 KB
  Управление и контроль за ходом выполнения работы осуществляется с помощью выводимых на экран дисплея базового меню и меню отдельных этапов работы. Организация начального этапа выполнения работы Исполнимый модуль запускается средствами предусмотренными данной операционной системой после чего на экране дисплея появляется базовое меню. Выполнение работы начинается с набора и ввода номера соответствующего пункта базового меню которым на начальном этапе является номер 2 номер 1 используется для завершения работы в целом или ее...