10925

Еволюція знарядь праці. Машина як вид техніки. Призначення та використання машин

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку: Еволюція знарядь праці. Машина як вид техніки. Призначення та використання машин. Мета: Навчальна: поглибити знання з техніки і машин технічні відомості машин та механізмів формувати уміння визначати окремі механізми машин. Виховна: виховати відповідне с...

Украинкский

2013-04-02

41.5 KB

126 чел.

Тема уроку: Еволюція знарядь праці. Машина як вид техніки. Призначення та використання машин.

Мета: Навчальна: поглибити знання з техніки і машин, технічні відомості машин та механізмів, формувати уміння визначати окремі механізми машин.

 Виховна: виховати відповідне ставлення до техніки.

 Розвиваюча: Розвивати технічне мислення, пам’ять, уяву та логічне мислення.

Об’єкт праці: Техніка та його робочі та допоміжні частини.

Дидактичні засоби: Верстаки та моделі машин.

Інструменти та матеріали: Моделі пасової та зубчастої передачі, типові деталі, таблиці.

Тип уроку: комбінований з елементами бесіди.

План уроку

1. Організаційна частина                                        2хв.  

2. Актуалізація знань учнів                                     5хв.

3. Повідомлення теми, мети, завдань уроку,

   мотивація навчальної діяльності учнів.             2хв.

4. Викладення нового матеріалу.                           20хв.

5. Закріплення нового матеріалу.                          10хв.

6. Підведення підсумків уроку.                                 3хв.

7. Завдання для виконання вдома.                           2хв.

1. Організаційна частина 2хв.

Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація та перевірка готовності учнів до роботи, наявності спецодягу, створення позитивної емоційної атмосфери.

2. Актуалізація знань учнів 5хв.

Перевірка знань з правил техніки безпеки. Поводження в майстернях та застосування інструменту за призначенням. Несправним інструментом користуватись заборонено.

3. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів. 2хв.

Тема уроку: (Записується на дошці). Роль машини у сучасному господарстві і побуті.

Мета: Ознайомитись з елементами техніки, машинознавства. На уроці ми розглянемо технічні властивості передач та інших машин. В процесі вивчення техніки і машин дізнаємося, що машини винайшли впродовж довгих років.

4. Викладення нового матеріалу 20хв.

Методи: пояснення з елементами бесіди, спостереження.

Основні поняття: машина, механізм, деталь, вузол, агрегат.

План

1. Основні етапи розвитку машин.

2. Класифікація та головні показники техніки.

3. Визначення та класифікація машин.

4. Функціональні елементи та будова машин.

Історія техніки являє собою опанування різних джерел енергії, форм руху матерії. Використання різноманітних процесів від яких залежать конструкції технічних засобів і особливості технології та її ефективності.

Рабовласницький клас не був зацікавлений в розвитку техніки, використовуючи рабів як «живі знаряддя».

Стан справ істотно змінюється на краще з розвитком мануфактурного виробництва. Цей виробник вимушений доводити свої функції до такого автоматизму, що вони можуть бути передані машинам.

Техніка прийшла історично тривалий шлях розвитку від примітивних знарядь первісної людини до найскладніших засобів сучасного виробництва.

На першому етапі людина в процесі парці застосовувала прості знаряддя, а пізніше дещо складніші.

На другому етапі ручна праця з застосуванням знарядь змінюється машиною.

Поступово на зміну машинам приходять технічні системи. В системі машин з’являються механізми автоматичного керування: механічні, електричні, електрично-обчислювальні.

Сучасна техніка досить численна і різноманітна.

За масштабами використання техніку поділяють на виробничу і невиробничу.

Виробничу:

-  Електрична техніка;

- Техніка для видобування та виробництва вихідних матеріалів;

- Техніка для первинної обробки матеріалів;

- Технологічна техніка;

- Транспортна техніка;

- Техніка контролю та управління.

Невиробнича:

- Техніка громадського управління і самоуправління, фінансів і кредитування;

- Військову техніку;

- Комунальну та побутову техніку;

- Техніку для обслуговування культурного життя суспільства;

- Техніку охорони здоров’я;

- Техніку зв’язку;

Техніку пасажирського транспорту та пересування;

-Спортивну техніку.

Машина – будь-яке технічне пристосування, призначена для цілеспрямованої зміни матерії, енергії і інформації. Визначають три групи машин: енергетичні, робочі, контрольно-інформаційно.

Робочі машини, або машини – знаряддя, призначені для здійснення впливу на предмети праці. Вони поділяються: технологічні, транспортні, транспортуючі.

Робочі машини за ступенем універсальності: універсальні, спеціалізовані, спеціальні.

За ступенем автоматизації робочі машини поділяються на машини з ручним управлінням, автомати і напівавтомати.

Механізм – механічна система тіл, призначена для перетворення руху одного або декількох тіл в необхідні рухи декількох тіл.

Конструктивно кожна машина складається з деталей, вузлів та агрегатів. Кожен з яких має предметну чи функціональну спеціалізацію.

Деталь – елемент машини, кожен з яких являє собою одне ціле і не може бути розібраним без руйнування найбільш прості складові ланки машин.

Вузол – частина машини, яка являє собою роз’ємне або нероз’ємне декількох деталей.

Агрегат – збільшений нормалізований вузол машини, який забезпечує повну взаємозамінність і самостійно виконує властиві йому функції.

5. Закріплення нового матеріалу

а) бесіда 10хв.

1. Які бувають технічні системи?

2. Що таке машина?

3. Які бувають машини за ступенем автоматизації?

4. Що таке механізм?

б) вивчення окремих частин на прикладі верстаків (фронтальна та індивідуальна). Методи: спостереження.

Машини мають три головні частини: робочий орган, двигун, та передаточний механізм.

Робочий орган – головна частина машини. Від нього залежить, що і як машина може виконувати. В токарному верстаті з обробки деревини робочим органом є шпиндель, в якому при допомозі патрону кріплять деталь, підручник, який служить опорою для різця.

Двигун – джерело руху, друга головна частина будь-якої технологічної машини. Для цього більше всього використовують електродвигуни.

Передаточний механізм слугує для передачі руху від двигуна до робочого органу. У свердлильному та токарному станку по обробці деревини цю задачу виконує пасова передача.

6. Підведення підсумків уроку 2хв.

Таким чином, сьогодні на уроці ми ознайомились з технікою та машинами, і їх компонентами, механізмами. Розглянули приклади верстатів і порівняли їх.

7. Завдання для виконання вдома 2хв.

Вдома повторите конспект, та прочитаєте по підручнику про техніку і технологію.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24072. Витамин D. Функции витамина D 52 KB
  Витамин D групповое обозначение нескольких веществ стероидной природы. Образование витамина D3 происходит из холестерина в коже человека при действии ультрафиолетового облучения. Ни один из витаминов не применяется в таких количествах особенно у детей до 1 года.
24073. Белки плазмы крови 47.5 KB
  Плазма составляет около 55 от объема крови. Из 910 сухого остатка плазмы крови на болю белков приходится 6585. Для разделения белков плазмы крови используют следующие методы: Высаливание.
24074. Строение гемоглобина 82 KB
  Строение гемоглобина. В молекуле гемоглобина белковый компонент представлен белком глобином небелковый компонент гем. За счет еще одной координационной связи к атому железа может присоединяться молекула кислорода с образованием оксигемоглобина.
24075. Синтез гема 41 KB
  При восстановлении биливердина НАДФ Н2 образуется билирубин. Билирубин плохо растворимое соединение и в крови связывается с альбумином. В виде комплекса альбуминбилирубин идет транспорт билирубина кровью в клетки печени. В печени билирубин соединяется с глюкуроновой кислотой с образованием моно 20 и диклюкуронидов 80 они хорошо растворимы в воде.
24076. Распад гема 27 KB
  остающихся в сыворотке крови после осаждения белков. в сыворотке крови является ценным диагностическим показателем при многих заболеваниях. определяют в надосадочной жидкости после удаления осажденных белков сыворотки крови центрифугированием с помощью азотометрического метода Кьельдаля в его многочисленных модификациях колориметрических и гипобромитных методов. в сыворотке крови равна 2040 мг 100 мл или 143286 ммоль л.
24077. Витамины и Антиметаболиты 54.26 KB
  Согласно современным предтавлениям все клеточные и внутриклеточные мембраны устроены сходным образом: основу мембраны составляет двойной молекулярный слой липидов липидный бислой на котором и в толще которого находятся белки см. В состав липидов мембран входят в основном фосфолипиды сфингомиелины и холестерин. Например в мембранах эритроцитов человека их содержание составляет соответственно 36 30 и 22 по весу; еще 12 приходится на гликолипиды Примером амфифильной молекулы может служить молекула фосфатидилэтаноламина структура...
24078. Биохимия печени 32.5 KB
  Биохимия печени Печень самый крупный из паренхиматозных органов. Роль печени в метаболизме углеводов Печень играет ведущую роль в поддержании физиологической концентрации глюкозы в крови. При физиологической гипогликемии в печени активируется распад гликогена. В печени активно протекает глюконеогенез при котором предшественниками глюкозы являются пируват и аланин поступающий из мышц глицерол из жировой ткани и с пищей ряд глюкогенных АК.
24079. Метаболизм белков 35 KB
  Детоксицирующая функция печени Детоксикация ядовитых метаболитов и чужеродных соединений ксенобиотиков протекает в гепатоцитах в две стадии. Реакции первой стадии катализируются монооксигеназной системой компоненты которой встроены в мембраны эндоплазматического ретикулума. На первой стадии биотрансформации происходит образование или высвобождение гидрокси карбоксильных тиоловых и аминогрупп которые являются гидрофильными и молекула может подвергаться дальнейшему превращению и выведению из организма. Кроме цх Р450 в первой...
24080. Биологическая ценность белков 30 KB
  Для оценки состояния обмена белков используется понятие азотистый баланс. Азот остается в организме и расходуется на синтез белков. Встречается при голодании белковой недостаточности тяжелых заболеваниях когда происходит интенсивный распад белков тела. Биологическая ценность белков.