10926

Методи проектування (метод комбінування). Планування роботи з проектування та виготовлення виробу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку: Методи проектування метод комбінування. Планування роботи з проектування та виготовлення виробу. Мета уроку: Формування умінь необхідних для роботи з технічною літературою з метою пошуку зразків виробів аналізу та копіювання їх а також виявлення найкр

Украинкский

2013-04-02

49.5 KB

153 чел.

Тема уроку: Методи проектування (метод комбінування).

Планування роботи з проектування та виготовлення виробу.

Мета уроку: Формування умінь необхідних для роботи з технічною літературою, з метою пошуку зразків виробів, аналізу та копіювання їх, а також виявлення найкращих ознак у кожній моделі. Розвивати в учнів уяву, мислення, вміння порівнювати та аналізувати. Виховувати відповідальність, основи культури праці.

Об'єкт навчальної праці: моделі виробів з листового металу.

Обладнання: креслярський інструмент, копіювальний папір.

Тип уроку: Формування практичних умінь і навичок.

Орієнтовний план проведення уроку

І.Організаційна частина (1 хв.)

II. Мотивація навчально-трудової діяльності (7 хв.)

III. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв.)

IV.  Повторення раніше вивченого матеріалу (6 хв.)

V. Практична робота (23 хв.)

VI. Заключна частина (6 хв.)

Хід уроку

І. Організаційна частина

-      Перевірка присутніх;

-      Призначення чергових.

II.   Мотивація навчально-трудової діяльності. На попередньому занятті ми з вами    вивчали   технологічну    машину   -   свердлильний   верстат,    ознайомилися    зі спеціалізованими виданнями, в яких містяться різні конструкції виробів, та приділили частину уроку на питання пошуку та аналізу виробів в цих спеціалізованих виданнях. Сьогодні ж ми спробуємо закріпити набуті знання на практиці, здійснивши пошук зразків виробів з тонколистового металу, проаналізувавши їх і  спроектувавши свою власну модель виробу. Практичні уміння, що набудете на сьогоднішньому занятті, ви зможете використовувати у повсякденному житі, адже уміння знаходити варіанти, а потім, їх проаналізувавши, створити власний найкращий варіант можна використовувати не лише під   час   проектування   виробів   з   тонколистового   металу,   а   й   виробів   з   інших конструкційних матеріалів  і  навіть під час проектування  власного  життя, будинку, квартири, кімнати тощо.

Далі вчитель демонструє зразки виробів з листового металу і просить учнів відповісти на запитання: Чи можна вдосконалити ці вироби та як це зробити? Якщо так, то для цього необхідно сформувати необхідні вміння і навички пошуку та аналізу відповідної інформації.

III. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

IV. Повторення раніше вивченого матеріалу

Методом бесіди учитель обговорює разом з дітьми наступні питання:

1. Які спеціалізовані видання ви знаєте, в яких містять зразки виробів?

2. Як необхідно здійснювати пошук та аналіз зразків виробів?

3. Які ви знаєте способи копіювання виробів з технічної літератури?

V. Практична робота 5.1 Вступний інструктаж

Вчитель ділить клас на групи по чотири — шість осіб. Кожній групі пропонується вибрати

з орієнтовного переліку об'єктів проектування виріб з тонколистового металу.

Завдання 1. Використовуючи інформаційні джерела (спеціалізовані видання), необхідно

знайти 3-5 варіантів конструкцій подібних виробів.

Завдання 2. Використовуючи способи копіювання графічної інформації, перенести в

робочі зошити зображення знайдених варіантів конструкцій.

Завдання 3. Необхідно при допомозі таблиць здійснити аналіз, кожного із знайдених

зразків і створити власну нову модель із використання найкращих ознак розглянутих

моделей.

Так у таблиці №1 необхідно зафіксувати, які вимоги ставляться до даної конструкції.

Охарактеризувати кожен варіант конструкції відповідно до поставлених вимог і напроти

кожної конструкції відмітити "+" задоволення цих вимог, знаком "-" - незадоволення.

(Вимог має буги не менше 5).

Таблиця №1

Конструкція повинна:

Конструкція №1

Конструкція №2

Конструкція №3

1

2

3

4

1. Зберігати свої початкові якості

2. Зручна у використанні

3. Мати естетичний і оригінальний вигляд

4. Бути простим у виготовленні

5. Мати найпростіші з'єднання

Вибір оптимального варіанту. Здійснюється шляхом вибору найкращих, найвдаліших сторін запропонованих конструкції при цьому формуючи свій оптимальний варіант. Для кращого розуміння здійснюємо у вигляді таблиці №2.

Таблиця №2

Вимоги до конструкції

Досягнення цілі

Шляхи досягнення цілі

1

2

3

1 Зберігати свої початкові якості

2. Зручна у використанні

3. Мати естетичний і оригінальний вигляд

4. Бути простим у виготовленні

5. Мати найпростіші з'єднання

5.2. Поточний інструктаж

-    слідкувати за дотримуванням вимог, що ставляться до проекту;

-    акцентувати увагу дітей на те, що важливо висловити ідею (проблему), а не давати оцінку;

-    звернути увагу дітей на те, що повторювати висловлену ідею можна лише тоді, коли до неї додається щось нове;

.- необхідно частіше підкреслювати, що правильність знайденого або запропонованого визначається, по-перше, кількістю пропонованих варіантів, по-друге, повнотою обгрунтування їх прийняття або заперечення, переконливістю аргументації.

5.3 Заключний інструктаж

-    замалювати на дошці спроектовані учнями об'єкти проектування;

-    вибрати   через   голосування   найкращий   та   найбільш   значимий   об'єкт,   який необхідний в повсякденному використанні.

-    зробити підсумок про те, що будь-який технологічний об'єкт створений людиною не існує за для „розваг", а розв'язує чітко визначені конструкторами задачі (проблеми).

VI. Підсумок уроку

6.1  Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити:

1. Що ми робили на уроці?

2. Що нового він дізнався на уроці?

3.  Чи досягли очікуваних результатів? Що саме вдалося зробити?

6.2 Підбиття підсумків:

-          виставлення оцінок за роботу на уроці;

—         домашнє завдання:  продовжити пошук інформації в підручниках, журналах,   альбомах   для   того,   щоб   запропонувати   інші   варіанти   об'єктів технологічної діяльності.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17767. Технічні випробування системи вентиляції 648.5 KB
  Лабораторна робота № 8 Технічні випробування системи вентиляції Мета роботи освоїти методику і набути навичок випробування системи вентиляції. Ефективним засобом нормалізації повітря робочої зони виробничих приміщень є вентиляція. Вентиляцією називається...
17768. Дослідження параметрів виробничого шуму і визначення ефективності звукоізоляції 282 KB
  Лабораторна робота № 12. Дослідження параметрів виробничого шуму і визначення ефективності звукоізоляції. Мета роботи: вивчити методику виміру і оцінки основних параметрів виробничого шуму; дослідити звукоізоляційні властивості різних матеріалів. Зага...
17769. Інтернет – як засіб інформаційної підтримки роботи вчителя 94 KB
  Інтернет як засіб інформаційної підтримки роботи вчителя Організація мережі Інтернет. Перегляд інформаційних ресурсів в Інтернеті Доступ користувачів до мережі Інтернет. Робота з пошуковими серверами електронними бібліотеками. Пошук потрібних нових гр...
17770. Основні вимоги до створення навчальної презентації 51.5 KB
  Основні вимоги до створення навчальної презентації План Визначення поняття Презентація . Типи презентацій. Алгоритм створення презентацій. Вимоги до структури та змісту презентації. Вимоги до оформлення змісту презентації за Д. Льюїсом. ...
17771. Інформаційні технології в освіті 94.5 KB
  Інформаційні технології в освіті. План 1.Походження терміну Інформація. Поняття інформації. Види інформації. Форми подання. Інформаційні процеси. 2. Визначення основних термінів курсу: технологія інформаційна технологія ІТ інфор...
17772. Основні напрямки використання ІКТ в навчальній діяльності на уроках іноземних мов 64.5 KB
  Лекція 4. Основні напрямки використання ІКТ в навчальній діяльності на уроках іноземних мов. Педагогічні програмні засоби їх класифікація. Підготовка вчителя до уроку з використанням ППЗ Основні форми використання ППЗ на різних етапах уроку. Організ
17773. Використання можливостей MS Excel у роботи вчителя. Розробка електронного навчального модуля 281.5 KB
  Лабораторна робота № 3 Тема. Використання можливостей MS Excel у роботи вчителя. Розробка електронного навчального модуля. II частина Перевірка. Мета . Оволодіння навичками використання MS Excel у роботі : створення тестів для перевірки знань та при підготовці до ба...
17774. Розробка електронного навчального модуля 27.65 KB
  Лабораторна робота № 1 Тема. Розробка електронного навчального модуля. I частина Інформація. Підготовка навчальних презентацій для викладання іноземних мов засобами програми Power Point. Мета . Оволодіння навичками створення електронного навчального мо...