10928

Зєднання деталей виробу. Види зєнань з листового металу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку: Зєднання деталей виробу. Види зєнань з листового металу. Практична робота: виготовлення проектної роботи.. Мета: ознайомити з прийомами гнуття листового металу прийомами та способами зєднання за допомогою заклепок та фальцевого шва; виховувати бережли...

Украинкский

2013-04-02

46 KB

19 чел.

Тема уроку:  З’єднання деталей виробу. Види з»єнань з листового металу. Практична робота: виготовлення  проектної роботи..

Мета: ознайомити з прийомами гнуття листового металу, прийомами та способами  з'єднання за допомогою заклепок та фальцевого шва; виховувати бережливе ставлення до обладнання та інструментів; розвивати моторику рухів, окомір.

Основні поняття: фалець, пальцевий шов, електрозварювання, закладна та замикача головка.

Обладнання:  з'єднані деталі з листового металу різними способами заготовки, комплект слюсарного інструменту, свердлильний верстат, комплект свердел, комплект для виконання заклепкового шва.

Структура уроку

І. Організаційний момент……………………………………………….2 хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 3 хв

ІІІ. Вивчення нового матеріалу …………………….10 хв

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів ……………………..5 хв

V. Практична робота……………………………………………………18-20 хв.

VІ. Підсумки уроку………………………………………………………2 хв.

Домашнє завдання………………………………………………………..5 хв

ХІД УРОКУ

I, ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Фронтальне опитування.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1.  З'єднання листового металу фальцевим швом.

Різні технологічні прийоми гнуття дозволяють одержати декілька видів з'єднань. Найпростішими з них є однофальцевий шов. Однофальцьовим швом називають з'єднання деталей із листового металу шляхом спільного загинання їхніх країв. При цьому гнуття слід виконувати так, щоб загини мали протилежний напрямок, інакше вони не з'єднаються. Відігнутий та сплющений кінець на місці з'єднання тонких металевих листів називають фальцем. Для з'єднання листів металу однофальцьовим швом використовують прямокутну металеву оправку і киянку. Для більш якісного виконання однофальцьового шва застосовують спеціальний кромкозгинальний інструмент — фальцювальний молоток. Він призначений для ущільнення місць з'єднання елементів виробу.

(Учитель демонструє вироби, у яких окремі елементи з'єднані однофальцьовим швом, різні інструменти, пристрої й обладнання, призначені для з'єднання листового металу однофальцьовим швом, пояснює будову та призначення кожного з них.)

Однофальцьовий шов виконується в певній послідовності.

  1.  Затискання заготовки разом з оправкою в лещатах (лінія, яка позначає місця згинання фальца, повинна розташовуватися на кінці кромки ребра оправки).
  2.  Згинання фальца в лещатах.
  3.  Огинання фальца на правильній плиті (площина фальца має бути паралельною площині основи, а відстань між ними — не менша за
    величину, що дорівнює 1,5 товщини заготовки).
  4.  Згинання другого елемента фальца.
  5.  Згинання заготовки на оправках (виконується залежно від конструктивних особливостей виробу).
  6.  З'єднання фальців (утворення «замка»).
  7.  Ущільнення місць з'єднання фальців та площини заготовки поряд із  фальцем (замкова осадка).
  8.  Контроль якості виконання з'єднання, усунення дефектів.
    2. З
    'єднання заклепками.

Значного поширення у промисловості набуло з'єднання за допомогою заклепок. Такі з'єднання довговічні, надійні й міцні. Заклепка — найпростіший кріпильний виріб, який складається з головки й стержня.

Залежно від форми головки розрізняють головки з напівкруглою, плоско-опуклою, потайною і напівпотайною головкою. Їх називають закладними головками, а головки, які утворюються при розклепуванні другого кінця заклепки, — замикаючими.

Відбір заклепок за формою закладних головок залежить від виду й товщини з'єднувальних елементів.

Отвори з'єднувальних, елементів обов'язково мають збігатися, а діаметр отвору під заклепку має бути дещо більшим за діаметр стержня заклепки на 0,1 мм. Для того, щоб отвори збігалися під час свердління, деталі повинні бути міцно затиснуті в лещатах. У перші просвердлені отвори необхідно вставити контрольні заклепки для запобігання зміщенню заготовок під час свердління наступних отворів.

Учитель демонструє вироби, у яких окремі елементи з'єднані заклепками, показує учням різні інструменти, пристрої й обладнання, призначені для з'єднання листового металу заклепками, пояснює будову та призначення натягача, підтримки та обтискача. Доцільно продемонструвати основні види дефектів при використанні заклепкових з'єднань, пояснити причини їх виникнення. Слід звернути увагу на підбір свердел для виготовлення отворів та особливості виготовлення й контролю діаметра аналогічних отворів у листовому металі за допомогою пробійника.

Виконання заклепкового з'єднання також має певну послідовність.

  1.  Розмічання місця для отворів у різні способи.
  2.  Свердління отворів за розміткою.
  3.  Підбирання заклепки за певними правилами (заклепка повинна
    бути такої довжини, щоб вона виступала над поверхнею з'єднання
    на величину, що дорівнює її товщині).
  4.  Обтискування склепуваних листів (необхідно вставити заклепку
    в підготовлений отвір листів, що з'єднуються; затиснути в лещатах металеву підтримку із заглибленням, що формою та розміром
    відповідає формі й розміру заклепки; вставити в заглиблення головку заклепки разом із листами, що з'єднуються; на стержень
    заклепки, що виступає, установити натяжку й ударами молотка
    по ній виконати обтискування склепуваних листів).
  5.  Формування замикаючої головки (необхідно розклепати замикаючу
    головку легкими ударами молотка, установити на утворену головку
    обтискач та ударами молотка надати їй закінченої форми).

3. Електрозварювання.

Зварювальні з'єднання характеризується високою продуктивністю та якістю швів. Зварювання значною мірою замінило клепання. Найбільшого поширення в промисловості та на будівництві набули два види зварювання — газове (автогенне) та електричне. Розрізняють такі види електрозварювання: дугове, електрошлакове і контактне.

Контактне (точкове) електрозварювання виконується за допомогою спеціальних пристроїв. Цей вид електрозварювання призначений для з'єднання листового металу, найчастіше в автомобіле-, літако- і вагонобудуванні, у виробництві арматурних сіток, каркасів залізобетонних конструкцій.

Великий внесок у розробку технології зварних процесів зробили українські вчені, особливо співробітники Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона АН України.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ 1 ВМІНЬ УЧНІВ

V. Практична робота. Обпилювання заготовок в розмір. Розмічання отворів для заклепок. Свердління отворів для заклепок. Виконання заклепкового з'єднання.

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ  Опрацювати відповідний матеріал за конспектом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61924. Методика повторения на уроках русского языка 17.18 KB
  Задача повторения систематизированное восстановление и закрепление знаний и навыков полученных школьниками ранее. При этом на базе повторения грамматики происходит осознание сущности русской орфографии и пунктуации можно несколько расширить лексику учащихся исправить...
61925. МЕТОДИКА ПРОВЕДЕНИЯ УРОКА ГИГИЕНЫ 45.49 KB
  Гигиеническое воспитание состоящее из санитарно-просветительной работы и обучения методам гигиены полости рта является одним из основных и доступных мероприятий по первичной профилактике стоматологических заболеваний.
61926. Использование межпредметных связей на уроках физики и биологии 82.1 KB
  Кожура изюма является полупрозрачной мембраной пропускающей молекулы воды и не пропускающей молекулы сахара. Почему через некоторое время пространство заполненное этой жидкостью даже в спокойной воде становится прозрачным...
61929. Дальневосточный экономический район 24.13 KB
  Цель урока: Сформировать знания о составе территории особенностях экономико-географического положения природы хозяйственного развития Дальнего Востока; Продолжить формировать умения анализировать тематические карты атласа диаграммы учебника и составлять комплексную характеристику района формулировать выводы.
61930. Как устроен компьютер. Клавиатурный тренажер в режиме ввода слов 74.53 KB
  Ход урока Учитель Ученики Записи на доске или на проекторе Организационный момент. Учитель: Персональный компьютер это универсальная техническая система. Учитель: Системный блок процессор представляет собой основной узел внутри которого установлены наиболее важные компоненты.
61931. Склонение имён прилагательных во множественном числе 32.73 KB
  Цели: Образовательные актуализировать знания учащихся по темам «Имя существительное», «Имя прилагательное», «Склонение имён прилагательных во множественном числе»; способствовать закреплению и обобщению знаний учащихся о склонении имён прилагательных во множественном числе...
61932. Композиция из пластилиновой ленты 27.87 KB
  Вы уже знаете много способов плетения. Сегодня мы с вами продолжим знакомство еще с одним из способов плетения. Ребята скажите мне какие уже вы плетения знаете На прошлых уроках вы знакомились с плетением.