10929

Проектна робота. Складання ескізу та креслення виробу. Технічне конструювання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема: Проектна робота. Складання ескізу та креслення виробу. Технічне конструювання. Мета: ознайомити учнів з правилами виконання креслення в системі прямокутних проекцій; навчити виконувати креслення на дві взаємно перпендикулярні площини проеціювання на дві пл

Украинкский

2013-04-02

42 KB

35 чел.

Тема: Проектна робота. Складання ескізу та креслення виробу.

Технічне конструювання.

Мета: ознайомити учнів з правилами виконання креслення в системі прямокутних проекцій;

навчити виконувати креслення на дві взаємно перпендикулярні площини (проеціювання на дві площини проекцій) аналізувати форму предмета, визначати його розміри за кресленням, виконувати креслення предмета та проеціювання його зображення;

розвивати логічне та  абстрактне мислення, просторове уявлення.

Основні поняття: креслення, креслення деталі, проеціювання, проеціюючий промінь, проеціююча площина, центральне проеціювання, паралельне проеціювання, проекція предмета.

Очікувані результати навчальної діяльності:  знання учнями правил побудови проекцій предмета на дві площини проекцій; уміння аналізувати форму предмета, визначати його розміри, виконувати побудову креслення в системі прямокутних проекцій, застосовувати геометричні побудови при розмічанні, виконувати ескізи, технічні рисунки запланованих для виготовлення виробів.

Обладнання: креслярський інструмент (лінійка, олівець, циркуль, транспортир), набір предметів різної геометричної форми (циліндр, куля, конус тощо), електричний ліхтарик, екран.

Структура уроку

І. Організаційний момент     7 хв

  1.  Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 10 хв
  2.  Вивчення нового матеріалу 15 хв
  3.  Проеціювання.
  4.  Види проеціювання.

IV.Закріплення нових знань і вмінь учнів    7 хв

V. Підсумки уроку …………  5 хв

VI. Домашнє завдання     1 хв

ХІД УРОКУ

  1.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Фронтальне опитування.

Перед проведенням фронтального опитування необхідно розмістити на дошці ескізи, технічні рисунки та креслення різних виробів із листового металу та дроту.

  1.  Для чого необхідна технічна документація при виготовленні ви
    робу?
  2.  Які існують види технічної документації?
  3.  Чим вони відрізняються один від одного?

Робота за підручником.

1) Знайти в тексті параграфа визначення ескізу, технічного рисунка та креслення.

2)  Розглянути наведені в підручнику приклади технічної документації.

Робота в групах.

Об'єднати розташовані на дошці види технічної документації її три групи: ескізи, технічні рисунки та креслення. По закінченні роботи представник кожної групи має пояснити свій вибір.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

I. Проеціювання.

Евристична бесіда.

Чи завжди за кресленням можна визначити форму виробу?

Для створення проблемної ситуації _ під час бесіди вчитель наводить приклади креслення деталей об'ємної форми (циліндричної, конічної, призматичної).

Розповідь учителя.

Зображення предмета на площині отримують за допомогою прооеціїюючих променів. Тобто, якщо предмет розмістити перед стіною і освітити його спереду ліхтариком, то на стіні утвориться тінь від цього предмета. Утворений світловими променями контур предмета
на площині є його проекцією.

Отже, утворення зображення предмета на кресленні уявними проеціюючими променями називають проеціюванням. Утворене методом проеціювання зображення предмета на площині називають проекцією. Площину, на якій одержують проекцію, називають площиною проекції.

Під час розповіді учитель демонструє способи утворення тіні предмета на горизонтальній та вертикальній площині. Демонструючи утворення тіні за допомогою ліхтарика, або іншого джерела світла, Необхідно акцентувати увагу учнів на тому, що контури тіні відповідають контурам предмета, який проектується. Проте, залежно під місця розташування джерела світла (відстані від джерела світла до предмета та предмета від площини, на якій утворюється тінь), контури тіні можуть точно відповідати контурам предмета або дещо відрізнятися (бути більшими або меншими).

Після демонстрації способів утворення різних за геометричною формою контурів тіней від одного й того ж предмета учні повинні дійти висновку щодо сутності їх утворення.

2.   Види проеціювання.

Розповідь учителя.

Якщо проеціюючі промені виходять з однієї точки, то проеціювання називають центральним (фотознімки, кінокадри на плівці). Якщо проеціюючі промені паралельні, то проеціювання називають паралельним. За такого проеціювання всі промені падають на площину проекції під однаковим кутом. Якщо це гострий кут, то проеціювання називають паралельним косокутним. А якщо проеціюючі промені є перпендикулярними площині проекції, то проеціювання називають паралельним прямокутним. (Учитель демонструє способи утворення проекцій.)

Проеціюючі промені проводять паралельно між собою та під прямим кутом до площини проекцій. З'єднавши лініями уявні точки перетину проеціюючих променів із площиною проекцій, одержують проекцію предмета.

Утворена на площині проекція надає уявлення про форму об'ємного предмета. На кресленні проекцію доповнюють розмірами. Розміри відображають величину зображуваного предмета та його елементів. Товщину предмета позначають умовно за допомогою латинської літери 5.

Демонструючи креслення різних предметів, учитель звертає увагу учнів на виконання позначень товщин цих предметів та можливість їх виготовлення за однією проекцією.

Учні мають усвідомити, що обов'язковою умовою для виготовлення будь-якого предмета є наявність усіх даних для його виготовлення: можливість визначення розмірів, форми предмета, відомості про матеріал, із якого виготовляється предмет, та його конструктивні елементи, дані про інструменти, які використовуються в процесі виготовлення.

Учитель повідомляє учням, що всі наведені дані відображаються на графічному документі в спеціальній таблиці, яка називається специфікацією.

Робота за підручником.

Ознайомитися з відповідним матеріалом підручника.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Робота в групах.

Учитель демонструє рисунки виробів або самі вироби з листового
металу та дроту (циліндричної, конічної, призматичної форми) та окремо їхні проекції. Учні повинні співвіднести їх.

Виконання цього завдання рекомендується провести у формі змагання між групами.

У результаті виконання завдання учні мають дійти висновку щодо неможливості у деяких випадках виготовлення виробу лише за однією проекцією, про необхідність мати іншу інформацію.

Учитель узагальнює результати роботи груп і повідомляє, що особливості графічного зображення таких предметів будуть вивчатися на наступному уроці.

V.ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

Проеціювання — це процес побудови зображення предмета на площині. Проекція — це зображення, отримане в результаті проеціювання. Для того щоб побудувати зображення предмета за методом проекцій, необхідно через точки на предметі (наприклад, череп його вершини) провести уявні лінії до перетину з площиною. Повне уявлення про предмет можна отримати за однією проекцією, але якщо предмет має складну форму, то цього виявляється недостатньо.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати відповідний матеріал за конспектом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

26079. Бюджетная система РФ‚ её структура и принципы функционирования 35.5 KB
  Согласно БК РФ все действующие на территории Российской Федерации бюджеты представляют в совокупности определенную систему которая называется бюджетной системой которая состоит из бюджетов трех уровней: первый уровень федеральный бюджет и бюджеты государственных внебюджетных фондов; второй уровень бюджеты субъектов Российской Федерации и бюджеты территориальных государственных внебюджетных фондов; третий уровень местные бюджеты ст. Правовая форма бюджетов всех уровней описывается в статье 11. Бюджет субъекта Российской Федерации и...
26080. Оформление результатов аудиторской проверки 49 KB
  В акте аудиторской проверки с достаточной подробностью и доказательностью однако без включения малосущественных деталей аудиторы сообщают клиенту о проделанной работе о ее основных направлениях и о том какие из этих направлений подвергнуты сплошной проверке а какие выборочной. Акт аудиторской проверки является строго конфиденциальным документом с содержанием которого аудиторы не вправе без согласия на это клиента знакомить третьих лиц за исключением случаев предусмотренных действующим законодательством выявление хищений...
26081. Горизонтальный, вертикальный и трендовый анализ баланса 28 KB
  Изменение удельного веса отдельных статей позволяет отслеживать и прогнозировать структурные изменения в составе активов и их источников покрытия. Анализ динамики валюты баланса структуры активов и пассивов организации позволяет сделать ряд важных выводов необходимых как для осуществления текущей финансовохозяйственной деятельности так и для принятия управленческих решений на перспективу. Исследование изменения структуры активов организации позволяет получить важную информацию. Так увеличение доли оборотных средств в имуществе может...
26082. Государственная поддержка малых форм хозяйствования в аграрном секторе 33 KB
  Малые формы хозяйствования на селе без поддержки государства и без собственного внутригруппового взаимодействия не всегда способны успешно противостоять в конкурентной борьбе крупному капиталу отстаивать свои экономические политические и социальные интересы поэтому формирование системы государственной поддержки малых форм хозяйствования на селе является одним из ключевых моментов в решении задач агропродовольственной политики. Главным принципом государственной поддержки малых форм хозяйствования является создание экономических и правовых...
26083. Государственное регулирование экономики: необходимость, сущность, объекты, цели, методы 31 KB
  Особая роль государства в развитии аграрной сферы объективно обусловлена рядом причин. Таким образом активная аграрная политика государства является необходимым условием нормального развития сельского хозяйства в любой стране. Из этой главной двуединой задачи государства в области сельского хозяйства вытекает целый ряд более конкретных задач которые также носят долговременный стратегический характер: содействие научнотехническому прогрессу и росту эффективности производства в сельском хозяйстве; поддержание эквивалентности в...
26084. Органы управления финансами в Российской Федерации 64.5 KB
  Депутаты обеих палат Федерального Собрания Российской Федерации рассматривающие и утверждающие проект закона о федеральном бюджете и отчете о его исполнении другие финансовые и связанные с ними законодательные акты правительственные программы могут обладая правом законодательной инициативы вносить на рассмотрение проекты финансовых законодательных актов поправки в действующее законодательство. Государственная Дума заслушивает отчет Правительства Российской Федерации об исполнении федерального бюджета. Государственная Дума и Совет...
26085. Структура государственных органов управления финансами в РФ 47 KB
  Именно эти органы принимают окончательное решение при утверждении федерального бюджета и отчета о его исполнении. На Министерство финансов возложены следующие задачи: 1 разработка и реализация единой государственной финансовой политики; 2 составление проекта и исполнение федерального бюджета; 3 осуществление финансового контроля за рациональным и целевым расходованием бюджетных средств и средств федеральных внебюджетных фондов; 4 обеспечение устойчивости государственных финансов и осуществление мер по развитию финансового рынка Основными...
26086. Порядок исчисления и уплаты ЕСХН 45.5 KB
  При определении объекта налогообложения налогоплательщики уменьшают полученные ими доходы на следующие расходы: 1 расходы на приобретение сооружение и изготовление основных средств а также на достройку дооборудование реконструкцию модернизацию и техническое перевооружение основных средств; 2 расходы на приобретение нематериальных активов создание нематериальных активов самим налогоплательщиком; 3 расходы на ремонт основных средств в том числе арендованных; 4 арендные в том числе лизинговые платежи за арендуемое в том числе...
26087. Культура и общество, Социальная культура 69.96 KB
  Место и роль культуры в обществе велики. Личность несет печать конкретной культуры и конкретного общества. Кроме того общество создает условия для массового использования ценностей культуры а следовательно порождает потребности в тиражировании и репродуцировании артефактов что в свою очередь превращается в процессы воспроизводства культуры. Понятно что вне общественных форм жизни эти особенности в развитии культуры были бы невозможны.