10935

Техніка. Поняття про механізми

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема. Техніка. Поняття про механізми. Мета: сформувати поняття про механізми перетворення руху їх види призначення та застосування в техніці; розвивати вміння визначати та пояснювати призначення ведучої та веденої деталі сутності процесу передачі руху від однієї д

Украинкский

2013-04-02

75.5 KB

21 чел.

Тема. Техніка. Поняття про механізми.

Мета: сформувати поняття про механізми перетворення руху, їх види, призначення та застосування в техніці;

розвивати вміння визначати та пояснювати призначення ведучої та веденої деталі, сутності процесу передачі руху від однієї деталі до визначеного руху іншої (інших).

Основні поняття: гвинтовий механізм, рейковий механізм, кулачковий механізм.

Обладнання:  плакати, деталі механізмів, верстат свердлильний ВСН.

Структура уроку

  1.  Організаційний момент…………………………………………………………………………………………….5 хв
  2.  Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів………..5 хв
  3.  Вивчення нового матеріалу……………………………………………………………………………....25 хв

   Поняття про механізми перетворення руху.

  Свердлильний верстат та його механізми.

  Правила безпечної роботи на свердлильному верстаті

  1.  Закріплення нових знань і вмінь учнів……………………………………………………………5 хв
  2.  Підсумки уроку……………………………………………………………………………………………………………3 хв
  3.  Домашнє завдання…………………………………………………………………………………….……………..2 хв

ХІД УРОКУ

I, ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Фронтальне опитування.

Що називають механізмом?

Який механізм називають передачею?

Що таке передаточне число?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Механізми перетворення руху.

Для перетворення одного виду руху в інший, наприклад, обертального в поступальний, застосовують механізми перетворення руху. Найпоширенішими з них є рейковий, гвинтовий, кулачковий та ін.

Рейковий механізм (наприклад, свердлильного верстата) перетворює обертальний рух зубчастого колеса 2 у поступальний рух рейки 1 і навпаки.

Гвинтовий механізм (мал. 31) перетворює обертальний рух гайки 2 у поступальний рух гвинта 1 і навпаки. Такі механізми застосовують у пристроях, де потрібне значне зусилля (наприклад, у токарних верстатах для обробки металів, пресах, лещатах тощо).

Кулачковий механізм (мал.  32) застосовують у тих випадках, коли необхідно перетворити обертальний рух кулачка у поступальний рух стрижня (штока). Ці механізми застосовують в автомобільних двигунах, Складовим елементом такого механізму є кулачок - деталь у формі виступу, що поштовхами приводить у рух механізм.

2. Свердлильний верстат та його механізми.

Нині в техніці використовують різноманітні механізми, які полегшують працю людини, швидко і якісно виконують певні технологічні операції. Такий механізм або їх комплекс, призначений для виконання корисної роботи за рахунок перетворення одного виду енергії в інший, називають машиною. Залежно від призначення машини поділяють на групи: транспортні, транспортуючі, технологічні, енергетичні. Кожна з цих машин має двигун, передаточний та виконуючий механізми. Свердлильний верстат належить до групи технологічних машин. Він призначений для виготовлення точних циліндричних отворів у заготовках з металу, деревини, пластмаси та інших матеріалів. У шкільних майстернях застосовують настільні вертикально-свердлильні верстати марки 2М112, НС 12А, СН 15 III1, НС 12М. Букви означають: Н - настільний, С - свердлильний, М - механічний. Цифра після букв показує найбільший діаметр свердла (у міліметрах), яким можна свердлити отвори на цьому верстаті.

Настільним вертикально-свердлильним верстатом моделі ВСН можна свердлити отвори діаметром до 12 мм у заготовках з металу,   деревини   й   пластмаси.

В верстаті застосовані рейкова передача для подачі свердла. А гвинтовий механізм для налаштовування висоти корпуса. Для передачі обертання від двигуна до шпинделя використана пасова передача. В різних моделях верстатів передач може бути від  1 до 4. В машинних лещатах також є гвинтовий механізм, який рухає рухому губку.

3. Правила безпечної роботи на верстаті.

  •  Працювати в спецодязі.
  •  Надійно кріпити свердло та заготовку.
  •  Користуватися захисними пристроями.
  •  Користуватися лише справним інструментом.
  •  Перед початком свердління намітити шилом на деревині або кернером на металі центр отвору.
  •  Бути особливо уважним на початку та наприкінці свердління.
  •  Після роботи прибрати верстат, здати інструменти.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ 1 ВМІНЬ УЧНІВ

Завдання. Розгляньте механізми та визначте їх особливості роботи.

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя. Для перетворення одного виду руху в інший, наприклад, обертального в поступальний, застосовують механізми перетворення руху. Використання механізму дає змогу полегшити виконання роботи.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати відповідний матеріал за конспектом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42730. ЛИНЕЙНЫЕ МЕТОДЫ КЛАССИФИКАЦИИ 178.5 KB
  В данной лабораторной работе мы будем рассматривать способ построения линейного решающего правила на основе обучения одного формального нейрона. Модель нейрона Нейрон представляет собой формализованную модель биологического нейрона.4 – Простейший нейрон В общем виде функционирование нейрона подчиняется следующему выражению: где: – вектор входного сигнала – весовой вектор T – порог f – функция активации. Весовой вектор порог и функция активации определяют поведение нейрона то как он реагирует на входные данные.
42731. РАЗРАБОТКА АВТОМАТИЗИРОВАННОЙ СИСТЕМЫ ДЛЯ РАСЧЕТА ПОТРЕБНОСТИ В КОРМАХ НА ПАСТБИЩНЫЙ ПЕРИОД 70 KB
  Исходя из наличия поголовья сельскохозяйственных животных структуры и организации стада структуры суточных рационов и норм кормления рассчитать потребность в кормах по ферме на пастбищный период в кормовых единицах и физическом весе по видам корма и половозрастным группам. Промежуточными данными должны быть: Поголовье по половозрастным группам; Потребность в кормах в сутки на одну голову кормовые единицы и физический...
42732. Работа с файлами в С# 288.5 KB
  Потоки в С Под файлом обычно подразумевается именованная информация на внешнем носителе например на жестком или гибком магнитном диске. Логически файл можно представить как конечное количество последовательных байтов поэтому такие устройства как дисплей клавиатура и принтер также можно рассматривать как частные случаи файлов.
42733. Простейшие классы 160 KB
  Методы и свойства должны обеспечивать непротиворечивый полный минимальный и удобный интерфейс класса. В программе должна выполняться проверка всех разработанных элементов класса.1 Классы в C Работу с классами рассмотрим на следующем примере. Создайте новое консольное приложение для C и введите следующий текст: using System; nmespce test { Начало класса clss Worker { public int ge=0; public string nme; } Конец класса clss Test { [STThred]...
42734. ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ С УНАСЛЕДОВАННЫМ ПРОГРАММНЫМ КОДОМ 167.37 KB
  Очень часто сборки .NET должны успешно взаимодействовать со сложными приложениями, где значительную часть кода составляют классические СОМ- серверы. Код модулей СОМ является двоичным и платформенно-зависимым (в отличие от полностью платформенно-независимого кода IL). СОМ-серверы работают с уникальным набором типов данных (BSTR, VARIANT и т. п.), содержание которых в разных языках программирования сильно различается.
42735. Разработка и использование ActiveX ФОРМ 552 KB
  Шифр скитала многократно совершенствовался в последующие времена Шифрующие таблицы С начала эпохи Возрождения конец XIV столетия начала возрождаться и криптография. В разработанных шифрах перестановки того времени применяются шифрующие таблицы которые в сущности задают правила перестановки букв в сообщении В качестве ключа в шифрующих таблицах используются' размер таблицы; слово или фраза задающие перестановку особенности структуры таблицы. Одним из самых примитивных табличных шифров перестановки является простая перестановка для...
42736. Исследование трехфазного двигателя и однофазном и конденсаторном режимах 61 KB
  Ход работы: Теоретический материал: а Принцип работы однофазного АД основан на б Пусковой момент однофазного АД равен в Фаза смещающий элемент это аппарат предназначенный для г Пусковая емкость предназначена Рабочая емкость предназначена для д Рабочие свойства АД лучше в однофазном или конденсаторном режиме Ознакомиться с конструкцией трехфазного АД и записать паспортные данные. А...
42737. ИССЛЕДОВАНИЕ АНАЛОГОВЫХ КОМПАРАТОРОВ 76.5 KB
  При этом ОУ работает преимущественно в области положительного или отрицательного ограничения выходного напряжения проходя область усилительного режима только вблизи порога. Использование разных входов ОУ для подачи входного сигнала позволяет реализовать фиксацию уровня входного напряжения положительным или отрицательным перепадом напряжения на выходе компаратора.4 приведены схемы детекторов положительного и отрицательного уровней входного напряжения. Пороговый уровень входного напряжения в этих схемах задается величиной напряжения смещения...