11177

Технологічний процес виготовлення проектованого виробу. Розробка ескізу та технологічної послідовності виготовлення виробу

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема. Технологічний процес виготовлення проектованого виробу. Розробка ескізу та технологічної послідовності виготовлення виробу . Мета: згідно теми проекту вибрати аналогпрототип та вдосконалити його характеристики; виховувати бережливе ставлення до обладнання

Украинкский

2013-04-05

30.38 KB

419 чел.

Тема. Технологічний процес виготовлення проектованого виробу. Розробка ескізу та технологічної послідовності виготовлення виробу .

Мета: згідно теми проекту вибрати аналог-прототип та вдосконалити його характеристики; виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів; розвивати логічне мислення.

Обладнання:  папки з завданнями та зразками об’єктів трудової діяльності, готові вироби.

Тип уроку: практичний.

Структура уроку

І. Організаційний момент   5  хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 15  хв

ІІІ. Практична робота……………………… 60 хв

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання   10  хв

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Які методи використовують для конструювання та створення нових конструкцій?

Який порядок використання методу фокальних об’єктів?

Коли використовують метод фантазування?

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

Послідовність виконання роботи

  1.  На основі інформації вибрати аналог-прототип для виробу. Вимоги для виробу: точені деталі з деревини, точені деталі з металу, деталі з металу ручної обробки, оздоблення різьбленням або розписом.
  2.  Сформувати мікрогрупи для створення та виготовлення виробу.
  3.  Самостійно за допомогою методу фокальних об’єктів спробувати змінити або вдосконалити виріб враховуючи вимоги до виробу.
  4.  Адаптувати за допомогою вчителя ідею виробу до технологічних умов майстерні.
  5.  Виконати попередні ескізи деталей та затвердити у вчителя.

Базова модель для конструювання

Як правильно підібрати заготовку? (з припуском на обробку)

Як правильно розмістити контури заготовки на матеріалі? (скраю але з припуском на обробку, з максимальною економією матеріалу)

Які інструменти використовують для розмічання на деревині та деревинних матеріалах?

Яких правил безпечної роботи необхідно дотримуватися при роботі з розмічальними інструментами?

Яких правил безпечної роботи необхідно дотримуватися при роботі з різальними інструментами?

Інструктаж

  1.  Вибирати заготовки необхідно з припуском на обробку та без вад.
  2.  Для розмічання вибирають базові сторони, при необхідності їх обробляють та вирівнюють.
  3.  Риски розмічання проводять один раз, щоб не збитися до якої риски обробляти.
  4.  Обробляють з постійним контролем.
  5.  Для токарного верстата заготовку квадратного перерізу обробляють до восьмигранника та намічають центри. Заготовка повинна бути без поздовжніх тріщин.

Правила безпечної роботи

  1.  Працювати добре загостреним та налагодженим інструментом без видимих ознак несправності.
  2.  Інструментами з гострими ріжучими частинами не працювати на руку, на живіт чи груди.
  3.  Класти інструменти так, щоб вони не виступали за межі верстака та гострими частинами від себе.
  4.  Заготовки з дерева для токарного верстата вибирають без видимих вад: поздовжніх тріщин, сучків.
  5.  На токарному верстаті СТД 120 М працюють тільки після перевірки учителем установки заготовки, підручника, заземлення.
  6.  Під час роботи не відволікатися.

Перелік технологічних операцій: деревина - розмічання, вирізування, видовбування, стругання, свердління, точіння деревини; метал – розмічання, вирізування, рубання, обпилювання.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

 Домашнє завдання: завершити виконання завдання. виготовлення чистового варіанту технологічної документації виготовлених деталей.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10488. Измерение направленных и поляризационных параметров рупорных антенн 116 KB
  Исследуемые рупорные антенны с присоединенными к ним волноводными детекторными секциями по очереди можно устанавливать в антенно-поворотном устройстве. АПУ позволяет -поворачивать и измерять угол поворота рупорной антенны как в горизонтальной плоскости
10489. Поняття про амфотерні гідроксиди й оксиди 62 KB
  Тема: Поняття про амфотерні гідроксиди й оксиди. Навчальна мета: пригадати та поглибити поняття про оксиди і гідроксиди їхню класифікацію властивості; зясувати поняття амфотерності; удосконалити вміння спостерігати та пояснювати хімічні явища. Виховна мета: ви
10490. Реакції іонного обміну між розчинами електролітів 68 KB
  Тема уроку: Реакції іонного обміну між розчинами електролітів Вид заняття: лабораторне заняття Цілі уроку: навчальні: поглибити знання учнів про механізм реакцій обміну між розчинами електролітів; сформувати вміння розвязувати практичні задачі з д...
10491. Розвязування задач по темі Ненасичені вуглеводні 80.5 KB
  Навчальний предмет: хімія Клас: 10 Тема уроку: Розвязування задач по темі Ненасичені вуглеводні Вид заняття: практичне заняття Цілі уроку: навчальні: пригадати та поглибити знання про ненасичені вуглеводні їхню класифікацію номенклатуру вла
10492. Рух електронів в атомі. Поняття про орбіталі 96.5 KB
  Навчальний предмет: хімія. Клас: 8. Тема уроку: Рух електронів в атомі. Поняття про орбіталі. Вид заняття: комбінований урок урок повторення і засвоєння нових знань на якому активізування чуттєвого досвіду учнів закріплення знань умінь та навичок проводиться з вико...
10493. Рух електронів у атомі. Будова електронних оболонок атомів 56 KB
  Тема: Рух електронів у атомі. Будова електронних оболонок атомів. Навчальна мета: розгляути характер руху електрона, ввести поняття орбіталь енергетичний рівень і енергетичний підрівень, розглянути та проаналізувати правила заповнення електронних шарів атомів
10494. Складання хімічних формул за валентністю 105.5 KB
  Тема уроку: Складання хімічних формул за валентністю Вид заняття: комбінований урок Цілі уроку: навчальні: формувати поняття про валентність, навчити учнів визначати валентність елементів за формулами бінарних сполук; навчити учнів складати фор
10495. Сучасне формулювання Періодичного закону. Ізотопи (стабільні й радіоактивні) 44 KB
  Тема: Сучасне формулювання Періодичного закону. Ізотопи стабільні й радіоактивні. Навчальна мета: познайомити учнів із сучасним формулюваням періодичного закону, показати яку інформацію несе порядковий номер і масове число, ознайомити учнів із складом ядер атомів, сф...