11179

Пошук необхідної інформації для проекту. Методи проектування (метод фокальних об’єктів).Практична робота: Складання ескізу проектного виробу

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема уроку: Пошук необхідної інформації для проекту. Методи проектування метод фокальних обєктів.Практична робота: Складання ескізу проектного виробу. Мета: згідно теми проекту вибрати аналогпрототип та вдосконалити його характеристики; виховувати бережливе ставл...

Украинкский

2013-04-05

41 KB

299 чел.

Тема уроку:  Пошук необхідної інформації для проекту. Методи проектування (метод фокальних об’єктів).Практична робота: Складання ескізу проектного виробу.

Мета: згідно теми проекту вибрати аналог-прототип та вдосконалити його характеристики; виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів; розвивати логічне мислення.

Обладнання:  папки з завданнями та зразками об’єктів трудової діяльності, готові вироби.

Тип уроку: практичний.

Структура уроку

І. Організаційний момент ……….  5  хв

  ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів… 15  хв

 ІІІ. Практична робота………………………………………………... 60 хв

 ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання ……...  10  хв

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Які методи використовують для конструювання та створення нових конструкцій?

Який порядок використання методу фокальних об’єктів?

Коли використовують метод фантазування?

Метод фокальних об’єктів

Це метод пошуку нових ідей шляхом приєднання до початкового об’єкта властивостей або якостей випадкових об’єктів. Використання випадковості дозволяє отримувати рішення, які не можуть бути отримані іншими способами. Ефективність метода пояснюються тим, що за допомогою спеціальних процедур різноманітні знання наче фокусуються на об’єктіві проектування (цим пояснюється назва метода).

Метод фокальних об'єктів. Винайдений Ч. Вайтингом. Об'єкт, який вдосконалюють за допомогою цього методу, називають фокальним, оскільки його ставлять у центр уваги (фокус). Суть ґрунтується на перенесенні ознак випадково вибраних об'єктів на фокальний об'єкт, внаслідок чого отримують незвичні поєднання, котрі дають змогу подолати психологічну інерцію. Наприклад, якщо фокальним об'єктом є зошит, а випадковим — тигр, то отримаємо сполучення на зразок «смугастий зошит».

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

Послідовність виконання роботи

  1.  На основі інформації вибрати аналог-прототип для виробу. Вимоги для виробу: точені деталі з деревини, точені деталі з металу, деталі з металу ручної обробки, оздоблення різьбленням або розписом.
  2.  Сформувати мікрогрупи для створення та виготовлення виробу.
  3.  Самостійно за допомогою методу фокальних об’єктів спробувати змінити або вдосконалити виріб враховуючи вимоги до виробу.
  4.  Адаптувати за допомогою вчителя ідею виробу до технологічних умов майстерні.
  5.  Виконати попередні ескізи деталей та затвердити у вчителя.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

 Домашнє завдання: завершити виконання завдання.

Базова модель для конструювання


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73010. Методика навчання роботі з ОС Windows 496 KB
  Учень повинен пояснювати: відмінність між системним службовим та прикладним програмним забезпеченням; поняття ядра операційної системи інтерфейсу користувача драйвера та утиліти; поняття файлової системи; відмінності між поширеними файловими системами...
73011. Методика створення комп’ютерних презентацій 93 KB
  Мета. Розглянути основні методичні особливості вивчення теми в ШКІ, опрацювати методичні рекомендації у педагогічно-методичній, науковій літературі, розробити дидактичне забезпечення до вивчення навчального матеріалу з даної теми.
73012. Методика навчання роботі з архіваторами і з антивірусними програмами 102 KB
  Мета. Розглянути основні методичні особливості вивчення теми в ШКІ, опрацювати методичні рекомендації у педагогічно-методичній, науковій літературі, розробити дидактичне забезпечення до вивчення навчального матеріалу з даної теми.
73013. Методика навчання роботі з графічним редактором 349.5 KB
  Учень повинен пояснювати: поняття векторного і растрового зображення; поняття колірної системи; відмінність між роздільною здатністю монітора та роздільною здатністю зображення; описувати: властивості поширених форматів графічних файлів таких як BMP GIF JPEG...
73014. СТВОРЕННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМ НА ВВЕДЕННЯ ТА ВИВЕДЕННЯ ДАНИХ 49.5 KB
  Завдання: У середовищі програмування С++ виконати такі дії: створити програму на виведення текстової інформації; створити програму на введення-виведення числової інформації; створити програму на введення-виведення інформації різних типів; зберегти програму на диску.
73015. ИЗМЕРЕНИЕ НАРУЖНЫХ И ВНУТРЕННИХ РАЗМЕРОВ ДЕТАЛЕЙ НА ОПТИМЕТРАХ 2.5 MB
  Цель работы: ознакомиться с принципом автоколлимации; изучить устройства и принцип работы оптиметровой трубки; изучить конструкцию вертикального и горизонтального оптиметров; приобрести практические навыки измерения внутренних и наружных размеров с помощью оптиметров.
73016. ИЗМЕРЕНИЕ НАРУЖНЫХ РАЗМЕРОВ ДЕТАЛИ ИНСТРУМЕНТОМ С РЫЧАЖНО-МЕХАНИЧЕСКОИ И ЗУБЧАТЫМИ ПЕРЕДАЧАМИ 1.6 MB
  Цель работы: изучить устройство и принцип работы мерительного инструмента с рычажно-механической и зубчатыми передачами; приобрести практические навыки измерения наружных размеров с помощью индикаторной и рычажной скоб; рычажного микрометра.
73017. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ОТКЛОНЕНИЯ ФОРМЫ И РАСПОЛОЖЕНИЯ ПОВЕРХНОСТЕЙ 1.89 MB
  Радиальным биением согласно СТ СЭВ 30176 называется разность наибольшего и наименьшего расстояний от точек реальной поверхности до базовой оси вращений в сечении перпендикулярном этой оси.