11183

Практична робота. Технологічний процес виготовлення проектованого виробу

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема уроку: Практична робота. Технологічний процес виготовлення проектованого виробу. Мета: вдосконалити уміння виконувати технологічні операції при обробці конструкційних матеріалів; виховувати бережливе ставлення до обладнання та інструментів; розвивати логіч...

Украинкский

2013-04-05

42.5 KB

96 чел.

Тема уроку:   Практична робота. Технологічний процес виготовлення проектованого  виробу.

Мета: вдосконалити уміння виконувати технологічні операції при обробці конструкційних матеріалів; виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів; розвивати логічне мислення, моторику рухів.

Обладнання:  столярні та слюсарні інструменти, свердлильний верстат та комплект свердел, токарний верстат СТД 120 М, стамески до токарного верстата, токарно-гвинторізний верстат ТВ 6М.

Тип уроку: практичний.

Структура уроку

І. Організаційний момент ………..  5  хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 10 хв

ІІІ. Практична робота………………………………………………… 65 хв

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання ……….   10 хв

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Яким розмічальним та вимірювальним інструментом ви користувалися на попередньому уроці?

Які основні вимоги ставлять до заготовок для виготовлення виробу з деревини (шкатулки)?

Як досягти якісної поверхні металевої деталі  при обробці на ТВ 6М?

Коли використовують задню бабку на токарно-гвинторізному верстаті?

Якою стамескою виконують чорнове обточування деревини?

Які є способи надання точеній поверхні естетичного вигляду?

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Учні продовжують виготовляти запланований (індивідуальний або спільний) виріб. Чергові призначаються за списком у журналі.

Інструктаж

  •  Обточування починають з чорнового обдирання реєром.
  •  Циліндричну поверхню формують мейселем.
  •  На базі циліндричної поверхні виконують фасонні виточки реєром або мейселем.
  •  Після чистового обточування поверхню шліфують крупнозернистим а потім середньозернистим та дрібнозернистим наждачним матеріалом на тканинній основі.
  •  На ТВ 6М спочатку виконують чорнове обточування з використанням товстої стружки (глибина різання до1,5 мм) при більшій подачі. Для чистового обточування залишають припуск 0,2 – 0,4 мм на діаметр.
  •  Чистове обточування виконують з малою глибиною різання та з мінімальною подачею. Для покращення якості поверхні збільшують частоту обертання шпинделя.

Правила безпечної роботи

  •  Перед запуском токарного верстата необхідно щоб учитель перевірив кріплення заготовки, виставлення підручника з зазором до 3 мм.
  •  Працювати тільки в спецодязі. Спецодяг повинен бути застібнутий або зав’язаний на всі ґудзики або зав’язки.
  •  Стамески подавати до заготовки плавно та міцно їх тримати.
  •  Користуватися всіма засобами захисту.
  •  Не зупиняти заготовку руками та не наближати руки та інструмент до частин що обертаються.

Перелік технологічних операцій: деревина - вирізування, стругання, свердління, точіння деревини; метал – вирізування, рубання, обпилювання, точіння, шліфування.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

 Заключний інструктаж.  Виставлення оцінок.

Домашнє завдання: виготовлення чистового варіанту технологічної документації виготовлених деталей.

Прибирання робочих місць черговими.

УРОК № __

Тема. Практична робота. Виготовлення виробу або його елементів.

Мета: вдосконалити уміння виконувати технологічні операції при обробці конструкційних матеріалів; виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів; розвивати логічне мислення, моторику рухів.

Обладнання:  столярні та слюсарні інструменти, свердлильний верстат та комплект свердел, токарний верстат СТД 120 М, стамески до токарного верстата, токарно-гвинторізний верстат ТВ 6М.

Тип уроку: практичний.

Структура уроку

І. Організаційний момент   5  хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів 10 хв

ІІІ. Практична робота……………………… 65 хв

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання    10 хв

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

В якій послідовності відбувається оптимальне шліфування металевої поверхні?

Як полірують металеву поверхню?

Які є способи виточування конічних поверхонь на ТВ6М?

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

Інструктаж

  •  Обточування починають з чорнового обдирання реєром.
  •  Циліндричну поверхню формують мейселем.
  •  На базі циліндричної поверхні виконують фасонні виточки реєром або мейселем.
  •  Після чистового обточування поверхню шліфують крупнозернистим а потім середньозернистим та дрібнозернистим наждачним матеріалом на тканинній основі.
  •  На ТВ 6М спочатку виконують чорнове обточування з використанням товстої стружки (глибина різання до1,5 мм) при більшій подачі. Для чистового обточування залишають припуск 0,2 – 0,4 мм на діаметр.
  •  Чистове обточування виконують з малою глибиною різання та з мінімальною подачею. Для покращення якості поверхні збільшують частоту обертання шпинделя.

Правила безпечної роботи

  •  Перед запуском токарного верстата необхідно щоб учитель перевірив кріплення заготовки, виставлення підручника з зазором до 3 мм.
  •  Працювати тільки в спецодязі. Спецодяг повинен бути застібнутий або зав’язаний на всі ґудзики або зав’язки.
  •  Стамески подавати до заготовки плавно та міцно їх тримати.
  •  Користуватися всіма засобами захисту.
  •  Не зупиняти заготовку руками та не наближати руки та інструмент до частин що обертаються.

Перелік технологічних операцій: деревина - вирізування, стругання, свердління, точіння деревини; метал – вирізування, рубання, обпилювання, точіння, шліфування.

ІV. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключний інструктаж.  Виставлення оцінок.

Домашнє завдання: виготовлення чистового варіанту технологічної документації виготовлених деталей.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8142. модернизация электропривода механизма изменения вылета стрелы портального крана Кондор 1.07 MB
  Аннотация В дипломном проекте осуществлена модернизация электропривода механизма изменения вылета стрелы портального крана Кондор. Вместо асинхронного электродвигателя с фазным ротором, скорость которого регулируется изменением сопротивления цепи ро...
8143. Проектирование станка, предназначенного для чеканки (раскатки) верхнего торца алюминиевых стержней в пазах сердечника ротора 459.5 KB
  Электромашиностроение является основной отраслью электротехнической промышленности, изготовляющей генераторы для энергетической промышленности и электродвигатели для различных отраслей народного хозяйства. В дореволюционной России было тол...
8147. Реконструкция моторного участка МУ ПАТП-7 г.Омска 15.49 MB
  Тема данного проекта - реконструкция моторного участка МУ ПАТП-7г.Омска. Основными задачами современного развития автомобильного транспорта Перечисленные мероприятия ведут к снижению себестоимости перевозок, затрат на обслуживание и ремонт подвижного состава...
8148. Управление электрохозяйством предприятий 679.68 KB
  Рассмотрены структура, организация и комплексная система управления электрохозяйством предприятий (организаций) в соответствии с требованиями законодательных, правовых и подзаконных актов, норм и правил работы в электроустановках. Приведен необходим...
8149. Моделирование систем. Учебное пособие 1011.5 KB
  Учебное пособие соответствует программе семестрового курса лекций по моделированию систем. Содержит общие сведения о моделировании систем, рассмотрены математические схемы моделирования, а также формализация и алгоритмизация процесса функционировани...
8150. Тяговый расчет автомобиля и определение его эксплуатационных характеристик 509 KB
  Задачей тягового расчета является определение характеристик двигателя и трансмиссии, обеспечивающих требуемые тягово-скоростные свойства автомобиля и его топливную экономичность в заданных условиях эксплуатации. При проведении...