13945

Тематичне оцінювання з теми календарно-обрядові пісні

Конспект урока

Литература и библиотековедение

УРОК № 7 Тема. Тематичне оцінювання. Мета: виявити рівень знань умінь і навичок учнів з метою корекції; розвивати звязне мовлення учнів память уміння висловлювати власні судження; виховувати кращі людські якості. Обладнання: тести й тестові завдання портрети пис...

Украинкский

2013-05-19

31.5 KB

57 чел.

УРОК № 7 

Тема. Тематичне оцінювання.

Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою корекції; розвивати зв’язне мовлення учнів, пам’ять, уміння висловлювати власні судження; виховувати кращі людські якості.

Обладнання: тести й тестові завдання, портрети письменників, твори яких вивчалися, виставка книжок, ілюстрації до них.

Теорія літератури: народні пісні, їх види, календарно-обрядові пісні, колядки, щедрівки, гімн.

1 Чудув а тися — тут: дивуватися.

2 Братися — тут: цікавити, приваблювати.

3 Завернути — тут: повернутися, прийти назад.

4 Спров а дити — тут: запросити.

5 «Сніди» — продукти харчування; тут: страви і ласощі.

 Хід уроку  

І. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

ІІІ. Основний зміст РОБОТИ

1. інструктаж до виконання тестових завдань.

2. Написання контрольної роботи.

І варіант

І—ІІ рівні

(За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.)

1) Укажіть, де зимувала весняночка-паняночка з одноймен¬ної календарно-обрядової пісні весняного циклу:

а) у теплих краях (у вирії);

б) у садочку на пеньочку;

в) у дуплі старої верби.

2) Допишіть речення.

Народні пісні бувають таких видів

3) Поєднайте лініями художні засоби з вивчених творів із тими словами, до яких вони відносяться:

як роса на сонці  а що третій празник

 

журавлі в вирій  згинуть наші вороженьки

 

зішле всім нам долю  відлітають сірим шнурком

III рівень

(За кожну правильну відповідь учень отримує 2 бали.)

1) Поясніть, чому більшість обрядів та обрядових пісень ук¬раїнців пов’язані із землеробською працею.

2) Визначіть, яка головна думка гімну «Ще не вмерла Ук-раїни.», обґрунтуйте своє твердження.

IV рівень

(За повну відповідь учень отримує 5 балів.)

Напишіть твір на одну з тем.

1) «Зимові свята й обряди українців, пісні, що при цьому виконуються » .

2) «Яке значення гімн має у житті народу?».

ІІ варіант

І—ІІ рівні

(За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.)

1) Укажіть, на кого закликала подивитися господаря Лас¬тівка у календарно-обрядовій пісні «Щедрик, щедрик, щедрівочка»:

а) на баранців і ягничок;

б) на бичків і теличок;

в) на цапків і кізочок.

2) Допишіть речення.

Календарно-обрядові пісні бувають таких видів:

3) Поєднайте лініями приклади художніх засобів із вивче¬них творів з назвами їх видів.

у садочку на пеньочку  метафора

 

добрий (вечір)  зменьшувально-пестливі

 слова

 

Дніпро зрадіє  епітет

III р і в е н ь

(За кожну правильну відповідь учень отримує 2 бали.)

1) З’ясуйте, що таке гімн і яка історія створення національ¬ного гімну України.

2) Схарактеризуйте свою улюблену народну пісню.

IV рівень

(За повну відповідь учень отримує 5 балів.)

Напишіть твір на одну з тем.

1) «Літні свята й обряди українців та пісні, що їх супро-воджують» .

2) «Яке значення має Батьківщина у житті людини?».

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати повідомлення про біографію М. Вінграновського (окремим учням).

VI. ПІДСУМОК


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

35678. Изучение аппаратного и программного обеспечения персонального компьютера 477.9 KB
  Запоминающее устройство - носитель информации, предназначенный для записи и хранения данных. В основе работы запоминающего устройства может лежать любой физический эффект, обеспечивающий приведение системы к двум или более устойчивым состояниям.
35680. Моя професійна кар’єра. Творчий проект 1.75 MB
  План роботи над проектом: Моє професійне самовизначення Додаток : Топ 20 найперспективніших Загальні відомості про дану професію: Завдання та обовязки; Вимоги до робітника; Особистості якості робітника. І найголовніше: людина повинна отримувати задоволення від своєї роботи Серед усіх пяти основних типів професій найбільше мені підходять людинатехніка до цього типу належать професії: водій машиністи потягів оператори верстатів з програмованим управлінням інженери слюсарі тощо. Умови роботи: Повна...
35682. Інформаційно-пошуковий проект «Олександр Матросов. 70 років подвигу» 36.14 KB
  Обґрунтування актуальності проекту Сучасна школа спрямована на забезпечення всебічного розвитку особистості шляхом навчання та виховання які ґрунтуються на загальнолюдських цінностях та принципах науковості інтегрованості єдності навчання і виховання на засадах гуманізму демократії громадянської свідомості взаємоповаги в інтересах людини родини суспільства держави. І саме тому я запропонувала своїм учням залучитися до реалізації цільового творчого проекту з громадянськопатріотичного виховання Олександр Матросов 70 років подвигу ....
35683. Квіткова фантазія. Творчий проект на виготовлення композиції з бісеру 1.75 MB
  ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПІДГОТОВЧИЙ ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ Призначення виробу що проектується. Аналіз конкурентної спроможності виробу на ринку. Робочий ескіз виробу з описом. Моделювання виробу.
35684. Теплообменное оборудование второго контура реактора ВВЭР-1000 1.38 MB
  3 Принципиальная тепловая схема 3 Принципиальна тепловая второго контура схема установки К50060 1500 4 Принципиальная тепловая схема второго контура установки К100060 15001 4 Принципиальная тепловая схема второго контура установки К100060 15002 5 Принципиальная тепловая схема второго контура установки К100060 3000 5 Теплообменное оборудование второго контура реактора ВВЭР1000 6 Парогенератор 6 Паровая турбина 7 Система сепарации и промежуточного перегрева пара 8 Конденсационная установка паровой турбины 9 Деаэратор 10 Подогреватели...
35685. Проектуваня та виготовлення полиці з ДСП 4.65 MB
  Нашою дизайнерською групою було вирішено розробити проект полиці. Віками на полиці клали найрізноманітніші предмети. В українській традиції існує термін для позначення особливої полиці для посуду мисник.
35686. ПОДГОТОВКА ТВОРЧЕСКОГО ПРОЕКТА 107 KB
  Подготовка творческого проекта по дисциплине Этика и культура межнациональных отношений. Рекомендации помогают студентам организовать собственную самостоятельную работу по подготовке творческого проекта являющимся итоговой работой по дисциплине Этика и культура межнациональных отношений. Методические рекомендации разъясняют сущность творческого проекта содержат примерные темы для него описывают этапы работы над проектом.