13964

Тематичне оцінювання М. Вінграновський

Конспект урока

Литература и библиотековедение

УРОК № 15 Тема.Тематичне оцінювання. Мета:виявити рівень знань умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати звязне мовлення память логічне та образне мислення вміння висловлювати свої судження; виховувати кращі людські якості. Обладнання:тестові завдан

Украинкский

2013-06-06

28.5 KB

14 чел.

УРОК № 15  

Тема. Тематичне оцінювання.

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, логічне та образне мислення, вміння висловлювати свої судження; виховувати кращі людські якості.

Обладнання: тестові завдання, ілюстрації до вивчених творів.

Теорія літератури: література і дійсність, образотворче мистецтво і література, літературна байка, акровірш, алегорія, гумор, співомовка.

 ХІД УРОКУ  

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

1. Інструктаж до виконання тестових завдань.

2. Написання контрольної роботи.

І варіант

І—ІІ рівні

(За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.)

1) Укажіть, що робить сонце уночі в однойменному вірші М. Вінграновського:

а) пише вірші;

б) спить;

в) доглядає місяць і зорі.

2) Допишіть речення.

Байка — це _

Найвідоміші байкарі —

3) Поєднайте назви творів із прізвищами їх авторів.

«Грім»  Л. Глібов

«Журба»  С. Руданський

«Що за птиця?»  С. Руданський

«Окуляри»  М. Вінграновський

«Козак і король»  Л. Глібов

III р і в е н ь

(За кожну правильну відповідь учень отримує 2 бали.)

1) Поясніть, чим гуси з оповідання М. Вінграновського «Гу-сенятко» схожі на людей.

2) Визначіть головну думку байки Л. Глібова «Вовк і Кіт», своє твердження обґрунтуйте.

IV рівень

(За кожну повну відповідь учень отримує 5 балів.) Напишіть твір-мініатюру на одну із тем.

1) «Смішне і серйозне у співомовках С. Руданського».

2) «Повчальна спрямованість байок Л. Глібова».

3) «Мій улюблений письменник (твір)».

ІІ варіант

І—ІІ рівні

(За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.)

1) Укажіть, як названий грім в однойменному вірші М. Він- грановського «Грім»:

а) дядьком;

б) батьком;

в) братом.

2) Допишіть речення.

Алегорія — це

Наприклад,

3) Позначте правильне твердження.

а) У співомовках «Козак і король», «Запорожці у коро¬ля» Л. Глібов поєднує смішне із серйозним історич¬ним змістом.

б) У байці «Щука» Л. Глібов засуджує несправедливість і жорстокість, хабарництво.

в) Оповідання М. Вінграновського «Гусенятко» — твір про веселі пригоди неслухняного гусачка Піка.

III р і в е н ь

(За кожну правильну відповідь учень отримує 2 бали.)

1) Схарактеризуйте світ людей за оповіданням М. Вінграновського «Гусенятко».

2) Поясніть, чому вірш Л. Глібова «Журба» став улюбленою народною піснею.

IV рівень

(За кожну повну відповідь учень отримує 5 балів.) Напишіть твір-мініатюру на одну з тем.

1) «Моя улюблена байка Л. Глібова».

2) «Гумор у житті людини взагалі та в моєму власному житті».

3) «Природа для нас чи ми для природи?».

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підібрати улюблені вірші, картини, фотографії, музичні твори про різні пори року.

V. ПІДСУМОК


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4161. Эволюция взглядов на семью в экономической теории 150 KB
  Во многих книгах в домашнем окружении главных героев фигурирует персонаж, который на Руси назывался ключницей (она держала при себе ключи от всех помещений и шкафов). В Европе её называли экономкой. Она руководила всем хозяйством дома, распо...
4162. Эволюция украинских денег 156.5 KB
  История украинских денег Деньги VI — XIX вв. Самыми первыми в истории Украины деньгами, существующими на ее территории, следует считать монеты древнегреческих полисов и Боспорского царства, которые датируются VI столетием до Рождества Христова ...
4163. Перспективы использования системы автоматизации в управлении предприятием 101 KB
  Роль автоматизации в управлении предприятием По мере роста рынка в определенной сфере деятельности растут и требования потребителей продуктов этой сферы, и, как следствие, в целях повышения конкурентоспособности предприятия вынуждены улуч...
4164. Лакокрасочные составы и покрытия 79 KB
  Общие сведения о лакокрасочных материалах. Целью любых лакокрасочных работ является защита поверхности тонкой пленкой из вещества на основе органического или неорганического полимера. Лак от прочих подобных покрытий (красок, грунтовок и т. д.) отлич...
4165. Неналоговые доходы и их роль в формировании бюджетов 181 KB
  Введение Одним из наиболее важных механизмов, позволяющих государству осуществлять экономическое и социальное регулирование, является финансовая система общества, главное звено которой – бюджетная система. Система поступлений бюджета государств...
4166. Фазовые равновесия в системе MgS – Y2S3 244.5 KB
  Введение Соединения с участием РЗЭ остаются по прежнему обширным резервом для создания новых материалов. Возможно создание материалов с уникальными, заранее заданными свойствами. Взаимодействие в системах MgS – Ln2S3 изучалось Флао, Патри, Дома...
4167. Диаграмма состояния Fe-C 31.13 KB
  Диаграмма состояния Fe-C Равновесное состояние железоуглеродистых сплавов в зависимости от содержания углерода и температуры описывает диаграмма состояния железо - углерод. На диаграмме состояния железоуглеродистых сплавов на оси ординат от...
4168. Расчет себестоимости переработки нефти и газа 237 KB
  Введение Трудно представить современную мировую экономику без энергии, транспорта, света, связи, радио, телевидения, вычислительной техники, средств автоматизации, космической техники и т.д., основой развития которых является топливно-энергетический...
4169. Объективно-ориентированное программирование 369.5 KB
  Парадигма программирования. Модульное программирование. Нисходящее программирование. Структурное программирование. Понятия объекта, класса объектов. Основные понятия объектно-ориентированного программирования: инкапсуляция, наследование и полиморфизм.