14045

М. Вороний. «Євшан-зілля». Роздуми про сучасність

Конспект урока

Литература и библиотековедение

УРОК № 30 Тема. М. Вороний. Євшанзілля. Роздуми про сучасність. Мета: продовжити вивчення твору М. Вороного Євшанзілля; розвивати зв’язне мовлення учнів уміння пов’язувати літературні ідеї із життям висловлювати і відстоювати власну точку зору; виховувати почут

Украинкский

2013-05-20

28 KB

11 чел.

УРОК № 30  

Тема. М. Вороний. «Євшан-зілля». Роздуми про сучасність.

Мета: продовжити вивчення твору М. Вороного «Євшан-зілля»; розвивати зв’язне мовлення учнів, уміння пов’язувати літературні ідеї із життям, висловлювати і відстоювати власну точку зору; виховувати почуття патріотизму, толерантне ставлення до інших.

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до них.

Теорія літератури: вступ, висновок, аргументи, факти, розповідь, опис, роздум.

 Хід уроку  

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

Письменник М. Вороний, із твором якого ми ознайомилися на попередніх уроках,— великий патріот своєї батьківщини. Він уболіває за її долю, прагне, щоб усі громадяни були свідомими, дбали про свій край і народ, не зневажали їх і не забували. У давній історії поет знаходить яскравий приклад повернення із забуття ханського хлопчика. Багато синів України, на думку М. Вороного, теж ходять манівцями, не розуміючи, що їхня сила в єдності, а щастя — в ріднім краї.

З дня виходу у світ поеми «Євшан-зілля» теж минуло вже багато років. Але ідеї, висловлені в ній, як ніколи актуальні нині.

Кого з вас, наприклад, не хвилює, у якому суспільстві і як ви житимете, коли станете дорослими, чи гідною буде старість ваших батьків?

Тож давайте поміркуємо, помріємо якою буде Україна через 20, 50 років, що треба зробити, щоб була вона цивілізованою, процвітаючою країною.

ІІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

1. Підготовка до написання твору «Якою я бачу Україну в майбутньому».

Учитель пропонує учням написати твір-роздум (можливо, з елементами опису, розповіді) на тему «Якою я бачу Україну в майбутньому».

У цьому творі має бути вступ (2—4 речення), наприклад: «Кожна людина замислюється над своїм майбутнім, мріє, щоб воно було якнайкращим. Але ми живемо в державі, тому наша доля дуже залежить від стану справ у цьому суспільстві.»

В основній частині бажано охарактеризувати державу, в якій ми живемо нині,— стан економіки, культури, екології, розвиток науки, техніки, спорту, освіти, мови й т. ін.

Потім слід змалювати те, які зміни повинні відбутися в цих сферах у майбутньому, які шляхи досягнення успіху учні пропонують.

Насамкінець слід зробити висновок про те, від кого ж залежать зміни на краще в суспільстві, що особисто учні можуть зробити для цього тепер і в майбутньому. Школярі висловлюють судження про історичну пам’ять як усвідомлення приналежності людини до свого народу.

Треба звернути увагу на грамотне й логічне мовне оформлення думок. Обсяг твору — до однієї сторінки. Не забувати про абзаци, про те, що не слід повторювати одні й ті самі слова, вирази близько в тексті (треба заміняти їх синонімами, займенниками).

У творі-роздумі доречне вживання таких виразів: на мою думку..., я гадаю., на мій погляд., не можу з цим погодитися (не погодитися)., щодо цього у мене виникають сумніви... і под.

2. Робота учнів у чернетках.

3. Зачитування творів, удосконалення та самовдосконалення висловлювань.

4. Робота в чистовиках.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

За бажанням зробити підбірку про видатних українців та їхні досягнення (чи підготувати розповідь про когось одного з них).

V. ПІДСУМОК


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

60722. Текстовый редактор Microsoft Word. Назначение. Настройки 382 KB
  Цель: дать понятие учащимся о текстовом редакторе Microsoft Word его назначение и о его настройки. Задачи: сформировать у учащихся представления о настройках текстового редактора Microsoft Word.
60723. Меню, панели «Стандартная», «Форматирование» 296 KB
  С помощью этой панели можно быстро и удобно выполнять операции по изменению шрифта вида выравнивания абзацев включать режим ввода списка оформлять обрамление текста его границы...
60724. Классификация программ растровой графики 2.42 MB
  Цель: дать учащимся понятие классификации программ растровой графики. И какие существуют виды компьютерной графики. Что такое векторная графика Назовите достоинства и недостатки векторной графики.
60725. Пример решения жизненной задачи 156.5 KB
  Это разнообразило бы отдых учащихся да и сами вы не прочь прокатится с горки. Итак у вас появляется жизненная задача построение ледяной горки. Основная часть Итак приступаем к построению ледяной горки.
60726. Проверка знаний по теме: «Microsoft Excel и моделирование в задачах управления» 377 KB
  Цель: проверка знаний учащихся по данному разделу Электронная таблица Microsoft Excel и моделирование в задачах управления. Закрепить на практике умения учащихся работать в электронной таблице Microsoft Excel.
60727. Моделирование биологической системы 1.27 MB
  Цель: дать понятие учащимся о моделирование биологической системы Задачи: сформировать у учащихся представления о моделировании биологической системы. актуализировать и углубить знания о моделях и моделировании.
60728. Пользовательский интерфейс графического редактора 339 KB
  Цель: дать учащимся понятие о пользовательском интерфейс графического редактора аdobe PhotoShop. Закрепить на практике умения учащихся использовать графический редактор аdobe PhotoShop.
60729. Сканирование изображений 3.05 MB
  Задачи: Актуализировать знания учащихся о компьютерной графике. Закрепить на практике умения учащихся использовать графический редактор Paint. Развивать творческое мышление через задания творческого характера.
60730. Форматы изображений растровой графики 182.5 KB
  Сохраните рисунок в другом формате воспользовавшись командой Файл Сохранить как в папке Эксперимент Имя файла: урок 1; Тип файла: 24-разрядный рисунок. Откройте первый рисунок Файл Открыть в папке Эксперимент Имя файла: урок 1...