14053

Поради, Ознаки весни. М. Рильський.

Конспект урока

Литература и библиотековедение

УРОК № 39 Тема.М. Рильський. Поради Ознаки весни. Мета:допомогти учням усвідомити ідейнохудожній зміст віршів М. Рильського розвивати навички виразного читання аналізу поетичних творів висловлення власної думки щодо прочитаного; виховувати естетичні смаки л...

Украинкский

2013-06-06

40 KB

14 чел.

УРОК № 39  

Тема. М. Рильський. «Поради», «Ознаки весни».

Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст віршів М. Рильського, розвивати навички виразного читання, аналізу поетичних творів, висловлення власної думки щодо прочитаного; виховувати естетичні смаки, любов до природи.

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до них; весняні пейзажі.

Теорія літератури: ліричний вірш, ліричний герой, художні засоби.

 Хід уроку  

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашнього завдання.

1) Виразне читання вірша М. Рильського «Пісні», пояснення його змісту, визначення головної думки.

2) Огляд ілюстрацій.

3) Аналіз художніх засобів твору.

Завдання: розподілити художні засоби вірша «Пісні» за видами, визначити їхню роль у творі.

Пісні пливуть; у рідних (голосах); цілющі (трави); і труд, і даль, і даль, і усміх, і любов, і гнів; дівоча світла (туга); вільний (помах); з любов’ю вухо привертаю; братніх (пісень); (давнини) глухої; ішла німа; багато, як барв; в єдине злиті у мрії; (мрії) віковій; це — рук стискання; (стискання) працьовите; це — серць братання у бою; люби, як брат сестру свою; неохмареній (любові); розквітне світу небокрай.

Епітети

Метафори

Перелічення зі сполучником

Роль у творі

IV. ФОРМУВАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Слово вчителя.

Як відомо з біографії М. Рильського, поет дуже любив природу, особливо ліси й сади. Навіть свій власний будиночок він збудував у Голосіївському лісі в Києві (тепер там літературно-меморіальний музей). Максим Тадейович любив спостерігати за природою, вчився у неї життєвої мудрості, знаходив глибокий зміст у професії садівника, лісівника. Цій темі він присвятив багато віршів.

2. Виразне читання вірша М. рильського «Порада».

3. Евристична бесіда.

1) Про що йдеться у вірші «Порада»?

2) Порада садівника стосується лише садіння ялинок чи має ще якийсь прихований зміст, стосується і людей?

3) Яка головна думка поезії?

3. Виразне читання вірша М. Рильського «Ознаки весни».

4. Словникова робота.

Її чутно у голосі синиці — весняний спів синиці зовсім інший, ніж зимовий;

к р у к и — ворони; навесні в повітрі відбуваються їх шлюб¬ні ігри;

у перегони грають молотки — вистукують;

хустина — рос. платок.

5. обмін враженнями щодо прочитаного.

6. Евристична бесіда.

1) Про яку весну йдеться — ранню чи пізню?

2) Які ознаки весни називає поет?

3) Чому згадується про дзвін молотів у кузні?

4) Що означає вислів «вона (весна) — в душі, що рветься у дорогу»?

5) Символом чого може виступити весна у людському жит¬ті? (Символом відродження, зародження почуттів, почат¬ку нового.)

6) Які ще ви знаєте ознаки ранньої весни?

7) Яка головна думка поезії?

7. інтерактивна вправа.

(Використовується метод «Мозкова атака».)

Завдання: визначити риси характеру письменника за його творами.

працьовитий

любить природу, розуміє її

спостережливий

любить пісню

миролюбний, з повагою ставиться до інших

романтичний,

мрійливий

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Олесь Кмітливець просить допомогти йому розгадати головоломку, щоб дізнатися, що поет М. Рильський любив найбільше. Для цього слід закреслити шість літер.

ШПІРСИТРЬОДАМИСТЛЕІЦТТЕВРО

VI ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Навчитися виразно читати, аналізувати вірші М. Рильського; зробити ілюстрації.

VII. ПІДСУМОК


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4386. Введение в синтаксис языка С++ 66.5 KB
  Введение в синтаксис языка С++ Использование ключевого слова using Если операторы cout и cin применяются очень часто, то использование идентификатора std:: перед ними становится обременительным. Эту проблему можно решить двумя способами. Первы...
4387. Операторы в языке С++ 130.5 KB
  Операторы в языке С++ Математические операторы В языке С++ операторы управляют последовательностью выполнения выражений, возвращают результаты вычислений или ничего не делают (пустые операторы). Операторы последовательного действия выполняют о...
4388. Использование циклов в языке С++ 55.5 KB
  Использование циклов в языке С++ Оператор goto Для решения ряда задач требуется многократное повторение одних и тех же действий. На практике это реализуется либо с помощью рекурсии, либо с помощью итерации. Итерация – это повторение одних...
4389. Использование массивов в языке С++ 43.5 KB
  Использование массивов в языке С++ Одномерные массивы Массив (array) – это набор элементов, способных хранить данные одного типа. Каждый элемент хранения называется элементом массива. Объявляя массив, необходимо сначала указать тип храним...
4390. Указатели и ссылки в языке С++ 57.5 KB
  Указатели и ссылки в языке С++ Указатели Обычно программисту не нужно знать реальный адрес каждой переменной, поскольку компилятор способен сам позаботиться о таких подробностях. Но если необходимость в этой информации все же возникает, то пол...
4391. Некоторые простые алгоритмы в языке С++ 61.5 KB
  Некоторые простые алгоритмы в языке С++ Поиск максимального (или минимального) числа из выборки чисел Предположим, что мы имеем массив из n элементов. Необходимо найти элемент с максимальным (или минимальным) числовым значением. Задача поиска ...
4392. Численное решение уравнений в языке С++ 168.5 KB
  Численное решение уравнений в языке С++ Теоретические основы Предположим, нам нужно решить кубическое уравнение Это означает, что нужно найти корни уравнения – такие числа, которые обращают уравнение в ноль...
4393. Поиск на графе в С++ 116.5 KB
  Поиск на графе в С++ Представление графа в виде матрицы смежности Граф (graph) – это графическая схема, представляющая собой совокупность вершин (vertexes), соединенных между собой ребрами (edges). Иногда вершины также называют узлами (no...