14070

Всеволод Нестайко. Тореадори з Васюківки

Конспект урока

Литература и библиотековедение

УРОК № 48 Тема. В. Нестайко. Тореадори з Васюківки. Мета: ознайомити учнів із новими пригодами героїв повісті В. Нестайка; розвивати навички виразного читання аналізу поведінки та вчинків персонажів їхнього морального вибору у різних життєвих ситуаціях; виховувати ...

Украинкский

2013-06-06

27.5 KB

10 чел.

УРОК № 48  

Тема. В. Нестайко. «Тореадори з Васюківки».

Мета: ознайомити учнів із новими пригодами героїв повісті В. Нестайка; розвивати навички виразного читання, аналізу поведінки та вчинків персонажів, їхнього морального вибору у різних життєвих ситуаціях; виховувати товариськість, вірність у дружбі, оптимістичне світобачення.

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до повісті, фрагменти з кінофільму.

Теорія літератури: повість.

 ХІД уроку  

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашнього завдання.

1) Зачитування, переказ епізодів з першого розділу, які найбільше запам’яталися, здалися цікавими, смішними; обґрунтування свого вибору.

2) Огляд ілюстрацій.

2. Вікторина «Хто це?»

1) «.Противна й плямиста, як географічна карта». (Свиня Манюня.)

2) «.Лайнувся, закашлявся, плюнув і почовгав за хату». (Дід.)

3) «.Мисливець завзятий, на полюванні коли стріляє, ліве око онучею зав’язує». (Дід Варава.)

4) «.Депутат райради, ланкова кукурудзоводів». (Мати Яви.)

5) «.Замість того, щоб заплакати, раптом як закричить:

— Опозогив! — Вона букву “р” не вимовляє.— Загаза чогтова!» (Менша сестричка Яви Яриша.)

6) «А взагалі характер. ого-го! Сталь, а не характер. Таких на мільйон лише один буває». (Ява.)

7) «.Бігала навколо калабані і мукала на нашу адресу якісь свої коров’ячі прокльони. В калабаню лізти вона не хотіла. Вона була бридлива, охайна корова». (Контрибуція.)

IV. ФОРМУВАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Виразне читання розділу IX повісті В. Нестайка, в якому Павлуша розказує, як він подружився з Явою.

2. Словникова робота.

Р е в а н ш и с т и — ті, що беруть реванш (одержують перемо¬гу після поразки); знічев’я — від нічого робити; транзистор — радіо; не розшолопали — не зрозуміли; барахольщик — лайливе слово; п о к у м п о л у — по голові;

шмарогузи, катові гаспиди — лайливі слова; шукай вітра в полі — не знайдеш, не здоженеш.

3. Обмін враженнями щодо прочитаного.

4. Опитування-інтерв’ю.

З а в д а н н я: висловити своє судження щодо такої позиції героїв повісті «Тореадори з Васюківіки»:

«Він [сторож] чогось не любив, як ми крали кавуни з баштана. Він любив, щоб ми просили. А ми не любили просити. Воно не так смачно».

5. Міні-диспут «По чому визначають справжніх друзів?».

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Розгадування кросворда.

Завдання: розгадати кросворд Олеся Кмітливця, в якому вміщені синоніми до слова «друг».

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Навчитися виразно читати, переказувати ІХ розділ повісті, характеризувати героїв, висловлювати своє ставлення до їхніх дій та вчинків; зробити ілюстрації.

VII. ПІДСУМОК


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3956. Класс Random и его функции 63.6 KB
  Класс Random и его функции Умение генерировать случайные числа требуется во многих приложениях. Класс Random содержит все необходимые для этого средства. Класс Random имеет конструктор класса: для того, чтобы вызывать методы класса, нужно вначале со...
3957. Создание приложения веб-обозревателя 124.01 KB
  Лабораторная работа. Создание приложения веб-обозревателя. Цель работы. Научится создавать пользовательские приложения с использованием элемента управления MenuStrip, элемента управления Button, элемента управления ComboBox и WebBrowser. Ход выполне...
3958. Комп’ютерне моделювання в економіці, лабораторна робота 117.61 KB
  Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Національний транспортний університет Факультет транспортних та інформаційних технологій Кафедра інформаційних систем і технологій Комп’ютерне моделювання в економіці Лабораторна робота...
3959. Прийняття рішень при векторному критерії оптимальності. Здачі багатокритеріальної оптимальності 115.12 KB
  Перейдемо до розгляду інформаційних технологій розв'язку ряду задач векторної оптимізації. У процесі розгляду ми обмежимося найбільше широко використовуваними методами. Для розв'язку задач будемо використовувати процесор електронних таблиць Excel, здатний досить просто й ефективно вирішувати задачі подібного роду.
3960. Системи виявлення атак та їх додаткові інструментальні засоби 111.35 KB
  Доповідь на тему: Системи виявлення атак та їх додаткові інструментальні засоби. Системи виявлення атак Система виявлення атак, СВА (Intrusion Detection System, IDS) – це програмна або програмно-апаратна сис...
3961. КОМПЛЕКСНАЯ ОЦЕНКА МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКОЙ ОБСТАНОВКИ ПО ЗАДАННОЙ ВОЗДУШНОЙ ТРАССЕ 104.55 KB
  В районе ИПМ (Берлин) находится неустойчивая холодная воздушная масса. Берлин находится в тыловой части циклона, в центре которого давление 990. Далее маршрут проходит через холодный фронт, далее тёплый сектор циклона и затем через тёплый фронт. Между ИПМ (Берлин) и ППМ (Москва) в районе Минска условия погоды определяются седловиной.
3962. ОЦІНКА ДОЦІЛЬНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙ З РИЗИКОММЕТОДОМ ЕКВІВАЛЕНТУ ВПЕВНЕНОСТІ 80.61 KB
  Лабораторна робота №4 ОЦІНКА ДОЦІЛЬНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙ З РИЗИКОМ МЕТОДОМ ЕКВІВАЛЕНТУ ВПЕВНЕНОСТІ Мета роботи. Ознайомитися з методом аналізу ефективності інвестицій за допомогою методу еквіваленту впевненості. Коротка теоретична довідка. Метод еквівале...
3963. Задачі багатокритеріальної оптимізації 73.78 KB
  Лабораторна робота №2.1. Задачі багатокритеріальної оптимізації. Приклад виконання завдання. Побудувати множину Парето та здійснити вибір альтернативи з цієї множини за критерієм згортки Варіант №30. Об’єм ОЗУ Критерії f i Вага критерію Comp_1 Co...
3964. Реалізація генератора на основі ПЛІС EPM7128SLC84 фірми Altera 381.5 KB
  Лабораторна робота №6 “Реалізація генератора на основі ПЛІС EPM7128SLC84 фірми Altera” з курсу „Мікропроцесорні та програмні засоби автоматизації” для студентів, які навчаються за напрямом „Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології