14072

Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки». Поняття про повість

Конспект урока

Литература и библиотековедение

УРОК № 50 Тема.В. Нестайко. Тореадори з Васюківки. Поняття про повість. Мета:ознайомити учнів з новим розділом повісті Тореадори з Васюківки допомогти усвідомити особливості жанру повісті; розвивати навички виразного читання переказу аналізу поведінки та вчин

Украинкский

2013-06-06

36.5 KB

17 чел.

УРОК № 50  

Тема. В. Нестайко. «Тореадори з Васюківки». Поняття про повість.

Мета: ознайомити учнів з новим розділом повісті «Тореадори з Васюківки», допомогти усвідомити особливості жанру повісті; розвивати навички виразного читання, переказу, аналізу поведінки та вчинків героїв із проведенням паралелей до власних відчуттів і спостережень; виховувати любов до життя, розуміння його цінності, прагнення творити добро.

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до прочитаних розділів повісті.

Теорія літератури: повість, її особливості.

 Хід уроку  

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Робота в парах.

Завдання: задати одне одному по три питання за змістом прочитаного розділу (або розділів) повісті.

2. Робота над характеристикою героїв.

Завдання: записати у дві колонки риси характерів Яви та Павлуші, які подобаються і не подобаються.

Ява

Павлуша

Подобаються

Не подобаються

Подобаються

Не подобаються

3. Інтерактивна вправа.

(Використовується метод «Мозкова атака».)

Завдання: запропонувати реальний вихід із ситуації, в яку потрапили хлопці під час вистави (уявіть, якби це були ви!).

IV. ФОРМУВАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Виразне читання розділу XXV частини III «Усе! Кінець! Я дарую велосипед. “Загаза чогтова!”. Я видужую».

2. Словникова робота.

Відремізувала — відрізала;

партика — шматок;

сміятися на кутні — бути в скрутному становищі;

вмаламурив — з’їв;

сіни — вхідна прибудова в сільській хаті;

причандалля — прилади, інструменти;

ковбок — колода, дровітня.

3. Обмін враженнями щодо прочитаного.

4. Робота в групах.

1-ша група: записати моральні настанови, які є у цьо¬му розділі.

2- га група: схарактеризувати Яву за цим розділом.

3-тя група: визначити роль лайливих, просторічних слів у творі.

4-та група: сформулювати головну думку твору та обґрун¬тувати її.

Орієнтовні відповіді

1-ша група.

1) Не треба думати про найгірше, передбачати його.

2) Слід добре ставитися до молодших, до рідних.

3) Ніколи не впадати у відчай.

4) Треба дотримуватися свого слова.

5) Не слід жалкувати про зроблене добро.

2- га група.

Ява емоційний та вразливий, може легко впасти в паніку, розуміє, що найбільша цінність людини — це її життя, і його слід прожити гідно, щоб залишити добру пам’ять; по-дитячому безпосередній, добрий, щирий, любить природу.

3- т я г р у п а.

Просторічні, дещо грубі слова наближають нас до реально¬го життя, до дитячої, підліткової мови, роблять розповідь щи¬рою, емоційною, викликають довіру до автора й того, що відбу¬вається у творі.

4-та група.

Треба цінувати життя в усіх його проявах, прагнути до дружби, добра, справедливості; слід бути допитливим, кмітливим, веселим, добрим, щедрим, як герої твору В. Нестайка Ява та Павлуша.

5. Слово вчителя.

За жанром твір В. Нестайка «Тореадори з Васюківки» — повість. Повість — це великий за обсягом епічний твір, у якому детально розповідається про багато подій із життя дійових осіб, подається докладна й різнобічна характеристика головних героїв у їхніх вчинках та діях, у стосунках з іншими людьми.

(Учні роблять запис до літературознавчого словничка.) Повісті бувають соціальні, соціально-побутові, історичні, біографічні, автобіографічні, пригодницькі, науково-фантастичні, міфологічні (химерні).

— До якого виду ви віднесли б повість В. Нестайка «Тореадори з Васюківки»? Свою відповідь обґрунтуйте.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати інші розділи повісті В. Нестайка (XVIII—XXIII, частина III). Підготуватися до бесіди з позакласного читання.

VI. ПІДСУМОК


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1142. Создание базы данных Автосалона 282 KB
  Анализ информационных задач и круга пользователей системы. Определение требований к операционной обстановке. Выбор СУБД и других программных средств. Анализ информационных задач и круга пользователей системы. Преобразование ER–диаграммы в схему базы данных.
1143. Применение экранных форм для ввода и редактирования данных в зависимых связанных объектах базы данных 482 KB
  Приобретение навыков построения системы меню приложений баз данных при помощи средств разработки меню графического интерфейса пакета FoxPro.
1144. Зависимость электропроводности полупроводников от напряженности электрического поля 447.5 KB
  Исследование влияния сильных электрических полей на электропроводность материала варистора. Зависимость проводимости от внешнего электрического поля (экстраполяция по первым и последним четырем точкам).
1145. Управление преобразователем частоты Altivar 58 с помощью интеллектуального реле Zelio Logic 111.5 KB
  Ознакомится с описанием ПЧ Altivar 58 и интеллектуальным реле Zelio Logic используя инструкции фирмы изготовителя. Выполнить настройку параметров ПЧ согласно заданию, сохранить настройки в файле. Проверить работу системы электропривода во всех режимах, при необходимости внести изменения в программу.
1146. Проектирование водопровода и канализация пятиэтажного двухсекционного жилого дома 292 KB
  Характеристика пятиэтажного двухсекционного жилого дома. Определение расхода воды на участках водопроводной сети. Гидравлический расчет сети холодного водопровода. Выбор системы и схемы канализации. Определение начального заглубления сети дворовой канализации...
1147. Реализация программного продукта Система покупки билетов онлайн 460.5 KB
  Описание состава команды, и выполненные работы по ролям. ER-диаграмма базы данных с подробным описанием. Блок-схема одного из алгоритма данного программного продукта. Описание процесса тестирования: сценарий тестирования, входные данные тестов, выходные данные тестов.
1148. Разработка информационно аналитической системы Театр с использованием технологии объектно-ориентированного программирования 451.5 KB
  Данная программа реализует режимы учета спектаклей и участвующих в них актеров в зависимости от вида, стоимости билетов, количества оставшихся и проданных билетов, даты, анализа спектаклей и концертов по популярности.
1149. Выявление особенностей финансово-экономического развития ЗАО Аргументы и факты 348 KB
  Общая информация об организации и анализ внутренней среды ЗАО Аргументы и факты. Анализ внешней макросреды. Конъюнктура рынка. Анализ финансово-экономического положения ЗАО Аргументы и факты Анализ внешнего микроокружения ЗАО Аргументы и факты
1150. Табулирование трансцендентных функций 460 KB
  Изучение и сравнение различных способов приближенного вычисления заданной функции. Вычисление погрешности интерполирования. Корни полинома Чебышева. Построение графиков погрешностей. Вычисление интегралов с помощью формулы трапеций.