14076

Ярослав Стельмах. «Химера лісового озера, або Микитькозавр з Юрківки»

Конспект урока

Литература и библиотековедение

УРОК № 56 Тема. Я. Стельмах. Химера лісового озера або Микитькозавр з Юрківки. Мета:ознайомити учнів із новими розділами повісті спонукати до читання художньої літератури; розвивати навички виразного читання переказу характеристики героїв; виховувати допитливіст

Украинкский

2013-06-06

53 KB

5 чел.

УРОК № 56

Тема. Я. Стельмах. «Химера лісового озера, або Микитькозавр з Юрківки».

Мета: ознайомити учнів із новими розділами повісті, спонукати до читання художньої літератури; розвивати навички виразного читання, переказу, характеристики героїв; виховувати допитливість, почуття гумору, винахідливість, життєвий оптимізм.

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до твору, що вивчається.

Теорія літератури: повість, пригодницький твір, гумор.

 Хід уроку —

І. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

ІІІ.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Перевірка домашнього завдання.

1) Зачитування, переказ епізодів повісті, які найбільше сподобалися, запам’яталися.

2) Огляд ілюстрацій.

Перевірка домашнього завдання.

Завдання I: назвати комічні епізоди в повісті, з’ясувати, чому вони смішні.

Завдання II: поєднати лініями імена героїв із рисами їхнього характеру.

допитливі

необережні

підозрілі

боягузливі

 

обманщики

задиркуваті

дотепні

Сергійко

кмітливі

IV. ФОРМУВАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Виразне читання розділів повісті Я. Стельмаха «Химера лісового озера...».

Учні виразно читають такі розділи повісті: «Озеро. Змії люблять сіно», «Таємничий і — б-р-р який страшний. Хороший хлопець. Нервові можуть далі не читати», «Я вкриваю себе ганьбою», «Великий зоолог».

2. Словникова робота (за питаннями учнів).

3. Обмін враженнями щодо прочитаного.

4. Пошуково-дослідницьке завдання.

Довести за допомогою тексту, що Сергій і Митько:

— люблять природу;

— мають почуття гумору, можуть покепкувати не лише з ін¬ших, а і з себе самих;

— розсудливі;

— дружелюбні;

— довірливі;

— допитливі;

— сміливі шукачі пригод.

5. Міні-диспут: «Щоб я зробив (зробила), коли б мене образив мій (моя) кращий(а) друг (подруга)?».

6. Аналіз художніх засобів твору.

Завдання: розподілити художні засоби, що є у творі, за видами, з’ясувати їх роль.

Ботанічка; сушити голови; вигравати в уяві; привабливі веселкові барви; діточки; нам’яти вуха; двоє лобуряк на голову старенькій жінці; сісти на шию; надщербити несхитність; стрілка гойднулася в нашу сторону; переборщили трохи; хвацькі й одчайдушні (мандрівники); шкірити зуби; пошарпаний (велосипед); юні лівінгстони; розчервонілий вусатий (здоровань); накинути оком; дременув; худющий; опецькуватий; кинути погляд, і ходу, паняй, куди очі бачать; мов йому замакітрилось; розтелепа; голубінь неба заглядає в синь лісового озера; птахи радіють; раз плюнути; мухолови; насурмонені; поганий (поголос); не потикається; сліди лап, мов від крокодила; мовчазний таємничий (ліс); казковими (велетами); докори совісті вгризалися в душу; став мов укопаний.

Вид художніх засобів

Приклади

Епітети

Згрубілі, просторічні слова

Метафори

Порівняння

Фразеологізми

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Розгадування кросворда.

Олесь Кмітливець зашифрував у кросворді назву озера, в яко-му знаходиться таємниче диво світу.

1) Хто перший зустрівся хлопцям після приїзду в Юрківку? (Велосипедист.)

2) Те, що хотіли зібрати хлопці в селі? (Колекція.)

3) Що було в бурштиновому камінці Васі? (Комаха.)

4) Що збудували хлопці біля озера? (Курінь.)

5) Місце, куди зібралися хлопці після повідомлення Васі? (Бібліотека.)

6) Людина, про яку Митько й Сергій говорили: вона — «що треба». (Бабуся.)

7) Що навіяло Сергієві відчуття власної мізерності? (Ліс.)

 

Відповідь: Лох-Несс.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Навчитися виразно читати, переказувати розділи повісті; зро¬бити ілюстрації; окремим учням підготувати повідомлення про Лохнеське чудовисько та інші дива світу.

VII. ПІДСУМОК


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

14249. Среднерусская и средневолжская народные музыкальные традиции 34 KB
  Лекции шестая и седьмая. Тема: среднерусская и средневолжская народные музыкальные традиции. Среднерусская музыкальная традиция. Географически она сконцентрирована вокруг Москвы и прилегающих областей то есть распространена в Московской Владимирской Нижегоро...
14250. Образы Пушкинской лирики и прозы в музыкальных произведениях 17.34 KB
  Образы Пушкинской лирики и прозы в музыкальных произведениях 1 Талисман Стихотворение Пушкина храни меня мой талисман связано с кольцомталисманом подаренным Пушкину Елизаветой Воронцовой. Это был красивый роман который имел трагическое последствие – губернат...
14251. Музыкально-игровое творчество как вид деятельности дошкольников 159.5 KB
  Музыкальноигровое творчество как вид деятельности дошкольников Курсовая работа Оглавление: Введение Глава 1 Возрастные особенности детей старшего дошкольного возраста Деятельность как ведущий фактор развития личности ребенка Игровая дея...
14252. Немецкая опера первой половины 19-го века 294.5 KB
  Немецкая опера первой половины 19го века В одной из глав романа Жизнь музыканта Вебер характеризует положение оперного искусства в Германии начала 19го века. Гансвурст излюбленный персонаж немецкого народного театра нечто вроде нашего русского Петрушки поочерёд
14253. Музыкальная драматургия, её структурные элементы 12.93 KB
  Музыкальная драматургия её структурные элементы. Система выразительных средств и приёмов воплощения драматического действия в произведении музыкальносценического жанра опере балете оперетте. В основе музыкальной драматургии лежат общие законы драмы как одного и...
14254. Выразительные возможности музыки 13.81 KB
  Выразительные возможности музыки. Звукоизобразительность в музыке больше всего другого приближает ее к природному миру. Это способность имитировать явления природы. Музыка может подражать и иным проявлениям жизни имитировать передавать с помощью музыкальных ин...
14255. Основные закономерности музыкальной драматургии. Сонатная форма 13.94 KB
  Основные закономерности музыкальной драматургии. Сонатная форма. СОНА́ТНАЯ ФО́РМА сонатное allegro музыкальная форма основанная на сопоставлении и развитии 2х тем обычно контрастных. Представляет обширные возможности для воплощения драматизма в музыке. Применяется
14256. Принципы использования и назначение музыки в немом кино 13.7 KB
  Принципы использования и назначение музыки в немом кино. Музыка заменяла отсутствовавший в немых фильмах диалог точнее говоря его интонационную сторону так как текст появлявшийся время от времени на экране только пояснял происходящее. Музыка сообщает картине в ц
14257. Принципы использования музыки в звуковом кино 14.18 KB
  Принципы использования музыки в звуковом кино. Музыка в фильме не нуждается ни в тематической интеграции ни в стилистическом единстве; если это требуется сценарием рядом могут стоять вокальная музыка разных народов джаз концертная музыка и т. д. Для киномузыки необяз...