14100

Конструювання моделей із сірникових коробок та Аплікація. Види аплікацій. Естетика і культура

Конспект урока

Культурология и искусствоведение

Конспект залікового уроку з трудового навчання проведеного в 2А класі ЗОШ ІІІІ ступенів № 2 Тема уроку: Конструювання моделей із сірникових коробок. Об’єкт праці. Виготовлення моделей вантажних та легкових автомобілів. Мета. Ознайомити учнів із поняттям констр

Украинкский

2013-05-21

5.11 MB

131 чел.

Конспект залікового уроку з

трудового навчання

проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Тема уроку: Конструювання моделей із сірникових коробок.

Обєкт праці. Виготовлення моделей вантажних та легкових автомобілів.

Мета. Ознайомити учнів із поняттям «конструювання». Вчити створювати макети вантажних та легкових автомобілів із сірникових коробок. Розвивати уміння планувати і обдумувати.

Обладнання. Зразки готових виробів,  використані сірникові коробки, кольоровий папір і картон, клей, ножиці, предметні малюнки.

Хід уроку

І. Підготовка робочих місць.

ІІ. Організаційний момент.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Я вам загадаю загадку, а ви, відгадавши її, довідаєтесь, яка ж тема нашого уроку.

Я не їм вівса, ні сіна,

Дай випити бензину.

Всіх коней я обжену,

Куди хочеш побіжу.

(Автомобіль)

– А які автомобілі ви знаєте?

– Де виготовляють автомобілі?

– У нас, в Україні, виготовляють вантажні, легкові автомобілі і  автобуси. Такі машинобудівні заводи є у Львові, Луцьку, Запоріжжі, Кременчузі.

Хто ж створює нові машини? А створює машини, механізми, пристрої, інженер-конструктор. У кого тато чи мама інженер?

Слово «конструювання» в перекладі з латинської мови означає «створювання». Тобто конструктор створює, розробляє будову виробу або окремих його частин . Все це він креслить на папері.

Тоді по цих малюнках токарі виточують деталі, а слюсарі-складальники складають із цих деталей автомашину.

Сьогодні на уроці ми навчилися складати машини з уже готових деталей – сірникових коробок.

ІV. Розгляд зразка виробу.

– Яка це машина – легкова чи вантажна?

– З яких основних частин складається вантажний автомобіль? (Кабіна, двигун, кузов, колеса).

V. Технологія виготовлення виробу.

– Уважно розгляньте таблицю, на якій показано, як виготовляти автомобіль.

– Попробуйте пояснити, як виготовити вантажний автомобіль. (Діти пояснюють, вчитель корегує відповіді).

Для виготовлення моделі вантажного автомобіля треба взяти три коробки з – під сірників. Вийняти з двох коробок внутрішню частину і зєднати їх так, щоб одна була розміщена горизонтально, а друга – вертикально і заходила в неї. Вертикальна – кабіна, горизонтальна – двигун. Скріпити їх так, щоб за кабіною був невеликий запас; на нього надіти верхню частину коробочки. Для кузова використати третю коробочку. Між кабіною і кузовом має бути проміжок.

Використовуючи як шаблон монету (25 к.), вирізати чотири колеса. Із сірника без головки зробити кермо і скріпити з автомобілем пластиліном. Для зображення фарб наклей кружечки, наштамповані на діркопробивачі. Машину можна обклеїти кольоровим папером.

Коробки із сірників

Ми усі збираємо.

І коли прийде пора –

Іграшки складаємо.

Отже, ви сьогодні слюсарі-складальники, які працюють на машино-будівничому заводі. Завод поділений на цехи. Їх у нас буде три. Кожен «цех» вибере собі начальника, які буде контролювати роботу.

VІ. Планування наступних трудових дій. Вибір матеріалу та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

VІІ. Повторити правил техніки безпеки.

Загальні правила для учнів

  1.  Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя.
  2.  Не працюй несправним і тупим інструментом, використовуй інструмент лише за призначенням.
  3.  Користуйся прийомами роботи з інструментами, як показав учитель.
  4.  Не носи з собою різальних і колючих інструментів, вони мають бути в школі.
  5.  Інструменти та обладнання мають зберігатися лише в призначеному місці.
  6.  У процесі роботи не розмовляй, не відволікайся побічними справами.
  7.  Під час роботи тримай своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибери його.

VІІІ. Самостійна робота учнів.

Учні працюють, користуючись технологічною карткою і зразком. Вчитель та «начальники цехів» слідкують за роботою, якщо є потреба – допомагають.

Фізкультхвилинка.

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Вже пора відпочивать.

Руки в гору піднімайте,

Ними добре помахайте,

Головою покрутіть,

Ніжками потупотіть.

Навкруг себе оберніться

І швиденько, не лініться!

Стало легко й добре враз, –

Відпочив увесь наш клас.

ІХ. Складання легкових автомобілів.

Учні самостійно, за власним задумом або користуючись зразком і технологічною карткою, складають макет легкового автомобіля.

Х. Оцінювання виробів, відбір на виставку.

«Начальники» звітують про роботу цехів. Визначення «цеху» – переможця.

ХІ. Підсумок уроку.

ХІІ. Прибирання робочих місць.

Конспект залікового уроку з

трудового навчання

проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Тема уроку: Аплікація. Види аплікацій. Естетика і культура.

Обєкт праці. Виготовлення предметних аплікацій: герб, прапор.

Мета. Вчити дітей виготовляти предметні аплікації. Вчити естетики і культури при аплікаційних роботах. Ознайомити з державною символікою України. Виховувати патріотичні почуття.

Обладнання. Кольоровий папір, ножиці, таблиця, прапорець жовто-голубого кольору, малюнки прапора і герба України, зразки готових виробів, технологічна таблиця.

Хід уроку

І. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).

ІІ. Організаційний момент.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Доповніть вірш.

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна,

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься … (Україна).

– Наш урок присвячений Україні, її символам.

– Україна – це наша земля, країна, де ви народились. Кожна країна має свої символи. У Конституції України записано: «Державними символами України є Державний прапор України, герб і гімн».

Прапорець, що я тримаю, для мене єдиний.

Прапорець цей, що я маю, - символ України.

Нема в світі більш святого й не буде ніколи.

Він кращий неба голубого над пшеничним полем.

– Які кольори має наш прапор? Як ви думаєте, чому саме ці два кольори вибрано для нашого прапора? (Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна, колір жовтогарячого сонця. Синій – колір ясного, чистого, мирного неба. Тому, мабуть, народ України й вибрав поєднання цих кольорів для свого національного прапора.) (Учитель вивішує малюнок, прапора і герба).

Наш герб – тризуб.

Це воля, слава й сила.

– А тепер пофантазуємо: чому саме тризуб вважають гербом  України.

Мабуть тому, що число «три» завжди вважалось числом казковим, чарівним. Пригадайте казки. Там ви  знайдете розповіді про трьох богатирів, про три бажання, які виконують чарівники, про три дороги, що лягають перед казковими героями. А ще у тризубі відображено триєдність  життя. Це – батько, мати, дитя, які символізують собою силу, мудрість,любов. Адже  тато – найдужчий, мати – наймудріша, а дитя – це плід любові. Все відбито в тризубі – гербі України.

Отже, на уроці будемо виготовляти предметну аплікацію – національна символіка.

– Що означає слово аплікація?

Запрошую чергових «Довідкового бюро».

Учень. Аплікація – це накладання форм різних матеріалів на інших матеріалів – основу, фон. Слово «Аплікація» в перекладі з латинської мови означає «накладання». Аплікація буває предметна, сюжетна і декоративна.

– Що означає предметна?

Предметна аплікація – це зображення окремих предметів.

ІV. Розгляд зразка виробу.

(Герб спрощеної форми без вирізування внутрішніх контурів).

V. Технологія виготовлення виробу.

Розгляд і аналіз технологічної таблиці «Національна символіка».

«Герб»

  1.  З паперу вирізують прямокутник.
  2.  Способом перегину ділять його навпіл (а).
  3.  На заготовці обводять контури однієї половинки знака (б).
  4.  Вирізують.
  5.  З неї виготовляють і середню частину знака (в).
  6.  Наклеюють її на першу частину (г).

«Прапор»

  1.  Добирають папір відповідних кольорів.
  2.  Визначають розміри деталей (д).
  3.  Вирізують ці деталі.
  4.  Наклеюють на папір.

VІ. Планування наступних трудових дій. Вибір матеріалів та інструментів.

 Щоб робота наша була естетично оформлена, наклейте готові вироби на білий аркуш паперу.

– Що потрібно для роботи?

VІІ. Повторити правил техніки безпеки.

Загальні правила для учнів

  1.  Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя.
  2.  Не працюй несправним і тупим інструментом, використовуй інструмент лише за призначенням.
  3.  Користуйся прийомами роботи з інструментами, як показав учитель.
  4.  Не носи з собою різальних і колючих інструментів, вони мають бути в школі.
  5.  Інструменти та обладнання мають зберігатися лише в призначеному місці.
  6.  У процесі роботи не розмовляй, не відволікайся побічними справами.
  7.  Під час роботи тримай своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибери його.

Правила користування ножицями

  1.  Користуйся ножицями лише із заокругленими кінцями.
  2.  Клади ножиці так, щоб вони не вступали на край робочого місця.
  3.  Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням.
  4.  У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.
  5.  У процесі роботи з ножицями тримай матеріал лівою рукою,  щоб пальці були осторонь від леза.
  6.  Не розмахуй ножицями, не підходь до товариша під час різання.
  7.  Не залишай ножиці в розкритому вигляді після роботи.

VІІІ. Самостійна робота учнів.

Виготовлення виробу учнями.

Фізкультхвилинка.

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати.

Як вершину нам дістати?

Заглянемо в озерця,

Не торкнутися нам дна!

Так ми довго-довго йшли

І до школи знов прийшли!

ІХ. Продовження самостійної роботи.

Х. Оцінювання виробів. Вибір виробів на виставку.

ХІ. Підсумок уроку.

– Які державні символи України ви знаєте?

– Які кольори має наш прапор? Чому саме ці кольори вибрано для нього?

ХІІ. Прибирання робочих місць.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22150. Принцип действия индукционных преобразователей 239.5 KB
  Таким образом выходной величиной индукционного преобразователя является ЭДС а входной скорость изменения потокосцепления . В общем случае индукционный преобразователь представляет собой катушку с сердечником которая характеризуется некоторым обобщенным параметром Y и ЭДС в которой может индуктироваться как в результате изменения во времени внешнего магнитного поля так и в результате изменения во времени параметра Y преобразователя . Если преобразователь находится в однородном магнитном поле с индукцией B то в его обмотке имеющей...
22151. Ионизационные преобразователи 758 KB
  приемники ионизирующих излучений Область применения ионизационных преобразователей Схемы включения ионизационных преобразователей Погрешности приборов с использованием ионизирующих излучений Заключение Контрольные вопросы Список литературы ОПРЕДЕЛЕНИЕ СУЩНОСТИ ВОПРОСА К ионизационным преобразователям обычно относят большую группу преобразователей в которых измеряемая неэлектрическая величина функционально связана с током ионной проводимости газа возникающим под действием излучения радиоактивных веществ или рентгеновских лучей....
22152. АКУСТИЧЕСКИЕ ВОЛНЫ В ТВЕРДОМ АКУСТИЧЕСКИЕ ВОЛНЫ В ТВЕРДОМ ТЕЛЕ ТЕЛЕ1 1. 487.18 KB
  АКУСТИЧЕСКИЕ ВОЛНЫ В ТВЕРДОМ ТЕЛЕ 1 1. АКУСТИЧЕСКИЕ ВОЛНЫ В ИЗОТРОПНОМ ТВЕРДОМ ТЕЛЕ. АКУСТИЧЕСКИЕ ВОЛНЫ В АНИЗОТРОПНОМ УПРУГОМ ТВЕРДОМ ТЕЛЕ 14 2.
22153. Вопросы по курсу ФОПИ 24 KB
  Приборы для измерения количества тепла.Калориметры для измерения теплотворной способности жидких и газообразных веществ. 8Погрешности измерения тепловой энергии.Методы измерения деформаций и механических напряжений тензометры.
22154. ПРЕОБРАЗОВАТЕЛИ ХОЛЛА 1.8 MB
  Эффект Холла. Параметры и характеристики датчиков Холла. Изготовление и применение датчиков Холла.
22157. ОБЛІК КОРОТКОСТРОКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ 62.5 KB
  Поняття, оцінка та види короткострокових зобов’язань (пасивів). Облік заборгованості по рахунках постачальників та векселів виданих (векселів до сплати). Облік інших короткострокових зобов’язань. Облік заробітної плати і зобов’язань по заробітній платі.
22158. Резистивные преобразователи перемещения 2.95 MB
  Контактные преобразователи принцип действия и основные типы контактных преобразователей 4 требования к электрической цепи область применения 6 II.2 классификация реостатных преобразователей по конструктивным особенностям...