14217

Музичний мультфільм

Конспект урока

Музыка

Тема. Музичний мультфільм Навчальна мета: на прикладі поспівки Кицин дім закріпити поняття про довгі і короткі звуки провести розспівування; вчити уважно слухати музику; визначати настрій характер музики; дати поняття про мультфільм; закріпити пісню

Украинкский

2013-05-27

57 KB

41 чел.

Тема. Музичний мультфільм

Навчальна мета: - на прикладіпоспівки «Кицин дім» закріпити поняття про довгі і короткі звуки, провести розспівування;

  • вчити уважно слухати музику; визначати настрій , характер музики;
  • дати поняття про мультфільм;
  • закріпити пісню «То не білі метелики налетіли»;
  • дати зразок кращого виконання пісні: «То не білі метелики налетіли»;
  • вивчити нову пісню «Морозець»
  • здійснити показ зразку кращого виконання пісні з рухами.

Розвивальна мета: - розвивати ритмічне почуття на прикладі поспівки «Кициндім»;

  • розвивати навички самостійного виконання пісні;
  • розвивати пам'ять, мислення, увагу, почуття колективізму.
  • Виховна мета: - виховувати любов та інтерес до музики;

- прагнення та бажання виконувати пісні;

Обладнання: програмовий музичний пристрій «Музичне мистецтво 1 клас»,ілюстраціїема,сніжинки,відео.

Хід уроку

І. Організація класу

  1. Привітання.

(проспівую)

  • Добрий день Вам діти.
  • Добрий день.
    1. Представлення.
      • Діти, мене звутьОлена Олександрівнаі сьогодні урок музики проведу у вас я.

3.Перевірка готовності до уроку.

Нумо діти всі швиденько

Гляньте чи на партах в вас чистенько.

Ви готові до уроку?

II Актуалізація опорних знань

1.Поспівка

-Прослухайте її виконання, (виконує вчитель)

Бім-бомдзелень-бом!

Загорівся кицин дом.

Біжить курочка з відром,

Щоб гасити кицин дом!

- А чому я співала «Бім-бомдзелень-бом!»

Загорівся кицин дом,

- Зверніть увагу на малюнок,раніше як ви бачите,коли була пожежа,про це сповіщали через дзвони. Ось і мишки сповіщають,що кицин дім загорівся.

-Давайте розучимо початок поспівки. ,проговоривши чітко кожне слово.

Бім-бомдзелень-бом!

Загорівся кицин дом.

  • Послухайте далі.

Біжить курочка з відром,

Щоб гасити кицин дом!

  • Проговоримо чітко.
  • Проспіваємо цю фразу.
  • А тепер давайте всю поспівку з початку до кінця.

III Мотивація навчальної діяльності

  1. Бесіда.

Проглянути запис і виконати завдання

-Діти,а зараз ми з вами дізнаємося,про цікавий вид мистецтва. Увага на екран.

  • Сьогодні ми з вами розглянемо новий вид мистецтва,який подобається не тільки усім дітям,а й дорослим.

Прослухайте пісеньку,і одразу здогадайтеся про,що йтиме мова на сьогоднішньому уроці,(Відеозапис)

  • Що ж діти,

послухаємо півню про яку розповідали Натка і Антон.

  1. Слухання пісні Алли Мігай "Мультики".(Відеозапис)
  • Про кого ви почули?( пісню про "Мультики"). Який характер у цієї мелодії? Яких героїв ви зараз почули?

(Левеня,Черепаха,Вовчиня,Капітошка,Колобок.,Лисиця,

Комар,Машка,змія,дід Ох).

  1. Розповідь «Як створюються мультфільм»

-Давайте ж дізнаємось,як саме створюється мультфільм.

-Увага на екран

  • Мультфільм складається з великої кількості малюнків,що швидко змінюють один одного. Таким чином зображення на них починає,ніби рухатись.Особливо гарно,коли це відбувається під музику.(Відеозапис)
  • Діти, яку пісню ви вчили на минулому уроці?
  • Про що вона?
    1. Виконання І куплету пісні за допомогою графічного зображення (сніжинки)

Зараз до рук ми візьмемо сніжинки,почнемо рухатинимипід музику, і створимо власний мультфільм,який допоможе нам пригадати мелодію цієї пісні.

-Увага на екран.

  • Молодці діти! Гарний вийшов у нас малюнок.
    1. Повторення І і II куплету пісні «То не білі метелики налетіли».
      • Давайте виконаємо 1 і 2 куплет нашої пісеньки за допомогою караоке.
      • На програші ми сидячи за партами будемо робити ритмічні рухи (плескати в долоні)
      • Прийміть співочу поставу, спинки вирівняйте, ручки на колінах, слова вимовляємо чітко, виразно.
      • Починаймо.
        1. Розучування III куплету.

-Діти, з цієї пісні ви вивчили, що налетіли білі сніжинки, що діти вдягли кожушки і пішли кататися на санчатах.

  • І я пропоную дізнатися про що далі йдеться в пісні вивчивши III куплет.
  • Це і буде ваше друге завдання.
  • Прослухайте куплет повністю.
  • Прослухайте першу фразу:

«Буде ковзанка весела, будуть сніжки»

  • Проговоримо її чітко.
  • Проспіваємо разом.
  • Далі слухаємо.

«Будуть грати й працювати ручки й ніжки»

(- Що будуть робити ручки й ніжки?)

  • Проговоримо її чітко.
  • Проспіваємо разом.
  • Далі слухаємо приспів він повторюється двічі.

«Ой-ля! Працювати ручки й ніжки.» - двічі

  • Проговоримо її чітко.
  • Проспіваємо разом.
    • А тепер весь куплет разом.
    • Давайте проспіваємо пісню з початку до кінця.

IV Знайомство та розучування пісні «Морозець».

  1. Вступна бесіда.
  • Діти, яка зараз пора року?
  • Що ви про неї знаєте?
  • Діти, коли ви ішли до школи у вас померзли щічки? Ручки? Носики?
  • Морозець пощипав їх.
  • От сьогодні ми з вам вивчимо пісню про зиму, яка називається «Морозець».
  • Зараз ви її уважно прослухаєте і скажете мені, які картини ви собі уявляли.

(Звучить пісня)

  • Так, які картини ви собі уявляли?
  • Який настрій у пісні?

2.Розучування пісні «Морозець»,слова Бойка музика Фільца.

  • Прослухайте початок:

«Морозець! Морозець! Пощипав нам щічки.»

  • Проспіваємо.
  • Проговоримо її чітко.
  • Проспіваємо разом.
  • Приспів повторюється двічі, слухайте уважно:

«Теплі валянки у нас шубки, рукавички» - двічі

  • Проспіваємо.
  • Проговоримо її чітко.
  • Проспіваємо разом.
  • А тепер увесь куплет разом.
  • Наступна фраза:

«Морозець! Морозець! Плещемо в долоні»

  • Проспіваємо.
  • Проговоримо її чітко.
  • Проспіваємо разом.
  • Приспів теж повторюється двічі:

«У дівчаток і хлоп'яток носики червоні» - двічі

  • Проспіваємо.
  • Проговоримо її чітко.
  • Проспіваємо разом.
  • А тепер увесь куплет разом.
  • Поспіваємо всю пісню.
  • А тепер підведіться, співаємо і повторюємо рухи за мною.

V Підсумок уроку

1. Бесіда.- А як називається нова пісенька,яку ми вивчили?     - За допомогою чого ми створили свій власний малюнок? А під яку пісеньку?(то сніжинки мов пушинки)

  • Діти, ми розглянули тему, яка подобається всім - мультфільми; дізналися, що це малюнок який рухається, особливо гарно виходить з музикою. Прослухали п'єсу Алли Мігай "Мультики",створили власний мультфільм зі сніжинками під пісню «То не білі метелики налетіли»; вивчили нову пісню "Морозець" до якої підібрали ритмічні рухи.
  • Я дякую вам за урок я передам лісовим звірям, що ви дужу добре справилися з їх завданням.
  • Ви молодці!
  • До побачення!!!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

2866. Загрузочные машины 3.36 MB
  Загрузочные машины. Загрузочные машины служат для загрузки твердых шихтовых материалов в мартеновскую печь при помощи мульд. По конструкции их разделяют на крановые и напольные. Крановые загрузочные машины, применяемые в мартеновском цехе аналогичны...
2867. Теория систем и системный анализ 6.53 MB
  Тотальная информатизация всех видов экономической деятельности приводит к необходимости тесного взаимодействия, с одной стороны, информационных процессов и технологий, с другой стороны, процессов, которые должны быть поддержаны средствам...
2868. Станки строгально-протяжнои группы 8.54 MB
  Станки строгально-протяжнои группы. Назначение и разновидности строгальных и долбежных станков. На строгальных и долбежных станках обрабатывают плоские поверхности, прямолинейные канавки, пазы, различные выемки, фасонные линейчатые поверхности и т...
2869. Технология изделий интегральной техники 3.57 MB
  Весь потенциал твёрдотельной электроники скрывался в единственном экспериментальном образце транзистора, действие которого было не понятно даже его творцам. Через 10 лет твёрдотельные приборы уже выиграли сражение с лампами за...
2870. Корпус подшипника насоса водяного ЗИЛ 431410 812.45 KB
  Выбрать способ получения отливки для условий крупносерийного производства детали: корпус подшипника насоса водяного ЗИЛ 431410. Описать способ получения заготовки. Разработать технологический процесс изготовления литейной формы ручной фо...
2871. Стационарные задачи квантовой механики 10.61 MB
  Стационарные задачи квантовой механики Итак – уравнение Шрёдингера для стационарных состояний, а волновая функция частицы, находящейся в стационарном квантовом состоянии, имеет вид , где. Плотность вероятности для частицы при это...
2872. САПР управляющих программ 2.55 MB
  Основным направлением развития технологических процессов в металлообработке в настоящее время является повышение производительности и гибкости. Это объясняется тем, что значительно растет номенклатура деталей в мелко- и среднесерийном производстве, ...
2873. Ядерная модель атома 5.88 MB
  Ядерная модель атома Резерфорд на основании результатов эксперимента по рассеянию частиц на атомах металлической фольги обосновал планетарную модель строения атома. Согласно этой модели, атом состоит из тяжёлого положительно заряженного ядра очень малых размеров...
2874. Квантовые системы из одинаковых частиц 9.6 MB
  Квантовые системы из одинаковых частиц Квантовые особенности поведения микрочастиц, отличающие их от свойств макроскопических объектов, проявляются не только при рассмотрении движения одной частицы, но и при анализе поведения системы микрочасти...