14431

Техніка. Керування швейною машиною з електричним приводом

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема уроку: Техніка. Керування швейною машиною з електричним приводом. Мета уроку: ознайомити з правилами керування швейною машиною з електричним приводом правилами безпечної праці. Основні поняття: електропривід модифікація пускорегулювальна педаль Очікуван...

Украинкский

2013-06-04

281.8 KB

30 чел.

Тема уроку: Техніка. Керування швейною машиною з електричним приводом.

  Мета уроку: ознайомити з правилами керування швейною машиною з електричним приводом, правилами безпечної праці.

Основні поняття: електропривід, модифікація, пускорегулювальна педаль,

Очікувані результати: вміти керувати швейною машинкою

Обладнання та засоби навчання: швейна машинка, тканина, таблиці,

Структура уроку

І. Організаційний момент     хв

 ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів  хв

 ІІІ. Вивчення нового матеріалу  хв

 IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів     хв

 V. Практична робота………………………хв

 VІ. Підсумки уроку     хв

 VIІ. Домашнє завдання     хв.

ХІД УРОКУ

 I.   Організаційний момент

 II.  Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів

III. Вивчення нового матеріалу

Швейні машини з електроприводом приводяться в рух електродвигуном. Вони досконаліші й зручніші, ніж машини з ручним і ножним приводом, тому що мають більшу швидкість обертання махового колеса. Під час роботи на електричних швейних машинах скорочуються витрати часу на пошиття виробу, працюючий менше втомлюється.

Промисловість випускає два види швейних машин з електроприводом: з вмонтованим у корпус машини електродвигуном (мал. 1, а) і знімним електродвигуном (мал. 1, б). Знімний електродвигун можна встановлювати на будь-яку ручну або ножну швейну машину. Електропривід складається з електродвигуна, пускорегулювальної педалі, шнура з вилкою і кріпиться до стояка машини. Шків електродвигуна з'єднаний зі шківом махового колеса пасом (мал. 42).

Пускорегулювальна педаль має дві модифікації: 1) з двома виступами для пуску і зупинки машини; 2) суцільна педаль. Швидкість роботи швейної машини залежить від сили натискування на педаль. При слабкому натискуванні машина працює на малій швидкості. Зі збільшенням сили тиску збільшується швидкість роботи машини.

                         а

Мал.1

Мал..2 Електропривід швейної машини: 1 — з'єднувальний шнур; 2 — шків електродвигуна; 3 — пас; 4 — шків махового колеса; 5 — електродвигун; 6 — пускорегулювальна педаль

Під час роботи на швейній машині з електроприводом треба додержувати таких самих правил безпечної праці, що й на швейних машинах з ручним і ножним приводом. Крім того потрібно:

  1.  Стежити за справністю ізоляції проводів.
  2.  Під час чищення і змащення, заміни деталей або заправляння нитками вимикати машину з електричної мережі.
  3.  При появі запаху горілої ізоляції — вимкнути машину з мережі.
  4.  Під час умикання машини штепсельна вилка має щільно входити в гнізда штепсельної розетки. Швейну машину не можна вимикати, сіпаючи за шнур.
  5.  Спершу приєднувати шнур живлення до швейної машини, а потім — вмикати в електромережу.
  6.  Пускорегулювальну педаль розміщувати під столом, ближче до стільця, на якому сидить працюючий. Нога має стояти на педалі без напруження.
  7.  Постійно пам'ятати про економне використання електроенергії в процесі обробки тканини: намагатись шити на більшій швидкості; якщо немає потреби шити на машині, слід вимикати двигун і лампочку за допомогою спеціальних вимикачів.

           V. Практична робота.

Тренувальні вправи на незаправленій швейній машині з електроприводом

Обладнання та матеріали:  швейна машина з електроприводом, тканина.

Послідовність виконання роботи:

1. Підготуй машину до роботи (під лапку поклади тканину).

2. Увімкни машину в електричну мережу. Для цього один шнур, що йде від електродвигуна, приєднай до пускорегулювальної педалі. Педаль розмісти під столом так, щоб було зручно поставити на неї ногу. Другий шнур увімкни в штепсельну розетку.

3. Постав праву ногу на педаль усією ступнею так, щоб п'ятка була притиснута до краю педалі. Чим сильніше натискування на педаль, тим швидше обертається головний вал машини, а отже, машина швидше шиє.

4. Навчися натискувати на педаль так, щоб машина працювала на зручній для тебе швидкості.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54934. Введение. Встречаем старых друзей 480.5 KB
  The problem of learning languages is very important today. Foreign languages are socially demanded especially at the present time when the progress in science and technology has led to an explosion of knowledge and has contributed to an overflow of information. The total knowledge of mankind is known to double every seven years. Foreign languages are needed as the main and most efficient means of information exchange of the people of our planet.
54935. Основы потребительского поведения 63.5 KB
  Данная востребованность связана с тем что все мы в конечном итоге являемся потребителями и должны иметь представление о своих правах. Цель: Уяснение сущности и специфики потребительского поведения; Сформировать знания умения и навыки по данной теме необходимые ученику в жизни; Развить культуру экономического мышления; Задачи: Образовательные: Изучение потребительского поведения; Дать учащимся общие представления об особенностях существующей рыночной ситуации; Познакомить с потребительскими правами и услугами; Познакомить с...
54936. Напряжение. Расчет работы в электрическом поле 63.5 KB
  Цель урока: Обеспечить усвоение понятия напряжение его условного обозначения единицы в СИ понимание энергетического смысла напряжения формирование умения выделять существенные признаки понятия напряжение. Задачи Обучающие: продолжить формирование понятий напряжение работа; продолжить формирование умений и навыков решать разноуровневые задачи.
54937. Создание и форматирование списков 45.5 KB
  Цели урока: Контроль знаний и умений по темам Редактирование и форматирование текста. Задачи урока: Обучающие: сформировать представление о списках их видах; сформировать представление о создании и форматировании списков; совершенствовать культуру оформления документов; учащиеся должны знать понятия: список виды списков; учащиеся должны уметь: создавать и форматировать списки. Тип урока: комбинированный урок.
54938. ХИМИЧЕСКИЙ СОСТАВ РАСТЕНИЙ 109.5 KB
  Задачи урока: познакомиться с процессом поглощения веществ из почвы минеральным или почвенным питанием растения ролью корневых волосков в этом процессе.
54939. Издержки производства и прибыль 24 KB
  Тип урока: обобщение и систематизация знаний Цели урока: Создать условия для: обобщения и систематизации ЗУН по теме Издержки производства деятельности учащихся по самостоятельному применению знаний и...
54940. Основы сельского хозяйства. Почвы 91 KB
  Главнейшее качество почвы плодородие то есть способность удовлетворять потребность растений в элементах минерального питания воде обеспечивать их корневые системы достаточным количеством воздуха и тепла. Плодородие почвы обусловлено запасом элемента питания их формами содержанием гумуса его составом мощностью гумусовых горизонтов механическим составом интенсивностью...
54942. Формирование игровых навыков, ловкости, целеустремленности и потребности к систематическим занятиям физической культурой 33 KB
  5 повторов Лицом друг к другу на расстоянии 89 метров передачи в парах стоя на месте изза головы без удара об пол. 5 повторов Лицом друг к другу на расстоянии 89 метров передачи в парах стоя на месте одной рукой с ударом об пол. 5 повторов Обучение и закрепления броска с 2х шагов с правой стороны. 5 повторов Обучение и закрепления броска с 2х шагов с левой стороны.