14440

Обробка спідниці після примірки

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема: 2.3.6 Обробка спідниці після примірки. Мета: Навчити обробляти виточки складки бічні зрізи. Виховувати любов до праці уважність під час трудових завдань. Розвивати точність вміння працювати самостійно використовуючи роздатковий матеріал. Інструменти...

Украинкский

2013-06-04

128 KB

31 чел.

Тема: 2.3.6 Обробка спідниці після примірки.

Мета:   Навчити обробляти виточки, складки, бічні зрізи.     Виховувати любов до праці, уважність під час трудових завдань.     Розвивати точність, вміння працювати самостійно, використовуючи роздатковий матеріал.

Інструменти і матеріали: зошит, роздатковий матеріал, робоча коробка, швейні машини, праска, крій спідниці.

Тип уроку: Комбінований.

Структура уроку.

1. Організаційна частина.

   1.1. Перевірка наявності учнів.

   1.2. Готовність до заняття.

2. Актуалізація опорних знань.

    2.1. В якій послідовності проводиться перша примірка?

    2.2. Як виправити дефекти після першої примірки?

3. Формування нових знань.

      3.1. Види та способи обробки виточок.

Виточки і складки дають змогу регулювати ступінь прилягання виробу, його форму і конструкцію. Складки бувають однобічні, зустрічні, бантові, віялові. За способом обробки поділяються на запрасовані, гофре, застрочні, настрочні, розстрочні, м'які, однобічні (див. табл. 5).

Таблиця 5

Вид складки

Графічне зображення

запрасовані (плісе)

гофре

застрочні

настрочні

розстрочні

м’які

    Складки часто закріплюють оздоблювальною строчкою (однією або кількома) з лицьового боку. При індивідуальному пошитті складку перед виконанням оздоблювальної строчки зметують з лицьового боку, припрасовують і тільки після цього прокладають оздоблювальну строчку.

Глибина і ширина всіх видів складок залежить від фасону і моделі.

Бантові складки є різновидом зустрічних та однобічних складок. Обробляють бантову складку так само, як і зустрічну, тільки припуск на складку роблять не з вивороту, а з лицьового боку. Припуск на складку зменшують, зшивають до потрібної довжини, а потім розпрасовують. Згини складки спрямовані у протилежні боки і утворюють бант.

Віялові складки — різновид зустрічних складок. Особливістю їх є те, що в одній зустрічній складці розміщено дві або три такі самі складки, але кожна наступна складка може бути й вужча від попередньої. Найширша складка — перша, розміщена до осьової деталі з внутрішнього краю припуску.

3.2. Обробка спідниці.

Краї викроєних деталей називають зрізами. Зрізи бувають прямі (повздовжні та поперечні), косі й овальні. Більшість деталей має косі зрізи під різними кутами до основних ниток і овальні зрізи з різним заокругленням. Розтягуваність тканини по зрізах різна: найменша — по повздовжньому зрізу і найбільша — по косому. Щоб шов був правильним, треба вміти визначити місця і розмір припосадки тканини і регулювати розтягування деталей по зрізах.

 Зшиваючи деталі виробу, треба стежити, щоб натяг тканини під лапкою був рівномірний, а на вигнутих або увігнутих лініях слід зменшувати швидкість машини на поворотах.

Під час зшивання двох деталей між поверхнею лапки машини і верхньою деталлю утворюється тертя, і через це верхня деталь тканини затримується і розтягується, а нижня, навпаки, припосаджується. Припосаджування, як правило, береться до уваги для кожної деталі виробу. Якщо зшивають дві деталі, які припосаджувати не треба, то під час строчіння нижню тканину злегка натягують. При зшиванні двох деталей ту деталь, яку треба припосадити більше, завжди кладуть униз.

Щоб деталі по косих зрізах не розтягувались під час шиття, їх спочатку зметують, рівномірно припосаджуючи по всій довжині, а потім зшивають і прасують.

Найлегше обробляти деталі з поздовжніми зрізами, оскільки вони не розтягуються. Краї поперечних зрізів обробляти важче: вони розтягуються і обсипаються. При зметуванні деталей з різними зрізами деталь з косими зрізом кладуть зверху, а деталь з поздовжнім або поперечним зрізом — знизу. Зшиваючи, деталь з косим зрізом кладуть знизу.

При обробці окремих деталей спідниці необхідно виконувати певні вимоги (див. інстр. карту № 10):

  1.  Перед зшиванням швів на швейній машині перевірити, чи не залишилось в

виробі шпильок, видалити копіювальні стібки (після виконання машинної строчки).

  1.  Строчити, відступаючи від зметувальних  стібків на 0,1 – 0, 2 см в сторону зрізу шва.
  2.  Після зшивання видалити зметувальні стібки, вони можуть заважати при виконанні ВТО и лишати сліди на тканині після припрасування.
  3.  Виточку зшивають від широкого кінця до вузького, поступово зводять строчку нанівець (якщо строчку зводити нанівець різко, виточка ляже негарно).
  4.  При обробці відкритих зрізів потрібно враховувати властивості тканини: якщо тканина не сипуча, зрізи можна обметувати косими обметувальними стібками, а якщо сипуча – петельними.
  5.  Всі операції при обробці спідниці закінчуються ВТО (температура праски повинна відповідати виду тканини.)

3.3. Обробка бічних зрізів.

Обробляючи бічні  зрізи, спочатку необхідно зшити бічні зрізи з боку переду, легко відтягуючи згин тканини у місці виточки, запрасувати (див. інстр. карту № 10).

Щоб не обсипалися зрізи, їх можна обробити так: обметати косими або петельними стібками, обробити руликом або на спеціальній машині (див. табл. 6).

Таблиця 6

Спосіб обробки

Графічне зображення

Обробка на  спеціальній обметувальній машині

Обробка на універсальній машині швом упідгин із відкритим зрізом

Вирізування зубчиків (несипкі тканини)

Ручна обробка петельними або наскрізними стібками

     

У виробах з тонких тканин шви можуть бути виконані в запрасування до переду, у грубих — у розпрасування.

Якщо ж зрізи виконано в запрасування, то обметують на машині або вручну відразу обидва, розпрасовні зрізи обметують окремо.

3.4. Термінологія машинних робіт, ВТО, вимоги до їх виконання.

                                         Термінологія машинних робіт

  Таблиця 7

Назва операції

Призначення операцій

Сфера застосування

Зшивання

З'єднання двох і більше приблизно однакових за розмірами деталей

Зшивання бічних, плечових    зрізів,    рукавів тощо

Пришивання

З'єднання різних за величиною деталей

Пришивання     воланів, клапанів, манжет тощо

Настрочування

Прокладання      строчок, при    накладанні    однієї деталі на іншу для їх з'єднання

Настрочування      кокеток, тасьми для оздоблення тощо

Застрочування

Прокладання строчок для закріплення   підігнутого краю деталі чи виробу

Застрочування        низу спідниці, волана, оборки тощо

Прострочування

Прокладання     оздоблювальної строчки по краю деталі або виробу

Прострочування    коміра,

пояса,     манжетів тощо

Обкантовування

Обробка зрізу деталі смужкою тканини, тасьмою для оздоблення, щоб запобігти висипанню

Одинарний комір, манжет, низ накладних кишень

Обметування

Закріплення зрізу деталі з метою запобігання висипанню

Обметування        зрізів низу,    плечових    швів тощо

Вимоги до виконання машинних операцій

1.Усі внутрішні строчки виконують нитками, колір яких відповідає
кольору виробу.

2.Усі оздоблювальні строчки виконують шовковими нитками, колір
яких відповідає кольору тканини (якщо передбачено моделлю, то контраст
ний).

3.Частота стібків залежить від товщини тканини і характеру операції.

4.Кінці внутрішніх строчок закріплюють зворотнім ходом машини за допомогою важеля, довжина закріпки 0,7...1 см.

5.Усі зрізи швів і відкриті краї деталей обметують на спеціальній машині, обробляють спеціальним пристроєм — зигзаговирізом або ножицями із
зигзагом.

6.При вшиванні рукавів і застрочуванні низу виробів строчки повинні
заходити одна на одну на 1,5 ...2 см.

7.Ширина всіх швів повинна відповідати технічним умовам  їх виконання.

8.При зшиванні деталей із тканин, різних за товщиною, строчку прокладають з  боку тонкої тканини, розміщують її зверху під лапкою машини.

9.З'єднуючи деталі, одна з яких вирізана по косій, останню кладуть під
лапкою машини нижче від першої

10.При зшиванні деталей, одну з яких треба припосадити, останню
розміщують під лапкою нижче від першої.

Види прасувальних робіт.

     Таблиця 8

Вид операції

Призначення операції

Примітка

Розпрасовування

Роз’єднання швів або складок на два боки і закріплення їх у такому вигляді

Бокові, плечові шви, шви рукавів

Припрасовування

Коли треба якусь деталь або її частину зробити тоншою

Клапан, комір, кишені

Запрасовування

Для того, щоб відігнути і закріпити краї та шви на один бік

Шви спідниці, сукні, кокеток

Відпарювання

Обробка виробу парою для видалення лас з  поверхні тканини.

Готовий виріб

Вимоги до проведення В ТО

  1.   ВТО деталей та виробу проводиться відповідно до певних режимів для кожної тканини.
  2.   Ступінь нагрівання праски та її дію на тканину попередньо перевіряють на клаптику тканини.

Для ВТО застосовують пропрасувачі з марлі або м'якої бавовняної тканини.

Перед виконанням ВТО деталь або виріб зволожують з пульверизатора; якщо  на тканині  алишаються  плями  від води,  виріб  прасують без  зволоження.

Усі операції ВТО проводять до повного видалення вологи.

Усі шви спочатку розпрасовують, а потім запрасовують убік.

Розпрасовувати та припрасовувати шви, краї деталей і складок треба на столі або колодці, покритих м'яким сукном і білою бавовняною тканиною.

ВТО виробів з вивороту проводять без пропрасувача.

Вироби з оксамиту і плюшу пропрасовують за допомогою спеціального пристрою або на колодках з м'якими подушками.

  1.   Остаточну ВТО виробу проводять на пароповітряному манекені або пресі (на виробництві), при індивідуальному пошитті — праскою з попереднім зволоженням.
  2.   Після остаточної ВТО швейні вироби треба добре прасувати й охолодити в підвішеному стані протягом 20-25 хв для вовняних тканин і 10-15 хв для шовкових та бавовняних тканин.

ІV. Вступний інструктаж.

                4.1. Аналіз інструкційної карти № 10.

   4.2. Демонстрація прийомів виконання операцій.

   4.3. Правила техніки безпеки при виконанні машинних робіт та ВТО.

   4.4. Контроль і самоконтроль.

V. Самостійна робота учнів.

   5.1. Поточний інструктаж.

   5.2. Контроль за організацією робочого місця.

   5.3. Збір даних для заключного інструктажу

VІ. Підведення підсумків.

   6.1. Демонстрація кращих робіт.

   6.2. Аналіз характерних помилок.

   6.3. Виставлення оцінок.

   6.4. Домашнє завдання.

   6.5. Прибирання робочих місць.

Інструкційна карта № 10

Практична робота. Обробка спідниці після примірки.

Матеріали і  інструменти: робоча коробка, крій спідниці, швейні машини, праска.

Послідовність виконання.

Обробка виточок

  1.  Зшити виточки від ширшого кінця до вужчого.
  2.  Закріпити кінці строчки і видалити зметувальні

     стібки.

  1.  Спрасувати кінці виточки і запрасувати виточки

    в сторону середини деталі.

Обробка складки

  1.  Зшити складку від верхнього зрізу до наміченої лінії
  2.  Закріпити кінці строчки і видалити зметувальні стібки.
  3.  Розкласти складку так, щоб її середня лінія сумістилась

    зі швом зшивання.

  1.  Припрасувати складку.

Обробка бічних зрізів

  1.  

Зшити бічні виточки від верхнього зрізу вниз.

    По лівому краю залишити 14-16 см на застібку.

  1.  Розпрасувати шви.
  2.  Обробити зрізи обметувальними стібками.

САМОКОНТРОЛЬ. Перевірте: 1) рівність строчок;

                                                        2) закріплення машинних швів;

                                                        3) рівномірність ширини складки;

                                                        4) правильність обробки кінця виточки;

                                                        5) якість ВТО.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82539. Особенности мышления у детей с нарушениями речи 30 KB
  Одним из самых трудных является вопрос о первичности речи и мышления об оценке структуры мышления у лиц с речевыми расстройствами. Практика и экспериментальные исследования показывают что мышление страдает в наибольшей степени при системных нарушениях речи алалии препятствующей его развитию и афазии затрудняющей его проявление. Важное практическое значение имеют достаточно часто встречающиеся особенно в последнее время сочетания расстройств речи и мышления.
82540. Особенности мышления у детей с ДЦП 32.5 KB
  Зачастую нагляднообразное и словеснологическое мышление начинает развиваться практически без фундамента нагляднодейственного мышления. Недостаточность нагляднодейственного мышления приводит к недостаточности в формировании других более сложных форм мыслительной деятельности. Нагляднообразное мышление обычно формируется на основе нагляднодейственного мышления и чувственного опыта ощущения и восприятие.
82541. Особенности мышления у детей с нарушениями интеллекта 29 KB
  Современные исследования показали что у умственно отсталых имеются довольно грубые нарушения в условно рефлекторной деятельности нарушения взаимодействия процессов возбуждения и торможения а также нарушения взаимодействия сигнальных систем. Для умственно отсталых характерно недоразвитие познавательных интересов которое выражается в том что они меньше чем их нормальные сверстники испытывают потребность в познании. Все эти операции у умственно отсталых недостаточно сформированы и имеют своеобразные черты.
82542. Особенности мышления у детей с нарушениями слуха 33.5 KB
  У глухих детей обнаруживаются значительные индивидуальные различия в развитии их мышления. Около одной четвертой части всех глухих детей имеют уровень развития наглядного мышления соответствующий уровню развития этого вида мышления у слышащих сверстников. Кроме того небольшое число глухих детей около 15 каждой возрастной группе по уровню развития словесно логического мышления приближается к средним показателям слышащих сверстников.
82544. Общие недостатки мыслительной деятельности детей с ЗПР 51.5 KB
  Дети стремятся избежать любых интеллектуальных усилий. Дети не заинтересованы в результате выполнения задания. Эта особенность мышления проявляется в школе когда дети очень быстро теряют интерес к новым предметам. Дети с ЗПР начинают действовать сразу с ходу.
82545. Рекомендации по развитию памяти у детей с ЗПР 45 KB
  Для развития зрительномоторной и зрительной памяти используется поэтапная работа ребенка с образцами по которым необходимо конструировать определенные фигуры из палочек: сначала ребенок работает с постоянной зрительной опорой на образец: затем время рассматривания образца сокращается до 15 20 секунд в зависимости от сложности предлагаемой работы но так чтобы ребенок успел рассмотреть и запечатлеть образец. Похожие упражнения легко придумать самим варьируя условия материал и сюжеты игр на развитие зрительномоторной и зрительной...
82546. Задания, направленные на развитие памяти у детей младшего школьного возраста с ЗПР 24 KB
  Развитие визуальной памяти Точки. Детям поочередно предъявляется несколько предметных картинок от 3 до 7 которые они затем воспроизводят по памяти в тетради. Детям предлагается по памяти подробно описать внешность одноклассника интерьер какоголибо помещения подробности пути в школу и т.
82547. Развитие памяти у детей дошкольного возраста с нарушениями слуха 78.5 KB
  Ход игры Педагог ставит на стол один из шкафчиков из трехчетырех ящичков рассматривает его вместе с детьми. В следующий Раз спрятав игрушку педагог закрывает шкафчик ширмой и несколько раз отстукивает ладонью по столу или вместе с детьми отхлопывает. К игре Найди половинку Педагог предлагает детям рассмотреть картинки контурные чернобелые назвать изображенные предметы и подобрать таблички если эти слова есть в словаре ребенка. Затем педагог предлагает картинку из второго набора в котором предметы изображены с обратной стороны.