14446

Технологія вишивання мережок

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема. Технологія вишивання мережок. Мета: ознайомити учнів із технологією виконання мережок навчити виконувати мережки одинарний прутик подвійний прутик; виховувати акуратність і точність під час виконання вишивальних робіт. Обладнання: зразки швів виробів

Украинкский

2013-06-04

85.5 KB

61 чел.

Тема. Технологія вишивання мережок.

Мета: ознайомити учнів із технологією виконання мережок, навчити виконувати мережки «одинарний прутик», «подвійний прутик»; виховувати акуратність і точність під час виконання вишивальних робіт.

Обладнання:  зразки швів, виробів, ілюстрації з журналів.

Інструменти та матеріали: п'яльці, нитки, голки, ножиці (із гострими кінцями), тканина.

Основні поняття: мережки «одинарний прутик», «подвійний прутик».

Тип заняття:  комбіноване.

Структура заняття

І. Організаційний момент………хв

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів……хв

III. Вивчення нового матеріалу з практичним закріпленням  ………хв

1. Різновиди мережок.

2. Технологія виконання мережки «одинарний прутик».

3. Технологія виконання мережки «подвійний прутик».

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів…..хв  

V. Підсумки заняття……..хв 

VI. Домашнє завдання …..хв

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь.

  1.  Як підібрати тканину для виконання мережок.
  2.  Якими нитками виконується закріпка мережки?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1.  Різновиди мережок.

Мережки є дуже різноманітними за технологією виконання й зовнішнім виглядом. В основному їх виконують нитками під колір тканини, що створює додатковий ефект прозорості вишивки. Але деякі види мережок виконують кольоровими нитками (муліне або котушковими).

Види мережок:

а) мережка «одинарний прутик» є найпростішою та використовується як основа для інших видів мережок;

б) мережка «подвійний прутик»;

в) мережка «роздвоєний прутик» («черв'ячок»);

г) складні варіанти мережок: «ляхівка», «потрійна ляхівка», «стовпчики», «гречка», «із настилом», «шабак» тощо).

Для виконання мережок будь-якого виду існують загальні правила:

- краї мережок оформляють закріпками («качалочками»);

- усі ряди мережок виконують справа наліво;

- кінці ниток закріплюють в «качалочках» із виворітного боку;

- на початку роботи робочу нитку закріплюють петлею біля основи правої «качалочки».

2. Технологія виконання мережки «одинарний прутик».

Мережкою «одинарний прутик» починають вишивати будь-яку з мережок. Її використовують як самостійний вид мережки, а також для оформлення країв готового виробу  китицями.

ПРАКТИЧНА РОБОТА. Виконання мережки «одинарний прутик».

Інструменти та матеріали: тканина, нитки, голки, ножиці, п'яльці

Послідовність виконання.

1. Підготувати на тканині доріжку з висмикнутих ниток.

2. Біля основи правої закріпки закріпити робочу нитку петлею на двох нитках тканини (рис. а).

3. Справа наліво підхопити голкою чотири вертикальні нитки тканини (рис. б).

4. Обкрутити підхоплені нитки тканини робочою ниткою й вивести голку на дві нитки нижче від краю мережки (рис. в).

                                                 

                а                                    б                                    в

5. Закінчити ряд мережки, повторюючи пп. З-4.

6. Голку вивести на виворітний бік тканини й закріпити нитку піл стібками «качалочки».

7. Отримати мережку «одинарний прутик».

3. Технологія виконання мережки «подвійний прутик»

ПРАКТИЧНА РОБОТА. Виконання мережки «подвійний прутик»

Інструменти та матеріали: тканина,    нитки,    голки, ножиці, п'яльці.

Послідовність виконання.

1. Підготувати на тканині доріжку з висмикнутих ниток.

2. Виконати нижній ряд мережкою «одинарний прутик».

3. Голку з робочою ниткою вивести на виворітний бік тканини, під виворітними стібками лівої «качалочки» перейти до верхнього краю мережки.

4. Вивести голку на лицьовий бік тканини біля верхнього, краю лівої «качалочки».

5. Тканину повернути на 180°.

6. Справа наліво, підхоплюючи стовпчик першого ряду «одинарного прутика», виконати другий ряд «одинарного прутика».

7. Отримати мережку «подвійний прутик».

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Гра «Блеф-клуб».

1. Мережки — це лічильні шви.

2. Мережка «одинарний прутик» — це глухий шов.

3. Мережки вишивають зліва направо.

4. Для виконання мережок підходить будь-яка тканина.

5. «Качалочка» — лічильний шов.

6. Вишивати треба при достатньому освітленні.

7. Через 50 хвилин роботи треба робити перерву на 30 хвилин.

VI.  Домашнє завдання

Підготувати матеріали й інструменти для вишивання.  Продумати композицію вишивки виробу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50658. Використання конструкторів і деструкторів 41.5 KB
  Тема: Використання конструкторів і деструкторів Ціль роботи: вивчити і навчитися використовувати механізм роботи з конструкторами і деструкторами. Обладнання: ПК,ПО Borland C++
50659. Исследование измерительных генераторов 102.5 KB
  При увеличении сопротивлений в узкополосной колебательной системе частота настройки генератора плавно уменьшается. При увеличении емкостей в узкополосной колебательной системе частота настройки генератора плавно уменьшается. Измерение нагрузочной способности генератора. При работе генератора на малую нагрузку заметно существенное падение уровня выходного напряжения.
50660. Исследование режимов работы транзисторного усилителя мощности 876.5 KB
  Цель работы Освоение методики энергетического расчета режима транзисторного усилителя мощности. Ознакомление со схемой усилителя мощности назначением отдельных элементов и выбором их величин. Изучение особенностей форм импульсов тока транзисторного усилителя при работе на повышенных частотах.
50661. Метод граничных испытаний на надежность элементов и устройств ИИС 84.5 KB
  Исходные данные Модель исследуемой системы: Максимальная стоимость дополнительных затрат Cmx = 25 у. Практическая часть График рабочей области РО и области безотказной работы ОБР для системы с исходными данными представлен на рис. 1 рабочая область и область безотказной работы для системы с исходными данными Графически вероятность безотказной работы можно вычислить как...
50662. Измерение шумов и помех в телекоммуникационных системах 124 KB
  На выходе блока питания. На выходе блока усилителя. На выходе псофометра. Среднеквадратичное значение на выходе псофометра.
50663. Исследование цепей согласования выходного усилителя мощности 816 KB
  Цель работы Освоение методики расчета и настройки по приборам цепей согласования усилителя мощности УМ. Схема принципиальная электрическая Расчет колебательной системы Экспериментальная часть 3 6 9 12 15 18 21 24 27 17 16. При определенном значении достигают максимального значения которое соответствует критическому режиму работы транзистора. При настройке в резонанс достигается минимальное значение и максимальные значения и .
50664. Метод последовательного анализа при испытании на надежность 86.5 KB
  В качестве результатов испытаний приведены статистика отказов и графики зависимости отказов от времени: 1я реализация № отказа Время отказа 1 305 2 683 ИСПЫТАНИЕ ЗАВЕРШЕНО Граница браковки: 52. 1 Зависимость числа отказов от времени для 1 реализации 2я реализация № отказа Время отказа 1 311 2 377 3 693 ИСПЫТАНИЕ ЗАВЕРШЕНО Граница браковки: 52. 2 ...
50665. Релігія в світовому культурно-історичному просторі 103.5 KB
  Світові релігії в культурно-історичному просторі. Естетичні канони й етична програма буддизму. Етико-естетичні концепції християнства. Естетичний вимір Корану як священної книги ісламу. Особливості мусульманського мистецтва...
50666. Частотные модуляторы 195 KB
  Схема принципиальная электрическая ЧМ автогенератора с варикапом Схема принципиальная электрическая ЧМ автогенератора с реактивным транзистором Расчет Экспериментальная часть Выводы В ходе лабораторной работы были исследованы частотно-модулированные колебания в ЧМ автогенераторе с варикапом и реактивным транзистором. В схеме с варикапом видно что: Уходит значение центральной частоты.