14447

Технологія вишивання мережок. Розробка композиції виробу

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема. Технологія вишивання мережок. Розробка композиції виробу. Мета: розширити знання учнів про технологію виконання мережок навчити виконувати мережку роздільний прутик; формуй ти художній смак почуття стилю й кольору під час розробку композиції вишивки підбору ...

Украинкский

2013-06-04

74.5 KB

122 чел.

Тема. Технологія вишивання мережок. Розробка композиції виробу.

Мета: розширити знання учнів про технологію виконання мережок, навчити виконувати мережку «роздільний прутик»; формуй ти художній смак, почуття стилю й кольору під час розробку композиції вишивки, підбору колірної гами ниток; розвивати творчі здібності учнів.

Обладнання: зразки швів, виробів, оформлених вишивкою, тканин ілюстрації.

Інструменти та матеріали: п'яльці, нитки, голки, ножиці (із гострими кінцями), тканина.

 Основні поняття: мережка «роздільний прутик» («черв'ячок»).

Тип заняття: комбіноване.

Структура заняття

І. Організаційний момент...  хв

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів  хв

III. Вивчення нового матеріалу   хв

  1.  Технологія виконання мережки «роздільний прутик» (із практичним закріпленням).

Розробка композиції вишивки виробу.

IV. Практична робота. Розробка композиції вишивки.

Виконання вишивки  хв

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів   хв

VI. Підсумки заняття  хв

VII. Домашнє завдання  хв

Хід заняття

   І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

На цьому етапі доцільно нагадати учням про поняття, що характеризують композицію вишивки.

Бесіда.

  1.  Від чого залежить вибір композиції вишивки? Чи впливає на композицію призначення виробу?
  2.  Що ви розумієте під композиційним центром?
  3.  Поясніть такі поняття композиції, як симетрія та ритм.
  4.  Які кольори добре гармонують між собою?

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Технологія виконання мережки «роздільний прутик» (із практичним закріпленням).

Мережку «роздільний прутик» починають із виконання мережки «одинарний прутик». Число ниток у стовпчику має бути парним.

Продемонструвати зразок мережки «роздільний прутик» і запропонувати учням самостійно скласти технологічну послідовність її виконання, що потім колективно обговориться.

ПРАКТИЧНА РОБОТА. Виконання мережки «роздільний прутик».

Інструменти та матеріали: п'яльці, нитки, голки, ножиці (із гострими кінцями), тканина.

Послідовність виконання.

1) Підготувати на тканині доріжку з висмикнутих ниток.

2) Виконати нижній ряд мережкою «одинарний прутик».

 3) Голку з робочою ниткою вивести на виворітний бік тканини й під виворітними стібками лівої «качалочки» перейти до верхнього краю мережки.

 4) Вивести голку на лицьовий бік тканини біля верхнього краю лівої «качалочки».

 5) Тканину повернути на 180°.

 6) Виконати другий ряд «одинарного прутика», підхоплюючи голкою по дві нитки попереднього й дві нитки наступного стовпчика

7. Отримати мережку «роздільний прутик»

2. Розробка композиції вишивки виробу.

Різні види мережок добре поєднуються з іншими техніками вишивання{наприклад, «хрестом», «кривулькою» тощо). Причому мережки можуть бути основною частиною рисунка (центром композиції) або розміщуватися знизу й зверху від центральної частини вишивки тобто відмежовувати її.  Демонструючи рисунки, ілюстрації, готові вироби, акцентувати увагу учнів на правильному підборі кольору ниток під час вишивання (мережка виконується світлими нитками, інші шви - більш яскравими) і запропонувати учням вибрати вид виробу для оздоблення вишивки (серветка, доріжка, фіранка, деталі одягу тощо).

Композиція вишивки має розроблятися відповідно до призначення виробу. Наприклад, на столовій серветці узор можна розмістити в центрі або на ріжку, на рушнику — уздовж коротких країв, на диванній подушці — по всій її поверхні тощо.

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Розробка композиції вишивки.

Робота може бути організована у творчих групах або індивідуально, оформлена як творчий проект.

Учні розробляють композицію вишивки виробу, у якій мережки будуть поєднуватися з іншими швами. Після обговорення ескізів ви' конується вишивання обраного виробу. (Якщо композиція є об'ємною та складною, то її виконання може зайняти більше часу)

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Цей етап уроку можна не проводити окремо, а поєднати з практичною роботою. Учитель демонструє всім учням найбільш цікаві композиції й пропонує їхнім авторам обґрунтувати свій вибір.

VІ. Підсумки заняття

Оформлення виробів вишивкою — творчий процес, що сприяє розвиткові фантазії, художнього смаку, що дозволяє відобразити у виробі своє бачення навколишнього світу, його різноманіття й багатство барв.

VІІ. Домашнє завдання  Підготувати інструменти та матеріали для вишивання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65982. Организация экономического сотрудничества 56 KB
  Руководящим органом ОЭСР является совет представителей стран членов организации. В 1960е состав и географические рамки ОЭСР расширились и сейчас в организацию входят 34 государства в том числе большинство государств членов ЕС. На долю государств-членов ОЭСР приходится около 60 мирового ВВП.
65983. Группа Всемирного Банка 21.13 KB
  Условием членства во Всемирном банке является членство в Международном валютном фонде то есть каждая страначлен Международного банка реконструкции и развития должна прежде стать членом Международного валютного фонда.
65984. СТАБИЛИЗАЦИОННЫЙ ФОНД РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ 27.53 KB
  Стабилизационный фонд (СФ) — специальный государственный фонд Российской Федерации, создаваемый и используемый в целях стабилизации экономики. Стабилизационный фонд Российской Федерации, основанный 1 января 2004 года, является частью федерального бюджета.
65985. Свободные экономические зоны. Оффшорные зоны 70 KB
  В самой общей форме под СЭЗ следует понимать часть территории страны где государство устанавливает особый режим управления наиболее благоприятный для деятельности иностранных и отечественных предпринимателей для привлечения внешних и внутренних инвестиций.
65986. Государственные инвестиционные программы. Инвестиционные программы Омской области 17.82 KB
  Инвестиции долгосрочные вложения государственного или частного капитала в собственной стране или за рубежом с целью получения дохода в предприятия разных отраслей предпринимательские проекты социально-экономические программы инновационные проекты.
65987. Финансовый рынок РФ анализ за 2009-2011 30.17 KB
  В 2009 году объем торгов на всех рынках РТС вырос на 5,59% по сравнению с 2008 годом и составил 799,3 млрд долларов. По итогам 2009 года рост основного индикатора российского фондового рынка Индекса РТС составил 128,6%, его значение на закрытие торговой сессии 31 декабря 2009 года составило 1 444,61 пункта.
65988. Бюджет Омской области с 2007 - по 2011год 22.22 KB
  Бюджет это совокупность доходов и расходов на определенный период времени обычно на один год. Важным понятие является государственный бюджет. В свою очередь доход бюджета это денежные средства поступающие в безвозмездном и безвозвратном порядке...