14449

Технологія приготування страв. Приготування страв із крупів. Варіння основним способом

Конспект урока

Кулинария и общественное питание

Тема: Технологія приготування страв. Приготування страв із крупів. Варіння основним способом. Мета: ознайомити з видами крупів їхнім значенням у харчуванні людини навчити визначати вид і якість крупів за зовнішніми ознаками готувати страву із крупів; удосконалювати в

Украинкский

2013-06-04

71.5 KB

116 чел.

Тема: Технологія приготування страв. Приготування страв із крупів. Варіння основним способом.

Мета: ознайомити з видами крупів, їхнім значенням у харчуванні людини, навчити визначати вид і якість крупів за зовнішніми ознаками, готувати страву із крупів; удосконалювати вміння сервірувати стіл, розвивати художній смак під час оформлення готових страв, виховувати свідоме виконання правил безпечної роботи під час роботи з гарячими рідинами.

Обладнання: таблиця «Правила безпечної роботи під час роботи з гарячими рідинами», схема «Види крупів».

Інструменти й пристрої: кухонний, столовий посуд і прибори, а

Основні поняття: крупи, варіння, консистенція каші: рідка, в'язка, розсипчаста.

Тип заняття: комбіноване.

Структура заняття

І. Організаційний момент  …..хв

П. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів….хв 

III. Вивчення нового матеріалу …..хв

1. Види крупів.

2. Первинна обробка крупів.

3. Види каш із крупів, вимоги до готових каш.

IV. Практична робота. Приготування в'язкої каші з вівсяних пластівців «Геркулес»  ….хв

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів  …хв

VI. Підсумки заняття…хв 

VII. Домашнє завдання…….хв

Хід заняття

І.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

1) Які крупи найчастіше використовують у раціоні вашої сім'ї?

2) Як часто ви готуєте страви із крупів?       

3) Які страви із крупів полюбляють у вашій сім'ї понад усе?

Підбиваючи підсумки бесіди, зазначити, що крупи є незамінним продуктом харчування. Із них можна готувати каші, запіканки, котлети, використовувати для приготування супів, фаршів, пудингів. Таким чином, крупи як основний або додатковий компонент страви завжди входять до раціону кожної сім'ї.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Види крупів.

Основною поживною цінністю крупів є білок, який легко засвоюється. Крупи також містять різні мікроелементи, вітаміни трупи В.  Крупи виготовляють із зерен злакових, гречаних і бобових культур.

На дошці скласти схему, учні працюють у зошитах.

Сучасна харчова промисловість випускає суміші з різних крупів (наприклад, «5 злаків», «7 злаків»), які є дуже корисними для здоров'я, різноманітні мюслі (із додаванням горіхів, фруктів, шоколаду) Крупи в них піддають спеціальній обробці (дроблять, плющать), що значно скорочує час приготування.

2. Первинна обробка крупів.

Перед використанням крупи проходять первинну обробку, яка містить кілька операцій. Але деякі операції здійснюють тільки з окремими видами крупів.

Подальшу розповідь продовжити з використанням таблиці

Первинна обробка крупів

Назва операції

Види крупів

Гречана

Рис

Вівсяна

Перлова

Ячна

Манна

Куку-рудза

Промивання

+

+

+

+

Просівання

+

+

Перебирання

+

+

+

+

Підсушування

+

Підсмажування

+

Замочування

+

+

3. Види каш із крупів, вимоги до готових каш.

За консистенцією (густотою) каші можуть бути рідкими, в' язкими або розсипчастими. Це залежить від співвідношення крупи й рідини, що були узяті для приготування каші.

Рідка каша — кількість рідини в 4-5,7 разу перевищує кількість крупи.

В'язка каша — кількість рідини в 2,7-3,7 разу перевищує кількість крупи.

Розсипчаста каша — кількість рідини в 1,5-2,5 разу перевищу кількість крупи.

Каші зазвичай готують на воді або молоці. Їх варять основним способом: повністю занурюючи в киплячу підсолену рідину.

Основні вимоги до готових каш.

- В'язка й рідка каші повинні бути однорідної консистенції без грудочок.

- Розсипчаста каша має бути м'якою, крупинки не повинні злипатися.

- Колір, запах і смак каші мають відповідати виду крупи, із якої готували кашу.

Назвіть правила безпечної роботи під час роботи з гарячими рідинами.

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Приготування в'язкої каші  з вівсяних пластівців «Геркулес»

Посуд та інвентар: мірна склянка, каструля алюмінієва (або з товстим дном), ложка.

продукти (у грамах на одну порцію): крупа — 45, вода — 65, молоко — 100, масло вершкове — 15, сіль — 3, цукор — 10.

Послідовність приготування.

1) Відміряти необхідну кількість крупи, рідини, солі, цукру.

2) Закип'ятити воду.

3) У киплячу воду засипати сіль, цукор, крупу, добре розмішати.

4) Коли вода закипить, вогонь зменшити й варити 5-10 хв, помішуючи.

5) Улити молоко, розмішати, збільшити вогонь.

6) Після закипання вогонь знову зменшити й варити до готовності, помішуючи.

7) Додати масло, вимішати і подати до столу.

Під час виконання роботи контролювати дотримання учнями технології приготування, правил безпечної роботи, звертати увагу учнів на допущені помилки.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

На цьому етапі уроку можна проаналізувати помилки, виявлені від час виконання практичної роботи, або оцінити якість готової страви.

VI. ПІДСУМКИ ЗАНЯТТЯ

Заключне слово вчителя.

Каші з різних видів крупів — це смачний і поживний сніданок або вечеря. Корисність цих страв значно зросте, якщо до них додати свіжі фрукти, горіхи, кунжут тощо.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати продукти для кулінарних робіт.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50780. Организация вывода динамических данных 28 KB
  Цель:Организовать динамический вывод данных. Задани1.Создать форму с 10 полями. Организовать вывод данных на другой файл при помощи 2-х методов.
50781. Подключение базы данных из PHP файла 24.5 KB
  Цель: Научиться подключать Базы данных вручную и при помощи SQL. Подключение к базе данных mysql_connect loclhost dmin dmin ; подключение к серверу MySQL mysql_crete_db students ; создание базы данных mysql_select_db dmin ; подключение к базе данных dmin 2.Передать системе управления базой данных SQLзапрос с инструкцией mysql_query CRETE TBLE STnumber INTNme TEXT ; создание таблицы ST mysql_query INSERT INTO stnumber Nme VLUES'1''IVN' ; внесение данных в базу 3.
50782. Подготовка графических объектов к публикации 35 KB
  Цель: Научиться размещать графические элементы на web-странице. Управлять свойствами графических объектов при помощи атрибутов. Задание 1. Создать web-страницу на которой разместить 10 графических объектов определенной тематики. Допускается использовать таблицы для форматирования рисунков.
50783. Сценарий Web-страницы 34.5 KB
  Цель:Разработать несколько типовых сценариев для web-страниц. Задание 1.Постоить таблицу состоящую из 3 строк и 2 столбцов. Первый столбец назвать Тег второй Назначение. Первую строку задать при помощи тегов заголовков таблицы(th).Для каждой ячейки таблицы для события onlick задать прояснение.
50784. Создание шаблона динамических страниц 28 KB
  Цель:Научиться создавать шаблоны web-страниц. Задание1. Создать сайт данного вида. На нашем сайте вы любое аниме на свой вкус от обычных каждодневных приключений до зрелещных битв которые захватывают дух. font center br center font color= red...
50787. Создание динамических страниц 25.5 KB
  Цель:Научиться создавать динамические страницы Задание1. Создать форму с 2-мя полями и кнопкой и настроить отправку данных на другой файл.