14450

Приготування страв із макаронних виробів. Запікання

Конспект урока

Кулинария и общественное питание

Тема. Приготування страв із макаронних виробів. Запікання. Мета: ознайомити учнів із видами макаронних виробів їхнім значенням у харчуванні людини із технологією запікання продуктів; навчити готувати страви з макаронних виробів; розширити знання й навички приготуван

Украинкский

2013-06-04

106.5 KB

34 чел.

Тема. Приготування страв із макаронних виробів. Запікання.

Мета: ознайомити учнів із видами макаронних виробів, їхнім значенням у харчуванні людини, із технологією запікання продуктів; навчити готувати страви з макаронних виробів; розширити знання й навички приготування кулінарних страв виховувати акуратність і чіткість під час виконання практичних робіт.

Обладнання: таблиця «Правила безпечної роботи в шкільній майстерні», колекція «Види макаронних виробів», ілюстрації.

Основні поняття: макаронні вироби (вермішель, локшина, засипки, трубчасті); запікання.

Тип заняття: комбіноване.

Структура заняття

І. Організаційний момент…..хв

П. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів…….хв

III. Вивчення нового матеріалу    

1. Види макаронних виробів.

2. Первинна обробка макаронних виробів, технологія приготування, вимоги до якості готових страв.

3. Запікання.

IV. Практична робота. Приготування макаронної запіканки

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів …….хв

VI. Підсумки заняття……хв 

VII. Домашнє завдання…..хв

Хід заняття

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ .

Бесіда.

1. Які макаронні вироби ви знаєте?

2. Чи існують які-небудь вимоги до їхнього зберігання?

3. Які страви можна приготувати з макаронних виробів?

Підводячи підсумки бесіди,з робити висновок про те, що макаронні вироби є дуже зручними у використанні, оскільки не вимагають особливих зусиль і часу для їхнього приготування.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1.  Види макаронних виробів. 

Макаронні вироби виготовляють із борошна першого, другого або вищого ґатунку, із пшениці твердих сортів із додаванням яєць, томатів, шпинату, моркви.

За формою вони бувають: а) трубчасті (рис. а);

   б) макаронні засипки (рис. б);

    в) вермішель (рис. в.);

    г) локшина (рис. г).

                                                                               а                                                 б

                       в                 г

     

Макаронні вироби містять рослинний білок, жири, а також значну кількість вуглеводів.

Додаткова інформація.

«Ода макаронам»

«Тож хай буде благословен той день і час, коли людство вперше скуштувало  цю найуніверсальнішу, найпростішу й найсмачнішу страву!»
Ніхто не зміг устояти перед спокусою скуштувати цю страву - ані прості
 смертні, ані сильні світу цього. Микола Гоголь стверджував, що «поезія та  макарони аж ніяк не є речами несумісними». А великий Россіні зізнався, що  плакав усього двічі в житті: коли вперше почув гру Паганіні й коли пе-
рекинув блюдо з приготовленими власноруч макаронами.     

Про макарони складалися міфи й легенди. Давня легенда говорить, що спагеті з'явилися в печері мага, який жив у Неаполі в XIII ст. за часів імператора Федеріко II.

За іншими переказами, продукт, близький «за духом» макаронам, був описаний ще в кулінарній книзі Аппікуса, який жив за часів імператора Тіберія в І ст. н. е. Рецепт нагадував сучасну лазанью.

Страви з макаронних виробів обожнюють в Італії (їх називають «пастою»).

Сорти макаронних виробів носять імена фабрикантів, що їх винайшли, — панів Макароні, Вермічеллі, Фузіді, Равіолі. Справжні макарони виготовляють із  борошна твердих сортів, яке містить крохмаль у такій формі (кристалічній), що він розщеплюється дуже повільно. Це забезпечує рівномірне виділення енергії — виходить відмінний «енерджайзер» для підтримки організму і робочому стані. Такі макаронні вироби не сприяють збільшенню маси тіла їх включають до свого раціону навіть стрункі красуні-моделі.

Тест на «макаронність»

Справжні макарони

Умовно макарони

Гладка поверхня

Шершава поверхня

Рівний кремовий колір

Білястий або жовтий колір

Чистий склоподібний злам, у пачці немає мучелі (крихт борошна)

Злам шершавий, у пачці крихти борошна

Поверхня має невелику кількість чорних і білих цяток

Поверхня без цяток або з великою

кількістю білих

  1.  Первинна обробка макаронних виробів, технологія приготування, вимоги до якості готових страв.

Первинна обробка макаронних виробів є дуже простою (найчастіше взагалі відсутньою): довгі макаронні вироби розламують.

Технологія приготування макаронних виробів має свої особливості:

- води беруть у шість разів більше, ніж макаронних виробів (тому що вони збільшуються в об'ємі);

- закладають тільки в киплячу підсолену воду;

- після відварювання відразу ж відкидають на друшляк і додають вершкового масла, щоб вони не злиплися.

- Як ви вважаєте, від чого залежить час варіння макаронних виробів?

Узагальнити відповіді учнів і звернути їхню увагу на таблицю.

Час варіння макаронних виробів

Вид виробу

Час варіння, хв

Макарони

30—40

Локшина

20—25

Вермішель

10—12

Вушка, ріжки

25—30

Засипки дрібні

7—10

Слід зазначити, що можливі відхилення від наведених у таблиці даних. Це пов'язано із сучасними технологіями приготування макаронних виробів. Час варіння макаронних виробів зазначається на упаковці.

Із макаронних виробів готують гарніри, запіканки, різні супи, самостійні страви.

До готових страв із макаронних виробів висувають такі вимоги:

- відварені вироби мають бути м'якими, нерозвареними, несклеє-ними;

- смак, колір і запах страви повинні відповідати властивостям закладених продуктів;

- запіканки мають бути м'якими, із підрум'яненою шкіркою.

3. Запікання. 

Запікання — це спосіб теплової обробки продуктів при температурі 200— 250 °С. Запікають зазвичай овочі, м'ясні, рибні та молочні продукти, із додаванням різних соусів, яєць тощо.

Для запікання використовують чавунний посуд або посуд зі спеціальним покриттям. Готовність страви визначають за запеченою рум'яною шкіркою на поверхні. Деякі продукти перед запіканням доводять до готовності (макаронні вироби), а такі продукти, як риба й овочі, запікають у сирому вигляді.

Такий спосіб приготування є характерним для української націо-льної кухні (буженина, смаженина).

ПРАКТИЧНА РОБОТА. Приготування макаронної запіканки

Посуд та інвентар:  каструля, друшляк, сковорода, ложка, ніж, чашка, виделка.

Продукти  (у грамах на 1 порцію): макаронні вироби — 80, масло вершкове — 30, сіль — 4, яйце — 1 шт. .

Провести інструктаж учнів і організувати повторення правил безпечної роботи під час роботи з гарячими рідинами, ножем.

Послідовність приготування.

  1.  Розрахувати необхідну кількість рідини, солі.
  2.  Закип'ятити воду, додати сіль.

3) У киплячу рідину обережно всипати макаронні вироби й варити до готовності. (Час варіння визначити за таблицею «Час варіння макаронних виробів» або скористатися інструкцією на упаковці.)

4) Відцідити воду, відкинувши вироби на друшляк. Збити яйце в чашці.

  1.  До макаронних виробів додати 1/3 масла, влити збите яйце й перемішати.
  2.  На розігріту сковороду покласти масло, що залишилося, викласти макаронну масу.
  3.  Накрити кришкою, запекти на маленькому вогні до готовності. (Готовність визначається за запеченим яйцем.)
  4.  Запіканку викласти на блюдо або порціонні тарілки, прикрасити зеленню.
  5.  Окремо можна подати овочі, соус «Кетчуп», майонез (за смаком).

Під час виконання роботи контролюва дотримання правил безпечної роботи, технології приготування, звернути увагу учнів, що допускають помилки, оцінити сервіровку столу й дотримання правил поведінки за столом.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ  

  1.  Від чого залежить час варіння макаронних виробів?
  2.  Яким є співвідношення кількості води й макаронних виробів для варіння?
  3.  Чому макарони не можна закладати в холодну воду?

4) Чи можна макаронні вироби після варіння залишати у воді?
Відповідь обґрунтуйте.

5) Які страви можна приготувати з макаронних виробів?

VI. ПІДСУМКИ ЗАНЯТТЯ

Макаронні вироби — це зручні напівфабрикати, із яких дуже швидко можна приготувати поживні й смачні страви. Різноманітні соуси додадуть цим стравам оригінального смаку.

VII.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати продукти для кулінарних робіт.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19956. Классификаций реакторных испытаний 28.86 KB
  Любую классификацию, по-видимому, следует рассматривать как, достаточно, подвижную форму упорядочения наших представлений. Именно поэтому ее не следует считать законченной и устоявшейся. К представленной ниже классификации необходимо относиться как к одному из многих возможных вариантов, который может дополняться и уточняться.
19957. Исследовательские реакторы ИРТ-2000 (проект) и ИРТ-МИФИ 28.79 KB
  Рассмотреть ядерный исследовательский реактор как источник излучений для реакторных испытаний. Познакомить слушателей с техническими характеристиками исследовательских реакторов Российской Федерации. Обосновать выбор реакторов для последующего детального рассмотрения. Дать общие представления о проекте типового исследовательского реактора ИРТ-2000 и рассмотреть возможности реактора ИРТ-МИФИ.
19958. Исследовательский реактор ИВВ-2- пример максимально возможного использования оборудования типового проекта ИРТ-2000 29.79 KB
  Познакомить слушателей с техническими характеристиками исследовательского реактора ИВВ-2, результатами его модернизации, устройством активной зоны и его возможностями и приспособленностью для проведения реакторных испытаний. Рассмотреть картограмму активной зоны и распределения потоков излучений по экспериментальным каналам.
19959. Исследовательский реактор СМ-2- пример достижения максимально возможных значений плотностей нейтронных потоков 214.92 KB
  Познакомить слушателей с техническими характеристиками исследовательского реактора CМ-2, устройством активной зоны и его возможностями для проведения реакторных испытаний. Рассмотреть картограмму активной зоны и распределения потоков излучений по экспериментальным каналам.
19960. Исследовательский реактор БР-10 – база проверки работоспособности элементов активных зон быстрых реакторов 33.21 KB
  Познакомить слушателей с техническими характеристиками исследовательских реакторов БР-10 и МИР, устройством их активных зон, их возможностями для проведения реакторных испытаний. Рассмотреть картограммы активных зон и распределения потоков излучений по экспериментальным каналам.
19961. Общая схема последовательности стадий разработки облучательного устройства 28.5 KB
  Познакомить слушателей с вопросами разработки и конструирования облучательных устройств для пассивных и активных реакторных испытаний. Обратить внимание на специфику конструкторских разработок облучательных устройств, последовательность проведения этой работы. Выделить наиболее важную задачу для разработки конструкции облучательного устройства- расчет поля температуры по его элементам. Приступить к постановке задачи расчета температурного поля.
19962. Вывод уравнения теплового баланса для любого элемента облучательного устройства 24.63 KB
  Вывести уравнения теплового баланса для любого элемента облучательного устройства. Обратить внимание слушателей, что после проведения соответствующих алгебраических операций решение задачи о поле температуры сводится к решению системы обыкновенных дифференциальных уравнений с постоянными коэффициентами второго порядка и может быть представлено в гиперболических функциях.
19963. Схема тепловых расчетов для конкретной экспериментальной установки 29.19 KB
  Рассмотреть конкретный пример использования методики расчета температурного поля облучательного устройства. В качестве примера предлагается облучательное устройство Ритм, предназначенное для комплексного исследования пластических свойств ядерного топлива и газовыделения при одновременной регистрации акустической эмиссии в процессе облучения.
19964. Пастановка задачи о радиальном распределении температуры в облучательном устройстве при отсутствии утечек тепла в торцы 31.07 KB
  Поставить и решить задачу о радиальном распределении температуры в облучательном устройстве при отсутствии утечек тепла в торцы. Обратить внимание на то, что для этого случая можно получить аналитическое решение, пригодное для оценочных расчетов радиального поля температуры по элементам облучательного устройства, тепловой изоляции или определения местоположения и мощности нагревателя для создания нужного температурного режима на облучаемом образце.