14451

Приготування страв із молока й молочних продуктів

Конспект урока

Кулинария и общественное питание

Тема. Приготування страв із молока й молочних продуктів. Мета: ознайомити учнів із видами молочних продуктів їхнім значенням у харчуванні людини навчити готувати страви з молочних продуктів подавати й оформлювати страви сервірувати стіл до вечері; формувати чіткість...

Украинкский

2013-06-04

52 KB

184 чел.

Тема. Приготування страв із молока й молочних продуктів.

Мета: ознайомити учнів із видами молочних продуктів, їхнім значенням у харчуванні людини, навчити готувати страви з молочних продуктів, подавати й оформлювати страви, сервірувати стіл до вечері; формувати чіткість у дотриманні технології приготування страв, правил поведінки за столом.

Обладнання: настінна таблиця «Правила безпечної роботи в шкільних майстернях», «Види молочних продуктів», ілюстрації з кулінарних книг, журналів.

Основні поняття: пастеризація, молочні грибки, біфідобактерії.

Тип заняття:  комбіноване.

Структура заняття

І. Організаційний момент   хв

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів   хв

III. Вивчення нового матеріалу   хв

  1.  Значення молока та молочних продуктів у харчуванні людини.
  2.  Способи зберігання молока.
  3.  Види молочних продуктів.

IV. Практична робота. Приготування «лінивих» вареників  хв

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів   хв

VI. Підсумки заняття   хв

VII. Домашнє завдання  хв

Хід заняття

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

1) Як ви вважаєте, у чому полягає цінність молока?

2) Назвіть молочні продукти. (Відповіді вчитель записує на дошці.)

3) Які молочні страви готують із молока, сиру?

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Значення молока та молочних продуктів у харчуванні людини.

Молоко — перша їжа, яку отримує немовля. Це говорить про цінності цього продукту. Насправді в молоці містяться всі необхідні людині речовини (жири, білки, вітаміни А, В, С,  тощо, мінеральні солі, молочний цукор тощо), причому в такому вигляд та співвідношенні, що легко й швидко засвоюються людським організмом.

- Молоко яких тварин використовується в їжу?

В основному використовується коров'яче молоко, але дуже корисне козяче, молоко верблюдиць, кобилиць. 

2. Способи зберігання молока.

Молоко — продукт, який швидко псується, у ньому можуть зберігатися хвороботворні мікроби (туберкульозна паличка, кишкові мікроби тощо). У домашніх умовах сире молоко обов'язково слід кип'ятити, але при цьому відбувається руйнування частини вітамінів, змінюється структура білків. На молочних комбінатах молоко пастеризують, нагріваючи його до 80—85 °С протягом декількох секунд (цей спосіб обробки винайдений французьким ученим Луї Пастером). Під час пастеризації всі поживні властивості молока зберігаються, а хвороботворні мікроби гинуть. Таке молоко не потребує кип'ятіння.

3. Види молочних продуктів.

Прокоментувати записи на дошці, зроблені на початку уроку і охарактеризувати сучасний асортимент молочних продуктів: молоко  різного ступеня жирності, ацидофільне молоко; вершки (додають до кави, використовують для приготування соусів, кремів); кефір різного ступеня жирності та легкий (знежирений); біойогурт (тобто йогурт із живими біфідобактеріями) із додаванням джемів, фруктових ароматизаторів, свіжих фруктів; сметана (поквашені пастеризовані вершки) 10—30 % жирності; різні види сирів тощо.

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Приготування «лінивих» вареників

Посуд та інвентар:  миска, обробна дошка (ГП), ложка, ніж, кастру; ля, шумівка.

Продукти  (у грамах на 1 порцію): сир — 120, борошно — 20, яйце — 1 шт., цукор — 10, сметана — 30, масло вершкове — 5.

Провести  інструктаж, організувати повторення правил безпечної роботи під час роботи з гарячими рідинами, різальними інструментами.

Послідовність приготування.

  1.  Виконати первинну обробки сиру.
  2.  Додати яйце, борошно, цукор. Ретельно вимішати.
  3.  Посипати дошку борошном.
  4.  Викласти на дошку масу, надати їй форми качалочки діаметром З см.
  5.  Нарізати шматочками завтовшки 1 см.
  6.  Закип'ятити воду, додати сіль.

7) Шматочки обережно опустити в киплячу воду. Помішати шумівкою, піднімаючи їх із дна каструлі.

  1.  Варити до готовності. (Готові вареники спливають на поверхню води.)
  2.  Шумівкою вийняти вареники, покласти на блюдо, долити сметаною й маслом.

Під час виконання роботи контролювати дотримання технології приготування, правил безпечної роботи, культури праці.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ 

Відбувається обговорення виконання практичної роботи.

ПІДСУМКИ ЗАНЯТТЯ

Молоко й молочні продукти є не тільки смачними та дуже різноманітними, але й корисними. Вони є основою дитячого та дієтичного харчування. Доцільно вживати молочні продукти різних молокозаводів, оскільки смак, якість і склад молока багато в чому залежать від якості кормів, породи корів, місцевості.

VII.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до оцінювання за тематичним блоком «Раціональне ведення домашнього господарства. Технологія приготування страв».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15247. Построение и исследование моделей внешних воздействий 299 KB
  Лабораторная работа №3 Построение и исследование моделей внешних воздействий. Исследование командного генератора гармонического сигнала. схема моделирования командного генератора результаты моделировани...
15248. Схемотехника диодно-транзисторной логики (ДТЛ), резистивно-транзисторной логики (РТЛ) и транзисторно- транзисторной логики. Мультивибраторы. Исследование работы ЦАП и АЦП 897.39 KB
  Лабораторный практикум № 3 по курсу Электротехника и электроника часть 2 на тему Схемотехника диоднотранзисторной логики ДТЛ резистивнотранзисторной логики РТЛ и транзисторно транзисторной логики. Мультивибраторы. Исследование работы ЦАП и АЦП. В...
15249. Исследование ДТЛ, РТЛ и ТТЛ. Работа с АЦП и ЦАП 1.07 MB
  Лабораторный практикум № 3 по курсу Электротехника и электроника часть 2 на тему Исследование ДТЛ РТЛ и ТТЛ. Работа с АЦП и ЦАП Вариант № 6 Данный отчет посвящен выполнению лабораторного практикума с использованием программных средств Micro-Cap 9 и MathCAD 15.
15250. Исследование П-регулятора 308.5 KB
  Исследование Прегулятора Собрать в MatLab Simulink систему управления с П регулятором для 4х вариантов объекта управления см. табл.. Сформулировать требования к желаемому переходному процессу в системе. Определить значения коэффициентов Прегулятора путем ин
15251. Типовые динамические звенья 694.88 KB
  Лабораторная работа №4 Типовые динамические звенья Вариант 1 1. Апериодическое звено 1ого порядка. Передаточная функция: Параметры передаточной функции: Рис. 1.1 схема моделирования Рис. 1.2 результаты моделирования 2. Апериодическое зв
15252. ПРИМЕНЕНИЕ ГЕНЕТИЧЕСКОГО АЛГОРИТМА К РЕШЕНИЮ ЗАДАЧИ КОММИВОЯЖЁРА 96.5 KB
  ПРИМЕНЕНИЕ ГЕНЕТИЧЕСКОГО АЛГОРИТМА К РЕШЕНИЮ ЗАДАЧИ КОММИВОЯЖЁРА Студент гр. В наши дни всё чаще даёт о себе знать проблема низкой производительности каких-либо расчётов. Вот и транспортная задача не стала ис...
15253. Анализ системы статистических данных 41.5 KB
  Лабораторная работа 4 Анализ системы статистических данных Цель работы Изучение информационных ресурсов сайта Федеральной службы государственной статистики. Учебное задание На сайте www.gks.ru в разделе Официальная статистическая информация найдите группу показ
15254. СВОБОДНОЕ И ВЫНУЖДЕННОЕ ДВИЖЕНИЕ ЛИНЕЙНЫХ СИСТЕМ 414 KB
  Лабораторная работа №5 СВОБОДНОЕ И ВЫНУЖДЕННОЕ ДВИЖЕНИЕ ЛИНЕЙНЫХ СИСТЕМ Цель работы. Исследование динамических свойств линейных систем второго порядка. Рассмотрим систему второго порядка Переменные состояния рассматриваемой системы могут быть определ...
15255. Информационная деятельность менеджера в Интернете 646 KB
  Меняев М.Ф. Информационные ресурсы в менеджменте Часть 2: Информационная деятельность менеджера в Интернете Методические указания Общие сведения о глобальной сети Интернет. Internet предоставляет доступ к набору информационных служб сервисов основными среди кот