14454

Енергетичні засоби у сільському господарстві

Конспект урока

Лесное и сельское хозяйство

Тема. Енергетичні засоби у сільському господарстві. Мета : ознайомити учнів з енергетичними засобами які використовуються в с/г підприємствах класифікацією найбільш поширених тракторів як основних засобів енергетики мобільних процесів виховувати бережливе ставле

Украинкский

2013-06-04

112 KB

19 чел.

Тема. Енергетичні засоби у сільському господарстві.

Мета : ознайомити учнів з енергетичними засобами, які використовуються в с/г підприємствах, класифікацією найбільш поширених тракторів як основних засобів енергетики мобільних процесів,  виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів; розвивати логічне мислення, моторику рухів.

Основні поняття: злакова с/г культура, ярова культура, озима культура, комплексна механізація, конкурентноспроможна продукція, рентабельність, економічний показник, енергоощадні технології.

  Обладнання: таблиці із зображенням загального вигляду зернових культур із кореневою системою, плодами.   

Структура уроку

І. Організаційний момент     хв

  ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів  хв

  ІІІ. Вивчення нового матеріалу  хв

 IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів     хв

 V. Практична робота………………………хв

 VІ. Підсумки уроку. Домашнє завдання     хв

Хід уроку

І. Організаційний момент

           ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів

1. Що називають екологією довкілля?

2. Які види екологічно чистої енергії тобі відомі?

3. Які галузі має сільське господарство?

4. Яке основне завдання будь-якої галузі виробництва?

5. Яку продукцію називають екологічно чистою?

III. Вивчення нового матеріалу

  1.  Екологічне питання сільського господарства.

Як відомо, люди живуть краще, якщо розвивається економіка держави. Це можливо тоді, коли продукція, яка виробляється підприємствами, матиме високий попит на ринку. Для цього вона повинна бути екологічно чистою, мати високу якість та низьку ціну, а підприємство - виробляти максимальну кількість цієї продукції за встановлений інтервал часу, тобто мати високі економічні показники.

У сільському господарстві цього досягають за таких умов: дотримання оптимальних строків та якісне виконання технологічних операцій; досягнення високої продуктивності сільськогосподарської техніки; зменшення енергетичних витрат; застосування комплексної механізації; використання енергоощадних технологій, альтернативних джерел енергії; зменшення забруднення навколишнього середовища; створення сприятливих умов праці тощо.

Комплексна механізація сільськогосподарського виробництва - це система організації та ведення виробничих процесів, за якої технологічні операції під час вирощування сільськогосподарських культур, збирання врожаю та закладання його на зберігання виконують за допомогою машин і механізмів у певній послідовності.

Для вибору найефективнішого (оптимального) варіанта вирощування сільськогосподарської продукції спеціаліст визначає, як раціонально це зробити на всіх стадіях виробництва, яку техніку, скільки енергії та інших ресурсів для цього необхідно. Визначається, насамперед, система сільськогосподарських машин, механізмів, знарядь, якими має бути забезпечене господарство для ефективного ведення робіт. Такий набір сільськогосподарської техніки називають оптимальним комплексом, або енергонасиченістю підприємства.

Нині в багатьох сільськогосподарських господарствах використовують альтернативні джерела енергії. Енергію вітру перетворюють в електричну за допомогою вітряних електростанцій, сонячних батарей, сконструйовані також генератори, що працюють на відходах виробництва та низької якості сировинних матеріалів. Енергію вітру перетворюють у механічну у вітряних машинах, а енергію води - у водяних. Для виконання різних сільськогосподарських робіт використовують також живу тяглову силу - коней. Проте їх використання на великих площах земель не дає змоги у визначені агротехнікою строки дотримуватись технології обробітку ґрунту та технології вирощування рослин. Тому нині основним енергетичним засобом у різних галузях господарювання є трактор.

  1.  Трактор  - основна технологічна машина сільського господарства.

Трактор - це складна самохідна технологічна машина, призначена для переміщення та приведення в дію робочих органів мобільних машин і знарядь, перевезення вантажів на причепах тощо.

Як і будь-яка технологічна машина, трактор має двигун 1, передаточний механізм 2 і виконуючий орган 3.

Залежно від виду виконуваних робіт, трактори оснащують двигунами різної потужності, набором сільськогосподарських механізмів та машин для внесення добрив, висівання насіння, висаджування рослин, збирання врожаю, машинами для догляду за рослинами, заготівлі кормів тощо. З метою енергозбереження, зменшення матеріальних ресурсів на виконання різних агротехнічних прийомів трактори оснащують також набором таких знарядь, які одночасно виконують кілька агротехнічних операцій: оранку, боронування і коткування; висівання насіння, внесення добрив тощо.

Для виконання будівельних робіт трактор оснащують спеціальними механізмами, за допомогою яких виконують земляні роботи, бурять скважини, перевозять вантажі, виконують навантажувально-розвантажувальні та інші роботи.

З метою забезпечення ефективного використання тракторів на сільськогосподарських роботах їх конструкції мають бути різними, залежно від ґрунтово-кліматичних умов галузей господарства.

Трактори класифікують за такими основними ознаками: призначенням, типом ходової частини, тяговим зусиллям.

За призначенням їх поділяють на: універсально-просапні, орно-просапні, спеціалізовані та загального призначення.

Універсально-просапні трактори застосовують для висівання насіння та догляду за просапними культурами; збирання технічних, зернових культур, картоплі, овочів; оранки легких і середніх ґрунтів; культивації та боронування; виконання землерийних, транспортних і навантажувальних робіт тощо.

Орно-просапні трактори використовують для виконання всього комплексу обробітку ґрунту (оранки, культивації, сівби, збирання врожаю), а також для висівання, догляду і збирання просапних культур та виконання транспортних робіт.

Трактори загального призначення застосовують для енергоємних сільськогосподарських робіт: оранки середніх і важких ґрунтів, сівби, культивації, боронування, збирання врожаю та виконання транспортних, землерийних, будівельних, шляхових і навантажувальних робіт.

В Україні на Харківському тракторному заводі та виробничому об'єднанні «Південний машинобудівний завод» ім. О.М. Макарова сконструйовано різні за типом ходової частини колісні, гусеничні та колісно-гусеничні трактори. Для невеликих фермерських господарств сконструйовано малогабаритні трактори та мотоблоки.

Тип ходової частини. Гусеничні трактори чинять малий тиск на ґрунт, мають підвищене зчеплення ходової частини з ґрунтом та поліпшену прохідність.

Колісні трактори відрізняються порівняно невеликими витратами потужності на самопересування, підвищеними швидкостями під час виконання транспортних робіт, меншою металомісткістю.

Колісно-гусеничні трактори мають спрощений гусеничний рушій, кожний з яких складається з ведучого колеса, опорного котка та полегшеної гусениці.

Тягове зусилля залежить від двигуна. Розрізняють двигуни малої, середньої та великої потужності.

Двигуни малої потужності встановлюють на трактори, призначені для виконання малоенергоємних робіт у тваринництві, садівництві, овочівництві, для передпосівних робіт тощо.

Двигунами середньої потужності оснащені трактори, якими виконують передпосівний обробіток ґрунту, сівбу, міжрядний обробіток ґрунту, збирання просапних, технічних, овочевих культур; застосовують для оранки легких ґрунтів на малій площі; для транспортних перевезень і приведення в рух стаціонарних машин.

Двигуни великої потужності встановлюють на тракторах, призначених для виконання широкого спектра робіт у рослинництві і тваринництві. До них належать: оранка, культивація, передпосівний обробіток, внесення сипучих і рідких добрив, транспортні перевезення та приведення в рух начіпних і стаціонарних машин.

На відміну від промисловості, в сільському господарстві машини безпосередньо діють на об'єкт живої природи - рослини. Тому під час виконання технологічних процесів вони повинні створювати найкращі умови для вирощування рослин та не шкодити і не заважати їх розвитку.

Основними завданнями будь-якого господарства є не лише вирощування конкурентоспроможної продукції та отримання прибутку, а й збереження довкілля.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

1. Яке основне завдання сільськогосподарського підприємства?

2. До якого виду машин належить трактор?

3. Від чого залежить рентабельність сільськогосподарського підприємства?

4. Які технології називають енергоощадними?

5. Що визначає енергонасиченість машинного парку сільськогосподарського підприємства?

6. Як впливає агротехніка сільськогосподарських робіт на довкілля?

V. Практична робота

Практична робота виконується за роздатковим матеріалом.

Завдання 1. Ознайомлення з видами тракторів.

Завдання 2. Ознайомлення з причіпними механізмами тракторів.

VІ. Підсумки роботи

 Домашнє завдання: Опрацювати відповідний матеріал за конспектом.

Роздатковий матеріал. 7 клас

Трактор

Основні складові трактора як машини

1 - двигун; 2 - передаточний механізм (трансмісія); 3 - виконуючий орган (механізм відбору потужності)

Трактори українського виробництва

Великої потужності.

Потужність 175 к. с.

ХТЗ-150К

Харків

Великої потужності

175 к. с.

ХТЗ-150

Гусеничний трактор

Харків

Середньої потужності

ЮМЗ – 6

Потужність 60 к. с.

Дніпропетровськ

Середньої потужності.

Потужність 80 к. с.

Універсально-просапні трактори ЮМЗ-8085

Дніпропетровськ

Малої потужності

ХТЗ-1410

Потужність 14 к. с.

Харків

Мотоблок

Мотор Січ МБ-4,05

Потужність 5,5 к.с.

Запоріжжя

Класифікація тракторів

За призначенням: універсально-просапні (висівання насіння, догляду та збирання зернових культур, овочів; оранки легких і середніх ґрунтів; культивації та боронування), орно-просапні (трактори використовують для виконання всього комплексу обробітку ґрунту: оранки, культивації, сівби, збирання врожаю), спеціалізовані (застосовують при виконанні певних видів робіт та певних вимог: садові, виноградарські, бурякові), загального призначення (застосовують для енергоємних сільськогосподарських робіт).

Тип ходової частини: гусеничні (чинять малий тиск на ґрунт, мають підвищене зчеплення ходової частини з ґрунтом та поліпшену прохідність), колісні (відрізняються порівняно невеликими витратами потужності на самопересування, підвищеними швидкостями під час виконання транспортних робіт, меншою металомісткістю), колісно-гусеничні трактори мають спрощений гусеничний рушій, кожний з яких складається з ведучого колеса, опорного котка та полегшеної гусениці.

Тягове зусилля залежить від потужності двигуна. Розрізняють двигуни малої (виконання малоенергоємних робіт у тваринництві, садівництві, овочівництві, для передпосівних робіт), середньої (виконують передпосівний обробіток ґрунту, сівбу, міжрядний обробіток ґрунту, збирання просапних, технічних, овочевих культур; застосовують для оранки легких ґрунтів на малій площі; для транспортних перевезень і приведення в рух стаціонарних машин) та великої (виконання широкого спектра робіт у рослинництві і тваринництві: оранка, культивація, передпосівний обробіток, внесення сипучих і рідких добрив, транспортні перевезення та приведення в рух начіпних і стаціонарних машин) потужності.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54669. Запилення. Урок 261.5 KB
  Основні терміни і поняття: запилення перехресне запилення самозапилення. Вправа Дешифрувальник Запилення тема нашого уроку. Запилення.
54670. Опис власної системи роботи вчителя початкових класів 1.09 MB
  Проводити урокителепередачі вже стало традицією. Крім уроків –телепередач практикую уроки-подорожі уроки-ігри уроки-змагання інтегровані уроки.
54671. АКТУАЛЬНІСТЬ ДОСВІДУ 394.5 KB
  Глибінні засади освітніх реформ в Україні пов’язані із зміною освітньої парадигми з принципово новим цілепокладанням у педагогічному процесі із визнанням результатом навчання не ЗУНів а компетентності учнів і це суттєво впливає на цілі та зміст навчання організаційні форми методи та засоби. Зміст та методика викладання будьякого навчального предмету мають певні специфічні риси стосовно формування компетентностей учнів. додаток 4 Основні ідеї педагогічного досвіду полягають в наступному: підготувати учнів з...
54672. КАК ПОМОЧЬ СЛАБОУСПЕВАЮЩЕМУ УЧЕНИКУ 173 KB
  Задание 1. Посмотри вокруг операция абстрагирования Ученику предлагается посмотреть вокруг себя и увидеть как можно больше предметов одной и той же формы одного цвета из одного материала; предметов названия которых начинаются из одной и той же буквы Задание 2. Задание 1. Задание 1.
54673. Как помочь учиться учащимся 107.5 KB
  Для сильных учащихся подбираю задания требующие самостоятельности творческого поиска высокого уровня обобщения и систематизации изучаемого. Для слабых – задания повышающие активность в процессе восприятия осмысления нового материала задания оказывающие школьникам оперативную помощь в процессе первичного закрепления материала обучающие приемам рациональной умственной деятельности. Я объясняю новый материал второй раз и самостоятельные задания получают учащиеся средней группы. В конце урока я проверяю задания которые выполняли учащиеся...
54674. Опора і рух 149 KB
  Тіло згниває а кістки не стлівають. Під час розкопок при добуванні будівельних матеріалів піску вапняку мармуру люди знаходили кістки за ними визначали геологічний вік людини і починали їх вивчати. Історія вивчення скелета Повідомлення учня Давньогрецький вчений – філософ Демокріт сам збирав кістки на цвинтарі щоб вивчати скелет. А відомий римський лікар Клавдій Гален примушував своїх учнів приносити кістки мерців.
54675. Порушення функцій скелета та їхня профілактика 48.5 KB
  Мета уроку: розглянути вікові особливості опорнорухової системи показати причини що негативно й позитивно впливають на опорнорухову систему ознайомити учнів з наслідками порушень гігієни опорнорухової системи навчити дотримуватись правильної постави як запоруки здоров’я та довголіття закріпити знання про опорнорухову систему виховувати естетичну насолоду від споглядання правильної постави як складової зовнішньої краси Обладнання та...
54676. Година спілкування 42 KB
  Виховувати почуття патріотизму поваги до ветеранів;поважне ставлення до історичної пам’яті свого народу своїх рідних;моральну культуру учнів розвивати здатність відчувати співпереживати вміння слухати оточуючих. Обладнання: фотографії дідусів учасників Великої Вітчизняної війнифотографії пам’ятників нашого міста малюнки дітей. Не щезне в пам’ятілюдській як в ті страшні 19411945 роки воїни захищали рідну землю. Це свято не затьмариться в віках В цей день нестимуть люди квіти Ну обміліє пам’ятіріка В серцях нащадків буде жити.
54677. Органи чуття людини. Узагальнення 13.22 MB
  Мета: Узагальнити знання учнів про будову та функції сенсорних систем. Встановити особливості будови та функцій органів чуття людини, та їх пристосовування для дії в певних умовах. Сформувати усвідомлення цілісності організму людини. Навчити дітей самостійно обирати інформацію, коментувати її, створюючи презентації у програмі M.P.P.