14458

Робоче місце фрезерувальника. Підготовка верстата НГФ-110 Ш4 до роботи. Фрезерування плоских поверхонь, пазів

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема. Робоче місце фрезерувальника. Підготовка верстата НГФ110 Ш4 до роботи. Фрезерування плоских поверхонь пазів. Мета:ознайомити учнів з технологічним процесом утворення плоских поверхонь уступів виступів канавок навчити виконувати плоскі поверхні на фрезерному в...

Украинкский

2013-06-04

67.5 KB

41 чел.

Тема. Робоче місце фрезерувальника. Підготовка верстата НГФ-110 Ш4 до роботи. Фрезерування плоских поверхонь, пазів.

Мета:ознайомити учнів з технологічним процесом утворення плоских поверхонь, уступів, виступів, канавок, навчити виконувати плоскі поверхні на фрезерному верстаті; виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів; розвивати логічне мислення.

Обладнання:  фрезерний верстат, фрези, ключі для установлення фрез та кріплення заготовки, заготовки, контрольно-вимірювальний інструмент, креслення, плакати.

Структура уроку

І. Організаційний момент…………………………………………………………….……………………………5 хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів….….5 хв

ІІІ. Вивчення нового матеріалу …………………….……….20 хв

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів ………………………….….10 хв

V. Практична робота………………………………………………………………………………………………..40хв

VІ. Підсумки уроку. Домашнє завдання………………………………………………………..…..10 хв

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Яких режимів різання необхідно дотримуватися під час обробки деталей на фрезерному верстаті?

Які інструменти використовують на фрезерному верстаті?

Як вони кріпляться?

Як правильно закріпити заготовку?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робоче місце фрезерувальника, цех чи майстерня, повинне мати гарне освітлення і бути укомплектоване необхідними інструментами. До шкідливих факторів роботи можна віднести: підвищений рівень шуму, блиск оброблюваного металу, напружена одноманітна поза.

Досвідчені фрезерувальники завжди потрібні на верстатобудівних, автомобілебудівних, суднобудівних заводах, підприємствах по виготовленню металоконструкцій.

До необхідних якостей відносяться висока координація і точність рухів. При проведенні контрольно-вимірювальних операцій важливе значення має розвинутий окомір, дотик, суглобово-мускульна чутливість. Кваліфікований фрезерувальник повинний знати верстат, на якому працює, його технічні характеристики, кінематичні схеми верстатів і способи керування ними, технологію обробки деталей на них. Треба також засвоїти призначення, умови і правила застосування фрез, їхнього заточування, особливості матеріалів. Тут знадобляться знання з фізики, математики, хімії, креслення й інших предметам.

Фрезерувальник може перекваліфікуватися в родинні професії: токаря, шліфувальника, свердлувальника, зуборізника, стругальника, а також, у випадку продовження навчання, може одержати освіту техніка чи інженера.

  1.  Керування верстатом.

На малюнку  показано розташування органів керування горизонтально-фрезерним верстатом НГФ-110 Ш4.

Положення рукояток 1, 2 залежить від вибраної швидкості різання. Розрахувавши швидкість різання залежно від матеріалу заготовки та розмірів фрези, визначають частоту обертання шпинделя. За допомогою рукояток 1, 2 встановлюють потрібну частоту обертання шпинделя (фрези).

За допомогою маховичків 3, 4, 5 виконують поздовжню, вертикальну та поперечну подачі. При переміщенні консолі в робоче положення її фіксують за допомогою фіксатора, який знаходиться з правого боку від консолі.

Подачу виконують уручну плавно, без ривків. Швидкість подачі вибирають у межах 0,06...0,25 мм/зуб.

Пуск та зупинку електродвигуна верстата виконують натисканням кнопок «Пуск» та «Стоп» на пульті керування 6.

  1.  

Кріплення заготовок.

Заготовки для фрезерування горизонтальних площин установлюють безпосередньо на столі верстата за допомогою машинних лещат або прихоплювачів.  При закріпленні заготовок у лещатах потрібно взяти одну або дві стальні підкладки з правильно обробленими паралельними площинами і підкласти їх під заготовку.

Притискаючи заготовку до підкладок, закріпити 'її в лещатах і ударами киянки або мідного молотка осадити її.

Якщо нижній бік заготовки не може бути установчою базою при фрезеруванні верхньої поверхні, то установлення заготовки перевіряють штангенциркулем, досягаючи паралельності верхньої поверхні й губок лещат.

  1.  Порядок фрезерування плоских поверхонь.

1. Закріпіть лещата на столі та встановіть губки лещат перпендикулярно до осі оправки .

2. Закріпіть заготовку в лещатах.

3. Установіть задану частоту обертання шпинделя.

4. Обертанням маховичка підведіть заготовку на 5... 10 мм нижче від зубів фрези.

5. Увімкніть верстат і маховичком вертикальної подачі плавно підніміть стіл до дотикання заготовки до фрези (по звуку).

6. Підтискуючи маховичок вертикальної подачі в напрямі годинникової стрілки, сумістіть нульову поділку лімба з рискою на корпусі.

7. Обертанням маховичка поздовжньої подачі за годинниковою стрілкою виведіть заготовку з-під фрези.

8. Установіть по лімбу задану глибину фрезерування. Якщо при обертанні маховичок пройшов потрібну поділку, то його слід вернути на півоберта і тільки після цього підвести до потрібної поділки.

9. Повільним обертанням маховичка поздовжньої подачі проти годинникової стрілки відфрезеруйте поверхню.

4.Фрезерування пазів.

Уступом називають заглиблення, обмежене двома взаємно перпендикулярними площинам (а)и.

Виступаючу частину поверхні, також утворену двома взаємно перпендикулярними площинами, називають виступом (б). 

На деталі можуть бути як уступи, так і виступи, один або кілька уступів або виступів. 

  Пазом називають виїмку в деталі, обмежену плоскими або фасонними поверхнями.

Уступи і пази фрезерують дисковими фрезами на горизонтально-фрезерних верстатах.

Фрезерування уступів дисковими фрезами виконують різними методами: кожний уступ фрезерують однією фрезою.

Обидва уступи одночасно - набором із двох дискових фрез відповідних діаметрів.

При фрезеруванні уступів прийоми роботи аналогічні прийомам роботи при фрезеруванні площин. Проте в даному випадку фрезерується не вся поверхня, а тільки її частина.

Для фрезерування пазів заготовку кріплять на столі верстата або за допомогою машинних лещат. Наскрізні й відкриті пази з виходом канавки по колу, радіус якого дорівнює радіусу фрези, обробляють дисковими фрезами при поздовжній подачі стола.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Який порядок кріплення фрези?

Як закріплюють заготовки на фрезерному верстаті?

Що називають уступом?

Що таке виступ?

Якими фрезами виконують уступи, виступи, пази?

V. ПРАКТИЧНА РОБОТА

Лабораторно-практична робота. Фрезерування плоских поверхонь.

Пробне фрезерування учнями по черзі плоских поверхонь деталей призматичної форми.

VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

 Домашнє завдання: Опрацювати відповідний матеріал за конспектом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8751. Экономическая сфера общества. Структура отношений собственности в современной экономике 47.5 KB
  Экономическая сфера общества. Структура отношений собственности в современной экономике Экономика играет огромную роль в жизни общества. Экономика - в широком смысле обычно понимают систему общественного, производства, т. е. процесс создания ма...
8752. Рыночные отношения в современной экономике 31 KB
  Вариант 1. Рыночные отношения в современной экономике Существуют два варианта организации экономической жизни общества: командная экономика и рыночная экономика. Основными признаками командной экономики являются: производство товаров в соответ...
8753. Государство и экономика 62 KB
  Государство и экономика. Современный рынок не регулируется только с помощью механизма свободного ценообразования. Действуя стихийно, законы рынка не только дают положительный эффект, но и порождают негативные тенденции в экономике, такие, как монопо...
8754. Нации и межнациональные отношения 43.5 KB
  Нации и межнациональные отношения Этносы - большие группы людей, выделяемые на основе общности культуры, языка, сознания нерасторжимости исторической судьбы. Социальные общности, выделяемые по этническому признаку, многообразны. Прежде всего, э...
8755. Государство. Три ветви власти 39.5 KB
  Государство. Три ветви власти Государство - важнейший институт политической системы общества. В политической науке до сих пор не достигнут консенсус по вопросу об определении понятия государства. Различные теории выдвигают на первый план один из асп...
8756. Роль права в жизни общества. Правовое государство 44.5 KB
  Роль права в жизни общества. Правовое государство Право - система общеобязательных норм (правил) поведения установленных или санкционированные государством и обеспеченных его принудительной силой. Но наряду с подобным нормативным по...
8757. Демократия и парламентаризм. Политические реформы в России 56.5 KB
  Демократия и парламентаризм. Политические реформы в России Термин демократия появился в Древней Греции и в буквальном переводе означает власть народа. В современной политической науке под демократией понимается политический режим (иногда говорят о п...
8758. Политический статус личности 42 KB
  Политический статус личности Политический статус личности - положение человека в политической системе общества, совокупность его политических прав и обязанностей, возможностей оказать влияние на политическую жизнь страны. Все граждане демократ...
8759. Права человека. Их закрепление в Конституции Российской Федерации 36.5 KB
  Права человека. Их закрепление в Конституции Российской Федерации Правовой статус личности характеризуется совокупностью прав и свобод, которые принадлежат ей по закону. Права человека - гарантируемая законом мера возможного поведения индивида. Эти ...