14461

Демонтажні та складальні роботи. Електродвигун та його використання

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема: Демонтажні та складальні роботи. Електродвигун та його використання. Мета: Навчальна: систематизувати знання про призначення та особливості використання колекторного електродвигуна ознайомити з роботою і будовою електродвигуна; сформувати вміння виявляти та ...

Украинкский

2013-06-04

40 KB

47 чел.

Тема: Демонтажні та складальні роботи. Електродвигун та його використання.

Мета:

Навчальна: систематизувати знання про призначення та особливості використання колекторного електродвигуна, ознайомити з роботою і будовою електродвигуна; сформувати вміння виявляти та  усувати дрібні неполадки  у роботі електродвигуна;

Виховна: виховувати творче ставлення до праці, охайність, самостійність, повагу до професії механік електричного обладнання, вимогливість до себе;

Розвиваюча: розвивати координацію рухів рук, спостережливість.

Тип уроку: комбінований.

Час: 90 хвилин.

План.

I.    Організаційна частина                                                                              2 хв.

II.    Повторення раніше вивченого матеріалу                                              25хв.

III.    Вивчення нового матеріалу                                                                   10 хв.

IV.    Закріплення нових знань                                                                        5 хв.

V.    Вступний інструктаж                                                                               10 хв.

VI.    Самостійна практична робота учнів і інструктаж вчителя.                20 хв.

VII.    Заключний інструктаж.                                                                         5 хв.

VIII.    Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими.    Зхв.

Хід уроку.

Організаційна частина.

(Привітання з класом. Перевірка присутніх. Оголошення теми уроку.)

Повторення раніше вивченого матеріалу.

Тематична атестація по розділу “Основи графічної підготовки” та “Електротехнічні роботи”.

Письмова контрольна робота.

Питання:

І. 1.Яке зображення називають розрізом? Для чого застосовуються розрізи ?

2.Як можна змінювати силу притягання електромагніта?

3.Завдання на картці №1.

ІІ. 1.Які види розрізів ви знаєте ? Як позначити розріз на кресленні?

2. Де використовують електромагніт? Наведіть приклади.

3.Завдання на картці №2.

ІІІ. 1.Назвіть основні умовні позначення на кресленні? Для чого їх застосовують?

2. Як можна змінювати силу притягання електромагніта?

3. Завдання на картці №3.

Картка №4. Додаткове завдання на вищій бал.

Викладення нового матеріалу та вступний інструктаж.

Методи: бесіда з елементами пояснення, спостереження.

Тема: (Записано на дошці) Електродвигун та його використання.

Електричні двигуни перетворять електричну енергію в механічну. Вони широко використовуються в промисловості (верстати і механізми), на транспорті (електровози, трамваї, тролейбуси, метро), у будівництві (піднімальні крани), у сільському

Електродвигун: а — будова електродвигуна; б — умовне позначка електродвигуна на електричних схемах.

господарстві (молотарки й ін.). у побуті (пилососи, пральні і швейні машини, магнітофони, дитячі іграшки й ін.).

Електродвигун (мал. 85) складається з двох основних частин: статора і ротора.

Статор — нерухома частина електродвигуна. В електродвигуні статором служить електромагніт.

Ротор — обертова частина двигуна. Він складається з якоря з обмоткою з ізольованого проводу і колектора, що забезпечує проходження по обмотці електричного струму від джерела. Коли по обмотці якоря йде електричний струм, ротор під дією електромагніта обертається. Виводи обмотки якоря з'єднані з колектором. Сердечник якоря зібраний зі сталевих пластин.

Для охолодження обмоток служить вентилятор, що встановлюється на валові ротора.

Електродвигуни мають великі переваги в порівнянні з іншими видами двигунів (паровими, внутрішнього згоряння): вони екологічно чисті — при роботі не виділяють шкідливих газів, диму або пари; економічні — для них не потрібний запас палива і води їх легко установити в будь-якому доступному місці (на стіні, під підлогою трамвая, тролейбуса, у корпусі магнітофона і т.д.).

Для потреб народного господарства промисловість випускає велику кількість різноманітних електродвигунів: від мініатюрних, наприклад для іграшок і моделей, до двигунів величезних розмірів — для кораблів, електровозів. Електродвигуни розрізняються не тільки розмірами, але і призначенням, конструкцією, частотою обертання ротора.

На електротехнічних підприємствах виготовленням електродвигунів займаються робітники різних професій. Намотування котушок статора і ротора, з'єднання окремих їхніх частин здійснюють електромонтери-обмотники. Збирають електродвигуни слюсарі-збирачі. Вони повинні володіти навичками виконання не тільки електромонтажних, але і слюсарних робіт.

ЕЛЕКТРОМОНТЕР ПО РЕМОНТІ Й ОБСЛУГОВУВАННЮ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ

Працює на підприємствах різних галузей народного господарства. Розбирає, ремонтує, збирає, встановлює і центрує електроустаткування, електричні машини і електроапарати різних типів і систем. Здійснює налагодження, ремонт і регулювання схем технологічного устаткування, електричних схем автоматичних ліній, електричних і електронних приладів. Обслуговує ультразвукові, електронні, електроімпульсні установки, пристрої релейного захисту, автоматичного включення резерву, схеми на транзисторних і логічних елементах. Перевіряє класи точності вимірювальних трансформаторів. Виконує роботи по ремонтові, монтажеві і демонтажеві кабельних ліній.

Повинний знати: електричні схеми, способи і правила перевірки на точність електричних машин, електроапаратів, приладів і автоматичних ліній; схеми телекерування й автоматичного регулювання і способи їх налагодження; правила обслуговування ультразвукових, електроімпульсних і електронних установок; методи комплексних іспитів електромашин, електроапаратів і приладів; правила складання електричних схем і іншої технічної документації на електроустаткування в мережі електроживлення; схеми пультів оперативного керування. Професія має 1—6-й розряди, для 6-го розряду потрібно середня  фахова освіта.

Закріплення нових знань.

А тепер дайте відповіді на мої питання.

1.    Де застосовуються електродвигуни?

2. Назвіть основні частини колекторного електродвигуна і розповісти про їх призначення.

3. У чому перевага електродвигунів у порівнянні з іншими двигунами?

Самостійна практична робота учнів і поточний інструктаж вчителя.

1)    форма проведення — бригадна;

2)    зміст цільових обходів робочих місць учнів:

Вивчення будови  електричних приладів і електродвигунів. Читання паспортних даних . демонтажні та складальні роботи. Виявлення простих неполадок. Додаток 1.

Додаток 1

1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку

роботи;

2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, дій,

рухів і якості виробів;

3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю;

4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов і т. д. Постійна

перевірка   виконання   учнями   правил   безпеки   праці   і виробничої

санітарії;

3)    прийняття і оцінка робіт учнів.

Заключний інструктаж.

Сьогодні ми з вами ознайомились з колекторним електродвигуном його будовою  та галузями застосування.   

Повідомлення домашнього завдання.

(Записати на дошці домашнє завдання, при необхідності -    з додатковим поясненням)

Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими.

Картка-завдання. Вивчення будови та призначення колектора і якоря. Обладнання: зібраний якір з набору електроконструкгора.

Уважно розгляньте зібраний якір і визначте, з яких частин він зібраний. У кожній частині  визначте деталі та їх елементи, визначте,  з якого металу зроблена кожна деталь та яке її призначення. Дайте відповіді на такі запитання: 1.Яка деталь є спільною для колектора і якоря?

2.Чому вона зроблена із сталі?

3.Яке її призначення?

4.З яких частин складається якір?

5.Які елементи його основи?

6.Для чого  вони  використовуються?  

7.Чому під обмоткою  в кожному  секторі  є ізоляційна прокладка?

8.З яких деталей складається колектор?

9.Чому його основу зроблено з пластмаси?

10.Чому пластинки (сегменти) колектора зроблено з міді?

Уважно розгляньте, як кінці обмотки з'єднано із сегментом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30480. GESTURE-BASED INTERFACE: TECHNOLOGY AND APPLICATION 35.5 KB
  Recently gesture-based interfaces are becoming more widely used. There are many advantages of gesture-based interfaces such as small learning time, wide availability (if they done properly), and, in some cases, the lack of manipulators, which is important for mobile devices
30481. ФИЗИОЛОГИЯ СПИННОГО МОЗГА И ГОЛОВНОГО МОЗГА. НЕРВНАЯ РЕГУЛЯЦИЯ ВЕГЕТАТИВНЫХ ФУНКЦИЙ 53.89 KB
  Объем функций, осуществляемых спинным мозгом, чрезвычайно велик. В нем находят центры всех двигательных рефлексов (за исключением мускулатуры головы), всех рефлексов мочеполовой системы и прямой кишки, рефлексов, обеспечивающих терморегуляцию, регулирующих метаболизм тканей
30482. Страхова послуга та особливості її реалізації 277 KB
  В умовах розвитку ринкових відносин, зростання конкуренції великого значення набувають питання забезпечення функціонування субєктів господарювання від наявних і потенційних загроз, створення дієвої системи захисту їх від впливу можливих негативних факторів.
30483. МОДЕЛИ ПЛАСТОВ И ПРОЦЕССОВ РАЗРАБОТКИ 1.99 MB
  Под моделью в широком научном смысле этого слова понимают реально или мысленно созданную структуру, воспроизводящую или отражающую изучаемый объект. Название модель происходит от латинского слова modulus, что означает «мера, образец»
30484. Физиология сенсорных систем. Физиология зрительной, слуховой и вестибулярной сенсорных систем 31.17 KB
  Живой организм постоянно подвержен воздействиям внешней среды. В самом живом организме тоже постоянно происходят изменения. И его существование невозможно, если он не будет получать постоянно информацию о всех изменениях во внешней и внутренней среде и во всех частях тела.
30485. Интерфейс на основе жестов для манипулирования трёхмерными виртуальными объектами и его применение в системах научной визуализации 43.5 KB
  Развитие вычислительных систем позволяют проводить моделирование сложных физических процессов со всё большей точностью. Однако увеличение объема вычисляемых данных приводит к усложнению обработки полученных сведений...
30486. Физиология кожной, двигательной, висцеральной, вкусовой и обонятельной сенсорных систем 43.01 KB
  Теории кожной чувствительности многочисленны и во многом противоречивы. Наиболее распространенным является представление о наличии специфических рецепторов для 4 основных видов кожной чувствительности: тактильной, тепловой
30487. Краткие обзоры программных средств 85.5 KB
  В настоящее время на этапах разведки и разработки месторождений нефти и газа все более широкое применение получают компьютерные технологии комплексной интерпретации всей геолого-геофизической информации с целью построения цифровых геолого-промысловых моделей месторождений.
30488. Башкортостан в XIX веке 337.6 KB
  После вторжения наполеоновской армии намного расширяется привлечение башкир и казаков в ряды русских войск. Были и добровольцы. Среди них башкиры братья Абдулхалик и Назир Абдулвахитовы, юртовый старшина Абуталип Абдрахманов с сыном Сагитом