14463

Художнє конструювання виробу з металу (метод комбінаторики). Техніко-технологічні вимоги до виробу

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема. Художнє конструювання виробу з металу метод комбінаторики. Технікотехнологічні вимоги до виробу.. Мета: ознайомити учнів з повторним інструктажем при виконанні слюсарних робіт вибрати об’єкт трудової діяльності; виховувати бережливе ставлення до обладнання ...

Украинкский

2013-06-04

38.5 KB

249 чел.

Тема. Художнє конструювання виробу  з металу (метод комбінаторики). Техніко-технологічні вимоги до виробу..

Мета: ознайомити учнів з повторним інструктажем при виконанні слюсарних робіт, вибрати об’єкт трудової діяльності; виховувати бережливе ставлення до обладнання  та інструментів; розвивати логічне та технічне мислення.

Обладнання:  папки з кресленнями та зображеннями виробів, інструкції з охорони праці.

Структура уроку

І. Організаційний момент    5 хв

ІІ. Інструктаж з охорони праці  15 хв

ІІІ. Повторення 25 хв

VІ. Практична робота………………………35 хв

VІ. Підсумки уроку. Домашнє завдання    10 хв

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ІНСТРУКТАЖ   З ОХОРОНИ ПРАЦІ

1. Загальні положення

До  виконання  слюсарних робіт допускаються особи,  що пройшли
медичний огляд, спеціальне навчання, вступний та первинний інструктажі з
охорони праці, про безпечні методи роботи.

У робочій  зоні можливий вплив таких шкідливих та небезпечних
факторів, як рухомі частини обладнання, електричний струм.

1.3. При виконанні слюсарних робіт необхідно:

- дотримуватися технологічної дисципліни;

- дбайливо  ставитись до устаткування,  інструменту,  пристроїв,  матеріалів, і спецодягу та інших засобів індивідуального захисту та утримувати в чистоті робоче місце.

1.4. Щоб запобігти травмуванню і виникненню травмонебезпечних ситуацій дотримуйтесь таких вимог:

- працюйте на справному устаткуванні, справними інструментами; при виявленні несправностей повідомте безпосереднього керівника або і ліквідуйте їх власними силами, якщо це входить у ваші обов'язки;

не користуйтесь відкритим вогнем;

дотримуйтесь вимог особистої гігієни.

1.5. Працівник має право відмовитись від дорученої роботи, якщо створилась
ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я, або для людей, які його
оточують.

1.6. За порушення вимог інструкції працівник притягується до відповідальності згідно із законодавством України.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

Одягніть спецодяг, застебніть його на всі удзики, сховайте волосся, під
головний убір,

Ретельно підготуйте своє робоче місце до безпечної роботи.

2.3. Підготуйте до робота свій інструмент і пристрої, впевнившись у їх
справності.

2.4. При роботі на заточному верстаті дотримуйтесь таких вимог;

- ігри заточці інструменту на заточному крузі обов'язково користуйтеся
захисними окулярами, якого на верстаті немає захисного екрана;

- перш ніж заточувати інструмент, перевірте, чи правильно встановлена губка,
підведіть її як можна ближче до круга (на 2-3 мм).

2.5. При роботі на свердлильному верстаті:

міцно закріплюйте у лещатах стола оброблювані деталі;

перед свердлінням деталі зніміть рукавиці.

При роботі зубилом одягніть захисні окуляри,

Перед ремонтом трубопроводів (води, пари) відключіть їх, зніміть диск
та встановіть заглушки з боку підведення води, пари. На запірному пристрої
вивісьте табличку з надписом "Не відкривати! Працюють люди!"

3. Вимоги безпеки від час роботи

ЗА, При роботі на лещатах опускайте важіль плавно. При закріпленні деталі в лещатах затискуйте її без особливих зусиль..

При різанні металу ручними і приводними ножівками міцно закріплюйте
ножівкове полотно.

При роботі на заточувальному верстаті не доторкайтеся до свердла до повної його зупинки, стружку не здувайте ротом та не прибирайте голими руками, а користуйтесь
для цього тільки щіткою, гачком.

3.5. При роботі гайковим ключем підбирайте його за розміром гайок.

3.6. При роботі з довгомірними предметами (трубами, дописами, кутниками
та ін.) стежте, щоб їх кінці не зачіпали устаткування, електроапаратури, людей.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1, Упорядкуйте робоче місце, приберіть у відповідне місце деталі, матеріал,
сміття, відходи.

4.2, Очистіть від бруду, промийте, змажте і приберіть у відведене місце
інструмент і пристосування.

4.3. Про    всі   помічені   недоліки    у    роботі    устаткування   повідомте
безпосереднього керівника.

4.4. Вимийте руки і обличчя з милом.

5. Вимога безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. При виникненні пожежі вимкніть устаткування, вентиляцію та сповістіть про пожежу охорону за тел. 01 та адміністрацію.

При загорянні електропроводів вимкніть рубильник. Електропроводи, які
знаходяться    під   напругою,    гасіть   піском,    порошковим    або   кислотним
вогнегасником. Не можна їх гасити водою.

Умійте надавати першу (долікарську) допомогу потерпілому.
IІІ. Повторення.

Що називають композицією?

Що таке комбінаторика?

Що називають центром композиції?

Які ознаки симетрії та асиметрії?

Що називають орнаментом?

Які ознаки контрасту?

V. Практична робота

Ознайомлення з джерелами технічної інформації. Вибір спільного об’єкта проектно-трудової діяльності. Орієнтовний перелік: підставка для канцтоварів, підставка для стамесок та іншого інструменту, підставка для дисків.

Умови: наявність хоча б одного шипового з’єднання, наявність дерев’яних або металевих деталей з фрезерованими елементами,  наявність металевої деталі з різьбою.

VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

Домашнє завдання: Продумати варіанти конструкцій виробу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19553. Фильтрация и преобразование Адамара 260.31 KB
  2 Лекция 22. Фильтрация и преобразование Адамара Результат любого из рассмотренных выше преобразований рассматривается как спектр исходного сигнала. В этой связи имеется возможность изменить спектр произвольным образом а затем применить обратное преобраз
19554. Метод главных компонентов в задаче сжатия 341.43 KB
  1 Лекция 23. Метод главных компонентов в задаче сжатия Идея сжатия сигнала на основе разложения по ортогональному базису была изложена выше. Рассмотренные базисы являются универсальными и не учитывают особенность сигнала. Когда имеется набор сигналов одной п...
19555. Линейное предсказание 442.3 KB
  1 Лекция 24. Линейное предсказание Пусть имеется вещественный случайный процесс с дискретным временем обладающий свойствами: зависит только от . Задача заключается в предсказании следующего значения на основе предыдущих. Требуется выбрать коэффициенты ...
19556. Вивчення приладів магнітоелектричної системи 26.17 KB
  В ході лабораторної роботи досліджувався прилад магнітоелектричної системи М906 для вимірювання струму та напруги. Для розширення меж вимірювання струму використовуються шунти. Шунтами є опори, які підключаються паралельно до приладу.
19557. Технічне конструювання. Основні правила оформлення креслень (типи ліній, нанесення розмірів, застосування масштабу, умовні позначення). Креслярський інструмент 38 KB
  Тема 1.3: Технічне конструювання. Основні правила оформлення креслень типи ліній нанесення розмірів застосування масштабу умовні позначення. Креслярський інструмент. Мета: Навчальна: сформувати знання вміння та навички креслення рамки і оформляти креслення. Вих...
19558. Прийоми поділу відрізків і кутів на рівні значення 31.5 KB
  Тема 12: Прийоми поділу відрізків і кутів на рівні значення. Мета: Навчальна: сформувати знання вміння та навички поділу відрізків та кутів. Виховна: виховувати в учнів культуру праці та бережливе ставлення до інструментів охайне виконання роботи. Розвиваюч...
19559. Охрана недр в Российской Федерации 89 KB
  Охрана недр рассматривается как система мероприятий, обеспечивающая сохранение существующего разнообразия и рациональное использование геологической среды, образование особо охраняемых геологических объектов, имеющих особую научную, историческую, культурную, эстетическую и рекреационную ценность.
19561. Основні напрямки і школи в культурології 77 KB
  Основні напрями і школи в культурології XX ст. склалися на базі всього попереднього знання, збагаченого досягненнями нових наук. Прагнучи відкрити найпотаємніші витоки культури, визначити її сутність, виявити найбільш загальні закони розвитку, багато видатні представники нових галузей знань стали претендувати на створення загальної теорії культури, своєї власної культурології