17158

Вірус. Антивірусні програмні засоби

Реферат

Информатика, кибернетика и программирование

Тема: Вірус. Антивірусні програмні засоби. 1 .План заняття. Група 1ПМ0_Дата: 0_.0_.0_ Кількість студентів за списком 20Аудиторія: 317 Пара ІІ Тема. Вірус. Антивірусні програмні засоби. Мета: методична: вдосконалити методику проведення семінарського за

Украинкский

2013-06-29

63.5 KB

0 чел.

Тема: Вірус. Антивірусні програмні засоби.

1 .План заняття.

Група - 1ПМ-0_ Дата: 0_.0_.0_

Кількість студентів за списком - 20 Аудиторія: 317

Пара ІІ

Тема. “Вірус. Антивірусні програмні засоби. ”

Мета:

  •  методична:   вдосконалити методику проведення семінарського заняття з

питань складних теоретичних проблем;

  •  навчальна:   проаналізувати фізичну суть, принцип роботи вірусів; залу -

чити до самостійної, творчої роботи; оцінити рівень знань студентів;

  •  розвивальна: набути досвіду роботи з додатковою літературою; розвивати

інтелектуальні здібності, дослідницькі вміння, творчий

потенціал й на цій основі формувати активну, компетентну,

творчу особистість;

  •  виховна:       виховувати прагнення до творчого мислення, зацікавленість

до вивчення дисципліни.

Вид заняття: семінарське заняття

Тип заняття: семінар – прес - конференція

Методи і форми проведення заняття: -   дослідження;

взаємоконтроль;

робота групами;

Міжпредметні зв'язки:

  •  дисципліни, що забезпечують:     вибіркове програмне забезпечення,

алгоритмічні мови та програмування;

  •  дисципліни, що забезпечуються: обчислювальні системи, мережі та

комп’ютерні комунікації; програмне забезпечення ПЕОМ.

Навчально-методичне забезпечення.

• Современные операционные системы. - СПб.: Питер, 2005.

Мультімедійна презентація  до теми “ Вірус. Антивірусні програмні засоби.”    (Додаток 1).

Програмне забезпечення для виконання презентації.

Матеріал “Десятка самих сумно відомих вірусних досягнень” (Додаток 2).

пам’ятка користувачеві ПК (Додаток 3).

Технічні засоби навчання.

ПК;

мультімедійний проектор TOSHIBA.

Роздатковий матеріал.

  •  мультімедійна презентація  (Додаток 1);
  •  матеріал “Десятка самих сумно відомих вірусних досягнень” (Додаток 2);
  •  пам’ятка користувачеві ПК (Додаток 3).
  •  критерії оцінювання (Додаток 4).

Література.

Основна:

  1.  Э.С. Таненбаум. Современные операционные системы. - СПб.: Питер,
    2005.
  2.  Симонович С.В. Информатика. Базовый курс., Харьков, 2001.

Додаткова:

  1.  Хеллер Д. Мультимедийные презентации в бизнесе., Киев, 1997.
  2.  Н.Н.Безруков. Компьютерная вирусология: Справ. руководство. – К.:УРЕ, 1991.
  3.  Еджесова П.Я. Информатика. Информационные технологии., Киев, 2000.

2. Хід заняття.

2.1. Організаційна частина.

привітання;

перевірка готовності аудиторії до заняття ( крейда, чиста дошка,

роздатковий матеріал, програмне забезпечення);

перевірка присутніх на занятті (відмітка відсутніх в журналі).

2.2. Повідомлення теми та мети навчання.

тема Сьогодні ми проводимо семінарське заняття з теми

“ Вірус. Антивірусні програмні засоби”.

мета На занятті ми узагальнимо всі знання та навички, набуті

вами в курсі предмету “Програмне забезпечення ” та якими ви оволоділи самостійно під час підготовки до сьогоднішньої прес – конференції.

2.3. Мотивація навчальної діяльності.

Вміння та навички, сформовані на сьогоднішньому занятті, можуть бути використані вами при проведенні дослідницької роботи в любих галузях життєдіяльності людини.

2.4. Проведення прес-конференції.

Вступне слово Сьогодні ви виступаєте в ролі наукових працівників,

викладача                             які відповідають на досить складні питання стосовно

                                           не тільки механізму роботи комп’ютерних вірусів, а і

                                           питань протидій цьому всесвітньому лиху.

У ході підготовки до прес-конференції виділилися 3 основних питання:

  1.  Комп'ютерні віруси - звідки вони з'явилися, хто їх пише й чому проблема вірусів так актуальна.
  2.  Робота комп'ютерних вірусів та  їх класифікація.
  3.  Як же розповсюджуються  віруси й що з ними робити у випадку виявлення.

Слово викладача                 По кожному   питанню були заздалегідь сформовані

групи опонентів. Студенти   готові відповісти на найбільш актуальні питання за обраними напрямками. Будь ласка, задавайте свої питання стосовно першого напрямку конференції.   

Запитання до  першої групи.

  1.  Хто й з якою метою намагається заволодіти інформацією, що находиться в наших комп'ютерах?
  2.  Що ви можете сказати про історію виникнення комп'ютерних вірусів.
  3.  Що таке комп'ютерний вірус, і який збиток він може нанести?

Висновок  за результатами виступів першої групи.

Запитання до  другої групи.

  1.  Як працює вірус?
  2.  Розкажіть про принципи роботи вірусів - компаньйонів.
  3.  Як вірус заражає файли, які виконуються?
  4.  Що являють собою резидентні віруси?
  5.  Що ви можете сказати про принципи роботи вірусів, що вражають завантажувальний сектор.
  6.   Чи вражають віруси драйвера пристроїв і що таке макровіруси.
  7.  Розкажіть детальніше про віруси, що заражають вихідні тексти програм.
  8.  Інтернет - черви, як вони з'явилися й хто відповідає за це?

Висновок за результатами виступів другої  групи.

Запитання до третьої  групи.

  1.  Які існують шляхи розповсюдження вірусів.
  2.  Де ховаються віруси?
  3.  Принцип роботи сканерів вірусів.
  4.  Що таке перевірка цілісності й перевірка поведінки.

Висновок  за результатами виступів третьої  групи.

2.5. Підведення підсумків прес - конференції.

Слово викладача          Постаратися уникнути зараження вірусом значно прос-

тіше, ніж намагатися потім відшукати його на зараженому комп'ютері. Що можуть зробити користувачі, щоб уникнути зараження вірусом?

Відповіді студентів    

 

  1.  Оцінювання роботи студентів.
  2.  Заключне слово викладача.
  3.  Домашнє завдання: повторити тему  “Абсолютні та відносні посилання  в Excel”  з курсу програмного забезпечення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13213. Утворення та політичний устрій Російської централізованої держави 44.71 KB
  Тема: Утворення та політичний устрій Російської централізованої держави Необхідно зазначити що процес утворення Російської централізованої держави мав ряд особливостей: 1 проходив при наявності монголотатарського гноблення постійне відбирання матеріальних і лю
13214. Російська держава у ХVІ – XVII ст. 32.57 KB
  Російська держава у ХVІ XVII ст. План. Росія у період правління Івана Грозного 1533 1584 рр.. Смута в Росії на початку XVII ст. Заснування і правління династії Романових у XVII ст. 1. Іван IV Грозний 15331584. Владу у малолітнього Івана оспорювали боярські угрупов
13215. Россия после Смуты (ИСТОРИЯ) 54.89 KB
  Россия после Смуты ИСТОРИЯ Возрождение самодержавия. Михаил Романов был молод и неопытен. Про него говорили что он был благоверен зело кроток же и милостив. Но расчеты бояр на то что юным царем легко будет управлять не оправдались. Вокруг Михаила сразу же спло
13216. Личность Петра І 26.12 KB
  Личность Петра І Петр I поражал современников масштабом своей личности. Поражает он и нас потомков. Таковы богатство и одаренность его натуры противоречивость и цельность его характера. Это был двухметровый гигант со стройной фигурой порывистыми движениями правильн
13217. Катерина ІІ. Внутрішня та зовнішня політика 41.26 KB
  Катерина ІІ Внутрішня політика Незаконне захоплення престолу Катериною як не парадоксально мало і свої плюси особливо в перші десятиліття правління коли вона повинна була важкою працею великими зусиллями і пожертвуваннямивикупити те що законні царі мають без...
13218. Олександр І (1801–1825) 19.3 KB
  Олександр І 1801-1825 Прийшов до влади внаслідок двірцевого перевороту 11 березня 1801 р. На його виховання впливали фр. Лагарп граф В.П.Кочубей. Мав наміри звільнити Російську імперію від тиранії деспотичної регламентації російського життя за часів Павла І. значне поми
13219. Микола І (1825–1855) 18.19 KB
  Микола І 1825-1855 Риси характеру: велика акуратність навіть педантизм у виконанні всіх норм та правил; любив всілякі технічні пристосування машини йому подобалась військова справа. виникнення нових міністерств Імператорського двору Державного майна; кодифіка...
13220. Реформы Александра II 57.74 KB
  Реформы Александра II Личность императора Александра II. Император Александр II родился 18 апреля 1818 г. в Москве. Он первый ребенок в семье великого князя Николая Павловича который в конце 1825 г. стал императором Николаем I. Тогда же особым манифестом его семилетний сы
13221. Олександр ІІІ (1881–1894) 18.29 KB
  Олександр ІІІ 18811894 Участь у російськотурецькій війні 1877-1878 рр. за визволення Болгарії. Шість дітей від шлюбу з датською принцесою Дагмар Марія Федорівна; зміцнення влади та боротьба з терористами маніфест 29 квітня 1881р. за часи правління було страчено 17 чоловік...