1807

Виховна година: Ходить осінь гаєм

Конспект урока

Естествознание и природоведение

Узагальнити знання прикмет осені, особливостей кожного осіннього місяця. Розвивати артистичні здібності дітей, їх мовлення, логічне мислення. Виховувати любов до природи, свідому дисципліну, колективізм.

Украинкский

2013-01-06

41.5 KB

908 чел.

Тема: «Ходить осінь гаєм»

Мета: узагальнити знання прикмет осені, особливостей кожного осіннього місяця. Розвивати артистичні здібності дітей, їх мовлення, логічне мислення. Виховувати любов до природи, свідому дисципліну, колективізм.

Хід заняття:

І. Вступна частина.

- Доброго дня, діти!Сьогодні ми звами поговоримо на дуже цікаву тему. А щоб дізнатись на яку саме відгадайте загадку:

В зеленім лісі побував Якийсь художник - і поволі Дерева перефарбував У золотисто-жовтий колір. - Ти хто такий? - Я здивувався. - Чому тебе не бачив досі? - То подивися - хтось озвався. І ти тоді побачиш... (Осінь).

- Так!Правильно – це осінь.І тому тема нашої виховної години звучить так: «Ходить осінь гаєм»

ІІ.Основна частина.

Осінь…Золота пора. Скільки приємного, таємного, цікавого вона несе із собою. Недарма про цю пору так багато написано віршів, пісень, оповідань,і, мабуть, немає такого художника, який би не оспівав на полотні осінь. - Жовтіє, опадає листя. Йдеш по вулиці, під ногами відчуваєш шепіт кленових, дубових, липових листочків "ш - ш - ш". Здається, що кожен листочок розповідає свою осінню казочку, свою історію. .Давайте і ми спробуємо описати осінь!(діти описують осінь)

  •  Чому осінь називають золотою?
  •  Який колір вам найбільше нагадує золото?

 А осінь вже постукала в вікно. Чарівна осінь, сонячна і світла. Ще гріє серце сонячне тепло, Зелена барва на лугу не зникла.

Ще синє небо радістю цвіте І хори коників співають стоголосо.

А вдень і не подумаєш про те, Що вже в дворі стоїть красуня-осінь.

Цвітуть жоржини у моїм краю, — Всі кольори ввібрали диво-квіти! Земля ім віддає красу свою, Та вже не довго їм палахкотіти...

Бо над вікном, ось, ластівок нема, Лелеки в небі до тепла майнули. Верба над річкою схилилася сумна, Веселі літні дні давно минули.

  •  А зараз порозгадуємо загадки:
  1.  Жовте листячко летить, Під ногами шелестить, Сонце вже не припікає, Коли, діти, це буває? (Восени.)
  2.  Мене просять і чекають,

А як прийду – утікають. (Дощ).

3. Гуляє в полі, та не кінь,

Літа по волі, та не птиця. (Вітер)

- Діти, у природі є багато секретів і цікавинок. Та вона розкриває їх тільки тим, хто ставиться до неї з повагою та любов’ю.Тому послухайте легенду: Бабине літо Восени багато роботи для жінок. Не встигне жінка вибрати цибулю і часник, як вже квасоля проситься - тріскають стручки і показують білі зуби. А кукурудза, буряки, картопля... А сливи, яблука, груші! Треба ж назбирати і грибів, ожини, горіхів. Та що там казати: роботи по вуха. Бо й треба посадити, пересадити, розсадити... Зібрати, перебрати, перекласти, висушити, змолотити, очистити, поскладати, дозбирати... Зима спитає, де літо було. Зібралися жінки на раду. Вирішили вирядити до цариці Осені свою посланницю - чесну і працьовиту дівчину, щоб переказала Осені їх вічний жаль і попросила полегшити клопоти. А жила цариця Осінь не далеко, не близько, а за сімома горами, за п'ятьма лісами, за трьома ріками. Та й дорога була небезпечна. Тож жінки порадили дівчині завжди бути обачною, не спокушатися на жодні зваби! Йде, йде дівчина, перейшла одну гору, втомилася, сіла відпочити над річкою. Десь взялися два парубки та до неї з облесливими словами. Зчинили між собою бійку за дівчину. А вона за цей час скочила в річку і перепливла щасливо на другий берег. Раділа, що обминула спокусу, бо мала стати чесною перед царицею Осінню. Пішла дівчина далі. Дорогою вона мала ще багато пригод, але щасливо дісталася до цариці Осені. Передала їй прохання жінок: продовжити восени два-три тижні літа, щоб встигнути зібрати врожай. - Гаразд! - сказала цариця Осінь. - Кожного року відтепер буде ще тепла пора і назвете її "бабиним літом". А щоб ви поквапились із збором урожаю, я подаватиму вам знак, що йде "бабине літо", літаючим по полях павутинням. .

  •  Ну що сподобалась вам легенда?
  •  А чому осінь ще називають найсмачнішою порою року?
  •  Для того щоб дізнатись,які дари приносить осінь розгадаємо наступні загадки:

Мене смажать, мене варять, Хоч отрутою і кроплять. Всі мене їдять і хвалять Звати як мене? (Картопля.)

Повз, мов танк, я на город, Повз на гудині й загруз. Та чомусь мене в народі Звуть не танк, а як? (Гарбуз.)

Ми зеленої всі масті, Всі довгасті, всі смугасті. Прив'язали нас в грядках На зелених ланцюжках. Гарбузові сини й дочки А зовуть нас... (Огірки.)

Сидить дівчинка в коморі, а коса її надворі. (Морква)

 

Я на грядці сонцем сяю, Родичів багато маю, Гарбузову господиню усі знають. Хто я? (Диня.)

Зверху зелені, а в землі червоні(Буряки)

.А зараз я вам розповім, за якими ознаками чекати гарної осені:

  •  Грім у жовтні — малосніжна осінь.
  •  Багато павутиння на бабине літо — осінь буде ясною, а зима морозною.
  •  Якщо калина вже достигла, а зберігає зелене листя — осінь буде теплою.
  •  Журавлі летять у вирій високо у небі — осінь буде теплою і довгою.
  •  Якщо шпаки довго не відлітають — осінь буде сухою.
  •  Влітку на деревах з’являється жовте листя — осінь буде рання і тепла.
  •  Доки з вишні не спаде листя, скільки б снігу не випало — розтане.
  •  Грім у вересні — тепла і довга осінь.

Але осінь, діти, не завжди буває такою теплою і привітною, не завжди вона і суха. Це тому, що для землі і дощ потрібний, а для дерев і холоди, щоб вони встигли відпочити і приготуватися до наступної весни, ось тому часто на небо насувають сірі хмари, йде сумний, затяжний сірий-сірий дощ, тоді осінь втрачає кольори, стає теж сірою і сумною.

А щоб знати, коли такою буде осінь, я вам розкажу про ознаки холодної осені:

  •  Рано замовкають сороки — буде рання осінь.
  •  Ранній виліт птахів — холодна осінь.
  •  Якщо достиглий овес знову зазеленів — осінь буде негожою.

Ось такі ознаки знає наш народ, та це ж не всі, бо є й інші, їх так багато.Але якою б вона не була, для вас осінь буде хороша, бо радує; людей хорошим урожаєм, добрим хлібом, картоплею, буряками, морквою, капустою і всім іншим. Осінь потрудилась у полі і на городі, в садах і у лісі, принесла хороші урожаї трудящим людям. Тим, хто любив працю, хто любив землю, буде що їсти взимку.

  •  А які місяці має осінь?

А які прислів’я знаєте про осінь, приказки?

Осінь іде – дощі за собою веде.

В осінню пору – птиця з двору.

Осінь збирає, а зима – з’їдає.

(Діти пояснюють, як їх зрозуміли).

- Також про осінь складено дуже багато прикмет.Ось декілька з них:

Грім у вересні – на теплу осінь.

Кілька днів вряд видно білі хмари – на похолодання, темні і чорні – на дощ.

На горобині й дубі багато плодів – чекай суворої зими.

ІІІ.Заключна частина.

Діти, про що ми сьогодні з вами говорили?

  •  Які місяці має осінь?
  •  Що вам найбільше запам’яталось?
  •  Ви всі сьогодні гарно працювали!Дякую всім за увагу!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18637. Нейронные сети. Распознавание образов 542 KB
  Основные задачи, которые ставятся перед нейронными сетями, относятся к задачам распознавания образов. Они заключаются в том, чтобы классифицировать входной образ, то есть отнести его к какому-либо известному сети классу. Изначально сети даются эталонные образы – такие образы...
18638. Структурные единицы ЭВМ – элементы, узлы, блоки, устройства. Приведите примеры 13.85 KB
  Структурные единицы ЭВМ элементы узлы блоки устройства. Приведите примеры. Для составления полного представления о структуре ЭВМ необходимо рассмотреть ее элементную базу. Обычно при детализации структуры ЭВМ выделяют следующие структурные функциональные единицы...
18639. Анализ деловой активности предприятия 14.71 KB
  Анализ деловой активности предприятия Анализ деловой активности предприятия можно провести по следующим показателям: качественные показатели количественные показатели. 1.На качественном уровне предполагает анализ по так называемым неформализуемым критериям. Ре
18640. Организация связи предприятия с внешним миром 13.87 KB
  Организация связи предприятия с внешним миром. Виды связей организации с внешним окружением. Связи организации с внешней средой весьма трудно классифицировать вопервых ввиду их многофункциональности. Так властная регламентирующая связь может одновременно быть инф
18641. Технологии описания бизнес-процессов 15.63 KB
  Технологии описания бизнеспроцессов. Технология описания бизнеспроцессов была разработана на заре рождения процессноориентированного подхода к управлению первоначально она состояла всего лишь из двух стандартов описания бизнеспроцессов DFD и WFD IDEF3 которые испол...
18642. Цена – микс 14.18 KB
  Цена микс. Оперативнотактические инструменты ценообразования это большая группа средств ценовой политики позволяющая решать краткосрочные стратегические задачи а также оперативно реагировать на неожиданные изменения различных факторов ценообразования или агр...
18643. Дисковая подсистема компьютера и поддержание ее жизнеспособности 15.23 KB
  Дисковая подсистема компьютера и поддержание ее жизнеспособности Одной из наиболее важных подсистем компьютера является дисковая подсистема. Основным назначением этой подсистемы является хранение информации программ и данных. IDE/SATAконтроллер Первое на что стои...
18644. Возможности языка XML 14.88 KB
  Возможности языка XML. Контроль над размещением информации В XML информация о компоновке располагается отдельно от непосредственного содержания таким образом когда дизайнер примет решение изменить компоновку сайта он просто вносит изменения в используемую таблицу с
18645. Автоматизированные ИТ в банковской деятельности 17.62 KB
  Автоматизированные ИТ в банковской деятельности Телекоммуникационные линии связи обеспечивают своевременное межбанковское перемещение денежных средств. Многочисленные электронные системы переводов денежных средств во всех странах различаются прежде всего по хара...