1810

Виховний захід. У світі тварин

Конспект урока

Биология и генетика

Розширити і уточнити знання дітей про тварин та середовище їх існування. Розвивати пізнавальний інтерес учнів, спостережливість, уважність, пам’ять, уяву, кмітливість, логічне мислення, вміння спостерігати за тваринами, описувати зовнішній вигляд тварин, виховувати розумне бережливе ставлення до природи, дружні взаємовідносини під час гри, дбайливе ставлення до тварин, чуйність, доброту, милосердя.

Украинкский

2013-06-06

27.63 KB

938 чел.

Тема: У світі тварин

Мета: Розширити і уточнити знання дітей про тварин та середовище їх існування. Розвивати пізнавальний інтерес учнів, спостережливість, уважність, пам’ять, уяву, кмітливість, логічне мислення, вміння спостерігати за тваринами, описувати зовнішній вигляд тварин, виховувати розумне бережливе ставлення до природи, дружні взаємовідносини під час гри, дбайливе ставлення до тварин, чуйність, доброту, милосердя.

Обладнання: картки з описом тварин,ілюстрації,схеми,таблиці.

Вид заняття : Розповідь – бесіда з елементами гри

Використана література:

  1.  Посібник «Система виховання у початковій школі»( за Національною програмою виховання учнів 1-12 класів МОН України / упоряд. А.В.Лихва. – Х. : Вид. група «Основа», 2010. – 373, [3] с. – (Серія «Початкова школа. Класний керівник»). Ст. 228-229.
  2.  Журнал «Розкажіть онуку»; №5; 2007р. травень; ст. 87 - 93

Хід заняття :

  1.  Організація групи.
  2.  Добрий день,дітки!Сідайте будь ласка.Сядьте рівненько,випрямте спинки,ручки покладіть на парти і уважно слухаємо.Пам’ятайте,з місця не викрикуйте,а підіймайте ручки.

 II. Повідомлення теми заняття.Мотивація роботи

- Щоб з'ясувати яка буде тема нашого заняття,пропоную вам відгадати загадки,відгадки до яких підкажуть вам тему яку ми будемо сьогодні розглядати.

1.В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться

Як зовуть її? (Лисиця)

2.Від повітряних атак

Цих смугастих розбишак

Не бороняться кийком-

Ліпше пригостіть медком (Оси)

3.Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мушок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

- Отже, лисиця,ластівка,оси – це хто?

- (Тварини)

- Правильно, отже тема нашого заняття «У світі тварин»

- Подумайте і скажіть, як ви розумієте такі слова:

« Все на землі, все треба берегти,

І птаха, й звіра, і оту тваринку,

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо, врешті, ти – лише її частинка.»

  1.  Ці слова будуть девізом нашого заняття.
  2.  Робота над темою заняття.

На дошці з'являються малюнки тварин, переплутані між собою,їх потрібно віднести до певної групи.

- Діти, подивіться на дошку. Вам знайомі ці тварини? Спробуйте зібрати їх у групи. (Діти виходять по-одному до дошки і групують тварин).

  1.  1.Розповідь вчителя

Звірі

-Отже,перша група яку ми розглянимо – це звірі. Звірі - це тварини, тіло яких вкрите шерстю. Шерсть захищає їх від холоду. Всі звірі народжують малят живими і вигодовують їх молоком. Ці ознаки є істотними ознаками звірів . За розміром і зовнішнім виглядом вони дуже різноманітні. Живляться звірі найрізноманітнішою їжею. В Україні живе 108 видів звірів. Вони лазять по деревах (білки,), бігають по землі (зайці,), плавають у воді (видри, ), літають (кажани) та живуть під землею ( кроти).

  1.  Загадки. Тварина рогата і рогів багато. (Олень, лось) По полю та лісу гасає, овечок хапає та всіх лякає. (Вовк)

Хто в землі метро будує і всю зиму там полює. (Кріт)

3.Гра «Впізнай звіра»

- Впізнай звіра за описом і знайди його на малюнку.

1.Невеликий звір. Живе переважно в лісі. Живиться мишами, слимаками, комахами. Взимку впадає у сплячку. Замість шерсті спина його вкрита міцними колючими голками, що захищають його від небезпеки. ( Їжак )

2.Цей звір розміром з невелику собаку. У нього короткі лапи, видовжена морда, куций хвіст. Хутро грубе, сіруватого кольору. Ноги і живіт чорні. Голова біла, а з боків дві чорні смуги. Живе в лісі в норі. Живиться рослинною і тваринною їжею (комахами і їх личинками). (Борсук)

5. Рубрика «У світі цікавого» (Розповідь учнів) 1. Мільйони дерев випадково саджають білки. Вони закопують в землю горіхи, а потім забувають, де їх сховали.

2.У період сплячки у ведмедиці з’являються на світ ведмежата. Вага народженого ведмежати 450 – 500 г., довжина тіла – 22-24см.

6.Бесіда

- Хто ж такі звірі?

- Назвіть основні істотні ознаки звірів.

2. 1. Розповідь вчителя

Птахи

Птахи — це група тварин, добре пристосованих до польоту. Передні кінцівки в них перетворилися на крила.Тіло вкрите пір'ям, яке добре захищає від холоду. Міцний дзьоб допомагає захоплювати і подрібнювати їжу. Живуть в усіх куточках землі: у лісах, на полях, луках, болотах та водоймах. Всього на Землі живе 8600 видів птахів, з яких в Україні зустрічається 360.Розміри у них теж різні. Живляться різноманітною їжею. Розмножуються птахи, відкладаючи яйця. Птахи — дуже корисні тварини. Без їхнього щебету природа стала б сумною та непривітною.

2.Гра «Впізнай хто?»

Дітям на картках дається опис птаха. Вони повинні прочитати і відгадати, про якого птаха ведеться мова.

3. Створення проблемної ситуації

  1.  Уявіть собі, що в природі зникли птахи. До чого це призведе?

 4. Рубрика «У світі цікавого» - Найвищий птах в Україні - журавель сірий. Зріст його досягає 120 см, а маса близько 7 кг. Прилітає до України в другій половині березня. Улюблені його місця - глухі зарості берегів рік та болота.

5.Бесіда

-Чим вкрите тіло у птахів?

-Де можна зустріти птахів?

-Як вони розмножуються?

-Чим харчуються?

3.Комахи 1.Розповідь вчителя

Комахи — невеликі за розмірами тварини. Тіло поділене на три частини: голова, груди і черевце; комахи мають шість ніг. На голові комах є вусики,очі і рот. За допомогою вусиків вони відчувають запахи. Нюх у комах дуже добрий. Комахи живуть всюди: у воді, у грунті, у траві й на деревах, будинках, на тілі тварин і людини. Їх є близько 1 млн. Живляться рослинами,але серед них є хижаки, які живляться іншими комахами. Без комах природа дуже б збідніла, адже вони запилюють квіти, є кормом для багатьох тварин. Проте комарі, мухи є переносниками тяжких хвороб; є багато комах — шкідників поля, саду, городу. Та все ж користь від комах значно більша, ніж шкода.

2. Гра «Хто зайвий»

-В рядку тварин,вкажіть зайву.Чому?

Мураха,коник,заєць,муха

Корова,комар,вівця,олень

Бджола,метелик,оса,кінь.

3.Створення проблемної ситуації.

- Під час екскурсії до лісу ваш однокласник почав руйнувати мурашник. Якими будуть ваші дії? 4.Рубрика «У світі цікавого»

-Комахи у 250 мільйонів разів більше ніж людей! Загальна вага шестиногих жителів нашої планети в 30-40 разів більша,ніж вага всіх людей на Землі.

5.Бесіда

- На скільки частин поділене тіло у комах?

- Скільки ніг у комах?

-Де живуть комахи?

- Чим живляться

IV. Підсумок заняття. Оцінювання роботи учнів.

-Сьогодні у нас була виховна година на тему : «У світі тварин».

- Про кого ми сьогодні говорили?

- Хто такі звірі?Наведіть прклади.

- Хто такі птахи?Наведіть приклади.

- Хто такі комахи?Наведіть приклади

За підрахунками вчених за три з половиною століття з планети безповоротно щезли 46 видів звірів і 94 види птахів. Люди знищили таку корисну тварину, як морська корова, або сирена. Її безформне тіло сягало 9 метрів, важило до 40 тонн, а молоко було смачним і цілющим. Ще один приклад – мандрівний голуб, який помер у зоопарку на початку нашого століття. Величезні зграї цих птахів знищували заради смачного м`яса.Під загрозою знищення зараз біля 1000 видів тварин. Багато їх занасено в «Міжнародну Червону книгу» - це документ совісті людини.

Отже,у природі всі тварини потрібні. Кожна займає своє місце і має певне значення. Їх потрібно,щоб зберігся світ, у якому ми живемо, потрібно зберегти всю різноманітність тварин і рослин. Прошу вас тільки не забувати: Кожна тварина варта любові. Кожного дня і кожну хвилинку Оберігайте всяку звіринку. Тільки добра їм потрібно бажати.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77211. АКТОРНОЕ РАСШИРЕНИЕ ЯЗЫКА JAVA В СРЕДЕ MPS 243 KB
  В качестве средства создания расширения была выбрана среда мета-программирования MPS что позволило автоматически получить интегрированные средства разработки для применения расширения и кроме того достичь совместимости с другими языковыми расширениями созданными в среде MPS. Название средства Совместимость расширений Языковая инфраструктура LISP Есть Нет Внутренние языки в Ruby Groovy Есть Нет XText frmework Нет Есть...
77212. Исследование работы с географическими данными в Oracle 10g 482.5 KB
  Спроектировать базу данных с учетом специфики хранимой информации; Перенести собранную обо всех электростанциях информацию в БД; Разработка интерфейса администратора для мониторинга и управления информационной системой.
77213. СОЗДАНИЕ СРЕДЫ РАЗРАБОТКИ ДЛЯ ЯЗЫКА ПРОГРАММИРОВАНИЯ OCAML 96 KB
  OCaml в настоящее время является активно развивающимся языком программирования. Секрет его успеха, возможно, заключается в том, что этот язык интуитивно понятен и прост для изучения даже неопытным программистом.
77214. Cоздание дискретизирующего фильтра для обработки электроокулограмм. Обеспечение работы и настройки фильтра в режиме реального времени 512 KB
  Причиной этих бросков служит тот факт, что глазное яблоко представляет собой электрический диполь (сетчатка заряжена отрицательно относительно роговицы), поэтому при поворотах глазного яблока в районе глаз регистрируется изменение разности потенциалов.
77215. Язык для описания плагинов в среде программирования JetBrains MPS 347.5 KB
  С каждым годом приложения становятся более объемными и сложными. В связи с этим, требуются все более изощренные подходы к программированию для создания новых программ. Попробуем проследить, как развивались средства программирования, чтобы удовлетворять нуждам программистов по написанию сложных проектов.
77216. Применение нейронных сетей к ранжированию результатов информационного поиска 282 KB
  Существует ряд алгоритмов машинного обучения, которые позволяют определять ранг документов. Например, RankProp, PRank и RankBoost. Данные адаптивные алгоритмы тренируются на обучающей выборке документов, чтобы выявить зависимости положения документа от его признаков.
77217. Распознавание автомобильных номеров с помощью нейронных сетей 230 KB
  В современных условиях, когда прослеживается явная тенденция к автоматизации большинства процессов, которые раньше предполагали безоговорочное участие человека, идея автоматической идентификации автомобиля по номерной пластине с целью дальнейшего использования...
77218. Создание физически-корректного дождя и сопутствующих эффектов 5.78 MB
  Целью курсовой работы была разработка и реализация дешевых, с точки зрения вычислений, но мощных алгоритмов визуализации как непосредственно самого дождя, так и различных эффектов его сопровождающих.
77219. Расширение функциональности графического редактора языка DRL 474.5 KB
  Сейчас большинство организаций разрабатывают семейства продуктов, и только немногие системы или продукты остаются уникальными. Похожая ситуация и в программной инженерии - рынок требует всё большего качества программных продуктов, уменьшения времени выхода на рынок и уменьшения их цены.