19583

Техніка. Історія розвитку техніки. Основні види техніки

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Тема.2.1.1 Техніка. Історія розвитку техніки. Основні види техніки. Мета: ознайомити з історією розвитку техніки та засобів праці значенням машин у сучасному виробництві та побуті; розвивати інтерес до техніки розширювати технічний кругозір творчі здібності; виховува...

Украинкский

2013-07-12

38.5 KB

0 чел.

Тема.(2.1.1) Техніка. Історія розвитку техніки. Основні види техніки.

Мета: ознайомити з історією розвитку техніки та засобів праці, значенням машин у сучасному виробництві та побуті; розвивати інтерес до техніки, розширювати технічний кругозір, творчі здібності; виховувати спостережливість, почуття відповідальності та дбайливого ставлення до обладнання шкільної майстерні.

Ключові поняття:  техніка, машина.

Об'єкти практичної діяльності учнів: види давніх і сучасних засобів праці,
Обладнання: обладнання шкільної майстерні, ілюстрації із зображенням різноманітних знарядь праці, інформаційний матеріал про розвиток протягом історії людського суспільства різних видів техніки (для роботи в групах), набори карток до гри «Доміно».

Хід уроку

I.  Організаційний етап

II. Мотивація навчальної діяльності учнів. Актуалізація опорних знань учнів

III. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів

IV. Вивчення нового навчального матеріалу

1.  Історія розвитку знарядь праці.

2.  Визначення поняття «техніка».

V. Практична робота

VI. Підбиття підсумків, оцінювання результатів роботи

VII. Домашнє завдання. Знайти цікаві відомості про знаряддя праці або про розвиток знарядь праці.

1. Історія розвитку знарядь праці.

Бесіда. 

-  Що називається знаряддями праці?

-  Коли виникли перші знаряддя праці?

-  Де ми їх зараз можемо побачити? Чому?

-  Які приклади удосконалення знарядь праці ви можете навести?

Розвиток знарядь праці та техніки їх виготовлення розпочався разом із появою на Землі людини. Сучасна наука вважає, що це сталося приблизно 3,5 млн років тому. Цей період називається кам'яним віком. Тоді люди навчилися розводити вогонь, шити одяг, споруджувати примітивні житла. Знаряддя праці найчастіше виготовляли із кременю шляхом простого оббивання шматка з обох боків. Ці знаряддя були примітивними і малоефективними, їх виробництво ледве забезпечувало потреби людини. Вони слугували для рубання, різання, копання. Для таких знарядь давні майстри добирали каміння, яке легко розколювалося і з якого можна було виготовити гострі речі.

Далі настав залізний вік, коли кам'яні знаряддя праці повністю замінили металеві. У цей період люди навчилися видобувати залізо, виготовляти з нього знаряддя праці та зброю. Порівняна легкість у добуванні та обробці заліза сприяла прискоренню темпів розвитку сільського господарства, появі різних ремесел і торгівлі. Згодом відбувалось удосконалення знарядь праці, почали з'являтися механізми, які приводились у дію мускульною силою людини або тварин, механічною енергією води та вітру.

Найважливішими винаходами середньовіччя були вітряк, часовий механізм і печатний прес. Проте вітряк не працював у безвітряну погоду, а водяний млин — під час посух. Пізніше з'явилися нові пристрої, які працювали за рахунок пари — парові двигуни. Перший такий двигун, сконструйований у 1712 році в Англії, призначався для підкачування води.

Після появи парових двигунів розпочалися великі зміни у розвитку техніки і суспільства. За допомогою таких двигунів більше і швидше вироблялись різні вироби, що сприяло зменшенню витрат праці та її вартості. Господарі нової техніки наймали робітників — так виникли заводи, фабрики, навколо яких будувались робітничі «оселення. Таким чином людина отримала у своє розпорядження дешеве й ефективне джерело енергії, яке здійснило революцію у виробництві. У 1804 році було побудовано перший паровоз, що спричинило розвиток залізничної техніки та транспорту.

Із появою електродвигунів з'явилися пристрої, які частково або повністю замінили фізичну працю людини машинною,— різноманітні деревообробні або металообробні верстати.

Схема модернізації знарядь праці:

  1.  ручні знаряддя праці
  2.  механізовані знаряддя праці
  3.  електрифіковані знаряддя  праці
  4.  знаряддя праці із програмованим або частково програмованим керуванням.

3. Визначення поняття «техніка».

Усі пристрої, які замінюють фізичну працю людини, носять спільну назву «техніка». Технікаце сукупність пристроїв, механізмів і машин, які застосовуються на виробництві й призначені для поліпшення умов праці людини.

Ознайомлення з пристроями, механізмами та верстатами які присутні в шкільній майстерні.

V. Практична робота

VI. Підбиття підсумків, оцінювання результатів роботи

VII. Домашнє завдання. Знайти цікаві відомості про знаряддя праці або про розвиток знарядь праці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

72313. Социальный маркетинг на примере деятельности современных российских авиакомпаний 17.27 KB
  Социальный маркетинг перспективный этап развития маркетинга. При анализе стадий развития маркетинга через прохождения им различных концепций становится очевидным что первоначально фирмы основывали свои решения на соображениях извлечения прибыли.
72317. Условия успешной речевой коммуникации 14.79 KB
  Различают два вида речи: внешнюю и внутреннюю. Восприятие речи процесс слушания или чтения включает следующие стадии:переход с акустического или графического кода на код внутренней речи; расшифровка синтаксических структур грамматических форм; понимание общего плана высказывания...
72319. Интегрированные маркетинговые коммуникации. Эволюция понятия и основные элементы 27.14 KB
  Интегрированные маркетинговые коммуникации концепция совместного использования всех видов маркетинговых коммуникаций исходя из единых целей. Возникает эффект синергии который позволяет добиться эффективности труднодостижимой при использовании отдельных видов маркетинговых коммуникаций.
72320. Изучение удовлетворенности и неудовлетворенности потребителя. Метод изучения восприятия потребителем качества услуг, основанной на теории разрывов 38.85 KB
  Теоретики маркетинга считают, что удовлетворенный потребитель: вероятно, купит товар в следующий раз; будет делиться хорошими отзывами о товаре с другими людьми. Таким образом, потребитель будет выступать в роли личного источника информации, который, как известно, является наиболее эффективным.