19605

Види та способи вибору конструкційних матеріалів. Породи дерев та їх будова

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 7. Види та способи вибору конструкційних матеріалів. Породи дерев та їх будова 1год. Мета уроку. Засвоєння знань про породи деревини та її будову сортамент виготовлення шпону фанери ДВП ДСП та їх призначення; формування умінь здійснювати вибір матеріалу для виг...

Украинкский

2013-07-12

102.03 KB

17 чел.

Урок 7. Види та способи вибору конструкційних матеріалів. Породи дерев та їх будова (1год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про породи деревини та її будову, сортамент, виготовлення шпону, фанери, ДВП, ДСП та їх призначення; формування умінь здійснювати вибір матеріалу для виготовлення виробу, розраховувати його необхідну кількість. Розвивати пам'ять, увагу. Виховувати інтерес до праці.

Об’єкт навчальної діяльності: контурна іграшка «Космічний корабель» (кухонна дошка).

Обладнання: Зразки порід деревини.

Тип уроку: Комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку

I. Організаційна частина (1 хв)

II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (5 хв)

III. Мотивація навчально-трудової діяльності (4 хв)

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв)

V. Вивчення нового матеріалу (8 хв)

VI. Практична робота (20 хв)

VII. Підсумок уроку (5 хв)

Хід уроку

I. Організаційна частина.

  1.  Перевірка присутніх
  2.  Призначення чергових

II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом бесіди з’ясовують такі питання ):

1. З якими ви матеріалами працювали раніше? (картон, тканина, пластилін, глина ).

2.Що таке конструкційний матеріал?

2. Які ви знаєте конструкційні матеріали?

3. Які породи дерев ви знаєте?

4.Яким чином, на вашу думку, можна відрізнити одну породу деревини від іншої?

5.З якого матеріалу, на вашу думку, найбільш зручно виготовляти ваш виріб?

III. Мотивація навчально-трудової діяльності.

На сьогоднішньому занятті ми більш поглиблено ознайомимося з конструкційним матеріалом та способом його відбору і розрахунку необхідної кількості – деревиною. Це потрібно для того, щоб наш виріб був не лише міцним, гарним та функціональним але й мав помірні витрати. Для цього необхідно навчитись розраховувати матеріал, з якого він буде виготовлятись.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує тему уроку на дошці та методом бесіди разом з учнями з’ясовує дидактичні завдання уроку:

- вміти розпізнавати деревину за текстурою, кольором, запахом;

- вибрати матеріал для виготовлення виробу, розрахувати його необхідну кількість для майбутнього виробу.

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а)Породи деревини

в)Виготовлення фанери, ДВП, ДСП.

а)Породи дерев поділяються на два види – листяні і хвойні. Із листяних найбільш поширені – це дуб, береза, ясен, клен, осика, липа та інші. Хвойні породи дерев - це сосна, ялина, кедр, модрина та інші.

Спиляні, очищені від коренів і гілок дерева називають деревиною. Деревина кожної породи у поздовжньому розрізі має свій характерний малюнок – текстуру.

Деревина добре обробляється різальними інструментами, вона легка, міцна, чудово склеюється, має після обробки гарний зовнішній вигляд. Є в неї й негативні якості: псується від вогкості, легко займається тощо. Але після спеціальної обробки деревини багато які з її негативних якостей усуваються.

Дерево, що росте складається з трьох частин:

  1.  корінь;
  2.  стовбур – основна частина;
  3.  крона (верховіття).

Стовбури розрізують спеціальними пилками уздовж волокон на пиломатеріали. За формою вони поділяються на бруски, дошки, брусся та ін.

б) Крім пиломатеріалів, для виготовлення різних виробів використовують фанеру, яку роблять із шпону.

Шпон – це тонкий шар деревини. Роблять його на лущильних верстатах із розпарених колод. Широкий різак (ніж) зрізує шпон із колоди, що обертається. Листи шпону склеюють між собою клеями і смолами.

VI. Практична робота.

6.1 Вступний інструктаж.

Завдання 1. Ознайомитися з породами деревини, видами пиломатеріалів, із зразками шпону та фанери.

  1.  вказати на текстуру деревини як основний показник, за яким визначають її породу;
  2.  звернути увагу учнів на те, що породи деревини можуть визначатися не лише за кольором або текстурою але й за запахом;
  3.  повідомити дітям послідовність виконання роботи: визначити види пиломатеріалів і породи деревини та записати їх назви до таблиці:

Таблиця 10

№ п/п

Назва пиломатеріалів

Порода деревини

1.

2.

3.

4.

Дошка обрізна

Брус

Обапіл

….......

Береза

Береза

Сосна

Завдання 2. Вибрати матеріал для виготовлення виробу (технологіями колективно-групового обговорення)

1.Визначити товщину фанери в залежності від призначення виробу – якщо кухонна дошка – не менше 9-10 мм; якщо іграшка – не більше 4 мм.

2.Приблизний розрахунок матеріалу (фанери) в залежності від розмірів виробу.

6.2 Поточний інструктаж.

  1.  звернути увагу дітей на те, що найбільш зручно розрахунок фанери робити з використанням ескізних малюнків;
  2.  слідкувати за тим, щоб діти порівнювали обраний розмір до масштабу лінійки;
  3.  відповідно до проведеної роботи скласти таблицю:

Таблиця 11

№ деталі

за мал..

Матеріал

Товщина матеріалу, мм

Ширина матеріалу, мм

1

Фанера

4

40

2

Фанера

5

23

VII. Підсумок уроку.

7.1Учитель просить кожного учня повідомити:

  1.  Чи відповідає очікуваний результат отриманим результатам на уроці?
  2.  Які знання (назвати конкретно - що саме?) отримані на уроці ви зможете використати у подальшій роботі в майстерні?

7.2. Заключна частина.

  1.  мотивація оцінок;
  2.  виставлення оцінок за роботу на уроці.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30585. Теория и методика журналистского творчества 19.86 KB
  Долгое время считалось что мозг производит мысли участвует в творческой деятельности так же как слюнная железа выделяет слюну. А вот каким образом мозг производит мысли Как объяснить когда в головах сразу у нескольких людей живущих в разных концах света рождается одно и то же научное открытиеИзобретатель Александр Белл опередил своих конкурентов с заявкой на телефон всего на несколько часов.А может действительно нашей мыслительной творческой деятельностью ктото управляетЯ могу экспериментально подтвердить что работа сознания не...
30586. Методы и методика журналистского творчества 36 KB
  Интервью от англ. По содержанию интервью делятся на так называемые документальные интервью изучение событий прошлого уточнение фактов и интервью мнений цель которых выявление оценок взглядов суждений и т.Есть формализованное интервью стандартизированное и структуризованное общение: интервью имеет четкую структуру; каждый вопрос логически вытекает из другого а все вместе они подчинены общему замыслу беседы; открытые закрытые и полузакрытые вопросы. Неформализованном интервью ориентировано на глубинное познание объекта и...
30587. Налоговое регулирование внешнеэкономической деятельности предприятия 126.5 KB
  Целями налогового регулирования импорта и экспорта являются: поддержание рационального соотношения вывоза и ввоза товаров, валютных доходов и расходов на территории РФ. Налоговое регулирование импорта направлено, в основном...
30588. Личность журналиста в системе журналистики 31 KB
  Личность журналиста в системе журналистики. то же самое в вопросе № 49: индивидуальные характеристики творческой личности Творческая индивидуальность журналиста – особое качество личности которое она приобретает и выявляет в конкретном виде данной деятельности Компоненты творческой индивидуальности: Знания – общекультурные и профессиональные Умения – опыт самостоятельный творческий подход Желания журналиста его потребности: мотивы – интерес желания страсть внешние материальные и духовные внутренние. Мотивация журналиста:...
30589. Диалог как основа творчества 30.5 KB
  Диалог как основа творчества. Познание ограничивается самим собой и лишь диалог как форма предполагающая активную деятельность выводит на орбиту социального. Диалог как точно подметил Л. Диалогизм – ваейшая черта человеческого бытия.
30590. Ассоциативность мышления журналиста 14.14 KB
  Ассоциация проявляется в метафоре. Эпитет весны здесь выступает и как ассоциация. Ассоциация должна быть яркой и жизненной.а Ассоциация является одним из составляющих творческого начала.
30591. Фантазия, воображение в творчестве журналиста 15.08 KB
  Фантазия воображение в творчестве журналиста.Фантазия и воображение широко используются в творчестве журналиста. Фантазия и воображение являются для журналиста одновременно и помощником и неприятелем. Воображение позволяет представить результат труда до его начала тем самым ориентируя журналиста в процессе творческой деятельности.
30592. Отражение в творчетстве журналиста 13.92 KB
  Отражение в творчетстве журналиста. На уровне организма отражение первично проявляется в раздражимости как возникающей под воздействием внешних и внутренних стимулов способности живой материи отвечать на воздействие избирательной реакцией соответствующей особенностям источника. Такое отражение в процессе развития преобразуется в чувствительность как способность иметь ощущения – первичные психические образы среды. Отражение служит предпосылкой развития более сложных форм.
30593. Эмоциональная и реальное в журналистике 14.05 KB
  Эмоции – психическое отражение в форме непосредственного пристрастного переживания жизненного смысла явлений и ситуаций обусловленного отношением их объективных свойств к потребностям субъекта.Простейшая форма эмоции т. Эмоции в творчестве выражают оценки явлениям событиям. Трудно представить себе репортаж без эмоции.