19608

Ознайомлення з механізмами у шкільній майстерні

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 10. Ознайомлення з механізмами у шкільній майстерні 1 год. Мета. Засвоєння знань про графічне зображення механізмів кінематичні схеми. Формування вмінь виконувати графічне зображення деталей і механізмів. Розвивати просторову уяву. Виховувати інтерес до технік...

Украинкский

2013-07-12

77.59 KB

2 чел.

Урок 10. Ознайомлення з механізмами у шкільній майстерні (1 год.)

Мета. Засвоєння знань про графічне зображення механізмів (кінематичні схеми). Формування вмінь виконувати графічне зображення деталей і механізмів. Розвивати просторову уяву. Виховувати інтерес до техніки.

Об’єкти навчальної діяльності: креслення механізму

Обладнання: макети і моделі рейкового механізму, зубчастих передач, плакати «Деталі машин», «З’єднання деталей».

Тип уроку: комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку

І. Організаційна частина (2 хв)

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (7 хв)

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності (4 хв)

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв)

V. Вивчення нового матеріалу (14 хв)

VІ. Практична робота (20 хв)

VІІ. Підсумок уроку (5 хв)

Хід уроку

І. Організаційна частина

  1.  Перевірка присутніх
  2.  Призначення чергових

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

1.Що таке деталь?

2.Як і чим можна з’єднувати деталі між собою?

3.Які ви знаєте види з’єднання?

4.Що таке рухомі й нерухомі з’єднання?

5.Які є рознімні і не рознімні з’єднання?

4.Що таке креслення? Яке його призначення?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

Серед найбільш престижних професій – робота конструктора. Адже конструювати і будувати машини завжди цікаво. Для того, щоб працювати конструктором, інженером або технологом необхідно добре знати не лише призначення і будову різних механізмів, але й вміти їх зображувати у вигляді схем (читати такі схеми). Зрозуміло, що для цього необхідна спеціальна вища освіта. Але зараз у нас є нагода ознайомитись з найбільш простими механізмами та з’єднаннями і навчитись роботи їх схематичне зображення.

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує на дошці тему уроку та повідомляє очікуванні результати :

  1.  давати визначення кінематичної схеми;
  2.  виконувати графічні зображення частин найпростіших механізмів: ходового гвинта, зубчастих колес тощо;
  3.  характеризувати загальну будову ручного дриля.

V. Вивчення нового матеріалу за планом.

а) Кінематична схема.

б) Загальна будова і призначення ручного дриля.

а) Малюнок, на якому за допомогою умовних зображень і позначень показано складові частини виробу і зв’язок між цими частинами, називають схемою.

На кінематичних схемах показують тільки ті частини механізму, які беруть участь у передаванні руху, - зубчасті колеса, зірочки, вали, шківи, ходові гвинти та ін.

б) Ручний дриль складається з корпуса 1 , до якого прикріплений стержень 2 з упором 3 . В корпусі розміщений механізм зубчатих передач. В нижній частині корпуса розміщений шпиндель 5 , до якого прикріплений патрон 6 . В корпусі є отвір з різьбою , в яке вкручують упорну рукоятку 7 .Рукояткою привода 4 механізм дриля приводиться в рух.

В момент свердління обертають рукоятку 4 , закріплену на ведучому валу І , заодно обертається й ведуче зубчасте колесо Z1 . Колесо Z1 обертає зачеплене з ним колесо Z2, з’єднане з валом ІІ . На валу закріплено зубчасте конічне колесо Z3, яке обертає зчеплене з ним зубчасте колесо Z4, закріплене на валу ІІІ. Вал ІІІ являється шпинделем , на якому кріпиться патрон зі свердлом.

VІ. Практична робота

6.1Вступний інструктаж

Завдання 2. Виконати схематичне зображення столярних та слюсарних лещат

 

 

VІІ. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія.

Учитель просить кожного учня відповісти на такі запитання:

  1.  Що ми робили?
  2.  Навіщо ми це робили?
  3.  Чи досягли ми поставленої мети?
  4.  Що сподобалось чи не сподобалось під час уроку?



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49254. Редуктор двухступенчатый червячный 370.19 KB
  Коэффициент потерь одной зубчатой пары при тщательном выполнении и надлежащей смазке не превышает обычно 001. Коэффициент нагрузки: Cg= 1.45 Мпа; SH – коэффициент безопасности SH = 11; ZN – коэффициент долговечности учитывающий влияние ресурса. – продолжительность смены; kг=085 – коэффициент годового использования; kс=06 – коэффициент суточного использования.
49255. Редуктор червячно-цилиндрический двухступенчатый 361.5 KB
  Поиск путей снижения массы проектируемых объектов является важнейшей предпосылкой дальнейшего прогресса, необходимым условием сбережения природных ресурсов. Большая часть вырабатываемой в настоящее время энергии приходится на механические передачи, поэтому их КПД в известной степени определяет эксплуатационные расходы.
49256. Редуктор червячно-цилиндрический двухступенчатый 356.53 KB
  Коэффициент потерь одной зубчатой пары при тщательном выполнении и надлежащей смазке не превышает обычно 001. Коэффициент нагрузки: Cg= 1.45 Мпа; SH – коэффициент безопасности SH = 11; ZN – коэффициент долговечности учитывающий влияние ресурса. – продолжительность смены; kг=085 – коэффициент годового использования; kс=06 – коэффициент суточного использования.
49257. Аппарат с механическим перемешивающим устройством 10.69 MB
  Характер работы аппаратов бывает непрерывный и периодический, а установка их может быть стационарной (в помещении или на открытой площадке) и не стационарной (предусматривающей или допускающей перемещение аппарата).
49259. Привод цепного конвейера 975.19 KB
  Выбираем допустимое контактное напряжение: Скорость скольжения в зацеплении предварительно принимаем равной Берем коэффициенты табл. 67 Находим допустимое напряжение изгиба для нереверсивной работы Так как венец червячного колеса изготовлен из бронзы то где KFLкоэффициент долговечности суммарное число циклов перемен напряжений Определяются основные параметры передачи и сил действующих в зацеплении: Передаточное отношение червячной передачи Червяк четырехзаходный поэтому z1=4 Находим число зубьев червячного колеса ...
49261. Проект организации ТО и ремонта МТП в ЦРМ хозяйства с годовым объемом работ 56 тыс. часов 729.34 KB
  В курсовом проекте рассчитана центральная ремонтная мастерская хозяйства, обоснован технологический процесс технического обслуживания и ремонта машинного парка, в ЦРМ хозяйства с годовым объемом работ 56000 часов, разработан компоновочный план ЦРМ...