19614

Комплексні роботи

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 17 18. Комплексні роботи 2 год. Мета уроку. Формування вмінь застосовувати набуті знання та навички в процесі різання матеріалів свердління шліфування. Виховувати акуратність та організованість під час виконання робіт. Обєкт навчальної праці: кухонна дошка.

Украинкский

2013-07-12

20.79 KB

3 чел.

Урок 17, 18. Комплексні роботи (2 год.)

Мета уроку. Формування вмінь застосовувати набуті знання та навички в процесі різання матеріалів, свердління, шліфування. Виховувати акуратність та організованість під час виконання робіт.

Об’єкт навчальної праці: кухонна дошка.

Обладнання: заготовка кухонної дошки, ножівка, лобзик, ручний дриль, рашпіль, шліфувальний папір.

Тип уроку: Корекція вмінь та навичок.

Орієнтовний план проведення уроку

І. Організаційна частина ( 3 хв)

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 10 хв)

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 1 хв)

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 1 хв)

V. Практична робота ( 25 хв)

VI. Підсумок уроку ( 5 хв )

Хід уроку

І. Організаційна частина:

- перевірка присутніх;

- призначення чергових.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовують питання):

1.Навіщо складають план виготовлення виробу або деталі?

2.Назвіть основні пункти вашого плану виготовлення кухонної дошки.

3.Що таке рашпіль? Для чого його використовують?

4.Що спільного у формі ріжучої частини всіх столярних інструментів, які використовують для пиляння, різання або шліфування?

5.Перелічіть правила безпечної роботи під час пиляння.

6.Яких правил треба додержувати під час роботи рашпілем і напилком?

7.Порівняйте рашпіль і напилок щодо насічки. Поясніть, чому тверді породи деревини краще обробляти напилком.

8.Назвіть правила безпечної роботи рашпілем і напилком, шліфувальним папером.

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності

Сьогодні ми будемо завершувати роботу над виготовленням кухонної дошки.

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє дидактичні завдання:

  1.  остаточне завершення запланованого виробу (крім оздоблення).

V. Практична робота.

Завдання. Завершення операцій пиляння, обпилювання та шліфування заготовок. Перевірка якості.

5.1Вступний інструктаж:

  1.  нагадати учням загальні правила безпеки під час роботи із столярним інструментом;
  2.  звернути увагу на дотримання послідовності у виконуваних операціях – після пиляння ножівкою та лобзиком обпилювання рашпілем і потім шліфування;
  3.  шліфування відбувається спочатку крупнозернистою, середньозернистою, і лише потім полірування шкуркою з мілким зерном;

5.2 Поточний інструктаж:

  1.  слідкувати за дотримання учнями правил техніки безпеки під час виконуваних робіт;
  2.  звернути увагу учнів на те, що під час роботи рашпілем фанера сколюється оскільки рашпіль рухається перпендикулярно до кромки виробу. Щоб цього не було треба виконувати цю операцію під невеликим кутом до кромки деталі.
  3.  Нагадати учням про показники якості виробу: функціональні (щоб виріб можна було використовувати), ергономічні (щоб виріб був зручним під час користування) тощо.

5.3 Заключний інструктаж:

  1.  аналіз виконаної роботи;
  2.  обговорення недоліків допущених в роботі;
  3.  шляхи усунення недоліків.

VІ. Підсумок уроку.

6.1 Рефлексія:

- чи було виконано завдання уроку? Чому?

- які операції були більш доступними для виконання? Які перешкоди виникали в роботі ?

6.2 Заключна частина.

- перевірка якості виробу;

- виставлення оцінок за роботу на уроці.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77563. Розробка імпульсного блоку живлення з цифровою індикацією 810.72 KB
  Transformer 3000 це програма яка розраховує один з основних елементів імпульсного блоку живлення (ІБЖ) — імпульсний трансформатор Від точності його розрахунку і якості виготовлення залежать найважливіші параметри ІБЖ: ККД, маса, габарити, надійність.
77566. Модернизации части оборудования ЦРП-3 ОАО «Орскнефтеоргсинтез» 2.4 MB
  Данный проект позволит расширить возможности ЦРП-3, тем самым позволив подключить потребителей вновь строящегося объекта и догрузить имеющиеся трансформаторы рассматриваемой подстанции до необходимого показателя, повысить надежности электроснабжения всех потребителей подстанции...
77568. Організація зайнятості молоді 161.5 KB
  Державна служба зайнятості посідає особливе місце серед інших структур соціальної сфери, адже працює з людьми різного віку та різних професій, з тими, хто шукає роботу, та тими, хто її надає.
77569. Франсиско Гойя – найвидатніший, неперевершений живописець і графік ХІХ століття 24.89 KB
  Неспокійний та незадоволений, Гойя виїхав з Іспанії у травні 1824 року до Бордо та Парижу. Він оселився в Бордо. Під час свого добровільного вигнання він малює портрети своїх друзів-емігрантів, оволодіває новою тоді технікою літографії (серія «Бордоські бики», 1826)...
77570. Петро Калнишевський 146.65 KB
  Останній кошовий отаман Запорозької Счі Петро Калнишевський прожив довге життя - 112 років. Рубежі трьох століть - XVII, XVIII і XIX - пройшли через його долю. Проте достовірні дані, підтверджені архівними документами про його діяльність, маємо лише за час його перебування в останній...