19616

Складання виробів. Остаточна обробка виробів з фанери

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 20. Складання виробів. Остаточна обробка виробів з фанери 1 год. Мета уроку. Узагальнення і систематизація знань про зєднання деталей за допомогою цвяхів клею ПВА; удосконалення набутих умінь готувати та склеювати деталі у виріб. Виховувати акуратність та органі...

Украинкский

2013-07-12

22.53 KB

10 чел.

Урок 20. Складання виробів. Остаточна обробка виробів з фанери (1 год.)

Мета уроку. Узагальнення і систематизація знань про з’єднання деталей за допомогою цвяхів, клею ПВА; удосконалення набутих умінь готувати та склеювати деталі у виріб. Виховувати акуратність та організованість у практичній роботі.

Об’єкт навчальної праці: кухонна поличка (кухонна дошка)

Обладнання: ескіз виробу, наждачний папір, клей ПВА, кісточки для клею, шматки тканини для зняття клею, струбцини.

Тип уроку. Узагальнення, систематизації та корекції знань.

Орієнтовний план і методи проведення уроку

І. Організаційна частина ( 2 хв)

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 6 хв)

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв)

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 1 хв)

V. Вивчення нового матеріалу ( 6 хв)

VI. Практична робота ( 20 хв)

VІІ. Підсумок уроку ( 8 хв)

Хід уроку

І. Організаційна частина

  1.  перевірка присутності учнів на уроці;
  2.  призначення чергових;

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу:

1.Що потрібно для з’єднання кількох деталей у готовий виріб?

2.Якою повинна бути поверхня деталі з деревини перед склеюванням?

3. Для чого обробляють з’єднуванні деталі в місцях склеювання?

4.Який клей використовувався під час склеювання деталей виробу? Яку характерну властивість має цей клей? Про які, ще клеї, ви чули чи знаєте з власного досвіду?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

Сьогодні ми завершуємо роботу над складанням та склеюванням деталей у готовий виріб – контурна іграшка на підставці (інший варіант - кухонна поличка). Саме на цьому занятті ви зможете тримати в руках річ, яка виготовлена власними руками (буде корисною для власного користування).

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальні завдання:

  1.  закріплення понять про технологію з’єднання деталей цвяхами та на клею;
  2.  вміти характеризувати клеї, що застосовуються при склеюванні деталей з деревини (фанери);
  3.  обробити деталі після склеювання;

V. Вивчення нового матеріалу.

а) Столярні клеї.

а) Виготовляючи наш спроектований виріб ми використовували найбільш поширений у побутових умовах клей ПВА. Проте на виробництві під час виготовлення меблів застосовують також: столярний, казеїновий, смоляний та інші спеціальні клеї.

Столярний клей виготовляють з кісток, копит, рогів, хрящів та обрізків шкіри тварин. Столярний клей має вигляд коричневих плиток. Якість клею можна визначити за його прозорістю: чим прозоріші плитки, тим вища якість.

Казеїновий клей. Основною складовою частиною цього клею є сухий знежирений сир – казеїн. Його виготовляють із знежиреного молока. Крім казеїну, до складу клею входять гас та спеціальні речовини – антисептики, які добавляють для того, щоб клей не псувався.

VІ. Практична робота

Завдання. Обробити з’єднані деталі виробу після склеювання.

6.1 Вступний інструктаж

Звернути увагу дітей на те, що:

  1.  обробляти деталі виробу необхідно лише у місцях з’єднання;
  2.  з’єднані деталі обробляти відповідно середньозернистою і «нульовою» наждачними шкурками.

6.2 Поточний інструктаж

  1.  Слідкувати за тим, щоб учні дотримувались встановлених правил практичної роботи;

6.3 Заключний інструктаж

  1.  демонстрація і короткий аналіз кращих робіт;
  2.  недоліки допущені в роботі та шляхи їхнього усунення.

VII. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

1.Як ви скористаєтесь практично знаннями про різні види клеїв – ПВА, казеїновий, столярний?

2.Який з них, на вашу думку, найбільш зручний для використання?

3. Які труднощі у вас виникали під час виконання практичної роботи?

4.Як надалі ви будете планувати цю роботу з врахуванням вказаних труднощів?

7.2 Заключна частина:

відзначення кращих робіт учнів

прибирання робочих місць

робота з щоденниками.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74554. Аналіз лінійних моделей оптимізаційних задач 408.5 KB
  Оцінка рентабельності продукції яка виробляється і нової продукції. Використання двоїстих оцінок уможливлює визначення рентабельності кожного виду продукції яка виробляється підприємством. Водночас можна оцінити інтервали можливої зміни цін одиниці кожного виду продукції що дуже важливо за ринкових умов. Це дає змогу перевірити
74555. Аналіз коефіцієнтів лінійних моделей 196 KB
  1 Аналіз коефіцієнтів цільової функції Під впливом різних обставин ціна виробленої на підприємстві одиниці продукції може змінюватися збільшуватися чи зменшуватися. Нехай змінюється ціна на одиницю продукції виду С тобто початкове значення 3 ум. подамо як де величина зміни ціни одиниці продукції виду С. Отже ціна одиниці продукції виду С може збільшуватися чи зменшуватися на 1ум.
74556. КОНЦЕПТУАЛЬНІ АСПЕКТИ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ 262.5 KB
  Сутність методології математичного моделювання полягає в заміні досліджуваного обєкта його образом математичною моделлю і подальшим вивченням дослідженням моделі на підставі аналітичних методів та обчислювальнологічних алгоритмів які реалізуються за допомогою компютерних програм. Другий етап вибір чи розроблення алгоритму для реалізації моделі на компютері. Зумовленість моделі обєктом. Як модель для обєкта так і обєкт для даної моделі семантично та інтерпретаційно багатозначні: обєкт описується не однією а...
74557. ОПТИМІЗАЦІЙНІ ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ 661.5 KB
  Постановка задачі економіко-математичного моделювання. Приклади задач економіко-математичного моделювання. Задача визначення оптимального плану виробництва. Задача про «дієту». Транспортна задача.
74558. Задача лінійного програмування та методи її розв’язування 2.06 MB
  Основні властивості розвязків задачі лінійного програмування. Графічний метод розвязування задач лінійного програмування. Називається допустимим розвязком планом задачі лінійного програмування.
74559. СИМПЛЕКСНИЙ МЕТОД РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЛІНІЙНОГО ПРОГРАМУВАННЯ 278 KB
  Розвязування задачі лінійного програмування симплексним методом. З властивостей розвязків задачі лінійного програмування відомо: оптимальний розвязок задачі має знаходитись в одній з кутових точок багатогранника допустимих розвязків.
74560. Аналіз та управління ризиком в економіці 642.5 KB
  Економічний ризик — це об’єктивно-суб’єктивна категорія у діяльності суб’єктів господарювання, що пов’язана з подоланням невизначеності та конфліктності в ситуації неминучого вибору.
74561. Система показників кількісного оцінювання ступеня ризику 433.5 KB
  Ймовірність як один з підходів до оцінки ризику. Спрощений підхід до оцінювання ризику. Загальні підходи до кількісної оцінки ступеня ризику Виправданий ризик необхідний атрибут у стратегії і тактиці ефективного менеджменту.
74562. Ризик у відносному вираженні 775.5 KB
  Для підприємства за базу визначення відносної величини ризику як правило беруть вартість основних фондів та оборотних засобів або плановані сумарні затрати на даний вид ризикованої діяльності маючи на увазі як поточні затрати так і капіталовкладення чи розрахунковий прибуток.