19618

Оздоблення виробів. Лакування (фарбування) виробу

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 22. Оздоблення виробів. Лакування фарбування виробу 1 год. Мета уроку. Формування вмінь виконувати оздоблення лакуванням та фарбуванням деревяних виробів. Виховувати акуратність та організованість виконавчу дисципліну. Обєкт навчальної праці: кухонна поли...

Украинкский

2013-07-12

38.93 KB

14 чел.

Урок 22. Оздоблення виробів. Лакування (фарбування) виробу ( 1 год.)

Мета уроку. Формування вмінь виконувати оздоблення лакуванням та фарбуванням дерев’яних виробів. Виховувати акуратність та організованість, виконавчу дисципліну.

Об’єкт навчальної праці: кухонна поличка (дошка).

Обладнання. Пензлі, баночка, лак або фарба, підкладна дошка, наждачний папір.

Тип уроку. Формування практичних вмінь та навичок.

Орієнтовний план проведення уроку

І.Організаційна частина ( 4 хв)

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів ( 6 хв)

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв)

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 1 хв)

V. Практична робота ( 28 хв)

VI. Підсумок уроку ( 5 хв)

Хід уроку

І.Організаційна частина.

  1.  Перевірка присутніх.
  2.  Призначення чергових.
  3.  Перевірка черговими наявності необхідних матеріалів.

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом «мікрофон» з’ясовують питання):

1.Які ви знаєте види оздоблення?

2.Якими фарбами користуються під час оздоблення виробів?

3.З якою метою фарбують столярні вироби?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

Лакування чи фарбування виробу надзвичайно необхідна частина в технології виготовлення будь-якого виробу. Сьогодні ми з вами будемо лакувати (фарбувати) виріб. Набуті знання та досвід роботи стане вам у нагоді під час ремонтних робіт в домашньому господарстві. 

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальні завдання:

- виконати лакування (фарбування) виробу;

V. Практична робота

Лакування (фарбування) виробу.

5.1 Вступний інструктаж 

Пояснити послідовність виконання роботи:

  1.  на підкладну дошку поставити виріб і баночку з лаком;
  2.  пензлем нанести шар лаку на внутрішню, а потім на зовнішню поверхню виробу;
  3.  після просушування нанести ще один шар лаку й поставити деталь для остаточного сушіння
  4.  покласти пензель у баночку з водою і прибрати робоче місце, вимити руки з милом.

5.2 Поточний інструктаж (методом демонстрації з поясненням)

  1.  звернути увагу учнів на те, що рух пензля повинен бути спрямований від середини виробу до його країв, а не навпаки:

  1.  акцентувати увагу учнів: неможна наносити занадто великий шар лаку (фарби) – він повинен триматись на поверхні виробу, а не збігати із стінок виробу цівкою.

5.3 Заключний інструктаж:

  1.  демонстрація кращих робіт;
  2.  недоліки допущені в роботі та шляхи їх усунення.

VI. Підсумок уроку.

Рефлексія (методами спільного обговорення):

1. Що ми робили на уроці?

2.Що нового ви дізналися на уроці?

3.Чи досягли очікуваних результатів? Що саме вдалося зробити?



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78388. Предохранители установлены в цепях регулирования и управления тепловозом 151.47 KB
  Расцепитель состоит из реле коромысла рейки и механизма свободного расцепления. Реле расцепителя с гидравлическим замедлением представляет собой электромагнитную систему с двумя подвижными частями: якорем 9 и плунжером. Промежуточные и специальные реле применяют для дистанционного управления и защиты электрических цепей. На тепловозе 2ТЭ116 устанавливают различные типы реле и датчиковреле в зависимости от выполняемых функций напряжения втягивающей катушки и количества контактов.
78390. Понятие о электрической схеме, условные обозначения схемы 32.24 KB
  Электрические схемы по ГОСТ. Структурные схемы используются для общего ознакомления с электропередачей тепловоза. Функциональные схемы представляют для объяснения принципов работы электрических машин аппаратов отдельных систем.
78393. Тепловоз 2ТЭ116 588.91 KB
  После этого от автоматического выключателя А В подается питание на контактор маслопрокачивающего насоса КМН и блок пуска дизеля БПД следующей цепи: плюс от АУ по проводам 16841685 через замкнутый блокировки крана машиниста БУ по проводам 1686 1687 через замкнутый контакт реверсивного механизма контроллера машиниста ВОН по провода 1696 через замкнутый на нулевой позиции контакт 4 контроллеры машиниста по провода 1699 через замкнутый контакт кнопки ПД1 по проводам 1702 1703 1704 через уравнительный резистор СУ по провода 1706 через...
78395. Электрическая цепь трогание с места 37.54 KB
  Для примера рассмотрим цепь второй группы тяговых электродвигателей: плюс главного генератора общая шина 1 замкнутые контакты и катушка дугогашения контактора КП2 S2 кабель 13 обмотка якоря и дополнительных полюсов тягового электродвигателя 3 кабель 14 обмотка якоря и дополнительных полюсов тягового электродвигателя 4 кабель 15 замкнуты пальцы и сегменты реверсора Р Р Z кабель 18 обмотка возбуждения электродвигателя 3 кабель 17 обмотка возбуждения электродвигателя 4 кабель 16 замкнуты пальцы и сегменты реверсора Р Р Z кабель...