19620

Електрична енергія в господарстві держави і в побуті. Електричне коло

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 24. Електрична енергія в господарстві держави і в побуті. Електричне коло 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про електричне коло джерело струму з’єднувальні проводи споживач електромонтажні інструменти. Сприяти розвитку інтересів до електротехнічних робіт. О...

Украинкский

2013-07-12

26.67 KB

16 чел.

Урок 24. Електрична енергія в господарстві держави і в побуті. Електричне коло (1 год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про електричне коло, джерело струму, з’єднувальні проводи, споживач, електромонтажні інструменти. Сприяти розвитку інтересів до електротехнічних робіт.

Об’єкт навчальної праці: електричне коло.

Обладнання: електромонтажні інструменти (кусачки бокові, плоскогубці, круглогубці, викрутка); батарейка кишенькового ліхтарика, електрична лампочка, мідний стержень, нитка, скляна палочка, паперова стрічка.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Орієнтовний план проведення уроку

І.Організаційна частина ( 2 хв)

ІІ. Актуалізація життєвого досвіду учнів ( 6 хв)

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв)

IV. Повідомлення теми, мети. завдань уроку ( 2 хв)

V. Вивчення нового матеріалу ( 11 хв)

VI. Практична робота ( 20 хв )

VII. Підсумок уроку ( 7 хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина.

  1.  Перевірка присутніх
  2.  Призначення чергових

ІІ. Актуалізація життєвого досвіду учнів (методом бесіди з’ясовують питання):

1.Яке значення, на вашу думку, має електрична енергія в житті людини?

2.Що освітлює наше житло? Чому електричну енергію вважають необхідною умовою для сучасного виробництва?

3.Чи користуєтеся ви дома електричною енергією?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. 

На цьому і на слідуючих уроках ми будемо вчитись оволодівати основами електротехніки, що дасть змогу не лише здійснювати ремонт побутової електротехніки в домашніх умовах, але й в майбутньому виготовляти об’єкти праці з електричними пристроями.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

  1.  характеризувати електричне коло, джерело струму, з’єднувальні проводи;
  2.  називати електромонтажні інструменти.

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) електрична енергія в житті людини та господарстві держави;

б) джерела і споживачі електричної енергії;

в) провідники і непровідники електричної енергії;

г) електричне коло;

д) електромонтажні інструменти.

а) Електрична енергія має величезне значення в житті і праці людей. Вона освітлює наше житло, вулиці міст, сіл, приводить в рух трамваї, тролейбуси, електричні поїзди. На електричній енергії працюють швейні машини, холодильники, електроплити, телевізори, радіоприймачі.

У промисловості електрична енергія приводить в рух верстати для обробки різних матеріалів, використовується для електрозварювання, виплавляння металів. На літаках, штучних супутниках Землі, космічних кораблях електроенергія застосовується для керування польотом та радіозв’язку.

У сільському господарстві за допомогою електроенергії готують корми, очищають зерно і т. д.

Ви дізнались на уроках природознавства, як дістають і передають на відстань електричну енергію і що для цього багато спалюють вугілля, газу, нафти, витрачають прісну воду річок. Це дорогі й потрібні для наших потреб природні багатства. Тому ми повинні економити електричну енергію.

б) Машини, за допомогою яких виробляють електричну енергію, називають генераторами. На електростанціях установлено генератори великих розмірів. Їх приводить у рух сила води або пари. Невеликі генератори встановлено на автомобілях, тракторах, мотоциклах.

Електричну енергію можна дістати також від гальванічних елементів. Для зручності використання гальванічні елементи виготовляють сухими. Якщо кілька таких елементів з’єднати між собою проводами матимемо батарею. Такі батареї використовуються в кишенькових ліхтариках, транзисторних приймачах. Батареї мають невеликий запас електричної енергії і тому швидко виходять з ладу.

Є джерела електричної енергії – акумулятори, які нагромаджують енергію, а при потребі віддають її. Ці процеси відповідно називають заряджанням і розряджанням акумулятора.

Генератори, батареї гальванічних елементів, акумулятори називають джерелами електричної енергії.

В електричних лампах, двигунах, нагрівальних приладах використовується електрична енергія. Усі прилади й машини, що працюють на електричній енергії, називаються споживачами.

Джерело електричної енергії має два полюси (контакти). У споживача також є два контакти. Електрична енергія може надходити від джерела до споживача тільки в тому разі, коли контакти споживача приєднано до полюсів джерела.

в) Є речовини, по яких електроенергія може надходити від джерела до споживача. Прийнято казати, що вони проводять електричний струм, їх називають провідниками. Речовини, які не проводять електричного струму, називають непровідниками, або ізоляційними матеріалами.

г) Джерело електричної енергії і споживач, з’єднані між собою провідниками, утворюють електричне коло. Графічне зображення електричного кола за допомогою умовних позначень називається електричною схемою.

д) Складаючи (монтуючи) електричні кола, проводи приєднують до джерел, споживачів. Для виконання цих робіт користуються електромонтажними інструментами.

Кусачки бічні – інструмент, яким перерізують провід і знімають ізоляцію.

Плоскогубці – інструмент, яким згинають, скручують і обтискують місця з’єднання проводу.

Круглогубці використовують, коли треба загнути дріт, зробити з нього кільце. У круглогубців круглі губки.

Пасатижі – це комбіновані плоскогубці. Ними можна відкушувати, згинати, скручувати провід, обтискувати з’єднані жили проводів.

Викрутка потрібна для відгвинчування і загвинчування гвинтів.

Ніж використовують для зачищання проводів.

VI. Практична робота.

Завдання 1. Визначення дослідним шляхом провідників і непровідників електричного струму.

6.1. Вступний інструктаж.

1. З’єднати за допомогою проводів батарейку кишенькового ліхтарика, електричну лампочку, вимикач і мідний (алюмінієвий) стержень. Лампочка горить. Мідь проводить електричний струм.

2.Замість мідного стержня увімкнути скляну паличку. Лампочка не горить. Скло не проводить електричного струму.

3.Замінити паличку ниткою (капрон або шовк). Лампочка не горить. Нитка також не проводить електричного струму.

4. Замінити попередній ізолятор паперовою стрічкою або дерев’яну паличку, шматок фарфору тощо. Лампочка не горить. Отже це ізолятори.

6.2. Самостійна робота учнів

За результатами виконаної роботи заповнити таблицю:

Таблиця 13

№/№

Провідники

Ізолятори

6.3 Заключний інструктаж.

Зробити підсумок: провідниками електрики є метали, вологий грунт, вода з розчиненими в ній солями. Найкращі провідники: срібло, мідь, алюміній. Ізоляційні матеріали – це різні пластмаси, сухе дерево, скло, гума, янтар, шовк, капрон, гас, сухе повітря.

VII. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити:

1.Чому в електромонтажних інструментах ручки виготовлені з пластмаси або деревини?

2.Що нового він дізнався про електричну енергію?

3.Як ви можете скористатись здобутими знаннями, уміннями?

7.2 Заключна частина:

  1.  прибирання робочих місць;
  2.  виставлення оцінок за роботу на уроці.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36034. Глобальные экологические проблемы современности. Пути их преодоления. Концепция устойчивого развития 33 KB
  Концепция устойчивого развития 1 Утилизация радиоактивных отходов Решение:Новые ядерные технологии сконструированны таким системным научным методом согласованного взаимодействия единства противоположностей процессов синтезараспада становятся управляемыми и безотходными. Концепция устойчивого развития основывается на пяти основных принципах. Триединая концепция устойчивого развития – объединение 3х основных точек зрения экономическая социальная экологическая. развития у недоминирующих культур.
36036. Политическая мысль эпохи Возрождения. Н. Макиавелли 31.5 KB
  Идеал 2х направлений: национально независимое суверенное госво в форме республики. В борьбе двух зарождавшихся идеологий либерализма и коммунизма победил либерализм и стал господствующей идеологией в 20 в. Он вводит понятие для определения госва stto госво – это пол оргя обва а политика – умение управлять. Определил предмет п науки – учреждение государств сохранение и управление им создание армии ведение войны.
36037. ассортименту. Под номенклатурой понимается укрупненный перечень изделий предусмотренный планом к выполнен. 33.5 KB
  В начале строится таблица где весь V продукции структурирован по группам видам изделий. Шапка: вид продукции изделие А Б Объем продукции в оптимальных стабильных ценах в к плану единицы измерения оптимальной цены за ед. выпуск продукции в натуральном выражении план и факт выпуск продукции в стоим. 1 Кср =  объемов продукции которая пошла в зачет по номенклатуре  продукции по плану.
36038. Строение и функции клеточного ядра. Деление клеток эукариот. Митоз и мейоз 33 KB
  ДНК спирализуется передделением клетки для более точного распределения генетического материала при делении. Хранение генетической информации и передача ее дочернимклеткам в процессе деления. Митоз тип клеточного деления в результате которого дочерние клетки получают генетический материал идентичный тому который содержался в материнской клетке. Хромосомы спирализуются центриоли у животных клеток расходятся к полюсам клетки распадается ядерная оболочка исчезают ядрышки и начинает формироваться веретено деления.
36039. Формы изменчивости живых организмов. Рекомбинации и мутации 33 KB
  Хромосомные мутации – возникают на основе хромосомных перестроек аберраций. Различают внутрихромосомные нехватки дупликации инверсии и межхромосомные транслокации – обмен участками негомологичных хромосом иди фрагментов; геномные – изменения чисел хромосомгаплоидия полиплоидия анеуплоидия; плазмовые – изменения цитоплазматических наследственных структур. Комбинативная; причинами служат все виды скрещивания и гибридизации а также кроссинговер обмен генетическим материалом между гомологичными хромосомами родителей во время...
36040. Необходимость международного сотрудничества в области ООС 33 KB
  Поэтому в настоящее время государства под эгидой ООН или на двухсторонней основе организуют взаимодействие с целью охраны среды обитания человека растительного и животного мира. является специализированным учреждением ООН и занимается вопросами продовольственных ресурсов и раз вития сельского хозяйства в целях улучшения условий жизни народов мира. В соответствии с своей компетенцией она обращает внимание на охрану и рациональное использование земель водных ресурсов лесов и иной растительности животного мира суши биологических ресурсов...
36041. Иван Александрович Гончаров 33 KB
  Роман интересен тем что образ Ильи Ильича Обломова мы можем отождествлять с определенным типом людей живших в России в то время. Любовь их продолжается до тех пор пока Илье не приходится столкнуться с реальной жизнью пока от него не требуется решительных действий пока Ольга не понимает что она любит будущего Обломова. Ни дружба ни даже такая чистая искренняя любовь не смогли заставить Обломова отказаться от своих идеалов: мирной покойной беззаботной жизни плотной еды и безмятежного сна. Родители Обломова понимали важность и...
36042. Дадаи́зм, или дада 32.84 KB
  Считается что дадаизм явился предшественником сюрреализма во многом определившим его идеологию и методы. Основателем и идеологом сюрреализма считается писатель и поэт Андре Бретон. Одними из величайших представителей сюрреализма в живописи стали Сальвадор Дали Макс Эрнст и Рене Магритт. Наиболее яркими представителями сюрреализма в кинематографе считаются Луис Бунюэль Жан Кокто Ян Шванкмайер и Дэвид Линч.