19621

Будова і призначення ізольованих проводів електрошнурів та ізоляторів. Правила електробезпеки

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 25. Будова і призначення ізольованих проводів електрошнурів та ізоляторів. Правила електробезпеки 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про будову і призначення ізольованих проводів правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних робіт. Формування умі

Украинкский

2013-07-12

26.27 KB

6 чел.

Урок 25. Будова і призначення ізольованих проводів електрошнурів та ізоляторів. Правила електробезпеки (1 год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про будову і призначення ізольованих проводів, правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних робіт. Формування умінь здійснювати монтаж простого електричного кола,

підготовку проводів до електромонтажних робіт. Розвивати пам'ять. Виховувати елементи культури праці.

Об’єкт навчальної праці: електричне коло.

Обладнання: електромонтажні інструменти (кусачки бокові, плоскогубці, круглогубці, викрутка); проводи, джерело струму, лампочка кишенькового ліхтарика, вимикач.

Тип уроку. Формування практичних вмінь і навичок.

Орієнтовний план проведення уроку

І.Організаційна частина ( 2 хв )

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 7 хв )

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв)

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв )

V. Вивчення нового матеріалу ( 7 хв )

VI. Практична робота ( 20 хв )

VII. Підсумок уроку ( 5хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина:

  1.  перевірка присутніх;
  2.  призначення чергових.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовують питання):

1.Які ви знаєте джерела електричної енергії?

2.Що називають споживачем?

3.Назвіть матеріали, які добре проводять електрику?

4.Які матеріали не проводять електричного струму?

5.Які ви знаєте електромонтажні інструменти?

6.Для чого застосовують проводи?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. 

На цьому і на слідуючих уроках ми продовжуватимемо оволодівати уміннями виконувати роботи із монтажу електричного кола та ремонту побутової техніки. Набуті знання та уміння можуть стати вам у нагоді під час ремонту електроприладів в домашніх умовах.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

  1.  пояснювати будову та призначення проводів;
  2.  вміти складати просте електричне коло;
  3.  готувати проводи до електромонтажних робіт;

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) Будова і призначення проводів.

б) Правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних робіт.

а) Проводи застосовують для приєднання різних споживачів до джерела струму. За конструкцією проводи бувають одножильні, двожильні і багатожильні. Більшість проводів покривають ізоляційним матеріалом. Тому проводи бувають ізольовані і неізольовані. Ізольований провід складається із зовнішньої ізоляційної оболонки і струмопровідної жили.

б) До початку роботи:

1.Правильно надіти спецодяг.

2.Перевірити наявність і справність інструментів.

3.Розкласти інструменти на робочому місці

Під час роботи:

1.Монтувати або складати електричні схеми тільки при вимкнутому джерелі струму.

2.Схему складати так, щоб проводи не перехрещувались, не натягувались і не складались петлями.

3.Під час роботи стежити, щоб рука, одяг, волосся не доторкались до оголених проводів.

4.Складену схему дозволяється вмикати після перевірки її вчителем.

Забороняється:

1.Виконувати роботи, пов’язані з складанням і монтажем, при ввімкнутому джерелі струму.

2.Перевіряти наявність напруги пальцями.

3.Працювати викруткою в висячому положенні.

4.Брати ручки кусачок, плоскогубців, пасатижів „в обхват”.

5.Знімати ізоляцію з проводів, працюючи ножем „до себе” і не на підкладній дошці.

Після закінчення роботи:

1.Вимкнтуи схему з джерела струму.

2.Розібрати схему.

3.Прибрати робоче місце од відходів і пилу, користуючись щіткою.

4.Привести себе і спецодяг в порядок.

5.З кабінету виходити з дозволу учителя.

 VI. Практична робота

Завдання 1. Окінцювання проводів

6.1. Вступний інструктаж

- роздати інструкційні карти;

- поопераційна демонстрація окінцювання тичком та контактним кільцем;

6.2. Поточний інструктаж

Звернути увагу дітей: 

  1.  під час роботи плоскогубці, кусачки тримати в „обхват”;
  2.  не тримати пальці між ручками інструментів;
  3.  різати ножем тільки від себе.

Інструкційна карта №1. Окінцювання проводів

Послідовність виконання роботи

Інструменти та обладнання

1.

2.

3.

1.

2.

3.

4.

5.

Окінцювання тичком

Відрізати провід потрібної довжини

Зняти ізоляцію з кінців проводу на 20 мм.

Перекинути кінці, якщо струмопровідна жила багатодротова

Окінцювання контактним кільцем

Відрізати провід потрібної довжини

Зняти ізоляцію з кінців проводу на 30 мм

Зігнути кільце діаметром 4 мм

Надлишок жили відкусити

Кільце вирівняти

Кусачки, лінійка.

Кусачки, ніж, пасатижі.

Кусачки, лінійка.

Кусачки, ніж.

Круглогубці.

Кусачки.

Плоскогубці.

Інструкційна карта №2. Монтаж електричного кола

Послідовність виконання роботи

Інструменти та обладнання

1.

2

3.

4.

5.

6.

Розмістити на монтажній панелі батарею й електроарматуру

З’єднати проводом полюс з одним із контактів патрона

З’єднати другий контакт патрона з одним із контактів вимикача

З’єднати другий контакт вимикача з полюсом батареї

Угвинтити лампочку в патрон і перевірити роботу електричного кола

Розібрати електричне коло, від’єднавши проводи від контактів арматури

Батарея 3336Л, вимикач, ламповий патрон на панелі, лампочка, проводи

Викрутка, провід

Викрутка

Викрутка

Викрутка

6.3 Заключний інструктаж

- аналіз виконаної роботи

VII. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити:

1. Чи досягнуті очікувані результати?

2.Що нового він дізнався про з'єднувальні проводи?

3. Де в майбутньому можна скористатися отриманими на цьому і попередньому уроках знаннями та уміннями?

7.2 Заключна частина:

  1.  мотивація оцінок;
  2.  виставлення оцінок за роботу на уроці.



Данной работой Вы можете всегда поделиться с другими людьми, они вам буду только благодарны!!!
Кнопки "поделиться работой":

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15581. Регулирование отношений в сфере рекламы со дня вступления в силу настоящего Федерального закона 24.5 KB
  40. Регулирование отношений в сфере рекламы со дня вступления в силу настоящего Федерального закона1. Со дня вступления в силу настоящего Федерального закона признать утратившими силу:1 Федеральный закон от 18 июля 1995 года № 108ФЗ О рекламе Собрание законодательства Росс...
15582. Маркушин А.Г. К РАЗРАБОТКЕ ДИНАМИЧЕСКОЙ ТЕОРИИ СЫПУЧЕГО ТЕЛА С ТВЕРДЫМ ЗЕРНОМ 79.88 KB
  Маркушин А.Г. К РАЗРАБОТКЕ ДИНАМИЧЕСКОЙ ТЕОРИИ СЫПУЧЕГО ТЕЛА С ТВЕРДЫМ ЗЕРНОМ Сыпучее тело отдельные зерна которого не испытывают пластических деформаций ни при каких обстоятельствах его переработки будем называть твердозёренным сыпучим материалом или сыпу
15583. Разработка математического и аппаратного обеспечения технических расчетов характеристик движения сыпучих материалов в технологических процессах 139 KB
  Маркушин А.Г. Разработка математического и аппаратного обеспечения технических расчетов характеристик движения сыпучих материалов в технологических процессах При решении инженерных задач связанных с проектированием оборудования взаимодействующего с сыпучими
15584. ОБ ОСНОВНЫХ ДЕТАЛЯХ ПОСТРОЕНИЯ ДИНАМИЧЕСКОЙ ТЕОРИИ СЫПУЧЕГО ТЕЛА 22.43 KB
  Контарев А.А. Королева О.А. Маркушин А.Г. ОБ ОСНОВНЫХ ДЕТАЛЯХ ПОСТРОЕНИЯ ДИНАМИЧЕСКОй ТЕОРИИ сыпучЕГО ТЕЛА При решении инженерных задач связанных с конструированием бункеров и бункерного оборудования для хранения и переработки сыпучих материалов необходимо им
15585. Алгоритм учета истории нагружения элемента сыпучего тела с твердым зерном в задаче истечения 158.05 KB
  А.Г. Маркушин Алгоритм учета истории нагружения элемента сыпучего тела с твердым зерном в задаче истечения I. При решении инженерных задач связанных с проектированием оборудования взаимодействующего с сыпучими материалами возникает как правило необходимость в...
15586. Экспериментальные и теоретические основы регулировки газовых шаровых кранов 235 KB
  Зубаилов Г.И. Маркушин А.Г. Экспериментальные и теоретические основы регулировки газовых шаровых кранов Рабочий орган шарового крана представляет собой сегмент дюралюминиевого Д16Т шара диаметра D с цилиндрическим отверстием соосным в открытом положении крана с
15587. РАСЧЕТ ПРОИЗВОДИТЕЛЬНОСТИ И ЭНЕРГОЕМКОСТИ ЦИЛИНДРИЧЕСКОГО БУНКЕРНОГО УСТРОЙСТВА С ПИТАТЕЛЕМ ТИПА ЛОПАСТНОЕ КОЛЕСО 109.13 KB
  РАСЧЕТ ПРОИЗВОДИТЕЛЬНОСТИ И ЭНЕРГОЕМКОСТИ ЦИЛИНДРИЧЕСКОГО БУНКЕРНОГО УСТРОЙСТВА С ПИТАТЕЛЕМ ТИПА ЛОПАСТНОЕ КОЛЕСО Для оценки производительности и энерогоемкости процесса выпуска сыпучего материала из бункерного устройства с питателем типа лопастное колесо восполь...
15588. ЭВРИСТИЧЕСКИЙ ПОТЕНЦИАЛ ФИЛОСОФИИ ПРАВА КАК НАУКИ 57.5 KB
  А.В. Грибакин д. филос. н. проф. Уральская государственная юридическая академия ЭВРИСТИЧЕСКИЙ ПОТЕНЦИАЛ ФИЛОСОФИИ ПРАВА КАК НАУКИ Расширение ареала объективно истинного знания по предмету науки в качестве непременного условия предполагает отказ от устаревш...
15589. ФИЛОСОФИЯ И ЭКЗИСТЕНЦИАЛЬНЫЙ АСПЕКТ НАУЧНОГО ТВОРЧЕСТВА 31.5 KB
  Е.В. Бакеева д. филос. н. доц. Уральский федеральный университет ФИЛОСОФИЯ И ЭКЗИСТЕНЦИАЛЬНЫЙ АСПЕКТНАУЧНОГО ТВОРЧЕСТВА Проблематика научного творчества приобретает все большую актуальность в современной философии и методологии науки. Стало вполне привычным...