загрузка...

19622

Будова і призначення електричної арматури. Проста електрична схема

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 26. Будова і призначення електричної арматури. Проста електрична схема 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про електричну арматуру ламповий патрон вимикач штепсельне з’єднання просту електричну схему. Формування вмінь виконувати найпростішу електричну схему.

Украинкский

2013-07-12

36.43 KB

34 чел.

Урок 26. Будова і призначення електричної арматури. Проста електрична схема (1 год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про електричну арматуру (ламповий патрон, вимикач, штепсельне з’єднання), просту електричну схему. Формування вмінь виконувати найпростішу електричну схему. Виховувати акуратність, дисциплінованість.

Об’єкт навчальної праці: електричне коло.

Обладнання: ламповий патрон, вимикач, штепсельне з’єднання, електричне коло освітлювального приладу.

Тип уроку. Комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку

І.Організаційна частина ( 2 хв )

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 7 хв)

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв)

V. Вивчення нового матеріалу ( 7 хв )

VI. Практична робота ( 20 хв )

VII. Підсумок уроку ( 5 хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина.

  1.  перевірка присутніх;
  2.  призначення чергових;

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовують питання):

1.Де застосовують ізольовані і неізольовані проводи?

2.По якій частині ізольованого проводу йде електричний струм?

3.Чим зручні для використання ізольовані проводи?

4.Чому в побутових електроприладах застосовують тільки ізольовані проводи?

5.Розкажіть основні правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних робіт.

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. На цьому і на слідуючих уроках ми будемо вчитись оволодівати основами електротехніки, що дасть змогу не лише здійснювати ремонт побутової електротехніки дома але й в майбутньому виготовляти об’єкти праці з електричними пристроями.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує на дошці тему уроку та повідомляє (записує) дидактичні завдання:

  1.  характеризувати склад побутової електричної арматури;
  2.  розпізнавати і зображувати умовні позначення на простих електричних схемах

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) Електротехнічна арматура.

б) Проста електрична схема.

а) Для вмикання споживачів в електричну мережу використовують електротехнічну арматуру: лампові патрони, вимикачі, штепсельні розетки, вилки та ін.

Лампові патрони призначені для зручного вмикання і зміни електричних ламп. Наприклад, лампові патрони в кишенькових ліхтариках мають різьбу для вгвинчування лампочок. Для приєднання проводів більшість лампових патронів мають гвинтові затискачі.

 Вимикачі призначені для замикання і розмикання електричних кіл. Вимикачі промислового виготовлення різняться за багатьма ознаками: за розмірами, способами вмикання, приєднання проводів, кріплення до панелі або основи та ін. Наприклад, кнопковий побутовий вимикач кріпиться до панелі за допомогою гайки. Проводи до нього приєднують окінцьовані тичком.

Штепсельна розетка і вилка призначені для вмикання переносних побутових приладів в електричну мережу. Корпуси вилки і розетки виготовляють із пластмаси. На вилці є спеціальне пристосування для закріплення оболонки проводів, що виключає можливість випадкового оголення й замикання струмопровідних жил. б) Для зображення на папері електричного кола немає потреби малювати проводи, лампу, батарею та інші частини цього кола а. Їх можна показати умовними знаками б. Графічне зображення електричного кола за допомогою умовних позначень називається електричною схемою.

VI. Практична робота.

Завдання 1. Накреслити електричну схему, коли послідовно з’єднані за допомогою проводів: генератор, лампа, вимикач.

Завдання 2. Чи світитиметься електрична лампочка, якщо вимикач і джерело поміняти місцями? Намалювати схему. Перевірити дослідним шляхом.

Завдання 3. Чи можна вимкнути лампочку вимикачем. Відповідь обґрунтувати.

6.1. Вступний інструктаж:

  1.  звернути увагу учнів на те, що під час перевірки схеми дослідним шляхом вмикати електричне коло можна лише з дозволу учителя;
  2.  нагадати про правила техніки безпеки;

6.2. Поточний інструктаж:

  1.  слідкувати за дотриманням правил техніки безпеки під час складання електричного кола.

6.3 Заключний інструктаж:

  1.  аналіз виконаної роботи.

VIІ. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити:

1.Що нового ви дізналися про електричне коло?

2.Як схематично зображується ламповий патрон?

3.Чи може він отримані знання використати у своєму повсякденному житті?

7.2 Заключна частина:

  1.  виставлення оцінок за роботу на уроці;
  2.  домашнє завдання: накреслити схему електричного кола: послідовне з’єднання за допомогою проводів двох лампочок, акумуляторної батареї, вимикача, електричного дзвінка.



Данной работой Вы можете всегда поделиться с другими людьми, они вам буду только благодарны!!!
Кнопки "поделиться работой":

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

815. Привод ленточного транспортера 7.73 MB
  Подготовка данных для расчета червячной передачи на ЭВМ. Выбор типа и схемы установки подшипников. Расчет валов на статическую прочность и сопротивление усталости. Порядок сборки привода, выполнение необходимых регулировочных работ. Выбор смазочных материалов и системы смазывания.
816. Реформы и контрреформы государственного управления во второй половине ХIХ в. 227.5 KB
  Предпосылки реформ государственного управления в начале ХIХ века. Поиск путей совершенствования государственного управления при Александре I. Конституционные проекты декабристов. Причины незавершенности реформ государственного управления 1-й половины ХIХ века. Кризис абсолютистко-бюрократической системы управления при Николае I. Сущность и значение реформ государственного управления в период правления Александра II.
817. Разработка техпроцессов сборки и монтажа 222 KB
  Выбор возможного типового или группового ТП и (при необходимости) его доработка. Составление маршрутов ТП сборки блоков (сборочных единиц) и установление технологических требований к входящим в них сборочным единицам и деталям. Выдача технического задания на проектирование и изготовление специальной технологической оснастки. Корректировка документации по результатам испытаний опытной партии.
818. Исследование спектров амплитудно-модулированных сигналов 263 KB
  Модуляция гармоническим колебанием. Модуляция периодической последовательности прямоугольных импульсов. Значения амплитуд и частот спектральных составляющих.
819. Інноваційні технології корекційно-компенсаторного впливу на дітей з вадами розвитку (на прикладі ДЦП) 201.5 KB
  Комплексне лікування дитячого церебрального паралічу. Медикаментозні засоби, лікувальна фізкультура, ортопедична допомога, різні види масажу, рефлексотерапія, фізіотерапевтичні процедури, заняття з логопедом і психологом, навчання навичкам самообслуговування та праці.
820. Выбор наиболее безопасного варианта инвестирования и комплексное планирование в здравоохранении 199 KB
  Основы определения себестоимости продукции на предприятии. Классификация затрат, включаемых в себестоимость. Выбор наиболее безопасного варианта инвестирования медицинского учреждения. Расчёт рентабельности инвестиций и коэффициентов степени риска. Специфика финансового планирования медицинского учреждения.
821. Организационная культура 213.5 KB
  Организационная культура в теории и практике современного управления. Организационная культура как инструмент управления организационным поведением. Национальное в организационной культуре. Проблемы становления новой организационной культуры в России.
822. Анализ электромонтажных систем в СХП Победа Петровского района 144.5 KB
  Электрификация сельского хозяйства является одним из условий повышения эффективности сельскохозяйственного производства. Электромонтажная практика увязана с программами теоретического обучения соответствующих дисциплин и предназначена для приобретения опыта по монтажу электроустановок.
823. Разработка и внедрение модели инклюзивного образования детей сразными возможностями в МАДОУ 179.5 KB
  Разработка и внедрение модели инклюзивного образования детей с разными возможностями в условиях детского сада. Создать условия для открытия инклюзивной группы для детей с разными возможностями. Обеспечить повышение профессиональной компетентности педагогов по проблеме.