19623

Електроосвітлювальна арматура. Правила безпечної роботи

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 27. Електроосвітлювальна арматура. Правила безпечної роботи 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про технологію монтажу освітлювальної мережі правила безпечної роботи під час ремонту та експлуатації електричної мережі. Формування умінь приєднувати проводи до ел...

Украинкский

2013-07-12

22.4 KB

4 чел.

Урок 27. Електроосвітлювальна арматура. Правила безпечної

роботи (1 год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про технологію монтажу освітлювальної мережі, правила безпечної роботи під час ремонту та експлуатації електричної мережі. Формування умінь приєднувати проводи до електричної арматури. Виховувати основи наукової організації праці.

Об’єкт навчальної праці: монтаж проводів до електроосвітлювальної арматури. 

Обладнання: освітлювальний патрони, викрутки, ніж, проводи.

Тип уроку. Комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку

І.Організаційна частина ( 2 хв)

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів ( 5 хв)

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )

IV.Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 1 хв )

V. Вивчення нового матеріалу ( 5 хв)

VI. Практична робота ( 25 хв )

VII. Підсумок уроку ( 5 хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина.

  1.  Перевірка присутніх
  2.  Призначення чергових

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом бесіди з’ясовують питання):

1.Для чого потрібний вимикач?

2.Чому електричну лампу приєднують до джерела за допомогою патрона?

3.У чому зручність використання штепсельних з’єднань?

4.Що називається схемою?

5.Як позначають на електричній схемі лампу, вимикач, з’єднання проводів, затискачі?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. 

На цьому уроці ми ознайомимося з освітлювальною арматурою, що дасть вам змогу у подальшому проводити ремонт домашньої освітлювальної мережі. Крім того набуті знання можуть стати вам у нагоді, якщо ви пов’яжете своє майбутнє з такими професіями: електромонтер, слюсар-електромонтажник, електромеханік тощо.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку:

  1.  називати склад побутової освітлювальної арматури;
  2.  здійснювати монтаж елементів освітлювальної мережі;

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) Побутова освітлювальна мережа.

а) Побутова освітлювальна мережа призначена для освітлення житлових приміщень, а також для забезпечення електричною енергією побутових приладів. Вводять електричну енергію через квартирний щиток, на якому встановлено: електричний лічильник, запобіжники, вимикачі ліній живлення. Лінії живлення розподіляють електричну енергію серед споживачів: одна лінія – для стаціонарних споживачів, інша – для переносних.

Стаціонарні освітлювальні прибори, вентилятори, електродзвінки приєднують до мережі постійно за допомогою з’єднувальних колодок. Інші споживачі електричної енергії тимчасово підключаються через штепсельні розетки, які встановлюють в зручних для цього місцях.

VI. Практична робота.

Завдання Приєднування проводів до патрона.

6.1. Вступний інструктаж.

Поетапне пояснення і демонстрація виконуваних операцій:

1.Зняти ізоляцію і окінцювати проводи.

2.Розібрати патрон за допомогою викрутки

3.Просунути проводи через отвір тильної частини корпуса патрона.

4.Приєднати проводи до затискачів.

5.Вкласти осердя патрона в тильну частину корпусу, приєднати циліндричну частину корпусу. Осердя при цьому повинно міцно закріпитись в корпусі.

6.Вкрутити лампу, щоб перевірити якість зборки.

6.2. Поточний інструктаж

  1.  звернути увагу дітей на те, що першу операцію виконують тичком або контактним кільцем - в залежності від конструкції патрона;
  2.  слідкувати за тим, щоб учні виконували 4-у операцію у правильній послідовності: фазний провід до центрального контакту, нульовий – до бокового;
  3.  акцентувати увагу дітей на те, що відстань від краю ізоляції проводів до затискача не повинна перевищувати 1...2 мм;
  4.  під час виконання 5-ї операції звертати увагу учнів на те, що пази осердя мають співпадати з направляючими виступами корпусу лампи.
  5.  6.3 Заключний інструктаж
  6.  аналіз виконаної роботи.

VIІ. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити:

1.Назвіть електроосвітлювальну арматуру, яка є у вашій квартирі.

2.Що нового ви дізналися на цьому уроці? Як ці знання можна використати у подальшій практичній роботі в майстерні?

7.2 Заключна частина:

  1.  виставлення оцінок за роботу на уроці.



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30987. Пластическая хирургия в ветеринарии 203.99 KB
  Это в нашей стране вышедшей из изоляции за последние 15 лет пластическая эстетическая хирургия претерпела настоящий бум. Термин же пластическая хирургия был введен Дезольдом в 1798 году. Хирургия пластическая восстановительная хирургия направление хирургии изучающее проблемы оперативного восстановления функции и формы частично или полностью утраченных органов исправления врождённых или приобретённых дефектов и деформаций устранения косметических недостатков. Пластическая хирургия подразделяется на реконструктивную и эстетическую.
30988. Клиническая диагностика 23.79 KB
  Наличие или отсутствие шумов или дополнительных тонов Различают два тона: Систолический – при сокращении предсердий желудочков захлопыванием двух и трёх створчатых клапанов колебание стенок аорты и лёгочной артерии в момент систолы желудочков. Диастолический – захлопывание полулунных клапанов аорты и лёгочной артерии колебаний этих сосудов в момент диастолы. Усиление второго тона может сопровождаться акцентом на аорте и лёгочной артерии возникает при повышении кровяного давления в большом круге кровообращения нефриты у лошадей при...
30989. ВИРОБНИЧО-ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА ЕКОНОМІЧНА СТРУКТУРИЗАЩЯ ПІДПРИЄМСТВА 562 KB
  Іншими словами існування підприємства фірми повязується з тими перевагами які воно забезпечує у процесі виготовлення продукції порівняно з виробництвом тієї самої продукції без організації фірми. Сучасне підприємство – це складна відкрита виробничогосподарська і соціальна система яка: складається із взаємозалежних частин виробництв цехів дільниць служб тощо діяльність яких впливає на кінцевий результат виробництва; взаємодіє із зовнішнім оточенням з якого в систему надходять необхідні для виробничої діяльності фактори...
30990. ПАТОЛОГИЧЕСКАЯ ФИЗИОЛОГИЯ (КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ) 159.5 KB
  Приводит к почечной недостаточности. Неблагоприятно холодное течение воспаления при нейротоксикозе при недостаточности фагоцитарных процессов. Гипоэргия и анергия проявляются в виде недостаточности той или иной системы. Это вызывает снижение бронхиальной проходимости вплоть до возникновения дыхательной недостаточности.
30991. ІНФОРМАТИКА та КОМП’ЮТЕРНА ТЕХНІКА 6.63 MB
  Інформаційна технологія – це людино – машинна технологія збору, обробки та передачі інформації. Це технологія, яка базується на обчислювальній техніці, швидко розвивається, охоплюючи усі види сучасної діяльності: виробництво, управління, науку, освіту, проектні розробки, торгівлю, фінансово-банківські операції, медицину, криміналістику, охорону оточуючого середовища, побут та інше.
30992. Электронная торговля 881.5 KB
  Многие крупные компании уже давно прибегают к электронному бизнесу, электронной коммерции при проведении деловых операций. Электронный обмен данными (Electronic Data Interchange, EDI) по частным компьютерным сетям начался в 60-годы XX века. Он представлял собой обмен документами в стандартном виде
30993. Характеристика кормів, технологія заготівлі та способи їх ефективного використання у годівлі поросят 191 KB
  Особливості обміну речовин у поросят на початку постнатального періоду 1.4 Розвиток внутрішніх органів у поросят за різних рівнів годівлі.5 Раціони режим і техніка годівлі поросят 1.
30995. Расчёты объёмов вентиляции по углекислоте и влажности в свинарнике 162 KB
  Комплексы по выращиванию и откорму свиней должны находиться на режиме предприятий закрытого типа. В производственную зону комплекса запрещается вход посторонним лицам и въезд на территорию транспорта, не связанного с обслуживанием комплекса. Обслуживающему персоналу разрешается вход на территорию комплекса только через санпропускник, а въезд транспорта- через дезинфекционно- промывочное помещение (дезбарьер).